PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ko je, u stvari, rezao nos, usi...ko je bio divljak?

Marko Jagetić
08-10-2007, 07:22
u zagrebačkoj je sudnici svjedočio istog onog dana, prošlog četvrtka, kad je u Haagu presuđeno tzv. vukovarskoj trojci. Iznevjerena očekivanja u pogledu kazni Mrkšiću, Šljivančaninu i Radiću rezultirala su šokom, nevjericom i zgražanjem, naime, istim onim pojavama što su sasvim izostale kad je riječ o Jagetićevu iskazu o zvjerstvima hrvatskih vojnika u Medačkom džepu u rujnu 1993. godine. Nigdje ni traga političkom, medijskom i javnom zgražanju nad činjenicom da su se pripadnici HV-a sadistički iživljavali nad srpskim civilima, da su žive ljude rezali, spaljivali i nabijali na kolac, te da je jednu od glavnih uloga u zataškavanju zločina imao liječnik Kornelije Brkić, tadašnji načelnik Saniteta u Glavnom stožeru. Nigdje ni traga šoku zbog podatka da isti doktor Brkić danas funkcionira kao ugledni internist-endokrinolog zaposlen u Poliklinici Nemetova u Zagrebu

nikoletina bursac
08-10-2007, 07:50
niko ni ne pokusava umanjiti zvjerstva obadviju fasistickih razbojnika, pljackasa,koljaca,siledzija.
U tom pogledu su i Hrvati i Srbi potrpuno isti.

Dana 11.09.1993.
08-10-2007, 14:06
godine, ja sam prvi puta izašao na teren koji mi je prije bio potpuno nepoznat, tako da su mi tamo vojnici koji su bili morali pokazivati i objašnjavati gdje se što nalazi. Dodijeljena mi je za pomoć satnija iz Jaskovca, a ja sam trebao obaviti čišćenje, asanaciju terena. Iz Zagreba su mi poslane i vreće za mrtvace, ne znam koliko ih je bilo, ali ih je bilo dosta, a dobio sam i dvije bačve klornog vapna. Vapno služi kada se pokopaju mrtvaci za dezinfekciju i to se napravi tako da se nakon pokapanja stavi sloj vapna pa sloj zemlje, pa onda još jednom sloj vapna i onda se sve zatvori zemljom. Na mjestu gdje su mi pokazali mi smo počeli skupljati mrtvace i na kraju smo ih prevezli u prazne magazine u Jaskovcu. Ja se sjećam da je jedna grupa mrtvih tijela bila kod Divosela, preko puta potoka Rakovac kod Bilajskog Novog Sela. Sjećam se da je na terenu bilo 12 tijela koja su ležala u rasporedu kao da su se kretali u koloni pa da su onda bili likvidirani. Na okolnom području bilo je još mrtvih tijela, sveukupno možda 20-tak. Sva ta tijela bila su u civilu, nije bilo vojnih odora i tijela nisu imala dokumentaciju uza sebe.

Drugi dan,
08-10-2007, 14:10
ja sam dobio naredbu od načelnika Saniteta Glavnog stožera HV-a dr. Kornelija Brkića da imam osigurati 52 mrtva tijela neprijatelja. Ja nisam znao zašto treba baš broj 52 i zašto će oni služiti, to sam tek shvatio kasnije da će oni biti razmijenjeni, a što se i desilo. Sjećam se da mi je Brkić još rekao da imam osigurati 52 tijela, a ako koje bude manjkalo da će mene likvidirati i poslati s tim tijelima. Sjećam se da je na sastanku uveče bio brigadir Krpina i dr. Brkić i na tom sastanku mi je Ademi zapovjedio da će mi pomagati druga satnija 111. brigade. Sjećam se da mi je pomagao i Krešimir Tomljenović, koji je također skupio određeni broj tijela. Osim onih 20-tak, mi smo prikupili oko 30 tijela, tako da sam ja prikupio oko 50-tak tijela, a sa ovim što je prikupio i Tomljenović bilo je preko 70 tijela. Ja sam pregledao sva tijela koja sam ja prikupio i svi su na sebi imali civilnu odjeću i to onu radničku. Sjećam se da je jedan kod sebe u džepu imao zelene divlje jabuke, a jedan je imao i jednu bombu, što je meni zapravo bilo čudno i mislio sam da mu je to podmetnuto.

Na leševima
08-10-2007, 14:12
je napravljen samo vanjski pregled, a ne i obdukcija, pregledane su i rane. Voditeljica tima koji je to radio, a to su bili iz Zavoda za sudsku medicinu u Rijeci, bila je prof. Renata Dobi-Babić, koja je sada u mirovini, dr. Alen Bosnar, koji je sada ravnatelj, dr. Cucurić i dr. Pjer Katalinić, koji je sada pokojni.

Ja sam također pregledavao rane tih pronađenih tijela i bilo je većina rana iz vatrenog oružja. Sudski medicinari će to znati bolje, ali meni te rane nisu izgledale da bi bile iz neposredne blizine, a i ne znam kakvi bi to bili uvjeti borbe u neposrednoj blizini u današnjim uvjetima ratovanja. Zbog stanja raspadanja leševa koje je već počelo, meni je bilo teško odrediti koja je ulazna, a koja izlazna rana. Dodajem da je na tim leševima bilo dosta reznih rana. Iz pričanja hrvatskih vojnika, ja znam da je tamo pokopan jedan četnički vojvoda za kojeg su mi vojnici rekli da su ga dva sata rezuckali jer nije htio ništa više govoriti osim svoje ime i prezime i da je vojvoda. Oni su mi rekli da su ga na kraju zakopali, a onda je preko rova prošao gusjeničar.

Citas li ti ovo,
08-10-2007, 14:18
prolivu?

Citaj citaj ko je rezao usi, noseve, ko je razbijao lobanje, koje stare babe nabijao na kolac...

Ima jos dosta o svjedocenju, staid tuned.
Trebao bi mi se zahvaliti jer tisak o tim svjedocenjima koja su u toku uglavnom suti - tabu tema.

nigdje
08-10-2007, 14:58
explicitno ne stoji da su to bili civili...

Sve su bili muskarci, zar ne? Ja znam da je u "krajini" bio crni dan zbog pogibije uglavnom mase njihove "vojske"...

To je poznato, i to je dobro... i tako treba biti... BRZO, EFIKASNO, CISTO...

A cijeli
08-10-2007, 14:59
proces se vodi navodno zbog 27 srpskih (Pobijenih??) civila...

Budaletino,
09-10-2007, 01:29
procitaj sta svjedci pricaju. Kakvi vojnici? Sve do jednoga su bili civili.

Da li je vojnik bila ona baba koju ste nabili na kolac, a koja je dala 2 sina u hr vojsku???

Ruse se vasi lazi kao kuca od karata.
Pazi majku mu, vojnici.

Pa i da su bili vojnici, zna se kako treba postupati sa zarobljenicima po odredbama Zenevske konvencije, kad se vec pozivas na istu.

I kojih 27, jel ti citas da je u samo jednoj razmeni razmenjeno 52?!

Htio bih
09-10-2007, 01:34
još reći da sam u novinama pročitao da je bio jedan svjedok ovdje na sudu koji je rekao da je njegova žena nabijena na kolac i ja mogu potvrditi da je to točno. Osobno sam vidio leš te žene i tu ranu i još sam sa dr. Dobi-Babić to komentirao. Ta žena nije mogla ići u razmjenu u sklopu ovih 52 tijela jer je načelnik Saniteta dr. Brkić zabranio da bilo koje tijelo koje bi imalo znakove nekakvog masakriranja ide u razmjenu.

Na jednom
09-10-2007, 01:37
mjestu ja sam vidio dva muškarca kako vise, bili su obješeni na grani drveta, jedan je bio obješen o uže, a drugi o lanac. Oni su bili mrtvi, a radilo se o muškarcima odjevenim u civilnu odjeću, oni su bili obješeni za vrat.

pitanje....
09-10-2007, 01:46
pitanje je dana kada ce taj Brkic biti proglasen za blazenog
:smile16: a mozda i za sveca prvenca :smile16:

$$
09-10-2007, 07:04
LJUTI BALKAN, DIVLJIH HORDI OSLOBODITELJA.....

Ja se
09-10-2007, 10:39
sjecam da je jedna "zena" sjedila (vojnici koji su bili na tom mjestu u akciji su rekli) na stepenicama ulaska u kucu...HR vojska je prosla i nije ju gledala... a kad je HR mladost prosla ona izvadi smajser i pokosi njih nekoliko...a nekoliko rani...to su bile najvece HR zrtve u akciji.. normalno oni su rekli da su ju sa rafalima sasjekli... Smijurija je da bi nekog danas nabijali na kolac, a koje li sprdacine od izjave da je Srbin zivio u "Krajini" i imao 2 sina u HR vojsci...
Kad citas takve vijesti normalno je da mozes samo odmahnuti rukom i nasmijat..

Pa eto vam
09-10-2007, 14:20
vase istine misu do koljena zabi do ramena, kao papagaji ponavljate da su neke babe ispod suknji izvlacile kalasnjikove i gadjale u ledja HR vojnicima. ODVRATNIJE LAZI NISAM CUO U ZIVOTU! :(

A svaka takva prica pocinje sa "bilo negde.... neka zena pucala u neke HR vojnike..." Ni datum, ni mesto, ni ime, nikakav njeznik. Ko ima i malo sive mase u glavi, razumece.

HAAAAAAAAAAHAAAAAAAAAAAAAAAA

Pa eto, zasto nosite epitet najvecih lazova na planeti, pored onog epiteta najmorbidnijih mnucitelja.

A sto se
09-10-2007, 14:30
tice te "smejurije" o kojoj pricas, pa citaj malo izjavu svedoka. Ne moze covek da laze da je imao 2 sina u HR vojsci kad se to moze lako proveriti.
Ne pricamo o dogadjajima od pre pola veka i vise NEGO O SUDJENJU KOJE JE U TOKU I DOGADJAJIMA OD PRE 15 GODINA!

Ja sve postirem iz HR stampe, a neko se opet nadje da ×××× i da pobija.

Zalosna istina i SRAMOTA da ste jednu zenu nabili na kolac, divljastvo koje ni srednjevekovni divljaci iz Azije nisu imali dovoljno neljudskog da bi ga pocinili.
Kroz celu istoriju postojanja osmanlijskog carstva, nije zabelezeno da je i jedna zena bila nabijena na kolac.

Mikajlo
09-10-2007, 17:33
Hrvati su primitivna i divlja nacija.

A kada
09-10-2007, 19:21
su vas turci nabijali na kolce?
Narocito Cara Lazu, bog mu blagoslovi jebano dupe bre.

covjece...
09-10-2007, 21:12
pa novine natipkaju SVE sta neko kaze... cim bizarnije i kontradiktornije to interesantnije...

I sta to znaci - da ako su novine objavile neku izjavu - da je ona tocna??

Pa sjecamo se Veritasovih optuzbi, brojki, imena... a koliko hoces od tih imena su poslije pronalazili zive - i zdrave...

Treba
10-10-2007, 00:31
Svima srbima, narocito "hrvatskim srbima", nabiti kolac u dupe, tako da ne ×××× one dupetarske hlace.
CVRC Milojka, ravno u CMAR, ××××× li vam materina.

Ne sekiraj se
10-10-2007, 01:17
ti, nece HR stampa nikada protiv Hrvata i Hrvatske da izmislja, ake nece da zataska, a zataskava da je to strava!

Eto, u toku je sudjenje, svedoci se, a od HR stampe, jedino "Slobodna Dalmacija" stidljivo napisa jedared nesto o tome, STIDLJIVO.

Jeste zlocinci, negirati se neda.

Ja sam iskaz
10-10-2007, 01:21
o ovome davao i haškim istražiteljima, koji su me pitali gdje su protokoli o pregledu mrtvih tijela. Ja to nisam znao, a prije par dana pitao sam dr. Bosnara ima li on te protokole, a on je rekao da nema. Ja iz toga izvlačim zaključak da su protokoli nestali, a da je Brkić zabranio da se oni pišu u tri primjerka i da jedan ostane u Zavodu za sudsku medicinu. Dr. Brkić mi je također zapovjedio da moram u jednom primjerku popisati sve vojnike koji su mi pomogli u evakuaciji. Ja sam to napravio i taj popis sam dao Brkiću, međutim, i tog popisa nema, a to zaključujem po tome jer da ga ima onda bi ga valjda haški istražitelji na bilo koji način dobili.

Još bih htio
10-10-2007, 01:22
dodati da sam ja kraj Debele glave, dok sam bio na terenu, naišao na jedan leš ubijenog srpskog vojnika koji je bio u uniformi i imao je bijele uprtače, bijeli opasač i bijelu futrolu za pištolj, što znači da je bio vojni policajac JNA. To je jedini leš koji sam ja vidio u vojnoj uniformi. Jedino je još jedan leš žene bio kod Debele glave, a koja je na sebi imala vjetrovku JNA. Svi ostali leševi su na sebi imali samo civilnu odjeću. Dodajem da ja ne mogu izjasniti točan broj muških i ženskih leševa, ali znam da je muškaraca bilo više. Po starosti ja mogu ocijeniti da su to više bili sredovječni ljudi, nije bilo mlađih osoba. Dodajem da sam sve to radio na brzinu jer je trebalo napraviti brzo, a znam kada je sve to napravljeno onda sam bio prisutan kad je dr. Brkić nazvao generala Bobetka i rekao da je zadaća završena.

^pa ti
10-10-2007, 02:50
si Cvr milojka odraz hrvatski gena i nista drugo.

skkrbp
10-10-2007, 07:38
kazu i sami.....trecina hrvata je....!!
I to je to !
:smile18: :smile17:

skkrbp
10-10-2007, 07:39
I to je to !

skkrbp
10-10-2007, 07:39
I to je to !

kazes
10-10-2007, 09:18
da su bila 52 RAZMJENJENA? Sta to znaci?? Da su Hrvati imali 52 lesa (vojnika ili civila?) a Srbi isto toliko Hrvata?? Ili to znaci da su Srbi dobili 26 leseva (civilnih ili vojnih?) a Hrvati dobili isto toliko hrvatskih kojih ste vi imali na lageru od 1991-1992, pa kad vam zatreba, razmijenite 1 prema 1?

Sta to znaci?? Ko se je mijenjao za koga, koliko i kako??

Pojasni!

Na pitanje
11-10-2007, 03:54
zamjenika Glavnog državnog odvjetnika Antuna Kvakana, svjedok odgovara:

"Ja nisam obavještavao Zborno područje o mojim nalazima na terenu jer su oni sve znali, s obzirom da su mi oni odredili vojnike koji će me upućivati gdje su mrtva tijela. Glavnom stožeru, također, nisam slao izvješća jer je to radio Brkić, a što sam čuo. Nije bila nikakva posebna asanacija terena koji je bio u zoni odgovornosti 9.g.b. jer sam ja trebao raditi asanaciju kompletne bojišnice. Ja nisam o asanaciji izvješćivao niti zapovjednika 9.g.b.

U odnosu na ovu ženu koja je bila nabijena na kolac, ja sam to komentirao sa dr. Dobi i mi smo zaključili, zajedno, da je ona bila masakrirana dok je bila živa jer rana, a radilo se o rani vagine jer je kolac bio nabijen kroz rodnicu, nije mogla biti posmrtna rana, dakle, nastala je za života te žene.

Dalje,
11-10-2007, 03:55
odgovaram da sam se ja sad prisjetio i leševa dvije izgorjele žene. Na njih su me uputili hrvatski vojnici koji su mi rekli da je riječ o dvije žene jer po kostima koje sam pronašao, a to su kosti kralježnice i zdjelice, ja nisam tamo mogao odmah zaključiti jesu li to žene ili ne. Meni su i ti vojnici rekli da su one žive spaljene, a bile su u jednoj manjoj kući. To je bilo na imanju kod izlaza iz Debele glave.

Daj objasni
11-10-2007, 08:59
kako se je to miojenjalo??

I zasto mi nikada tu (do sada) nismo pratili sudjenja Srbima koji su izvrsili nemjerljive zlocine u Hrvatskoj...

Da, a kad je neki Hrvat na tapeti... (sta je HIT, jer ONI, koji su branili domovinu od agresije i okupacije, moraju oslobadjati teritorij od terorista i zavojevaca u rukavicama... svaki njihov potez se kontrolira povecalom...

Dakle, Kazi ti meni KAD ce sva Srbadija odgovarati ze zlocine pocinjene u srpskoj agresiji na HR?? KAD??

BiH-ovac
11-10-2007, 13:53
Reci konju odjebani kako ste vi ustase branili domovinu u Mostaru,Zepcu,Kresevu
Visokom,Sarajevu...
Isto kao sto su cetnici branili Srbiju u Banja Luci,Srebrenici,Mostaru.
Istovjetnosti koljaca Mladica i Gotovine
Klali ste cak i po dogovoru...
Jednakovrijedne fasisticke neobuzdanosti u malogradjanskim, tamnim sredinama divljih biskupa i prota...

nije istina
11-10-2007, 14:55
Hrvati su 1992 spasili BiH... Da nije bilo - koliko toliko organiziranog HR otpora, BiH bi sapatom pala, a sta bi to znacilo za nase juzne granice sa HR?? KO??? bi ih branio na tako uskom i tako razvucenom prostoru?

Kad su(sta je vas najveci uspjeh u ratu u BiH) Muslimani odlucili uzeti NAMA ono sta ste im vi uzeli, odnosno da zamjene gubitak od Srba za dobitak od Hrvata/Hrvatske, digli su rukku i zabili noz u ledja jedinima koji su im bili saveznici... pa su i TU popusili... ja im nazalost pomoci ne mogu, jer tesko je shvatiti toliku inferiornost, naivnost i glupost... da nisu bili tako glupi i naivni (na vasu LUDU SRECU) vi bi SVI bili iza Drine najkasnije 1993, i vise vam NIKADA palo na pamet ne bi ISTA traziti zapadno od te rijeke....

Ovako imamo (za sada) tu nakadrnu tvorevinu RS, BiH koja ovakva kakva je danas NIKADA ne moze profunkcionirati kao drzava... NIKADA!

Da ne duljim... Cijelu juznu HR su Hrvati iz BiH spasili, kao i (bar ovakvu kakva je sada - JADNA) BiH!

skkprb
11-10-2007, 20:43
"SPASILI"???
Ustase i cetnici su je raskomadali u tzv. "kantone" u kojima, za razliku od Svajcarske, zive fukare. DO 9o% i nekolicina ustaskih i cetnickih pljackasa.
Zajednicki interesi krscanski nastrojenih koljaca.

skkprb
11-10-2007, 20:46
"SPASILI"???
Ustase i cetnici su je raskomadali u tzv. "kantone" u kojima, za razliku od Svajcarske, zive fukare. DO 9o% i nekolicina ustaskih i cetnickih pljackasa.
Zajednicki interesi krscanski nastrojenih koljaca. Skoro da nije za vjerovati kako ustase, kao u doba NDH i danas svojataju Bosnu do Drine. Sve u smislu "zemljovidne" himne.
Savo, Dravo, Drino teci..!

Da
11-10-2007, 23:25
Hrvati nisu SPASILI BiH ona bi danas bila 100% cetnicka (dakle "ustasa" bilo ne bi), i vjerojatno bi tako bilo i (BAREM!!) sa cijelim HR Jugom... a i pitanje je kako bi bilo sa onim Seseljevim zamisljenim granicama... Karlobag, Karlovac Virovitica itd...

BiH-ovac
12-10-2007, 14:25
nepismena budalo, pretpostavke i utopijske zelje se u pismenosti izrazavaju konjuktivom! Ali konjuktivu se mora biti i vican. Inace ispadas kao Manda1 (ona nije cak ni mandolinu izmislila) ali je skutorski dovoljna kao klica da zagadi cijeli narod (ili ono sto je od "naroda"§ jos ostalo)
Kani se konjuktiva!

BiH-ovac
12-10-2007, 14:27
nepismena budalo, pretpostavke i utopijske zelje se u pismenosti izrazavaju konjuktivom! Ali konjuktivu se mora biti i vican. Inace ispadas kao Manda (ona nije cak ni mandolinu izmislila) ali je skutorski dovoljna da kao klica zagadi cijeli narod (ili ono sto je od "naroda" jos ostalo)
Kani se konjuktiva!
×××××ne!

Kroatikusi
12-10-2007, 18:24
Hrvati su nacija stvorena za čišćenje štala i čuvanje švapskih konja .
Iz tog razloga možete samo da nas povučete za naš pravoslavni ×××××.

Ha ha ha ha
12-10-2007, 18:24
Biće opet Hrvatske krvi

ne znam
12-10-2007, 20:29
nas mazohistu sta se je u medjuvremenu dogodilo??? Dolaze nam na stotine tisuca "svaba" godisnje i ostavljaju milijarde € svake godine...Investiraju takodjer milijarde...

Koliko dolaze k vama? Koliko investiraju??

Branili
13-10-2007, 01:47
domovinu tako sto su nabijali zene na kolac, cinili zverstva nad zarobljenim civilima, itd.
Ne razlikujes jedno od drugog.

Nista, ja samo da te potsetim ko je izmislio sredstva za mucenja, ko je u tome neprevazidjen u svetu.
I nemacki nacisti se zgrazavali.

Prema tome, bolje da ne potezes za takvim oruzjem, bolje ti je cuti o tome.

Dalje,
13-10-2007, 01:56
odgovaram da kad sam bio na terenu i vršio asanaciju, a to je bilo od 11.09. do 15., najviše 16.09.1993. jer je razmjena tijela trebala biti i obavljena je 17.09.1993., ja sam čuo detonacije u blizini područja gdje sam ja bio. Ne mogu se točno izjasniti o lokacijama, ali to je svakako bilo u borbenoj zoni. Te detonacije meni su izgledale kao detonacije dinamitom.

Ja sam vidio i zapaljene kuće, ali se isto tako ne mogu točno izjasniti gdje je to bilo, ali bilo je u borbenoj zoni. Također sam vidio da se odnosi ogrjevno drvo i to sam vidio i vojne i civilne kamione da odvoze, a pri tome mislim na vojne kamione hrvatske vojske. Nisam previše to zagledavao, niti sam vidio išta drugo jer sam imao i svog posla. Ovi vojnici koji su mi pričali da su rezuckali onog četničkog vojvodu su bili hrvatski vojnici, ne znam koja satnija, niti brigada, samo znam da nisu bili vojni policajci."

"Kada mi branitelj
13-10-2007, 02:03
predočava moj iskaz koji sam dao haškim istražiteljima na listu 1788 (četvrti odlomak odozdo), gdje sam rekao da smo našli dva tijela zakopana u dubokoj raki u dvorištu jedne kuće, a da su te osobe prethodno bile obješene, jedna lancem, a druga konopcem, a danas sam rekao da sam te ljude vidio obješene o drvo, odgovaram da je točno i jedno i drugo. Ja sam ih najprije vidio, a onda su oni poslije zakopani i poslije su se trebali otkapati ponovo. Ta dva tijela nisu predana u razmjenu zbog rana koje su imali na vratu. Kada mi branitelj dalje predočava prvi odlomak na listu 1789, gdje sam rekao da smo ukupno prikupili 57 tijela, a danas sam rekao da je bilo nešto više od 70 tijela, mogu reći, koliko se danas sjećam, tih tijela je bilo ovoliko kako sam rekao danas.

Kada mi
13-10-2007, 02:04
branitelj predočava (list 1789, šesti odlomak odozdo), da sam rekao da dr. Dobi mi je rekla da je vagina jedne žene nakon njezine smrti ozlijeđena štapom, a danas sam rekao da je ta rana bila nanesena za života, ja odgovaram da je točno ovo što sam rekao danas, ja i danas mislim da je ta rana nanesena za života, a koliko se danas sjećam s tim se složila i dr. Dobi.

Neznam
13-10-2007, 14:40
Gdje je to bilo.
Tko je to bio.
Koga su ubili.
Tko je koga jebao.
Dao sam iskaz, neznam o cemu.
Neznam koliko je bilo mrtvih.

Pa ××××te, ×××××ne jedan, dali ti znas ista?
Tko ti je prcao kevu u dupe, tako da se ti rodis?
Dali makar znas to? :smile16:

junace
13-10-2007, 19:56
ili se sam uvjeri ili se raspitaj da li dr.Dobi (musko? zensko? transvestit?) ima vaginu.

Imas je ti
13-10-2007, 21:29
na nosu, budalo jedna.
Samo seri, nema veze i tako ces da pojedes ta govna, sto userkas. :smile16:

sta se
14-10-2007, 08:12
vagine tice - ja neznam tocno, ali DANAS, MISLIM, sa ovim saznanjem koje imam, koje sam vecim dijelom stekao tu na forumu, da je ta rana uzrokovana jednim normalnim hrvatskim qurcem. Jer, opet sa saznanjem koje danas imama, zahvaljujuci dugogodisnjem detaljnom studiranju Vidi.hr foruma/politika i normalni hrvatski qurci su za srpske zene vrlo cesto smrtonosni, a kamoli oni malo obdareniji...

I definitivno MISLIM da je ta rana ucinjena za njenog zivota.

Od kad sam
16-10-2007, 01:51
gledao TV emisiju o onome masovnom ubojici Ivanu Milatu, kako je ubijao, kako je sve planirao, I SA KOJIM ZADOVOLJSTVOM JE TO RADIO, u meni se nesto prelomilo, definitivno!
Od tada u svakom Hrvatu vidim jednog Ivana Milata koji cuci u potaji, i samo je pitanje trenutka kad ce da se javi sadisticki, ubilacki nagon.

Posle te emisije, zena nije mogla oka da sklopi te noci, imala je nocne more da je to strava.

Imao sam nekog prijatelja Hrvata, od tada mu vise ne verujem i ne posecujemo se uopste.

http://www.associatedcontent.com/article/258188/ivan_milat_the_backpacker_killer.html

Tvoja zena
16-10-2007, 13:06
nije mogla sklopiti oci, jer je mislila na dobru hrvatsku kurcinu sto je obicavala imati prvo nego ste pobegli bre traktorima u maticu. :smile16:

ma nemoj
16-10-2007, 13:41
se nista bojati...

U Matici, Svedskoj ili Australiji ti Ustase nece nista...

Samo u domovini je opasno - narocito ako pokusavas prodavati srpstvo...

UHHH - to je vrlo, vrlo, po zivot opasna stvar!

Zrtva-presuda
18-10-2007, 20:20
Predsjedništvo Europske pučke stranke, najveće frakcije stranaka u Europskom parlamentu, prihvatilo je danas, na prijedlog hrvatskog premijera Ive Sanadera, rezoluciju kojom su izrazili žaljenje zbog izostanka primjerenog i pravednog odgovora na zločine počinjene u Vukovaru te su potaknuli Haaški sud da nastavi na pravedan i nepristran način procesuirati odgovorne za ratne zločine uključujući i one odgovorne za zločine u Vukovaru.

- Ova rezolucija pokazuje privrženost EPP-a međunarodnom poretku jer podržava rad Suda, poštivanje svih međunarodnih institucija, uključujući i Haaški sud, ali i senzibilitet prema žrtvama s Ovčare i prema svim vukovarskim žrtvama jer traži da se zločinci pravedno kazne - istaknuo je premijer Sanader u stanci summita EPP-a koji se tradicionalno održava uoči summita EU u Lisabonu.

Tako je 13 predsjednika i premijera, među kojima i predsjednik Europskog parlamenta Hans Goert Poettering i predsjednik Europske komisije Jose Manuel Barroso, dalo legitimitet hrvatskom stavu da je presuda “vukovarskoj trojci” nepravedna i neprimjerena.

- Koja je politička težina te izjave dovoljno govori činjenica da u toj grupaciji sjede lideri vodećih europskih zemalja - naveo je Sanader te ponovio da su Hrvatska i Državno odvjetništvo dali Tužiteljstvu sve dokumente vezane uz masakr na Ovčari.

Tacno
19-10-2007, 00:28
"U Matici, Svedskoj ili Australiji ti Ustase nece nista..."

Tu si u pravu, svugde u civilizovanom svetu gde vlada zakon, i gde ne postoje rasne i verske predrasude, nece se nista desiti, to je jasno.

Tamo gde vlada bezakonje, u drustvu sa ×××××rijom od pravosudja, tamo gde vladaju verski, nacionalni i rasni predrasudi, ksenofobija, tamo moze.

Sto blamiras HR, ona je ionako izblamirana.
Hoces da kazes koliko je u HR zivot nesiguran. Pa znamo.

Ja ipak zelim da zivi u drustvu gde je sigurnost svih gradjana primarna stvar, i gde su svi jednaki, a ne gde neka nacija nesme ni da zucne i gde nema nikakva prava. To bi komotno izjavio i iz perdspektive povlastenog.

Nego,
19-10-2007, 00:32
prolivu, nemoj da propustis pogledati tu emisiju, "Crime Investigation". Rece mi prijatelj iz Srbije da je sve to video na Discavery-ju.

Ne bi bilo lose da upoznas svoje gene.

Vidis kako
19-10-2007, 00:45
se ja drzim teme. "In medias res"!

A ne kao ti sto drobis sve zive bez reda i kriterijuma.

Kad je rec o rezanju usiju, noseva, zabijanja cavla u glavu, vadjenje ociju, odsecanje jezika, rezanja zenskih grudi (partizanki) (slucajevi sa sremskog fronta) sa uguravanjem ruku u rane, mucenje zrtava let lampom i pacovom (registrovano u Sremu), bacanje u jamu, razbijanje glava maljem, cupanje brade kljestima (nekim pravoslavnim popovima), bacanjem dece u vis i docekivanje na bajonete, nabijanja na kolac.... a sve sto je bas impresivno opisano u pemi "Jama" i filmu "Okupacija u 26 slika" (i Goran i Lordan Hrvati), ovaj topik je idealan, zar ne?

Eto, ovome svemu smo dodali i nedela od zveri Ivana Milata koji je pobio na desetinu turista, a sumnja se da konacna cifra jos nije utvrdjena...

sta se
19-10-2007, 08:41
"JAME" tice, ja sam ti jednom opisao kako Srbi ne razlikuju fikciju od stvarnosti, jos od majke Yugosa sa Kosova...

Oni u svojoj srednjevjekovnoj zacahurenosti, ludilu, paranoji, inferiornosti vide sve sta to sta i pisu...i to uce u skolama i u to vjeruju...

Tako i zapocinju ratove jer duze slusaju (nekoliko generacija) "majke YU" i "jame" i slicne srpske fikcijske ×××××rije (ne razlikuju ih od stvarnosti) i onda idu na djihad... da neko plati to nabijanje na kolac, sjecu udova i sl... Tako i u ovom zadnjem ratu...

LUDILO!! no na vasu veliku zalost, te fikcije i dalje zive u vasim ludarama... no nikad vise - bar ne zapadno od Drine - vjerojatno nigdje vise NIKADA necete na tim psihopatslim ×××××rijama napraviti nekom drugom neko ×××××× - nego ce vas to ludilo same iznutra izjesti...

Ah da,
19-10-2007, 13:04
ja nisam nigde pomenuo ustase, ja sam pomenuo Hrvate.
Vas dika i ponos Ivan Milat nije ustasa nego Hrvat.
Imao nesrecu sto mu je proradio urodjeni gen.
Ili srecu, jer sa kakvim je uzivanjem upucavao one lepe devojke u glavu (po desetek metaka u glavu), mora da je svrsavao od srece dok je to radio!

Ludace i
19-10-2007, 13:07
neznalico, "Jama" nije nikakva srpska fikcija, vec knjiga napisana od Hrvata Ivana Gorana Kovacica.

Nista nije radjeno ispod zita, nego covek napisao, neko objavio i to je to.

Ono sta vam ne prija usima najbolje je proglasiti fikcijom, je li tako?
Nece moci ove noci.

Sta hoces
19-10-2007, 16:38
Reci da je JAMA istina?

Zamisli
22-10-2007, 12:57
...?
TUŽILAŠTVO za ratne zločine Srbije podnijelo je zahtjev za sprovođenje istrage protiv dvije osobe osumnjičene za ratni zločin - ubojstvo šest hrvatskih civila starih izmedju 70 i 80 godina u selu kod Karlovca u ožujku 1992. godine, priopćeno je danas iz Tužilaštva.

Riječ je o predmetu poznatom "Banski Kovačevac" koji je Državno odvjeništvo Republike Hrvatske ustupilo Tužilaštvu za ratne zločine Srbije u svibnju ove godine na osnovu Sporazuma o suradnji u progonu počinitelja kaznenih djela ratnih zločina.

Osumnjičeni P. B. i R. V. bili su pripadnici organa sigurnosti samoproglašene SAO Krajine i 4. čete 4. bataljona vojne formacije SAO Krajina.

Tužilaštvo, navodi se u priopćenju, raspolaže dokazima da je od 19. do 23. ožujka 1992. godine, P. B. zapovijedio, a obojica zajedno izvršili zločin u mjestu Banski Kovačevac na teritoriji tadašnje općine Karlovac.

Oni su pucali na hrvatske civile Grgu Mihalića, Baru Mihalić, Katu Mihalić, Veroniku Krupić, Maru Lesar i Maru Đerek u dvorištu jedne kuće, a potom su njihova tijela bacili u bunar i minirali ga. Sve žrtve su imale izmedju 70 i 80 godina i nisu izbjegle iz sela zajedno sa ostalim stanovništvom.

sta je tu
22-10-2007, 20:03
interesantno je to::

Odakle su Srbi dosli do podataka?

I ako su poceli podizati OVAKVE optuznice po Srbiji, onda ca biti sudjenja jos najmanje 20 godina po Srbiji...

sompompirovi
23-10-2007, 14:07
<font face="Times New Roman" size="+1" color="red">Tužiteljstvo za ratne zločine Srbije traži istragu protiv dvije osobe osumnjičene za ubojstvo šest hrvatskih civila između 19. i 23. travnja 1992. kraj Karlovca. Riječ je o slučaju ubojstava hrvatskih civila u dobi između 70 i 80 godina u Banskom Kovačevcu, koji je Državno odvjetništvo na temelju Sporazuma o suradnji u progonu ratnih zločina ustupilo srbijanskom tužiteljstvu.

Osumnjičeni P. B. i R. V., pripadnici tijela “bezbednosti” SAO Krajine, pucali su u Grgu Mihalića, Baru Mihalić, Katu Mihalić, Veroniku Krupić, Maru Lesar i Maru Đerek, a potom su njihova tijela bacili u bunar i minirali ga. O tom se zločinu u hrvatskoj javnosti do sada malo znalo.

Jedino je Slavko Goldstein u svojoj knjizi “1941. - godina koja se vraća”, na temelju istrage koju je provela karlovačka policija, detaljno opisao ovaj slučaj. U proljeće 1992. Banski Kovačevac je bilo selo koje je bilo podijeljeno graničnom crtom između dviju zona odgovornosti srpske krajiške vojske. </font>

sompompirovi
23-10-2007, 14:08
<font face="Times New Roman" size="+1" color="red">POJASNJENJE:

Iz štaba bataljona u Novom Selu Lasinjskom došao je u komandu čete u Banski Kovačevac obavještajac Pane Bulat te zatražio pet vojnika za privođenje nekoliko staraca. Oni su iz kuća izveli muškarca i pet žena. Bulat ih je okupio u zaselku Mihalići, ispred kućnog broja 8, otpustio vojnike i s pomagačima ih počeo saslušavati i maltretirati. Prema iskazima svjedoka, Bulat je od Grge Mihalića tražio 100.000 DEM da ga poštedi.

Nakon toga, Bulat je vojnike vratio, a sa svoja dva pomoćnika iz automatskih pušaka pobio starce, naredio vojnicima da leševe odvuku do obližnjeg bunara i bace ih unutra, nakon čega su minirali bunar. Kad se pročulo za zločin, Pane Bulat je, uz pomoć nekoliko vojnika, iskopao leševe i zametnuo tragove.

</font><br><hr>

sompompirovi
23-10-2007, 14:09
<font face="Times New Roman" size="+1" color="red">SRPSKI HEROJI!

http://www.jutarnji.hr/ephresources/images/2007/10/23/sao.jpg</font>

koji..
24-10-2007, 16:38
je to monstrum rezati ziva covjeka dva sata . pa sta tu reci vec da je to stvar opsteg ludila i kucnog odgoja .
Vidiste da su ta razna mucenja iz Jasenovca potuno tacna gdje pametan nije mogao da zamisli takvo zvijerstvo i mucenja na razne nacine .vidite da je to samo nastavak njihove koljacke serije .

sompompirovi
24-10-2007, 20:12
<font face="Times New Roman" size="+1" color="red">Nedavna otkrića s područja Banovine i Kostajnice, kad je otkriveno da su šestorica vojnika RSK, za koje Savo Štrbac i njegov Veritas tvrde da su ih ubile hrvatske snage, zapravo ubijena u međusobnim obračunima pobunjenih Srba, dobivaju i znanstvenu potvrdu. Takvih je namještaljki svojedobnog suradnika haaškog tužiteljstva Save Štrpca na stotine!

Hrvatski istražitelji već godinama pomno proučavaju opsežnu arhivsku građu koju su zaplijenile hrvatske snage tijekom oslobodilačkih vojnih operacija 1995. Sustavno to već dvije godine rade u Hrvatskom memorijalno-dokumentacijskom centru Domovinskog rata u Zagrebu.
Mala ekipa, predvođena prvim čovjekom Centra Antom Nazorom, ističe kako je njihova temeljna zadaća precizno određivanje broja žrtava i stradalnika rata, kako na hrvatskoj, tako i na srpskoj strani.

</font>

sompompirovi
24-10-2007, 20:13
<font face="Times New Roman" size="+1" color="red">Scenarij "Jasenovca"
Zbog odavanja primjerene počasti svim nevinim žrtvama rata, bez obzira na nacionalnost ili vjersku pripadnost, ali i sprječavanja manipulacija brojevima žrtava, kakvoj smo bili svjedoci nakon Drugog svjetskog rata, posebice na primjeru broja žrtava ustaškog logora Jasenovac kažu u Centru.

Činjenica je da ni do danas neki srpski autori i političari nisu odustali od manipulacije kako je tu bilo 700 tisuća žrtava, višestruko više od stvarne brojke. Rad Centra posebno je važan sada, jer organizacije poput Veritasa objavljuju popise o ubijenim srpskim žrtvama prema istovrsnom "jasenovačkom" scenariju.

Na žalost, Štrbac je bio godinama legalni "dostavljač" haaškog tužiteljstva. Kakve je sve manipulacije "utrapio" tužiteljima radi podizanja optužnica protiv hrvatskih generala? Štrbac navodi da je Srba s područja RH i bivše RSK poginulo i nestalo 6791. Usporedna analiza hrvatskog Centra pokazala je da je Štrbac uključio i "krajiške" žrtve stradale u BiH, čak i na Kosovu od NATO-ova bombardiranja. Štrbac navodi da je 36 posto bilo civila, dok Centar utvrđuje 6,78 posto.

</font>

sompompirovi
24-10-2007, 20:14
<font face="Times New Roman" size="+1" color="red">Stradali u nesrećama
Od ukupno navedenog broja poginulih oko 300 osoba je ubijeno u međusobnim "srpskim" obračunima, 236 je umrlo prirodnom smrću, 417 je život izgubilo nesretnim slučajem. Odnos poginulih/nestalih muškaraca i žena prema Veritasu je 85 prema 15 posto, prema Centru žena je 4,3 posto. Dosad su u Centru sa sigurnošću detektirali više od 400 osoba sa Štrpčevog popisa koje nisu ubile hrvatske snage.

Jasno je da riječ nije o slučajnim pogreškama, nego o namjeri Veritasa i Štrpca za manipulacijom srpskim žrtvama zaključuje A. Nazor.</font>

sompompirovi
24-10-2007, 20:18
<font face="Impact" size="+2">××××× LI VAM MATERINA -

KOME SE SUDI ZA HRVATSKE ZRTVE?? ZA AGRESIJU? Marticu, BABICU, Dokmanovicu... i jos nekolicini...

ZA SILOVANJE CIJELE DRZAVE -

ZA 350 000 protjeranih... za sav teror??

</font><br><hr>

sompompirovi
24-10-2007, 20:18
<font face="Impact" size="+2">××××× LI VAM MATERINA -

KOME SE SUDI ZA HRVATSKE ZRTVE?? ZA AGRESIJU? Marticu, BABICU, Dokmanovicu... i jos nekolicini...

ZA SILOVANJE CIJELE DRZAVE -

ZA 350 000 protjeranih... za sav teror??

</font><br><hr>

25-10-2007, 08:55

Civilna policija UN:
25-10-2007, 14:57
Hrvatska vojska u Medackom džepu pocinila ratna zvjerstva

ZAGREB - Sudenje generalima Rahimu Ademiju i Mirku Norcu danas je nastavljeno citanjem izvješca civilne policije UN-a, u kojem piše da je Hrvatska vojska, oslobadajuci podrucje Medackoga džepa, pocinila ratna zvjerstva, zlocine protiv covjecnosti i etnicko cišcenje.

Pripadnici UN-ove civilne policije na podrucju su Medackoga džepa pronašli 19 leševa - 10 muških, osam ženskih i jedno kojemu nisu mogli utvrditi spol.

Pet leševa bilo je spaljeno ili su izgorjeli u kucama, medu kojima cetiri žene. Za muškarce se uvjetno može tvrditi da su bili vojnici, ako se primijeni pravilo da su mobilizirani bili svi od 16 do 60 godina, piše u izvješcu UN-ove policije, koje je na sudenju procitao predsjednik sudskoga vijeca, Marin Mrcela.

UN-ovci su utvrdili i da je uništeno 312 objekata - 164 kuce te 148 staja i gospodarskih objekata.

Najveci dio zlocina dogodio se prije nego što su se hrvatske snage morale povuci s podrucja koje su nekoliko dana ranije oslobodile.

U izvješcu
25-10-2007, 14:57
se navodi da su prije paljenja ili uništenja srpske kuce u selima oko Medackoga džepa bile detaljno opljackane i oštecene, stoka pobijena, a bunari zatrovani naftnim derivatima i životinjskim leševima.

Opisuje se i situacija zatecena u svakom od 16 sela ili zaselaka u kojima su UN-ovci obavili ocevid, uz opasku da nisu ukljuceni podaci o 52 tijela koja je HV nakon zauzimanja toga dijela lickoga ratišta predala srpskoj strani.

Niti u jednom naselju nisu pronadeni živi ljudi, a u zaseoku Drljici "na životu je ostalo samo nekoliko kokoši". Policajci UN-a tamo su zatekli skupinu hrvatskih vojnika s oznakama MUP-a, piše u izvješcu u kojem su prvi put službeno izneseni podaci o ratnim zlocinima HV-a nakon akcije Medacki džep.

Sudenje se, nakon stanke, nastavlja poslijepodne.

Prvi ugroženi
25-10-2007, 14:58
svjedok: Hvala Norcu što nas je granatirao

ZAGREB - Prvi ugroženi svjedok na sudenju generalima Rahimu Ademiju i Mirku Norcu, koji je putem videolinka i izmijenjenim glasom svjedocio na sudenju za ratne zlocine u akciji Medacki džep, svoj je iskaz pred sudom danas poceo zahvalom optuženome Norcu što ga je granatama natjerao u bijeg i tako spasio od sigurne smrti.

"Želio bih se zahvaliti Norcu što je tukao granatama po cijelom selu, istjerao nas iz kreveta i dao do znanja da moramo bježati", kazao je svjedok, ustvrdivši da su bijegom izmakli sigurnoj smrti, odnosno sudbini koja je zadesila starije muškarce i žene koji su ostali u svojim kucama.

Svjedok, koji se zbog zašticenog identiteta vodi pod rednim brojem 8, živio je u rujnu 1993. u selu Citluku, gdje nakon akcije, kako je rekao, niti jedna kuca nije ostala citava.

"Kada sam se s UNPROFOR-om vratio u selo, sve je bilo spaljeno, niti jedno od 60-ak domacinstava nije bilo citavo", kazao je svjedok koji tvrdi da u Citluku tada nije bilo nikakve vojske, vec samo civilno stanovništvo.

Kazao je
25-10-2007, 15:00
i da su u srpskim selima postojale samo seoske straže te da je od svih ubijenih samo jedan muškarac imao pušku.

Rekao je da osobno nije vidio smaknuca civila, no cuo je price o mucenjima i masakriranjima. Osobno nije vidio hrvatske vojnike da pale ili uništavaju selo, ali tvrdi da je na tom podrucju tada bila jedino Hrvatska vojska.

"Netko je bio zapaljen, netko zaklan, a nekoga su vukli automobilom", kazao je.

Norceva obrana prigovorila je na dio iskaza u kojem tvrdi da u selima gdje je organizirana akcija nije bilo srpskih vojnih snaga.

"U Citluku je bila cijela satnija, jedna bitnica minobacaca, a vojnici su bili smješteni u kucama. Takoder su imali i induktorsku mrežu za komunikaciju", kazao je optuženi general Norac.

Svjedoku je pokušao postaviti i nekoliko pitanja, no sudac je zabranio vecinu koja su proturijecila iskazu svjedoka, poput pitanja o vojnim formacijama u Citluku, je li bio zapovjednik straže, gdje se kuhalo za vojsku itd.

Sudenje se nastavlja u ponedjeljak, 29. listopada, a još nije poznato hoce li se saslušavati novi svjedoci.

==================
Auuu, al ste bili nevini!

Ma jebem im mater
25-10-2007, 19:00
kad ce da poubijaju sve te srbo-ciganske vlahe, da ih ne vidimo vise?
××××× ti Antu i Franju, kad nisu mogli zavrsiti ono sto su zapoceli, tako da ne slusam ovog po××××nka vlaskog na ovom forumu. :smile16:

25-10-2007, 21:45
Priznati da sam UZIVAO u dogadjajima prije 14 godina!

Onda, su Srbi PRVI put osjetili SVOJ vlastiti recept! I...samouvjerno su poceli odmah tuci po svim gradovima koji su im bili na artiljerijskom dometu - I??

Nasa artiljetrija ih je doslovce SAMLJELA!! RAZBILA!! Kod Karlovca, Siska, Zadra, Sibenika, po cijeloj Lici...

Osjetili su svoj recept, sa razlikom da je bio u organiziranoj i nadasve efikasnoj formi!

Sad - postavlja se pitánje - KOGA se optuzuje KONKRETNO za teror nad hrvatskim gradovima tokom recimo 3 godine...? Jer od poraza koje su Srbi dozivjeli tih rujanskih dana 1993 su bili VRLO restriktivni sa artiljerijskim terorom po Hrvatskoj...

25-10-2007, 21:45
Svjedok kaze: Pobjegao je odmah poslije granatiranja u sumu (sa cijelom vojskom, I++ rekao je da osobno nije "vidio" smaknuća civila, no čuo je "priče o mučenjima" i "masakriranjima".... ALI??
"Osobno nije vidio hrvatske vojnike da pale ili uništavaju po selu", Onda:

"Netko je bio zapaljen, netko zaklan, a nekoga su vukli automobilom", kazao je.... (vojnike vidio nije, a Hrvati su poslije vratili 52 tijela..?)

Norčeva obrana prigovorila je na dio iskaza da u selima gdje je organizirana akcija nije bilo srpskih vojnih snaga.

"U Čitluku je bila cijela satnija, jedna bitnica minobacača, a vojnici su bili smješteni po kućama. Također su imali i induktorsku mrežu za komunikaciju", kazao je optuženi general Norac.

Kao i uvjek sprdacine koliko hoces...

Cinjenica je da su Hrvati potukli SVE jer je tamo bilo skoro samo cetnicko gnijzdo, koje je nesto civila HRANILO I KUCILO... ZIVJELI SU PO KUCAMA...

Kako bilo da bilo - Niti JEDNA srpska granata poslije toga vise pala nije na Gospic, Perusic i okolicu... TO je bio GLAVNI cilj! i on je ostvaren!

A ostvaren je u OKUPIRANOM dijelu Hrvatske - u OSLOBODILACKOJ akciji...

Poenta je
25-10-2007, 22:50
u ovome:

"Najveci dio zlocina dogodio se prije nego što su se hrvatske snage morale povuci s podrucja koje su nekoliko dana ranije oslobodile."

Dalje, navodi da su prije paljenja ili uništenja srpske kuce u selima oko Medackoga džepa bile detaljno opljackane i oštecene, stoka pobijena, a bunari zatrovani naftnim derivatima i životinjskim leševima.

Niti u jednom naselju nisu pronadeni živi ljudi, a u zaseoku Drljici "na životu je ostalo samo nekoliko kokoši". Policajci UN-a tamo su zatekli skupinu hrvatskih vojnika s oznakama MUP-a, piše u izvješcu u kojem su prvi put službeno izneseni podaci o ratnim zlocinima HV-a nakon akcije Medacki džep.

==================
Dakle, najveci deo zlocina se dogodio posle povlacenja hr vojske i policije.

Manijace, ne raspravlja se o vasim vojnim uspesima, nego o zlocinu uoci povlacenja, i zato se doticnoj dvojici sudi.

Ako je
26-10-2007, 10:03
TO? bio najveci zlocin - onda se moze reci (DA IAKO je akcija bila potpuno opravdana - skrsavanje lokalnog terorizma... u produzetku i oslobadjanje teritorija HR), da zlocina (uopce nije niti bilo!

To je sve bilo poruseno zato (kad je UN prisilila HR na povlacenje), da se u te jazbine opet ne vrate cetnici i dalje teroriziraju Gospic i okolicu...

A popraviti kuce nije nikakav problem...

Samo dato vam je onda - po PRVI put, do znanja da i HR ima konja za trku, i onda st prvi put najozbiljnije osjetili svoj vlastiti recept - bezkompromisno divljastvo - a mislili ste da samo vi monopol na to imate... i da ce tako uvjek biti...

Kuce ce se
28-10-2007, 07:38
popraviti, a za zlocine se mora odgovarati, i to je sudbina malih nepotrebnih naroda. Oni se moraju pridrzavati odredbi Zenevske konvencije.

Veliki ne moraju, oni mogu raditi sta ih je volja.
Well, nije da ne placaju cenu za sve to - svakog dana se gine, trose se silni bilioni, a za uzvrat se sve vise samo tone u zivo blato :(

Mrka kapa!

P.S. Citam izjavu Esdauna da je NATO izgubio u Afganistanu!