PDA

Pogledaj cijelu verziju : gume i auto akustika



q10
06-04-2002, 21:10
zanima me kakav audio sustav imate radio pojačalo zvučne kutije itd.
gume koje hvalite a koje kudite

Calibra Zender
07-04-2002, 00:58
Gume? Dosta dobro iskustvo s Firestone Firehawk SZ 40 prije godinu, dvije. "Y" profil, odlična na suhom i mokrom.

I definitivno preporuka Good Year Eagle F1. Isto "ipsilonke". Stari ih ima na Vectri karavanu. Gume izvrsno drže. Auto se super ponaša za jedan karavan. Uostalom, proglašene su trenutno za najbolju sportsku gumu na tržištu!

I prokleto loše iskustvo s Michelinom Clasic. To je krama, a ne guma. Jeftina guma(za jedan Michelin) žalosnih performansi!

Q10
10-04-2002, 20:58
ŽIVO ŽIVO

doctor
10-04-2002, 21:00
q10, ko te ×××× budalo

ki
11-04-2002, 12:04
guma Michelin Clasic;90000 km na mom uniću bez ikakvih oštećenja,pa recite vi kaj god hočete.

Dr. Strangelove
11-04-2002, 13:49
ma bravo! majstore... ajde pređi 100000 km s njom pa ćemo ti dić spomenik! Ti mora da si sa Brača ili možda imaš škotske krvi... ccc... ko ga ×××× kaj bu se razletila na 120 km/h na autoputu glavno da traje dok traje!...cccccc I onda takvi ljudi kao ti ukrcaju ženu i djecu u auto i zapale na more... i fino karlovačka 120 km/h i opa! bum! mrtvi svi na mjestu... a policijsko izvješće glasi... nije prilagodio brzinu uvjetima na kolniku.... ccccc... veći idioti samo su oni kaj protektiraju gume!

Alenko
11-04-2002, 14:48
Mogu ti reći da sam i ja sa tim michelinkama classic prošao 80.000 km, doduše bez startanja i cviljenja, gume nisu neko ludilo kao pilot mx3, koji ni nemogu toliko trajati, izgleda neki dobri kaučuk.... :smile07:

ki
11-04-2002, 14:58
Dr.Strangelove,ima i puno boljih i skupljih guma koje su se"razletile",npr ono u Americi s Bridgestone,ali šta češ,unić nije auto za trke pa mu te gume čist fino odgovaraju.

mc
11-04-2002, 15:46
Michelin Classic je zbilja losa guma, bez obzira na prestiznu marku. Istina je da traje, ali je to tvrda plasticnjaca koja zacas proklize. Dobra je jedino kada je cesta jako vruca i suha, a auto manje snage i njezno se vozi. I njezina nasljednica Energy MXT je prilicno losa guma. Ako hoces dobro i jeftino proci s gumama, probaj Toyo Vario V-1. To je prava all-season guma niske cijene (kao i ova Michelin-ka), 3. godine imas garanciju (?!?), a kada su dosle na mjesto MXT-a, razlika je bila straaasna. Istina je da se brze potrosi (40.000 km), ali sorry, ako ne mozes redovito mijenjati gume, predstavljas potencijalnu opasnost u prometu - pogledajte samo kolicinu lancanih sudara po gradovima. Naravno, buduci da sam gumu isprobao na Twingu, ova preporuka vrijedi za tu klasu vozila. ;)

Prodje letotrideseto
11-04-2002, 15:55
Ti mc izgleda jedini normalan na ovom forumu, kada covjek cita tvoj koment primjeti se ozbiljnost i shvatanje situacije. Jedini koji ne iznosi nekakve mladalacke gluposti tipa Alfa, lANCHIA, VR999, BLA BLA, uuu jeeee.
Podrzavam te za Toyo gume, koristio sam ih, dobre su.
Nek te twingo dugo sluzi bez problema.
Fini pozdrav.

Alenko
11-04-2002, 17:03
mc, iz iskustva, all sesion gume, mozda jesu za grad zimi, ali tamo gdje je cesta pedesetak metar uspon, snijeg i -10 stupnjeva, zaboravi na all sesion.
Najbolje gume za snijeg koje sam imao do sada....goodyear vector 5, a ljetne michelin pilot mxv3 bolje od dunlop, debica, fulda, pirelli..... :smile07:

ki
11-04-2002, 17:24
Alenko,znaš li možda cijenu Michelin pilot mxv3 dimenzija 175/65 14(ako ih ima tih dimenzija)

Alenko
11-04-2002, 18:06
Ki, nema te gume u toj dimenziji, to su gume sa brze limuzine i sportske modele , za brzine iznad 200, večinom niskoprofilne ispod 50, mislim da je najmanja 195/50/15

Calibra Zender
11-04-2002, 20:35
Najbolja zimska do sada Michelin Alpin, najgora ljetna Michelin Clasic, najbolja ljetna Good Year Eagle F1!

nn
12-04-2002, 07:43
po čemu to zaključuješ Calibra,po iskustvu??

q10
12-04-2002, 08:00
e moj doktore dragi pedofilu
želim što svaka normalna tema te vrijeđa

slike gole djece imaš na stranici
www.swenteen.com pa tamo nađi svoje mjesto

mc
12-04-2002, 08:37
Hvala Prodjeletotrideseto, zivio i ti meni.
P.S. Uskoro cu se i ja moci ovako potpisati. ;)

Calibra Zender
12-04-2002, 10:15
q10
Jel ti to djeliš stranice iz vlastite Favorites rubrike? Nas ti takve boleštine ne interesiraju (zaključujem iz naslova, jer nemam namjeru otvarati te bolesti!)? Malo na forum, pa malo dječica? :smile11: Nadam se q10 da sam u krivu!!!

Calibra Zender
12-04-2002, 10:32
nn

Upravo tako. Vozili smo na Vectri A od '91 niz razno raznih guma i kao najgore su se pokazale Michelin Clasic. Čak su se u istom cjenovnom razredu Firestonke pokazale boljima.

Ove zime vozili smo na Michelin Alpin i zbog toga sve preporuke. Možda ima, ne možda nego sigruno i koja bolja zimska guma, ali ova navedena je definitivno na visini zadatka. Na snijegu odlično drži cestu, a pošto sam s karavanom i tim gumama bez problema po neočišćenoj cesti prošao dionicu Varaždin-Var. Toplice sigurno ju mogu toplo preporučiti. To je zavojita i brdovita cesta koja po normalnim uvjetima zna predstavljati pravu neugodnost (pogotovo onima koji ne poznaju cestu. Vadio sam Kadetta SB tablice iz grabe kod Banjšćinske kasarne, a bio je samo mali zapuh snijega u zavoju!!!). A kamoli po snijegu! Čak sam u Banjšćini morao preticati Okana koji mi je bio prespor!

Prije dvije godine smo na Calibri imali Firestone Firehawk SZ40 (više se ne proizvodi, nasljednik je SZ45 ako se ne varam). Y profil, na suhom i mokrom zakon guma. Auto je držao ko blesav, stvarno je jako brzo mogao prolaziti kroz zavoje. To su bile tada najskuplje Firestonke. Sada imam na Calibri isto neke Firestone, ali relativno jeftine, cca 450 Kuna neto. Gume su žalosno preslabe za ovaj auto. Možda da su na nekom dizelu s devedesetak konja možda bi bile i dobre. Ali ja na cesti s njima nemam Bog zna kakvu autonomiju. Previše proklizavaju, a gotovo je nemoguć brži start, a da ne prokliže! Zato su, s druge strane, dosta zabavne jer auto svako malo prokliže pa se može igrati na volanu. Samo, j...š ti takvu zabavu!

Na karavanu sad imamo Good Year Eagle F1, set cca 4500 Kuna, ali vrijedi svaku lipu. Bolju gumu nisam još imao na autu koji sam vozio. Osim toga proglašena je za trenutno najbolju sportsku gumu. Isto tako y profil! Želim tu gumu i na Calibri, želim ju očajno!!! Na felgama od 16", širina 205mm. Nisko težište, tvrd auto bez naginjanja u zavoju i te gume! Pa gdje bi mi bio kraj?

mc
12-04-2002, 11:48
Alenko, u pravu si - nisam bio dovoljno precizan. Prava dobra zimska guma je nezamjenjiva po snijegu i tu nikakve egzibicije po otvorenoj cesti s all season gumama ne dolaze u obzir.
Ta guma je dobra za ljude koji po snijegu ne moraju putovati van grada, a u ostalim uvjetima dobro pokriva potrebe nezahtijevnih vozila. :smile07:

q10
12-04-2002, 21:24
calibra bre pročiatj promisli
promučkaj dvaput pa ispeci te reci

Calibra Zender
19-04-2002, 12:56
HEHE, eto mojih guma u Auto blicu. Izgleda da sam pogriješio kad sam rekao da se Firestone Firehwk SZ40 više ne proizvodi. Eto, to je baš ta guma koju sam vozio, SZ40. Solidna cijena, a odlične performanse!

A tek Goodyear Eagle F1?!? Eto izašao je nasljednik, eto citat teksta:

"Good year eagle F1 GS-D3
Usporedo s promocijom intense, Goodyear je predstavio nasljednika jedne od najboljih sportskih guma, pripadnika elitne skupine pneumatika - Eagle F1 GS-D3. Eagle se odlikuje sportskim odzivom, besprijekornim ležanjem na suhoj i mokroj podlozi te privlačnim izgledom. Izrazito dugi i duboki uzdužni V kanali, One TRED tehnologija (svi elementi gaznog sloja neprekinuti su i spojeni u cjelinu), kruta rebra i trkaća smjesa dovoljna su garancija. Novi je Eagle trajniji (5 posto) od prethodnika s poboljšanim svojstvima na mokrom (do tri posto). Proizvodit će se u 35 dimenzija (od 195/50R15, do 285/30ZR21). Cijena? Pitati za cijenu najbolje gume na svijetu zaista nije pristojno."

HEHE, gospodo trkači, tko voli nek izvoli!

alfa099
19-04-2002, 19:58
Što se guma tiče, nisi rekao dimenzije, pa ti nemrem dat savjet kaj da kupiš. Ja trenutno vozim BF Goodrich Profiler G 195/50 15. Guma je odlična za 480 kuna. Vozim je 20 tkm i mjenjat ću ovo ljeto. Guma je važna i treba uvijek bit nova i nepoderana. A vozio sam sve i to po 15-20 tkm.
Što se tiče mjuze, ovisi o parama. Preporuka je Rockford Fosgate, bilo kaj od njih. Centralna jedinica, pojačala, zvučnici, kablovi i ostale sitnice. I naravno da ti netko stručan složi. "Alex alarm" u Zagrebu slažu najbolje. Nekoliko puta bili su prvaci Austrije sa svojim sistemima slaganja u aute. A imaš i njemačke Helix zvučnike za pola cijene a gotovo ista kvaliteta. Izbjegavaj konfekciju, ne isplati se, a već za 8000 kuna možeš imat sve. I ne ugrađuj zvučnike otraga pod šajbu, to rade papci s fudbalerkama. I Calibrama. Sorry Zender.

Alenko
19-04-2002, 21:39
A gdje ih onda ugrađivati, u čemu je problem zadnje police? Gepek je zvučna kutija, i zvuk se ravno sa stakla odbija u naše glave. :smile07:

alfa099
19-04-2002, 21:44
A kak tebi uha stoje? Kak doma slušaš mjuzu? Kaj okreneš leđa zvučnicima? U vratima ima dovoljno mjesta za dobre sistemske zvučnike i skretnicu, u gepek idu pojačala i eventualno woofer i to u svoju kutiju.

Alenko
19-04-2002, 21:51
Pa bogati kakva ti to vrata imaš ???
Da ne voziš tenka ? Pa koliko ja vidim svi proizvođači smještaju zvučnike na zadnju policu, šta sada ni to ne valja.
Pa nemogu da vjerujem čoveće, meni se čini da ti imaš klempava uha, pa ni ne čuješ straznje zvučnike. Bez uvrede. :smile07:

alfa099
19-04-2002, 21:59
Ne znam jesi li ikada čitao MAX POWER? Tamo ćeš naći puno korisnih savjeta za audio tunning. A Kvalitetan zvučnik od 13 cm u vratima plus visokotonac u vratima u visini glave, aktivna ili pasivna skretnica i dobro pojačalo i eto ti zvuka. Što nedostaje? Malo više basa. To ide u gepek. Zvučnici na zadnjoj ploči se ne ugrađuju već više od 5 godina. Pogledaj malo natjecateljske modele. Na ZG Auto showu je bio auto s mjuzom za 8000 kuna a izmjereno mu je 138 dB prije distorzije. Tak se to sad radi. I ja sam nekad imao punu ploču otraga. Sad je sve u vratima.

Ja, Alenko
19-04-2002, 22:06
ok, ono su elektrocentrale a ne muzika, gdje je kraj dobrog ukusa, u kuči imam odlične komponentice, a u autu mi je mp3 dovoljan, ne treba mi razglas, pa ne zovem ljude da je došao cirkus u grad. Što ono znači visokotonac u vratima u visini glave, PA gdje pobogu, u staklu ??? Ili rubu vrata, to na calibri ni nebi moglo, kada vrata nemaju rub oko stakla, ne ? :smile07:

Calibra Zender
20-04-2002, 00:01
Svi ti decibeli, to je sve za prištave srednjoškolce. Šta će mi 138 decibela? Pa 120 je granica bola ljudi! Da mi se glava razleti?!? Dosta je kod kupovine novog auta doplatiti za muziku i to je to. Šta fali Bose ozvučenju u novom autu?

To su sve kurčenja, dođeš u grad, spustiš stakla i nek se na semaforu čuje ko ima jači bas. Jad i bijeda!

alfa099
20-04-2002, 12:17
S kim ja polemiziram, Bože dragi! Pa naravno da ne slušaš na maksimumu. Ali da bi dobio dobru kvalitetu, moraš ugradit jače komponente da na slušanju u srednjem rangu dobiješ dobru kvalitetu. Zašto imaš auto od 150 KS, kad ih ne koristiš? Zašto imaš auto koji ide 220? A voziš 100, i to kad nema murje? Baš ste djeca! A kod ugradnje zvučne jedinice se postavljaju tako da unutra sve pršti a vani se ne čuje, dok ne otvoriš prozor, a i onda se ne čuje ništa glasnije nego kod običnih ugradnji. Ja puno vremena provodim u autu i želim dobru mjuzu! A vi, ko vam kriv! MP3 mi ne pada na pamet! :))

Calibra Zender
20-04-2002, 13:07
Alfa ×××
Pa normalno, sad smo odmah svi postali kreteni jer se ne slažemo s tobom.

alfa099
20-04-2002, 13:39
Nisi ti, Calibra, idole moj, ne žalosti me, postao! Ti si najbolji u klasi! ponos i dika! I dotegli se na tu kavu idući tjedan da ti ja ne šaljem nekog po tebe! :smile09:

zalutali
20-04-2002, 14:13
Bog s vama ljudi, pa kaj se vi mislite tuči na toj "kavi"

alfa099
20-04-2002, 14:18
Ma ne! Šoramo se tu, na forumu! A na kavi bumo valjda vidjeli ko kaj vozi i kakvu mjuzu ima. Kaj da se tučem s nekim ko je 15 godina mlađi od mene? Pa dobio bi batine ko papak. To si nemrem dozvolit! Kava je izraz prijateljstva i pomirenja!

mc
21-04-2002, 11:24
Bravo alfa×××, sve sto si napisao je apsolutno tocno - vidi se da se kuzis u Hi-Fi. Ne mislim tu (samo) na odabir marki, vec na nacin kako preporucas smjestaj zvucnika. Tko voli i zna uzivati u kvalitetnom zvuku i spreman je platiti cijenu istog, trebao bi te malo poslusati... ;)

Calibra Zender
21-04-2002, 11:37
"Zašto imaš auto od 150 KS, kad ih ne koristiš? "
Bez brige budi, koristim svaki KS koji imam na raspolaganju, a dobro bi mi došao i još koji više!

A onaj mulac koji nabije 138 decibela je stvarno mulac jer to nikome ne treba. Bolje da u auto stavi pneumatski čekić, on razvija 120 decibela. Tu se krije pravi bas. :))

mc
21-04-2002, 12:27
Calibra, kod muzike ti je dosta vazno da imas veci potencijal od onoga sto stvarno koristis. Kod snimaka sa izrazenim dinamickim razlikama pojacala manje snage nisu u stanju nositi se bez izoblicenja s takvim materijalima. Alfa××× je kao primjer naveo 138 dB bez izoblicenja, kao krajnji domet tog sustava, ali ne vjerujem da netko moze uzivati u slusanju glazbe pri toj glasnoci. To samo znaci da ce takav sustav moci korektno odsvirati i na onim glasnocama koje su ugodne ljudskom uhu bez urusavanja zvucne slike. Kada imas takav sustav, mozes slobodno slusati i na vecim glasnocama bez onog osjecaja da se glazba pretvara u neartikulirano krestanje.
Kod auto akustike to dolazi do izrazaja pri velikim brzinama kada buka u kabini raste i prikriva glazbu. Ako u tim uvjetima pokusas pojacati nekvalitetniji sustav dobit ces neizdrzivu buku, dok ce alfin sustav isporucivati neokaljani zvuk samo na vecoj glasnoci. Druga stvar je koliko ti je to vazno u zivotu i da li ti to vrijedi tih novaca - hobi kao i svaki drugi. :smile07:

alfa099
21-04-2002, 13:18
Ispričavam se kaj malo više trošim na možda nevažne sitnice, i to sada u vrijeme krize u zemlji. Ali ja stvarno volim glazbu, radim kao Dee Jay, i važno mi je da mi je glazba u autu kak spada i pri većim brzinama kad je buka veća. Još jednom, žao mi je ako sam nekog uvrijedio, ako je mislio da je njegov Futachi Hi end sustav u autu najbolji jer ima dva "velika" pod šajbom!

Ja, Alenko
21-04-2002, 13:22
Sa ovime se potpuno slazem, ali zaista se moze sa cca soma maraka, dobiti super mjuza, a fanatik koji čuje baš toliku razliku između mp3 za 500 dem ili 138 decibela za 10.000 dem, je stvarno idiot, jer razlika između mp3 za 500 dem i kazića MTC sa placa za 100 dem, je golema.... :smile07:

alfa099
21-04-2002, 13:30
138dB je složeno za 8000 kuna, dakle malo više od soma eura. I to sa centralnom jedinicom, pojačalima, kondenzatorima, kablovima, sistemskim zvučnicima, skretnicama. Dkle, dobro i glasno ne mora biti i skupo! Treba samo znati. Ja sam svoje kompenzirao, pa je tako najjeftinije! :))

Calibra Zender
21-04-2002, 14:10
8000 Kuna za muziku, dvadestek tisuća za tuning... Alfa ×××, jel ti znaš kako ljudi danas žive? Izgleda da u oblacima vlada prava harmonija!
Pozdrav!

alfa099
22-04-2002, 17:39
Calibra, dijete drago, zapamti ovu: Tko maže, taj i vozi! :)) :)) :))

Calibra Zender
22-04-2002, 17:57
Alfa ×××
Posotvi su ti ko u osnovnoškolca. :smile07:

alfa099
22-04-2002, 18:03
Gle, Calibra. Neću se s tobom prepucavat, bar dok ne diplomiraš, pa da smo na istoj razini što se tiče obrazovanja. A ti si na svojim postovima pokazao i dokazao lucidnost i visoko profinjeni sarkazam, što može samo dobro odgojeni seljačić, sin lokalnog tajkuna, autoprijevoznika koji nije uspio upisati fakultet u Zagrebu, pa sad šizi po purgerima. A o autima imaš pojma ko Mara o krivom kurcu. Daj mi svoju adresu, pa ću te pretplatiti na sve Auto-bliceve, klubove, svijetove, trendove i ostala govna da ih možeš citirat. I dao ti Bog svemogući da se ne sretnemo na cesti! :smile09: :smile09: :smile09:

Calibra Zender
22-04-2002, 18:11
Alfa ×××
Eto, pravi osnovnoškolac! :))

Razlika između tajkuna i "krvi, znoja i suza" je prevelika da bih ti dozvolio da mi tu ×××ך na račun posla kojim se moji bave. Pogotovo mi neće srati jedan "diđej"! :smile09:

A već kad ×××ך za faks, otišao sam u Osijek jer u Zagrebu za upis rade samo veze koje ja nemam. Zato sam otišao u Osijek, doslovno razbio prijemni i sa dosta lošim ocjenama iz srednje prošišao sve odlikaše. Upisao sam naravno redovno, na prvom roku i na teret ministarstva. A u Zagrebu bih popušio jer tu dolaze djeca tajkuna i lokalnih močnika, a ja nisam niti jedno od navedenih!

A tebi peporučam da padneš negdje na glavu i otvoriš oči i drugim markama, a ne samo Alfi!

P.S. Jel ti to prijetiš? Ako je tako, onda se nadam da ćemo se skoro sresti!!!

alfa099
22-04-2002, 18:28
Jumferu jadni, pa tebi stvarno ne treba prijetiti! Kazna ti je kaj si iz Varaždina, a studiraš u Osijeku. I još se moraš vozit Calibrom! Bog stvarno ima smisla za humor. I čitam tvoje postove...ohrabrio si se, znaš! Jel ti starci zanju da tak psuješ? U početku si bio pristojan, sad si se drznuo! Kaj si imao mokre snove?
A to da u Zagrebu za upis rade veze i vezice, kaj sam i ja prek veze upisao i završio tehnički fakultet(nije bitno koji, za sada)?
Tako razmišlja samo primitivni provincijalac i sin lokalnog tajkuna i švercera! A ti reci da ti stari sa svim silnim kamionima ne šverca?

Calibra Zender
22-04-2002, 18:39
Alfa ×××
Molio bih te da prestaneš srati! Švercom se nikad nismo i nećemo baviti. A da se jesmo sad bih sjedio u 320d i smijao bih se papcima u Alfi 145!

P.S.Ja govorim o ekonomije, niti jednom drugom faksu. A onaj tko ide upisati u Zagreb na ekonomski bez veze je ili tatalno lud ili totalno blesav! Jako malo ljudi tamo upada regularnim putevima! I to redovito samo 5.0 iz svih razreda srednje. A ja taj nisam.

A psovke dobije onaj tko ih je i izazvao. Ti si sebi malo previše fore uzeo. Bolje idi pod hladan tuš jer će ti živci puknuti!

alfa099
22-04-2002, 18:46
A ono, box Marlbora pod sicem?
Sad sam se čuo s jednim od administratora Vidiauto.com-a. Svi se slažu da bi ti Calibra trebao dobiti nagradu za životno djelo. U 22.godini. Pa da te ubiju! :)) :)) :))

Calibra Zender
22-04-2002, 18:49
Na tvoje stvarno turbo blesave provokacije nemam više snage odgovarati.

Da barem probaš nešto argumentirano prozboriti...

alfa099
22-04-2002, 18:56
Bolje, dečko!
Otvori si svoj Zender forum, pa kenjaj. Alfiste pusti na miru. I one kaj imaju lovu za dobru mjuzu. :)) :))

Calibra Zender
22-04-2002, 19:02
Pa daj probaj na jedan post s koji se ne slažeš normalno odgovoriti, jedan ili dva argumenta ne bi škodilo. Pa ti si čovječe na××××ni psihopata!

alfa099
22-04-2002, 19:06
NA FORUM ZENEDER! ODMAH! A psihopat ti je tata!
P.S. Kaj na ekonomiji nemate daktilografiju?

Calibra Zender
22-04-2002, 19:10
Alfa×××
Prođi moje stavove vezane za Alfu, ako ih ne shvatiš iz prve neka te ne bude sram ponovno pročitati, ponešto čak i pitati da ti objasnim kako sam mislio.

A onda razmisli i daj svoje stavove. Argumentirane naravno. I to će onda biti kakva takva komunikacija. Jer ti ispadaš totalni kreten sa svojim vrijeđanjima.

alfa099
22-04-2002, 19:13
Hoćeš i lekturu da ti pošaljem? Moram ić radit, posao čeka. Next time, Calibra, next time!

alfa099
22-04-2002, 19:22
BTW, Calibra, ti si prvi počeo vrijeđanje! Ako je to tebi doživljaj foruma, pročita ponovno moje postove i uživaj u svemu što sam ti rekao! :)) :)) :))

Calibra Zender
22-04-2002, 19:24
Ako ćemo razgovarati kao djeca, onda ću ti reći da si ti prvi počeo. Ako se sa mnom ne slažeš ili mi dokaži suprotno ili me igoriraj.
A uvrede ostavi doma! OK?

INTCP
22-04-2002, 19:25
Ovdje su tema gume i HI FI, a ne faksevi. Samo bi rekao Calibri da je ekonomija teško ×××××× od fakulteta i pičkin dim u odnosu na tehnički. Meni je žao šta sam upisao ekonomiju a ne strojarstvo (zbog matematike). Uz to bih rekao da je očajno dosadna i doslovno mi suze idu na oči kad vidim nekog u fotokopirnici da kopira crteže motora. :( :( :( :(

A za gume. Ovako. Na miniju imam Toyo 330. ---- SMEĆE OD GUME. Mislim da je odlična za peglicu kao i Renault 4. No isto tako sam siguran da je bolja od Michelin Classic - plastika. Ne traje duže (30 000). ali trajnost nije primarna kvaliteta. Po meni guma se kupuje da drži cestu a ne da traje. Tvrda guma dugo traje i niš ne drži, a dobra obrnuto. Kompromis je jako teško postić. Općenito sportske gume imaju kruću osnovu (neudobne, ali čvršće), a mekanu gaznu površinu (brzo se dere, ali i drži isto toliko) dok je sa običnijim gumama obrnuta stvar.

Najbolja zimska guma je Michelin Alpin čim se pojavila. Imam ih na 75. Sad su na njoj Fulda Attiro 195/60/14 straga, a naprijed Michelin Energy (Michelin je definitivno zasrao sa ovom serijom Energy - stara dobra mxv je bila nenadmašna). Fulda je bolja od navedenog Michelina u svakom pogledu posebice na kiši, na suhom, su tu negdje, a razlika je 300 kuna po komadu U korist Fulde. Usvakom slučaju pohvalio bih Michelin - imaju 50 000 i još ima popdosta profila, al svejedno ću ih mjenjat jer su izgubile elastičnost. Za mini se spremam stavit Yokohama A 539 165/60/12. Nisu baš nešto na kiši, al su na suhom odlične. No drugog izbora u toj dimenziji i baš nemam.

Isto tako slažem se da je Goodyear F1 odlična guma, vjerovatno najbolja guma na kiši. No ne bih zanemario niti odličnu Michelin Pilot i Pirelli P 700 Zero i P 7000 kao i Dunlop sp 9000. Dunlopice su rijetke loše. Uglavnom bolje od svakog michelina energy. Pilot je totalno druga priča. Fulda pruža najviše za svoju cijenu. Toyo, mislim da kiksa na miniju jer se ne može nositi sa podvozjem.

Još bi rekao da se guma treba mjenjati svakih 35 000 ili 2 godine, a ne čekati da se potroši do kraja. Starost gume bitno utječe na vozna svojstva. Guma postaje neelastična i tvrda i ne može se više lijepiti za asvalt. Isto tako kvaliteta asvalta utječe na trošenje. Kod nas je sve izlizano pa se guma samo kotrlja ko po ledu. Da je asvalt ko vani ne bi baš michelin classic trajala 80 000.

alfa099
22-04-2002, 19:30
Mi smo se malo prepucavali na temu akustike, pa je Calibra počeo vrijeđat, pa sam mu ×××× majku itd...
Zato sorry ostalima.
:smile08:

INTCP
22-04-2002, 19:40
Alfa o99 vidim da se kužiš u HI FI. Ja zna za 2 o tome. Rockford Fosgate ili alpine je sam vrh - jesam li u pravu.

Sad savjet
Imam u Miniju Pioneer 4x 35 w i 2 trosistemska zvučnika Pioneer od 160 w (16 cm) otraga na fiksnoj polici. Reci mi koje pojačalo i koliko jako da stavim i koliki sub, stavio bih još naprijed dva zvučnika, od koliko? Mini nema baš neke velike opcije stavljanja zvučnika jer su vrata tanka, a otraga preostaje samo polica. Dakle ništa ekstra mi ne treba, ali ako se više isplati mjenjat radio i stavit jače zvučnike pa onda sve ovo samo reci.

I još nešto, zašto ne valjaju zvučnici u polici otraga.

Calibra Zender
22-04-2002, 19:42
INTCP
Nigdje nisam rangirao fakultete i pljuvao po drugim faksevima pa nemoj niti ti po mom. Valjda imam pravo na izbor i studirati ono što me zanima!

Drago mi je da potvrđuješ moje (mislim moje???) teze vezane za Goodyear Eagle F1 i Michelin Alpin. Izgleda da ne lupetam toliko koliko bi to ××× htio reći!

Alfa počelo je s tvojim preseravanjem:
"Calibra, dijete drago, zapamti ovu: Tko maže, taj i vozi! "
A moj odgovor nije bilo nikakvo vrijeđanje!!! Ti si to tako shvatio i počeo vrijeđati na svim forumima na kojima si se našao! I za to si dužan veliku ispriku!

alfa099
22-04-2002, 19:46
A zvučnici na zadnjoj ploči nisu najsretnije rješenje, jer su uši građene da slušaju ono što dolazi od naprijed i sa strane. Ako već nigdje nemreš stavit, stavljaš otraga, ali i nešto u vrata ili na prednju ploču. RF je zakon, ali malo skup. Helix ima isto dobrih zvučnika i pojačala, za manju cijenu. A Minija sam zadnji put vozio prije 16 godina, pa se baš ne sjećam detalja unutrašnjosti i gepeka. Ali mislim da je tu potrebno biti jako racionalan s prostorom. Kad dodješ na kavu, ak dodješ u nedjelju, bumo vidli kaj se da složit. Ak ne, pitat ću stručnjake kaj se sve slaže u minija. Do koje love?

alfa099
22-04-2002, 19:49
Dragi Calibra, ja ti moram tepat kad si još dijete.
A izreka "Tko maže taj i vozi" je citat mog dobrog prijatelja s Radija 101. I to smo uzeli kao slogan naše male grupe vozača tuniranih auti. Jer je to velika istina.

Calibra Zender
22-04-2002, 20:37
Samoinicijativno si rasipao drvlje i kamenje po meni iz tko zna kojeg razloga. Čak se nisi niti u stanju ispričati za sve one uvrede.

mc
23-04-2002, 09:27
Za pocetak, ispricavam se svima sto cu ovim postom skrenuti s teme topic-a. Do sada sam izbjegavao prepirke bilo koje vrste, ali mi je sada zbilja puknuo film.
Calibra, ti bi zbilja trebao malo razmisliti prije nego sto napises nesto cime ces uvrijediti ljude koji pokusavaju na civilizirani nacin izmjeniti iskustva na ovom forumu. Vidim iz drugih topic-a da si vec stekao veliki broj "prijatelja", ali tebi ocito nikad dosta. Sto ti je trebalo ono s Ekonomskim fakultetom u Zagrebu??? Za tvoju informaciju, veliki broj mojih prijatelja, moja zarucnica i moja malenkost smo spomenuti fakultet upisali bez ikakvih veza, poznanstava, prijevara, mita, prosjeka 5,0 iz srednje skole ili neceg slicnog, a na isti nacin smo dosli i do diplome. Da nam trud nije bio uzaludan govori i cinjenica da smo zaposleni u najjacim poduzećima u Hrvatskoj gdje dobro cijene nase znanje i sposobnosti. I sada se nasao jedan Calibra da nam kaze kako smo mi svi djeca tajkuna koja su na prijevaru stekla diplome i popljuvao cijelo nase skolovanje i trud nakon njega. Znam da ima dosta ljudi koji se upisu preko veza i mita, ali to ne znaci da treba i posten svijet trpati u isti kos. Zbilja covjek mora biti neotesan da na ovaj nacin vrijedja ljude s kojima ce jednog dana morati poslovati. Zar takvoj komunikaciji uce managere u Osijeku? Ne vjerujem, to si vjerojatno negdje drugdje naucio...
Jos jednom se ispricavam svima ostalima sto sam ovaj prostor zloupotri××××o na ovaj nacin i nadam se da se vise nece morati ponoviti.

Calibra Zender
23-04-2002, 11:53
MC
Opet preuveličavaš situaciju kao i većina do sada. Već mi je preko glave veličanja Alfi i dokazivanja njihove superiornosti u odnocu na apsolutno sve druge proizvođače jer Alfa ima sve o čemu se priča. Auto je jednostavno savršen. A kad se ja na to pobunim i pokušam to dokazati, onda se mene proglašava balavcem i kretenom i to zaslužuje odgovor iste vrste! Dobro vam je netko bio napisao, da ostanete samo dva alfista na forumu svađali bi se oko toga koji je model Alfe bolji. Sa vama nema komunikacije, ako netko kaže nešto protiv Alfe. Jer, ipak je to savršenstvo. I ne samo to. Nego ste i većina zadrti talijanofili, a švabofilima ××××te non stop. Italija radi najbolje sporstke aute, najbolje limuzine, nabolje kompakte. Na taj način je bez veze uopće dolazizi na ovaj forum i diskutirati.
Da je barem netko probao nešto argumentirati, pa većinu postova pišete srcem, a ne glavom.

Moji su postovi direktni, možda čak i predirektni pa se vi nađete uvrijeđeni mada meni to uopće nije namjera. Eto tebe koji si apsolutno krivo interpretirao moj post za ekonomiju i sasipao drvlje i manenje! Pa koji ti je vrag čovječe? Pa daj pročitaj postove dva puta pa odgovori. Zašto se djelovi vade iz konteksta i komentiraju?
Za ekonomiju u Zagrebu debelo stoji da većina upada preko veze, jer navala je ogromna, a mjesta za sve nema. I naravno da dio upisuje i normalnim putem, to vjerojatno ne treba napominjati. I ta populacija se uopće ne treba osjećati prozvanom. S kojim prosjekom ocjena, da li baš mora biti 5.0 ne znam, ali mora biti dosta visok i jaako dobro riješen prijemni. Ne znam kada si ti upisivao, ali danas je situacija očito puno, puno drugačija!

I prestanite predbacivati moj način komunikacije, jer nije ništa gori od vašeg. S time da je vas većina talijanofila pa je lako svakome malo napisati i spuštati tek toliko da vas se sve čuje. A ti moji "prijatelji" na razim forumima su svi redom talijanofili i alfisti koji nisu spremni prihvatiti drugačije razmišljanje. Postepeno na moje mišljenje počinju uvrede koje naravno idu onda i u drugom smjeru. A onda se javi netko pametan i meni predbacuje način komuniciranja. Stvarno licemjerno i nisko!

Pa popljuvai ste i mene i moj auto i faks koji studiram. Čak se i Alfa ××× drznuo pljuvati mi po familiji i po poslu kojim se moji bave i proglašavat nas švercerima. I onad imate još obraza meni predbacivati način komunikacije! Pa šta vi uopće očekujete?

Karl Heinz
23-04-2002, 12:32
Smrc, smrc, .........jadni Calibra Stender, evo je ....paloma....obrisi se.

Uh, uh srce mi je zatitralo citajuci ovo.

Nevinasce nase....uh, uh, uh :( :(

mc
23-04-2002, 13:04
Kada kazes da ne citam pazljivo tvoje postove, evo da ih jos jednom procitamo:
1. citat:
“A već kad ×××ך za faks, otišao sam u Osijek jer u Zagrebu za upis rade samo veze koje ja nemam. Zato sam otišao u Osijek, doslovno razbio prijemni i sa dosta lošim ocjenama iz srednje prošišao sve odlikaše. Upisao sam naravno redovno, na prvom roku i na teret ministarstva. A u Zagrebu bih popušio jer tu dolaze djeca tajkuna i lokalnih močnika, a ja nisam niti jedno od navedenih!”
2. citat:
“P.S.Ja govorim o ekonomije, niti jednom drugom faksu. A onaj tko ide upisati u Zagreb na ekonomski bez veze je ili tatalno lud ili totalno blesav! Jako malo ljudi tamo upada regularnim putevima! I to redovito samo 5.0 iz svih razreda srednje. A ja taj nisam.”

Eto, ovdje lijepo pise da "u Zagrebu rade samo veze" i da tu prolaze "djeca tajkuna i lokalnih močnika" i da "onaj tko ide upisati u Zagreb na ekonomski bez veze je ili tatalno lud ili totalno blesav" jer "Jako malo ljudi tamo upada regularnim putevima! I to redovito samo 5.0 iz svih razreda srednje".

Reci ti meni jel' to neka haiku poezija kada sam je pogresno protumacio ili hoces reci da sam te iz cistog mira i razonode pozvao na red.
Za haiku je predugacko, a iz razonode se bavim drugim stvarima.
Stvar je u tome da si ti na uvredu svojeg imena, fakulteta i obiteljskog biznisa (u sto necu ulaziti) odlucio uzvratiti istom mjerom, samo sto si osim Alfe××× koga je odgovor isao, udario i po onima koji NIKADA nisu uputili NIKAKVU uvredu na racun tvojeg automobila, fakulteta, obitelji ili tebe samog.
Moj prijateljski savjet ti je da pripazis po kome "pucas" jer nitko ne voli biti nevina zrtva.
Jos nesto za one koji razmisljaju o EFZG. Pustite price, na natjecaj se svake godine po inerciji javi jako puno kandidata koji sto zbog klimavog predznanja i ocijena, sto zbog nemotiviranosti nema nikakve sanse, pa poslije, da opravdaju svoj neuspjeh, pricaju kako se tamo moze samo uz veze i novce. He who dares - wins... ;)

sepra
23-04-2002, 13:08
Ej Girarri daj neki mejl ili mob pa možemo u nedjelju zajedno palit. Ja živim u Poljani B.H.
Ili se javi na rends44hr@yahoo.com

Karl Heinz
23-04-2002, 13:40
AMA VIDITE LJUDI STA URADISTE SADA.
Navikli smo mi na Naseg Calibrasa. nema veze, ide to s godinama.

Evo sada mrtav forum, pa gdje su svi:
cccc-eeeeeee
Calibra
Jelenko
Doctor
Tamo neki sa strane zakuhaju i sta sad nemam s kim da se shprdam.

Hajde, hajde, na tipkalo...

M.C. previshe si uozbiljio, mada pametno, pa me tno!

:smile08: :smile08:

Dr. Strangelove
23-04-2002, 14:52
Ja sam upao 97-e na EFZG i to visoku, redovno, ali uz plaćanje... i to bez ikakve veze (prosjek oko 4,0 u srednjoj)... nemam razloga lagat jel me ionako nitko ne poznaje... dakle može se i bez veze ali treba rasturit prijemni...

Karl Hajnc
23-04-2002, 15:00
Ma gdje je taj prijemni, daaaajte ja cu.
Samo ti sjedi Calibra, neeeeeemas brige!


By the way, neko mi ukrade nick i jos se registrova na njega i ne mogu sad da budem "in full" aaaaaaa, stvarno nam je postenje otislo u ....c

eeeee, nakav nick! :smile09:

Calibra Zender
23-04-2002, 15:00
MC
Eto čitaš i drugi puta postove, čak ih i kopiraš i dalje ostaješ na čisto bukvalnom shvaćanju teksta. Jer u suprotnom tvoj napad ostaje bez argumenata! Nije li tako?

Jedino je u mojim postovima mogućnost legalnog upisa u Zagrebu svedena na manji postotak nego što to možda realno je. Ali i to ostaje diskutabilno. Jer kada sam ja upisivao i kada si ti upisivao praksa se debelo izmjenila. 1998.je bila godina sa najvećim brojem kandidata za jedno mjesto na faksu i to ne samo za ekonomiju nego i pravo. Slijedećih godina je interes nešto pao. A kako je bilo prije, u tvoje vrijeme nemam pojma. Ali je "najezda" na EFZG bila najjača kada sam ja upisivao faks. I logično je da ne pokušavam uopće, ako nisam siguran u prolaz. A iz rezultata se vidi da je odlazak u Osijek bio pravi pogodak. A diploma bi morala biti ista. Jer niti je EFOS bolji, niti je EFZG lošiji. Tek nijanse određuju razliku.

A osim toga, ti bi kao jedan akademski obrazovan čovek mogao prosuditi da li je koji dio posta napisan u afektu kao prututeža, odnosno kao odgovor na provokacije. Pa možda i ne bi bukvalno shvaćao svaku riječ i osjećao se prozvan tamo gdje tome nema razloga.

P.S.A zadnji dio svog posta zadrži za sebe. Bez uvrede. Jer nikakve veze nema to što ljudi dolaze nemotivirani ili s lošijim predznanjem kad drugim putevima upadnu, mjesto se popuni, a onaj kome je tamo mjesto fino popuši.
I nadam se da tvoj "finito" s pričom o neuspjehu ne adresiraš na mene i moj odlazak u Osijek. Bilo bi to stvarno više nego neukusno!
A ako se i dalje osjećaš napadnutim ili uvrijeđenim (mada se nisi niti trebao tako osjećati), onda imaš moje isprike.

mc
23-04-2002, 15:58
Calibra, nisam mislio na tebe jer si i sam rekao da nisi pokusao, pa ne mozes ni biti ogorcen neuspjehom, ali su te ocito napunili pricama o vezama...
Ja sam se upisivao '93. kada je bilo oko 8 puta vise kandidata od slobodnih mjesta, prosjek iz srednje mi je bio oko 4,0 i bilo me je strah, ali sam rasturio prijemni i upao.
Sto se tvog fakulteta tice, ne daj si nabijati komplekse - bitno je da si ti zadovoljan. Tko nije probao oba fakulteta tesko moze prosuditi koji je bolji, a u krajnjem slucaju sve ovisi i o tome koliko si znanja ti kao student sposoban pokupiti.
Moj prijateljski savjet ti je da malo poradis na diplomaciji kako bi izbjegao sukobe...
Nego, za one koji su se sada uklucili, tema je gume i audio oprema - isprika zbog slijetanja niz stranputice...

Ficho 850LE
23-04-2002, 16:12
Da li ce danas kisa ili ljepota, hmm eno naoblacilo se, haj'd valjda ce se razljepotati.

Calibra, de ti nama udri koju "RAKETLINU", razbij one oblake, nemoj fulat. ;)

alfa099
23-04-2002, 18:33
Da sam znao da će se tak zahuktat o faxevima, ne bi ni slovca napisao. A jbg, kad sam iskren i razdražljiv. A i zašto bi se ja ispričavao? To je bio moj obračun s Calibrom, koji mi je uvredio najveću svetinju, moju kćer. :smile09:

Calibra Zender
23-04-2002, 19:51
Alfa ×××
Čitam i ne vjerujem. Ko ti je kriv kad za sarkazam nisi čuo. A ako jesi onda se praviš blesav i opravdavaš onaj svoj napad živčanosti. Očtio nisi bio u stanju argumentirano raspravljati pa si počeo vrijeđati.
Još do sada nisi iznio niti jedan kontra argument na bilo koju moju tezu. Ako to nisi u stanju, onda rađe izbjegavaj vrijeđanje i preskači moje postove. Ali, čini mi se da si svjestan mana Alfe o kojima ja pišem pa niti ne želiš ulaziti u raspravu svjestan da ćeš morati dokazivati stvari koje znaš da jednostavno nisu takve kakve bi ti priželjkivao.

alfa099
23-04-2002, 20:22
Mislim da mi se učinilo da mi se netko obraća na ovom forumu, nisam siguran. I to netko tko sam sebi njake u usta, a ima 2 velika odmora u dupetu i jedan podmazani prijemni i to u Osijeku. Ma daj me se okani, nismo mi ista liga. Piši svoje, ne vrijeđaj, a ja ću se pravit da te nema. Iako je to teško.

Calibra Zender
23-04-2002, 22:09
Ista priča, vrijeđanje se nastavlja, a argumenata ni za lijek!
Pozdrav!

q10
25-04-2002, 19:21
alfa××× jbo te radio 101

pozdrav kretenčino a tvoje je mišljenje tvoje i daj od×××× sa alfom ××××te svaki njemac oznake gti je zvjer veča od tvoje alfe koji ti susjed pomaže upalit

vivodina
02-05-2002, 11:50
:) Pogledajte na stranici www.phase-linear.com i onda kliknite na OUR WORLD pa ce te vidjeti sto je kvalitetna muzika a samo grmljavima baseva inace od guma imam TOYO proxes t1s i mogu reci da su super prije toga imao sam pilot ali toyo je bolji

Splicanin
02-05-2002, 12:20
Vratija san se. Check out my new page www.geocities.com/splicanin_auto/ ;)

Dr. Strangelove
02-05-2002, 14:34
aimeee vratia se Šime!

Spl...
02-05-2002, 15:15
:smile06:

Spl...
02-05-2002, 15:17
Samo da se osvrnem na ovu temu. Na autu iman gume Toyo Proxes T1, i to su po meni bolje gume od Eagle F1 (starih). Od akustike iman Sony CD-player, prednje zvučnike magnat odvojene i sub (monacor) u portapaku. Naravno i pojačalo.

Akvarel
02-05-2002, 15:19
Pozdravljam bilog,
onaj golf ti je prva liga, mislim to je stvarno mjera, cool. Kako tamo sa dijelovima za njega, vec se polako gube.

A pezo je ok, samo kako sam ti jednom rekao, ako nema klima taj auto je pokretna pekara, za sprziti se unutra.
Gdje si uhvatio onaj snijeg?

Adio. ;)

Splicanin
02-05-2002, 17:30
Mnogi su mi rekli da je golf dobar, zato jer nema pun k...c spojlera i svakakvih ××××××. Ima lipo samo 15` gume širine 195 i kromiranu cijev auspuha. Pežo ima klimu, a bez nje je sauna. Snijeg san uvatija (ja mislin) ove zime u Solinu.

Spl...
02-05-2002, 17:32
Dijelova ima na bacanje. ;) To je skoro najpopularnije auto u Dalmaciji.

Calibra Zender
11-07-2002, 13:07
Foxx, ovo je jedan debelo zaboravljeni forum, ali na početnim stranama imaš već podosta toga o gumama...
Kad već pitaš za moje...Firestone Firehawk 700 - balonke, katastrofa, nikako ne drže cestu. Možda bi bile dobre za nekog ko fura auto od 90, 100 konja.

foxx
11-07-2002, 13:11
Ja sam na serijskoj dobio michelina Premacyija..i poderao ga za 30 000 :(