PDA

Pogledaj cijelu verziju : Srbija 20 godina slabija

Slavko 1
11-02-2007, 18:10
Srbija je zajednica u kojoj je svako od nas slabiji za 20 godina: naši kucni budžeti su slabiji za dve decenije, pasoši su prazniji, garderoba, muzika, sve! Da smo pre 20 godina ucinili neki monstruozni zlocin - osudili bi nas na 20 godina, danas bismo bili na slobodi, s pravom na novi pocetak. A mi smo jednu doživotnu robiju pod Miloševicem odslužili, uz ratove sa susedima i celim svetom, da bismo danas shvatili da opet živimo devedesete godine jer se bavimo istim temama - hocemo li u Evropu ili necemo, teritorijama, okupljanjem svih Srba... Zaboravlja se da je Srbija protagonista dva nedovršena procesa za koji smo presudno odgovorni: jedan je kosovski, drugi se tice ratnih zlocina.
o Sve je bliži trenutak kad ce se pitanje Kosova skinuti s dnevnog reda.
- Nije Kosovo upropastilo Srbiju, vec je Srbija upropastila Kosovo: jer mi smo taoci pogrešno protumacene istorije lažnih mitova. Na Kosovo smo, da podsetim, stigli ratom; s Kosova smo takode otišli nakon rata s NATO alijansom. Kao srpsko društvo mi smo izgubili pravo da upravljamo Kosovom, jer nismo bili sposobni da razvijemo magnetizam pozitivnih vrednosti koji bi, kao gravitaciona sila, privlacio i druge.

Slavko1
11-02-2007, 18:10
Ne, mi smo ucinili sve da svakog oteramo od sebe i da na kraju ostanemo sasvim sami. Recimo, kad uoci referenduma Koštunica ponudi Crnoj Gori zajednicu jer "mi imamo Dunav, a oni more", shvatite koliko smo nisko pali! Ne nudimo Crnoj Gori najbolje škole, najbolju berzu, najbolje kompanije, najbolje institucije. Sedam godina je Kosovo nezavisno od Beograda: buduci da se ispostavilo da Srbija ne može da bude iskljucivi kreator politike na Kosovu, hajde onda da budemo partneri sa svetom, Evropskom unijom, kosovskim Albancima!
Zašto da ne poverujemo da je moguce da se na Kosovu za pet godina dešavaju procesi kao u Hrvatskoj, da ce stranka kosovskih Srba podržavati albanskog predsednika vlade - kao što danas Srbi cine u Hrvatskoj? Zašto ne poverovati da je moguce da ce se na Kosovu radati generacije Srba koje ce Kosovo doživljavati kao svoju zemlju, jer ce biti u prilici da se životno afirmišu? U tom slucaju, mi smo ostvarili svoju misiju - jer je nama stalo do Kosova. Ali, ako Kosovo treba da bude veliki front, onda lažu kada kažu da sve rade u ime bolje buducnosti Kosova: ne da greše, nego lažu!

Petar L
11-02-2007, 19:10
S ponosom se u Srbiji tvrdi da su vlast i opozicija jedinstveni u cvrstom stavu da nikako nece prihvatiti nezavisnost Kosova?
- Formulišuci program LDP, nacinili smo politicku jeres koja je za naše elite veca nego što je Dan Brown svojom knjigom to ucinio Vatikanu. Naime, kad smo rekli da pricu o državi valja izmestiti iz fokusa i u centar politike staviti društvo - udarili smo tamo gde je elita najranjivija. U ime države koju Srbija stvara vec 200 godina sve je bilo dozvoljeno: milioni mrtvih su u temeljima te ideje. Aksiom srpske politike uvek je bio: prvo da stvorimo državu, a onda cemo praviti društvo. Zapravo je to najveca razlika izmedu "nas" i "njih". Jer, mi necemo državu koja ce nas žuljati, hocemo prvo da uzmemo mere, da se usaglasimo kakvi su nam planovi, gde vidimo sebe kroz deset ili dvadeset godina, pa tek onda da stvorimo društvo. A suština društva je sposoban pojedinac. Sposoban pojedinac je onaj koji je odgovoran za svoj život. A odgovoran za svoj život može biti jedino ako je slobodan: slobodan u odlucivanju, u radu, u ljubavi. U Srbiji je veci greh voleti nego ubiti bez dozvole. Sveštenici se u Srbiji obracunavaju sa gej-zajednicom ili seljanima koji prave kobasicijadu, ali se ne osecaju odgovornim što su blagosiljali "škorpione" niti zbog toga što siluju svoje maloletne dake...
o Science-fiction: Evropa u Srbiji?
- Mi Evropu moramo da stvorimo u Srbiji. Mi smo toj EU potrebni jedino ako joj donesemo neku autenticnu evropsku vrednost. Evropa pociva na saradnji, ne na antagonizmu; pociva na poštovanju suseda, ne na sukobu sa susedima. Ako želimo da budemo deo te Evrope, onda moramo da shvatimo da cemo to uciniti kroz partnerstvo Srba i Albanaca, Srba i Bošnjaka, Srba i Hrvata, a ne kroz partnerstvo Srba i Engleza ili Srba i Rusa.

Petre ti
12-02-2007, 09:00
si jedan od POTPUNO civiliziranih Srba! Velika je steta da takvi kao ti nemaju sanse doci na vlast u Srbiji! Odnosno, IMATE, ali samo revolucijom! A to nije u prirodi vasih karaktera i zato vam ova opancarska seljunadarija koroji zivot i sudbine.

Mani vas je zao. Ja vam zelim sve srecu i supjeh.

VIDJET CEMO
12-02-2007, 19:11
Kazali su slijepci!!