PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kada ce se svijet suprostaviti fašistickoj Hrvatskoj?

Clanak
19-01-2007, 12:45
objavljen jucer na internetskoj stranici uglednih americkih novina Baltimore Suna nosi naziv “When will the world confront te undead of Croatia?” i trenutno je najcitaniji na web izdanju tog medija.

U tekstu se autorica Julia Gorin osvrce na prošlost Hrvata, pocevši od Drugog svjetskog rata, štovanja Hitlera, Domovinskog rata, a nisu zaboravljeni ni nešto "svježiji" incidenti naših nogometnih navijaca na utakmicama te je posebno istaknuta svastika koju su naši navijaci oblikovali tijelima na prijateljskoj utakmici protiv Italije. Autorica je više puta navela primjere clanaka iz devedesetih godina koji su objavljivani u vodecim americkim dnevnim novinama.

U clanku Baltimore Suna stoji kako je predsjednik Bush nedavno razglasio veliku potporu bivšeg ministra obrane Dicka Cheneya Hrvatskoj za ulazak u Europsku uniju. Navode kako Hrvatska ima velike mogucnosti da ne nastupi na Europskom nogometnom prvenstvu 2008. godine zato što su na prijateljskoj utakmici s Italijom, nakon što su talijanski navijaci provocirali mašuci jugoslavenskom zastavom, uzvratili formiranjem svastike svojim tjelima i nacistickim salutiranjem koje je šokiralo svjetsku javnost.

"Starih
19-01-2007, 12:46
navika teško se riješiti", piše Baltimore Sun te nastavlja navodima iz ostalih americkih medija. "U Drugom svjetskom ratu Hitler nije imao više krvnika ni veceg strastvenog saveznika od hrvatskih fašista.", napisano je 1998. u clanku objavljenom u New York Timesu. "Vracaju se 50 godina kasnije iz onoga što je trebao biti njegov vjecni grob, poraz nacisticke Njemacke."

1995. je London Evening Standard napisao "Hrvatsku možete razumijeti najbolje ako vam kažemo da ako postoji mjesto na cijelome svjetu gdje bi kip Adolfa Hitlera bio cijenjen, to je Zagreb, glavni grad Hrvatske."

U tekstu
19-01-2007, 12:54
U tekstu se spominje i video snimka govora od prije 10 godina, aktualnog hrvatskog predsjednika Stjepana Mesica koja je objavljena prošli mjesec. "Oni su bili saveznici kojima su americki generali 90-ih godina pomagali u ratu protiv Srba te joj vratili teritorij koji je imala za vrijeme Hitlera. Pomagali su bivšoj nacistickoj dražavi koja je 1995. provela etnicko cišcenje nad 350.000 Srba", usporedujuci to s dogadajima u 40 koncentracijskih logora za vrijeme Drugog svjetskog rata, koliko ih je tada bilo u Hrvatskoj.

E moj vlase
19-01-2007, 14:17
"Nas narod"?
Samo ti govori "NAS".
Jebalo te vlasko magare, kad ces da krepas?
Nemas domovine i to boli nas mali vlajo.

Procitao
19-01-2007, 14:23
cijeli text (ne ovaj tu prilijljen, nego originalan) - Najvise mi se je svidjela ona: Kako su Hrvati POBILI 350 000 Srba u Oluji.

Trazio, ali nigdje ne nasao opce svjetske pojmove:

OMARSAKA
KERATERM
SARAJEVO
VUKOVAR
DUBROVNIK
SREBRENICA
SESELJ
MILOSEVIC
AGRESIJA
MLADIC
KOSOVO (u smislu srpskog teroriziranja albanaca)
BOSNA, razaranje, silovanje, kulturocid itd, itd...

e da nije
19-01-2007, 16:20
bilo ×××××a Tudjmana - zavrsili bi vi svi kako pise ove JAKO DOBRE i OBJEKTIVNE novine!

Mi samo mozemo zaliti za izgubljenom prilikom - bila nam je na dlanu a mi ju nismo iskoristili!

AInace svijet se suprostavlja fasizmu, nacizmu, mucki, mafiji, lopovluku itd tako da uvodi VIZE Srbiji i Srbima... da se ne bi kontaminirali...

nikad
19-01-2007, 18:16
ne smijes zaboravit JASENOVAC ne samo
kao SRBIN, ZIDOV, CIGANIN ili MUSLIMAN. Kao covjek!
Sve sto si nabrojao je istina, ali Jasenovac ue jedan sistem kako su "arijevci" ( medju njima i zagorci i skutorcici, krezubi, krivonogi, rahiticni, tupavi,
tipovi pored tjelesno "superiornijih" fasista iz Pruske)
htjeli da organiziraju svijet. Naravski da su im hrvati trebali kao konjusari i za to su i muskarcine od 160 cm 65 kg.
dovoljno dobre.
JASENOVAC se ne smije zaboraviti. I trebalo bi (ali tek kad nestane ustaskih razbojnika) zrtvama napraviti spomenik kao MEMENTO MORI tom koljackom
narodu.

Ma ti
19-01-2007, 19:20
uvjek vadis neki Jasenovac iz rukava - uvjek i to ti sebi smatras kao argument necega - ISTINA??? necega... necega sta se je navodno zbilo u srpskim mitovima (nasiroko poznatim) pod odredjenom paranojicnom srpskom mastom i to se je upisivalo i ucrtavalo u mozdane srzi izludjene nacije... koja je sva izbezumljena od paranojika koji ju vode i usrecuje je... doveli su je do sad tu gdje je - izbljuvana, izopacena, izolirana, jadna, bijedna - CRNA RUPA Evrope....

Inace - ××××s ti Jasenovac...kad je bio toliko neefikasan! Zapocnes posao 1941 da rijesis problem, pobunu... da discipliniras brdjane - a svojom humanoscu je doveo do toga da je Hrvata izginulo vise nego Srba i da im se je broj smanjio za 9% od 1931 - 1948. A zbog te neefikasnosti su Srbi (glavni neprijatelji), porasli za 1%! Zato ja kazem da ja hebem tu Jasenovacku neefikasnost, isto kao i ovu ×××××sku Tudjmanovsku nedavno!! I opet cemo mi - moja generacija morati obavljati posao - i tome NIKAD kraja!!

ALI BIT CE KRAJ!! BIT CE!! NIKADA MI Vukovar, Dubrovnik, Karlovac, Sisak, zadar, Gospic, Vinkovce, Osijek itd zaboravit necemo - NIKADA!! Nikada mi vasu krvolocnu i maximalno brutalnu agresiju - iz cistog mira - zaboraviti necemo!! Nabrundani smo 100% ovaj put - 100%! I nismo i NIKADA zaboraviti necemo! Treci put zadnji put!!

u svim
19-01-2007, 21:41
demokratskim zemljama svijeta je nijekanje genocida kaznjivo, ne manjom kaznom od pet godina. JASENOVAC je jedinica za genocid, kao Ausvic, Mathauzen, Bergen-belzen, Dretelj, Mamula.U Hrvatskoj svaki sroljo noze bez ikakvog straha tvrditi da je Jasenovac od Srba izmisljen iako i danas postoji. Simon Vizental je u svojim istragama vise od sto puta bio u Jasenovcu. Poznata su i sacuvana i imena potucenih zidova. I to ne miruje. Za zidove cete sigurno platiti ne malu sumu love. I kad to prodje, nove gazde se vec odluciti sta da se desi sa stalarima koji su klanjem htjeli da promjene svoju bjednost. Ali treba ovaj "clancic" poslati Izraelskoj ambasadi u Zagrebu...ili jos bolje Izraelskom ambasadoru u Berlinu. I to onda mora biti cjelokupno mjerilo za Jasenovac.
A ti vec pocni da se brines za hemeroide,trebat ce ti!!

Stvarno
19-01-2007, 22:07
×××× te, Baltimore Sun je u pravu kad pita. Eno onaj ustasa Tompus ce pevati na prepunom Maksimiru o klanju i sranju, o Juri i Bobanu :(
Jedino mesto na planeti gde se fasizam neguje jeste Hrvatska.

Ma sta ti kenjas
19-01-2007, 22:34
...?? Ko je IKAD??? rekao da vas nismo kokali kao stakore po Jasenovcu?? Da smo vas pokokalo najamnje 1 milijun!! Pa koliko ti se to puta mora pred nos stavljati??? I sve smo to radili sa tim da rijesimo Evropu, svijet i konacno i nas od vas gnjida! Koliko ti se to puta mora govoriti?? Moji su pretci nazalost, NAZALOST!!!!!! posao obavili jako povrsno, i moja je generacija OPET!!! isto, posao obavila lose! POVRSNO! I skoro je izvjesno da ce se posao morati obavljati jos jednom!!

Sad ti nama kazi malo - mene zanima - da ovako Srbin kaze tu - koliko ste vi bili efikasni u vasim Bajnicama (Banjicama, kako ju valjda ti zoves), Sajmistima itd! Ja vidim da ste vi posao obavili temeljito i vise problema nemate! Sta se Bleiburga tice - obavili ste ga mnogo puta bolje od nas - jer je nas bilo 9% manje 1948 nego 1931. Reci nam koliko ste zadovoljni sa vasom efikasnoscu??

Ne kenjaj
19-01-2007, 22:34
Da prijedjemo na vasu efikasnost 1991 - 1995... ja smatram da ste bili najefikasniji 1992 (donekle i 1991, jer je bilo lako - niste imali naoruzanog protivnika). Ipak, reci nam koliko ste civila Bosanaca (muslimana) i Hrvata potukli, pobili?? Koliko ste zena posilovali?? Daj nam kazi - koliko ste Dzamija porusili?? (da li je ijedna prezivjela pod vasom okupacijom??) Reci (ja tocnu brojku osobno znam!) koliko ste hrvatskih crkava i drugih vjerskih objekata koji su bili pod vasom okupacijom porusili ?? Da li ti znas da pod genocid spada: Urbocid, Etnocid, Kulturocid, masovna silovanja... itd...

A za sve to samo vas je nekolicina zavrsila u Hagu... Milosevic, Plavsic, Krajisnik, Seselj, Martic, Babic.... sve neke sitne ribe....
Od vas se zapad ne zeli biti kontamoniran pa vam je uveo vize... a nas sile da vas kokamo?? Mater im... dobro oni su vas bar malo izbombardirali...

E pa daj nam ti ispricaj malo...

Ja sam
19-01-2007, 23:51
samo prepisao ono sta pisu drugi o vama.
Kazem u pravu su sto posto.

Opet cemo slusati mrznju, klanja i ×××××× i havlospeve o Mati i Bobanu pred prepunim Maksimirom.
Potpisujem Baltimore Sun svaku rec.

Zar zemlja
19-01-2007, 23:53
u kojoj se pravosudje zasniva na hemoroidima ne zasluzuje onaj napis Baltimore Sun, hajde reci?

idemo daljse
20-01-2007, 00:06
U tekstu se navodi kako su americki mediji pomogli hrvatskim medijima da iskonstruisu pricu kako bi mogli zamazati oci javnosti, a da to cine i danas.

Da iskonstruisu
20-01-2007, 00:07
pricu o ratu, naravno.

jebote..
20-01-2007, 12:00
hRvati su genijalci, pokusavaju na sve nacine da sakriju, pokriju i zaborave, nadajuci se da ce vremenom zaboraviti njihovo divljanje i njihov genocidni, koljacki i ubilacki gen....i uvek se neko pojavi i opali im samarcinu od koje se probude, pa pobesne, pocnu da se gicaju i bljuvalju gluposti.
jako je interesantno i smesno pratiti taj jadni isprdak od naroda. :))

nista ne
20-01-2007, 12:43
pises o vasim uspjesima za WW2 - gore navedenim, (konc. logori, cetnici, klanja muslimana i Hrvata)

...slabo pises o Srebrenici itd...

Da znas nas srpski mazohiste koliko clanaka je svijet ispiasao o vama - ja sam povremeno nesto lijepio... a da znas -

SVI imaju pravo! - I sad pomisli??? ... zasto sete u karantni??

Zasto ste izolirani, izbljuvani, ponizavani??? Sta mislis?? daj upregni svu svoju mentalnu snagu i pokusaj sam zakljuciti... da j zamoli boga da ti obdari sa dovoljno vijuga da sabres fakte zakljucis - ako ti treba dodatna pomoc pa pocet cu opet lijepiti tu sta "svijet" o vama pise na sve strane, isto kao sto i sami (tih 40-ak % civiliziranih, nemocnih Srba)...

Bre VGSe
20-01-2007, 12:54
mani se medijske propogande protiv Srba u vreme rata. Mi trenutacno pisemo o onome kako vas svet gleda i analizira danas kada medijski rat nije usmeren ni protiv koga, dakle u miru.

Polako ali sigurno, svet saznaje pravu sliku.
Zaklela se zemlja crnom raju da se sve tajne jednog dana saznaju.

Sto se tice izoliranisti, samo tvoj san. Izolacija je bila pa prosla.
Danas je Srbija u Partnerstvu, pregovori i sa EU se intenzivno odrzavaju i to se ne objavljuje na sva zvona.

Del Pontova popizdela i hoce da ode u septembru ne zbog izolovanosti Srbije, vec sto se taj zid rusi kao kula od karata.

×××× ga, sta ti ja mogu sto jedan americki list pishe najcrnje o vama, crno ali istinito.
Tuzi ih, ×××× te!

slika o
20-01-2007, 14:37
Hrvatskoj u svijetu je mahom VRLO pozitivna... Svuda se Hrvatska slovi kao manje vise najpozljnija destinacija za odmor... Svake se godine ruse novi rekordi po posjecenosti... Cijene nekretnine idu u nebo... Stabilna ekonomija, valuta, svi parametri pokazuju uglavnom samo pozitivne tendencije...

A sta se Srbije tice... Na ××××× ste se popeli i bogu... uvjek neko ×××××× sa vama UVJEK... a sranju NIKAD, NIKAD kraja... to je dokurcilo svima... evropa je umorna od govana i srednjevjekovnih ×××××rija... (za sto je i sama kriva, jer Milosevic i srpska agreija nija bila zaustavljena od NJIH i na vrijeme 1991, nego tek od HR vojske... tako se je dogodio Vulovar i Dubrovnik, dosla i 1992....pa Omarska, Keraterm, Sarajevo...i kulminacija - Srebrenice... pa sve do 1999...itd... sad Evropa pusi posljedice svoje pasivnosti... A kako poslije Srba cistiti?? KAKO??? kad je sve tako totalno dekontaminirano srednjevjekovljem, lidilom, paranojom, divljastvom...??

PITAGORA...
20-01-2007, 17:12
E nije mi jasno, zbog cega je NATO na starom Europskom kontinentu jedino srbiju ×××× 94 dana neprekidno ???

Slusaj ti mali vlaju, lipo ti je moj hrvat gori reka:

HRVATSKA iz godinu u godinu nize gospodarske uspjehe, Za turizam nemoram ni govoriti, samo ove godine 6,7 milijardi eura. Zamisli srbo mali da je to spremiti u tvoj beograd ( tako ste radili 70 godina )...

Nikad vise, a nasu lijepu domovinu ostavite na miru da se razvija i vrlo brzo za vas jadnici sa istoka bit cemo Kuwajt... jeba vas milosevic, seselj, mladic, karadjic i ona ×××××tina kojoj smetaju uvjeti u Svedskom zatvoru.

A ovi vasi jadni placenici koji su se raspisali o nama, ionako nisu citani ni shvaceni u svijetu, tako da se njih i njihovih konstrukcija ne bojimo i ne zabrinjavamo...

Reci mi srbo mali sto se to dogadja svake godine na " ravnoj gori " ???

Niste vrijedni spomena, jadni ste i ko vas ×××× sivonja...

:smile06:

"Najbolju" sliku
20-01-2007, 22:45
o vama imaju razne svetske i evropske komisije za pracenje postivanje ljudskih prava, potom relevantni u EU za pregovore koji se odvijaju brzinom puza.

Poslednji izvestaj bese da vam se korupcija kotira veoma visoko, da vam je pravosudje katastrofa - hemoroid pravosudje, da se povratak izbeglih odvija nedvija nedovoljno bzo, itd.

Iz istorije poznato da cene nekretnina koje idu u nebo, moraju pasti sa neba.
×××× vas turizam, rekao sam vam da vi obalu niste doneli sa sobom, te da to nije plod necije pamet kao ni nalaziste nafte.

Idemo dalje:
20-01-2007, 22:48
Autorica se osvrnula i na nedavni dogadaj iz listopada kada je Žarko Puhovski, predsjednik Hrvatskog helsinškog odbora za ljudska prava u jednom radijskom programu izjavio da su ratni zlocini u hrvatskom gradu Osijeku još uvijek neriješeni jer je devedesetih bilo normalno ubijati Srbe. "Prvih nekoliko godina bilo je normalno ubijati Srbe, onda je bilo normalno zaboraviti da su ubijeni, a danas napokon govorimo o tome", rekao je Puhovski, a prenosi Baltimore Sun.

"Srbi nisu
20-01-2007, 22:55
andeli, ali oni su jedini balkanski narod koji je priznao svoje greške i ucinio nešto u vezi toga.

E pa Julijo Gorin svaka ti cast, svaku tvoju potpisujem

Jer, opet cemo gledatu usrasu Thompsona o mrznji, ubijanju, mesarenju, sanju i mrznji, o Juri i Bobanu, pred prepunim Maksimirom.

Autorica dalje
20-01-2007, 23:13
navodi kako je UN na proruku SAD namerno odugovlacila sa podizanjem optuznice protiv Vranje da bi umro prirodnom smrcu kao slobodan covek, iako je jasno da je postojala cvrsta osnova za podizanje optuznice, i sasvim logicno s obzirom na to da je podignuta protiv njegovih neposrednih podredjenih Bobetka, Gotovine, itd.

Tocno je
21-01-2007, 12:44
da je NAJVECA boljka Hrvatske:

Drzavna uprava (tu spada i pravosudje)
te korupcija!

Korupcija je na nizem nivou od Poljske i Bugarske i Rumunjske... ali je daleko previsoka! To je cinjenica...

blecak
21-01-2007, 15:19
korupcija je u Hrvatskoj NA VISEM NIVOU, negou poljskoj, Bugarskoj. I dok ima toliko vlastitom jeziku nevjestih, korupcije, klanja,lazi, nepravosudja mogu cvjetati.
Ali sve su to drugorazredni problemi, rjesivi.
Nerjesive su mentalne nastranosti jedne demoralisirane grupe religiozno nastrano nastrojenih dvonozaca, karakteriziranih guturalnim glasenjem(pa po lojtrici gor, pa po lojtrici dol, pa po lojtrici gor, pa ......dol!)
koji po svaku cijenu zele da budu narod.
Evolutivno gledajuci to do danas ni najrazvijenijim majmunima, cak ni krapinskom pracovjeku nije uspjelo, ali hrvatski sabornici (sabornjaci) rade na tome, i ako budu u tome uspjesni kao u klanju, otimanju, lazi, moze da se desi i kvalitativni( u "hrva^tskom" nema za to rijeci!) skok, koji od majmuna napravi hrvata.Tu onda dolazi do novog problema: kakav kavez (kafez) za tu novu prirodnu individualnost treba napraviti, sa crkvom, sa Jasenovcem, sa Nirogojem, sa saborom..sa ljudskim zabludama, nedorecenostima......??

jedno je
21-01-2007, 20:32
sigurno! Dok god bude Srba u blizini - dok god bude Srba - Bit ce Hrvata.

VI Srbi ste mene naucili prvo -

STA NISAM,

a onda

STA JESAM!!

A tako je to bilo sa svima...Bosnjacima, Makedoncima, CrnoGorcima.... dok ste Albance naucili sta su ODMAH 1912 kad ste okupirali Kosovo...

SVI TKZV "narodi" vas se otkacise, a vi TKZV "narod" ste pod najvecim upitnikom - sta ste? Ko ste? da li ste UOPCE narod ili sta Opancari? Gedze? HomoBalkaniusi? Cigani? Turci? mjesavina svega? Vlasi? STA??

Tacno je da
21-01-2007, 22:56
su vam Srbi probudili nacionalnu svest, Srbi su zasluzni za to, jer Srbi su vam pokazali jos davne 1804. da je sloboda i nezavisnost moguca. To su vam pokazali i 1815. i u svim konsekventnim ratovima do stvaranja Jugoslavije. Vi ste bili toliko ubijeni u pojam i inferiorni da ste se samo divili a da ni prstom niste mrdnuli da nacin i sami primenite.

Zahvaljujuci Srbima, priznati ste kao jedna od tri jednake nacije u drzavi Srba Hrvata i Slovenaca iako ste bili na strani porazenih - brat Srbin vam je pruzio ruku. Da nije toga, bog sveti zna sta bi se desilo sa tom regijom. Bili bi pocepani izmedju okolnih drzava, i vas san nikad ne bi bio ostavren.
Sredinom tridesetih dobili ste i elemente drzavnosti.
U II sv. ratu, iako ratovali na strani fasisticke Nemacke (caki i u Rusiji i Ukrajini), omoguceno vam da izidjete iz rata sa oreolom pobednika (kao da Jasenovac, Gradiska, Jadovno... nisu ni postojali), i da udjete u tu zajednicu raovnopravni sa ostalima i kao drzava i kao narod. U toj drzavi (SFRJ) dobili ste gotovo sve elemente drzavnosti.

A sto se licno tebe tice, zahvaljujuci Srbima, ti si samo otkrio u sebi jednog kukavicu i egoistu (kome je sopstveno dupe daleko iznad patriotizma), i "zestokog" patriotu ali samo negde iza kompjutera daleko na severu u pizdi materinoj!

Joj nas
22-01-2007, 01:18
cobanska seljacino. SVE bi bilo 1918 bolje od Srboslavije! SVE!!

Sta se je dogodilo sa nacijama koje su bile u sklopu AU?? Cesi, Slovaci, Dio Poljske, Bavarske, Sjeverne Italije, ?? Sta je bilo sa Baltickim zemljama?? Sta je bilo sa BILO KOJOM suverenom nacijom danas u Evropi?? NIKO se nije morao boriti za samostalnost - NIKO!!! Seljacino jedna! Osim Hrvata (i Bosnjaka)
Da li ti ta cinjenica IKAD lupi u glavu?? Da ste vi najveci izrodi koji su se nasli na evropskim prostorima! IZVOR svih zala, problema, govana, smradi??

vidis.
25-01-2007, 18:12
vidis grga ipak je bolje kad ti jedes govna dostojanstveno sa potpisom tvog visocanstva , vec kad se krijes a glupost te odaje jer niko nemoze ni drobiti gluposti kao ti i taj tvoj polubratim oba kao da ste braca po majci.
Bilo bi i nama drago da ste vi hrvati malo pametniji pitomniji i psihocki zdraviji narod , mozda bi vec davno bili u EU pod njihovim nadzorom a ovako ko da vas ptimi kada ste tako glupi, psihicki ujebani od nacionalne mrznje i kompleksno depresivni ,Ja se bojim da vas kao poseban slucaj Evropa ponovo ne ugura Srbima pod starateljstvo i nadzor e eto ti najvece kazne kolektivne za Srbe.Jer vi ste narod promasaja i tumaranja , jer ste izgubljeni bez staratelja koji vas je vukao za sobom od kako ste protjerani iz Iranski pustara a vi znate sta ste tamo bili , mislim da se ne ponizavam i da ne padam tako nisko u pomonjanju vasih kvaliteta.

vidis.
25-01-2007, 18:13
vidis grga ipak je bolje kad ti jedes govna dostojanstveno sa potpisom tvog visocanstva , vec kad se krijes a glupost te odaje jer niko nemoze ni drobiti gluposti kao ti i taj tvoj polubratim oba kao da ste braca po majci.
Bilo bi i nama drago da ste vi hrvati malo pametniji pitomniji i psihocki zdraviji narod , mozda bi vec davno bili u EU pod njihovim nadzorom a ovako ko da vas ptimi kada ste tako glupi, psihicki ujebani od nacionalne mrznje i kompleksno depresivni ,Ja se bojim da vas kao poseban slucaj Evropa ponovo ne ugura Srbima pod starateljstvo i nadzor e eto ti najvece kazne kolektivne za Srbe.Jer vi ste narod promasaja i tumaranja , jer ste izgubljeni bez staratelja koji vas je vukao za sobom od kako ste protjerani iz Iranski pustara a vi znate sta ste tamo bili , mislim da se ne ponizavam i da ne padam tako nisko u pomonjanju vasih kvaliteta.