PDA

Pogledaj cijelu verziju : U HR premlacuju i pljackaju strane turiste

Mario VELIĆ
30-12-2006, 12:44
TROJICA 19-GODIŠNJAKA PRIVEDENA I ODMAH PUŠTENA
Pretukli i opljačkali švedskog turista

TRAUME Dva puta je 75-godišnji Andersson Broor boravio u Hrvatskoj ove godine i oba puta boravak se pretvorio u noćnu moru: u veljači su mu razbojnici odnijeli svu prtljagu, a ove godine je još i pretučen

Andersson Broor neće po dobru zapamtiti HrvatskuSPLIT - Dva puta tijekom 2006. godine je Andersson Broor (75), švedski državljanin, došao u posjet svojim prijateljima u Hrvatskoj, obitelji Katice Nežić iz Jesenica, i oba puta bio je meta pljačkaša koji su ga oštetili za veću svotu novca.
Prvi put su ga u veljači, samo desetak metara od Katičine kuće, nepoznati kradljivci presreli i odnijeli mu gotovo svu prtljagu. Drugi put, na ovaj Badnjak oko 3 sata ujutro, prošao je još gore. Osim što su mu, kako sam tvrdi, odnijeli dio prtljage u kojoj je bio novac, trojica 19-godišnjaka iz Jasenica u Podstrani su ga napali i nanijeli mu teške tjelesne ozljede.
Privedeni - pušteni

Nesretnom turistu slomljena je nogaKako je policija utvrdila, mladići su Anderssona napali i ozlijedili jer su mislili da im je on kamenom razbio vjetrobransko staklo na golfu kojim su se vozili. Uz kaznenu prijavu zbog nanošenja teških ozljeda privedeni su istražnom sucu koji ih je nakon saslušanja pustio. Andersson je na liječenju u splitskoj bolnici. Utvrđeno je da mu je slomljen zglob lijeve noge, tri rebra, a zadobio je brojne udarce po tijelu. Policiji će iskaz dati za koji dan, kada se oporavi od šoka koji ga je snašao. Još uvijek se ne sjeća svih pojedinosti koje mogu pomoći u shvaćanju cijelog događaja, no tvrdi da ono što je policija utvrdila nije cijela istina:
- Ja sam im staklo kamenom razbio kada su automobilom krenuli na mene. Prije toga su me vozili tim autom, uzeli mi torbu u kojoj mi je bio novac te odveli do neke crkvice. Tamo su mi prijetili nožem i tražili od mene da im dam ostatak novca i PIN bankovne kartice - tvrdi Andersson i dodaje da osim fizičke trpi i psihičku bol zbog strahota koje je prošao. Ne može se sjetiti, kaže, kako je završio u automobilu napadača.
Torbica s novcem

Dio njegove prtljage je pronađen, ali ne i ručna torba u kojoj je, Andersson tvrdi, bio veći dio novca. Njegova domaćica, a sada silom prilika i njegovateljica Katica bila je susjeda obitelji Broor više od 40 godina, dok je živjela i radila u Goeteborgu. Tada mu je pričala o ljepotama Hrvatske i gostoljubivosti ljudi, dok sada mora objašnjavati da je oba puta "imao nesreću":
- Zbilja divan gospodin, on i njegova cijela obitelj. Tako mi je žao što mu se to dogodilo, i to baš nedaleko od moje kuće. Za njegovu nesreću zainteresirao se i švedski konzul koji će osobno policiji prevoditi kada Adersson bude davao iskaz - govori Katica.

@@@@@@@
Samo ih mlatite, imate moju podrsku.
:) :) :)
Je li tako VGSe, bre bre bre?

Cuj
30-12-2006, 13:18
Trebao bi i ti svratiti do Katicine kuce. Nikad ne znas, mozda bi zbog tebe uhvatili plackase, a mozda bi i ti prosao kao svedjanin,,,,,,,,,,,,,,,