PDA

Pogledaj cijelu verziju : tipo ili golf diesel



tata
26-03-2002, 11:40
šta je bolje tipo 1.7D ili golf2 diesel

mikula mali
26-03-2002, 11:46
Uffff ovo je tesko pitanje;

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLF!!!!!!!!!

Tipo 1.7 D ne starta na 0 celzijusa, al naravno nije samo to.

Dr. Strangelove
26-03-2002, 12:11
isti ×××××!

tipo
26-03-2002, 19:29
ja imam tipa
kupio sam ga sa navodno 140000 km,troši mi oko 3 dcl ulja na 1000 km
ove zime je palio na -15,nekad iz drugog pokušaja.
jeftiniji je od golfa ima serijski 5 vrata i 5 brzina.
Pola rabljenih golfova je TAS koji imaju 4 brzine.
Golf kažu manje troši, moj tipo oko 6,5

dragstar
26-03-2002, 21:00
Tu ne treba biti dvojbe, GOLF D.

nn
26-03-2002, 21:02
Tipo :)

cuore sportivo
26-03-2002, 21:04
ja ti za tipa mogu reci da je to bio jedan od boljih fiata,pogotovo 1988 kad je izasao,usput meni je stari uzeo 94 za firmu tipa 1.9 TD(klima,ABS,airbag,max oprema,koju si god golfa sano mogao sanjat) ,nas koako je to mracno bilo vozit,nije za vjerovat ali stasno je vukao za svojih 90 ks, a sta se tice kvarova niti jedan do svojih 390 000 km kad ga je i prodao,a pazi jos ga je svaki kreten u firmi vozo i vadio mu mast,ali tipoa s takvim motorom je jako tesko nac da valja

Calibra Zender
26-03-2002, 21:05
Ja bih izbjegao oba auta u širokom luku! A da baš nemam love za nešto bolje i da moram birati između ta dva auta, sigurno to ne bi bilo korito dvojka!

VR6
26-03-2002, 21:28
Golf. Mislim nemam nista protiv tipa, ali zna se da su golfovi dizeli najbolji prakticno, a i inace, za VW imas svugdje djelova, ako i ode nesto, al za Tipa bas...

cuore sportivo
26-03-2002, 21:30
kako mozes govorit da za tipa nema djelova,ako trba naci ces ih u svakoj pekari za neku sicu od love

doctor
26-03-2002, 22:57
Posto sam imao i Golf 2 dizel mogu samo reći da je to crknuta krava. Užasno trom, a sjećam se da po zimi baš nije htio svaku puta upalit. Jako neudoban i tvrd auto, i stalno je smrdilo po nafti u njemu. Fiat Tipo se više mjeri Golfom 3 nego s 2. Golf 2 je jako zastarjeli auto, unutrasnjost - pogotovo sa onih 10 zarulja. Osim toga Tipo je veći i prostraniji. Golf možda djeluje kvalitetnije, ali kad čovjek bolje pogleda... brzo se razočara

tipo
27-03-2002, 09:46
ovaj VR6 stvarno prdi, dijelova ima koloko ti srce hoće tu prko puta u italiji

mikula mali
27-03-2002, 11:47
Ma stvarno ne znam sta se tu ima diskutovati, u ovom slucaju ne postujem nicije misljenje jer je to stvarno apsurdno. Ne hvali se ovdje ni jedno ni drugo nego usporedjuju i tu stvarno nema dvojbe. Mislim, Fiat Tipo, benzin O.K. stvarno dobro ali diesel ili turbo diesel peace of shit.

VR6
27-03-2002, 12:05
Da, u italiji, a za golfa imas svugdje, i to mu je prednost... I svak zna skoro praviti golfa, dok bas za tipa...

ax
27-03-2002, 17:57
ax

lepi
27-03-2002, 20:47
Zbog znatnog pada prodaje Volkswagen je odlučio prekinuti proizvodnju Golfa Cabrio u korist nove Bube Cabrio,bilo bi ljepo d se svi golfovi prestanu prozvoddit,da ne voze po cesti te ruzne krame

lep ko slika
28-03-2002, 12:51
samo bi se zelio ograditi od nadimka"lepi".

svaka mu cast ali lep ko ja bas i nije....

pozdrav

bundy
28-03-2002, 16:40
Ocito moras birati polovno. Ovisi u kakvu su stanju. Pusti kilometražu, tome više ne možeš vjerovati. Vidi kako su očuvani volan, ručka mjenjača, sjedala, ima li hrđe na vratima isl. Provjeri i kompresiju motora. I opet budi svjestan da je to polovno. Osobno, ja bih uzeo golfa, ali nemam baš nekog iskustva s fiatima, pa ne mogu suditi. U svakom slučaju, mnogo sreće. :)

BBR
29-03-2002, 19:34
VW

Feri
07-04-2002, 18:55
Najte pripovedati hurmastoče!!! Pa smo već ne v bivšoj Jugi! Kakvi TAS i kakvi Golf!!?? I to dvijka? Pa to je još (skoro) vekši drek od mojega japanskoga gnoja Pištolja Micubišija! TIPO SVAKAK!!!

riki
03-06-2002, 22:16
naravno da jee tipo.

cigo
03-06-2002, 22:28
golf, tipo je smeće!

Ja, Alenko
04-06-2002, 08:59
tipo, golf je smeće. :smile07:

lega
04-06-2002, 09:17
imo sam i jedno i drugo. S golfom sam bio prezadovoljan, samo sipaš i voziš, a ispod tipa sam uglavnom ležo... motor mu je ××××××.

Ja, Alenko
04-06-2002, 09:24
I ja sam imao jedno i drugo, i golf II i tipo, golf je za ×××××, sve se raspadalo pa sam ga uvalio nekom, čujem da ga čovjek svako malo popravalja, zvoni i gnjavi me nek mu nabavim dijelove, a tipo još ide...i ide.... :smile07:

cigo
04-06-2002, 09:30
možda... Ti si jedan od rijetkih koji to tvrdi. Možda je tvoj tipo stvarno bio bolji, no nevjerujem.

cuore sportivo
04-06-2002, 10:50
tipo je 10 godina napred kad gledas taj dizajn, ta unutrasnjost u golfu, a kvalitea sigurno je na strani tipa,ako ne to barem imas donekle moderan auto naspram onome odvratnome golfu kojeg vozi svaki cigan,obavezno uzmi bjeloga 1.6 dizel ,mislim golfa

ferri
04-06-2002, 12:53
Daj nemoj me nasmijavati - tipo ima lijep dizajn!?!
Nije mi ni golf lijepi, a pogotovo ne dvojka, ali reći da tipo ima neki dizajn, pa pogledaj malo unutrašnjost...
Ne vjerujem da bi kupio ni golf ni tipo, ali mislim da je golf kvalitetniji

VW
04-06-2002, 13:00
Ma kakav tipo, GOLF II JE ZAKON !!! Imao sam golfa dizela, nevjerojatno zahvalno auto, bez kvarova, prodan na 250 000 km...
Osim toga golf II je mnogo ljepsi od tipa...

intcp
04-06-2002, 14:25
daaa GOLF JE ZAKON ××××ni. Tih svemoguićih 54 konja ne možeš nać ni u jednom autu. Kako samo dobro ubrzava, ata elastičnost, a taj savršeno precizan mjenjač sa 4 brzine. Sasvim dosta. A to držanje ceste. Čak i ako s estave michelin classic drži najbolje od svih talijanskih auta. Da ne spominjem ugodnu plastiku itd..... Zakon auto. Koji ste vi bedaci. Rađe bi imo jugo.

Ja, Alenko
04-06-2002, 19:07
PA dizajn slijepče !!!
Golf II je dizajniran oko 1984.
A tipo negdje 1988.
I dizajnirali ga talijani.
A unutrašnjost golfa pa pogledaj one led diodice iz sedamdesetih....
Daj molim te.

M_7
04-06-2002, 19:11
oba dva auta su tromi do daske. prestizanja su ubitacno duga a dodamo li time neudobnost dobivamo nista... jedino su im potrosnje oke. mislim da se tipo fiat tipo proizvodio se sa dva razlicita 1.7 diesel motora od 1698 ccm i od 1714 ccm (samo nisam siguran 100%). ali oke na kraju bi rade uzeo golfa jer ima donekle bolji motor i na kraju ces ga se lakse rijesit...

lepi
04-06-2002, 21:38
tipo ruzan???? jesi ti normalan,pogledaj na sta lici golf,pa zadnji tip tpota mi je cak ljepsi od golfa 3,a oprema ,tipo je mogal imat max i to jos 1988 (klima ,ABS , AIR -bag) a sta je golf imao 88 , 4 brzine,za petu si tamo negdje 90 tek mogao nadoplatit kao dodatnu opremu, a sta se tice sporost, tipo 1.9 td sa 90ks jos danas moze konkurirati golfu 4 ,pa pogledaj samo glfa 4 sdi ,smece mrtvo tromo,a tipo je stari moj prije 14 godina imao dizela sa 90 ××××nih konja, citaj malo testove iz onih vremene, Gente motori ,1.9 td pravi pogodak od motora, vuce,malo trosi....

He, he
05-06-2002, 08:44
Lepi samo jedno pitanje....

GDJE SU SADA TI TVOJI TIPO DIZELI I TD I NA STA LICE?


JA CU TI RECI.......U KURCU....

lepi
05-06-2002, 09:25
pa naravno da je spreman za groblje,ali dok je bil kod mene imao je 430 000km bez vecih greski,mislim da je dovoljno isluzil da sad moze bit u kurcu,uz to ja sam se vozio i pod klimom ,a ti je vjerojatno ni jos sada nemas

ruzni
05-06-2002, 09:30
Good point-ima smisla...nekog

Ja, Alenko
05-06-2002, 14:37
A onaj tipo u novinama prije par mjeseci, sa 550.000 km ???
Moj golf sa 150.000 nije htio upaliti na -7 jer je bio parkiran iza zgrade.... :smile07:

Spl...
05-06-2002, 18:44
Ako ti je do udobnosti i patiš od dizajna (uvjetno rečeno) uzmi Tipo. Ako oćeš trajnost, lakšu prodaju i spartansku unutrašnjost, uzmi Golf. ;)

EasyRide
08-06-2002, 19:10
koje su to brije, mozda je nevezano za ovu temu ali uvijek me iznova nasmije kad netko kaze: KOJA JE TO MASINA PALI OD PRVE!!! - i razne izvedenice te uzrečice. ko da je to neki pokazatelj kakva je masina. istina da paljenje moze nesto pokazati ali raditi ce se, 100%, o nekakvom potrosnom dijelu... moj pljugiv 45 trosi ulja ko benzina ne vozim ga preko 60kmh jer onda nakon toplane drugi je najveci zagađivac zraka u ZGu, lanac mu ronda, karika ko da vise nema... ma da vam ne pricam dalje... uglavno: PALI KO RAKETA!!! haha :smile06: ---eto imao sam to potrebu reci...
TIPO ILI GOLF 2: pa naravno tipo. golf 3 bi se mogo mjeriti s tipom. iako bi i onda radije tipa. uostalom, za nekakvu orijentaciju nekakvim buducim kupcima, znam da je u nekakvim testovima polovnih, tipo gazio kadeta...

Gran Turismo
02-10-2002, 04:24
Neslažem se sa mišljenjem VR6 da su Golfovi diesel bolji. Ne znam da li je svima poznato da FIAT proizvodi najbolje dizel motore (koliko sam čuo uz ISUZU) ali je svakako poznato da su općenito Fiatovi motori puno živahniji od WV Golfa. Inaće imam Tipa 1.6 benzinca i obožavam ga, tih je (skoro bešuman na Economic vožnji dok je na Power malo živahniji) i pouzdan.

P.S To što imam Tipa ne utječe na komentar :-)))

GTI FOREVER
02-10-2002, 07:09
Fiat je moderniji auto ali da je ljepsi...oba su dizajna davno prevazidjena.
kod Tipa je vise serijske opreme u svakom slucaju.Sto se fiatovog dizela tice imao (stari) uno td '88 i golf d '83 oba su crkla!!!!!!Kupi si radje tipo 1.6!

Black Knight_
02-10-2002, 10:01
objektivno, golf ces preplatit sigurno jer bolesno drze cijenu. "on the other hand" ako ga kupis nece tako brzo gubit cijenu ko tipo. druga stvar koju vrijedi razmotriti(i razlog je zasto ima toliko dijelova za golfa) jest da se kradu golfovi ko ludi. dijelovi za tipa su lako nabavljivi i jeftini(ipak je to fiat i tu nema problema).

subjektivno sto se tice samih automobila, nisam vozio ni jedan, ni drugi(hvala bogu) ali definitivno ako kupis golf dojku mozes si odma nasnimit "dotako sam dno zivota" i pustat u autu.

Da sumiramo
02-10-2002, 10:24
Tipo je definitivno bolji i ljepši auto. Zašto, zato jer se proizvodio kasnije od gofa i to skoro 5 godina, što je dugi period u smislu dizajna, i sve do 1995 gdje je već i golf III bio u godinama. Drugo motor se nema što mjeriti golfov jad sa 4 brzine i bijedna 54 ks, naspram mnogih tipa koji su prevalili i preko 500.000 km.
Zatim benzinci, pa svi vrlo dobro znamo da vw nezna napraviti dobar i pouzdan benzinac koji ide i ne troši. Pa sjetite se one bijede od 1.3 koje nitko neće jer troši 10 litara. Ma i dan danas vw benzinci 2.0 ima bijednih 115 ks, a tipo je imao prije skoro 15 godina 2.0 16 v 150 ks, pa i 1.8 i i 1.6 i itd....Treće, opremu ni ne treba spominjati sjetimo se samo onih dgt verzija i sx modela i onih zadnji sa klimom, jeli uopče bila ugrađivna klima u golf II ????? Gubitak cijene je isto tako zabluda, jer recimo za dobar tipo traže 1993,1994 godište i po 7500 do 8000 dem, a za te novce možete kupiti i golf III godinu dvije stariji i to dizel. Ne zaboravimo koliko je tipo bio jeftiniji. I na kraju koliko gledam ovi svi golfovi na sajmovima su skroz truli od poda do zadnje haube koja im je rak rana. Dok Tipo ima pocinčanu karoseriju i zadnja vrata (poklopac prtljažnika) od plastike. Imao sam četri gofa i tri tipa, Tipo me oduševio uvijek, a golf ubio u pojam, skupi dijelovi i jednoga su mi i ukrali ! Da ja dam za golf II 1987 5.000 dem i da radim generalke i limariju na njemu, radije se objesim odmah. ×××ך dizela koji ne pali ispod -5 a kamoli eco test proći, ajmeeeeee....

gizmo
02-10-2002, 10:52
svaka cast,to je pravi odgovor,nema se sta vise raspravljat,definitivno TIPO.

samo da napomenem da je i moj prvi auto bio jos davne 90god. tipo sedicivalvole(glanc novi iz salona),presao sve i svasta,imao je 170ks,nesto smo dirali elektroniku,nakon sta je ima 260.000km i napravi pet krugova oko svjeta napravljena generalka na motoru i ubrzo je prodan,a inace auto nikad nije vidio male okretaje,jos da napomenem da je imao odlicno drzanje ceste,sta govori da je u ono vrijeme gente motori proglasi autom s odličnim ležanjem na cesti,istina bog bio je ko zaljepljen,no coment,a ležao je na 15 cola,i tako dalje u međuvremenu sam ubo laciu themu,nesto najopakije u sta sam sjedio do sad...forza italian cars

GTI FOREVER
02-10-2002, 11:24
Sto se tice teme rekao sam da je tipo meni licno bolji ali da bih ja isao na
benzin.
Golfov 2.0 je 8v motor koji je jako elastican za benzinca i kao takav je i
smisljen!

"da sumiramo"

Da te podsjetim da je GTI 16v 139ks bio prvi u klasi sa sesnest ventilskom tehnologijom i da je izasao 86 Tipo je tad jos bio na crtacem stolu!
To sto smo mi imali Tas golfa sa cetri brzine je nas problem kao i uvijek jer SVA vozila uvijek dobivamo u onovnoj verziji siromasno a opet cjenovno prilagodjena nasem trzistu.
Kupi Golfa IV u njemackoj bez elktricnih podizaca u seriji ili SDI koliko sam ja informiran nema sanse!

Gustav Krklec
02-10-2002, 16:14
EH ETO NAM ZAKLJUCKA....??????

TIPO DIZEL BOLJI OD GOLFA X DIZEL.!!!!!!!!

PA VI STVARNO IL STE BOLESNI (OVA GRIPA IL STA LI) IL STE POTPUNO LUDI.
DA SE RAZUMIJEMO NE HVALIM NI JEDNO NI DRUGO ALI FIAT NI DO DAN DANAS NIJE NAPRAVIO DIZEL KAKO TREBA, PA TO JE OPSTE POZNATA STVAR.
NE MOGU DA VJERUJEM KAKVI SVE STRUCNJACI OVDJE PISU ALI ETO HAJD NEK BUDE.


ALFIST ZG---MOLIM TE STARI DE OTVORI ZEMLJU DA PROPADNEM IOPET..NE MOGU VISE :))

SEDICI
02-10-2002, 17:17
Tipo ali je sve to jako varijabilno jer polovan auto je polovan auto.Naći češ krampa i Golfa i Tipa.Ali zbog cijene Tipa.Ali zbog pocinčane karoce Tipa.Ali zbog dodatne opreme Tipa. :)

alfist_zg
02-10-2002, 17:43
o Gustave pa to si ti!!!
padobranac sa najvise staza na vidiauto.com
:) :) :)

evo otvaram stari... ;)

Puntolino_
02-10-2002, 21:42
Zanemarite gubitak love pošto su to auti preko 10g starosti tako da su izgubili najviše dosad, a nadalje će im vrijednost padati jako malo.
Dvije zablude o talijanskim dizelima su:
1. Fiat uno 1.3D je ustvari bio benzinski motor, pa su se talijanski meštri sjetili samo malo ga promjeniti i evo ti dizela - ostal je isti blok koji nije otporan na visoke tlakove dizela i tih pritisaka, pa je svako malo nekaj odlazilo.
2. Početkom '90ih se pojavila hrpa dilera koji su uvozili rabljene fiate iz italije, a Zna se kakvi su talijani vozaći - temperamentni, a dizel baš i ne trpi naganjanje. Tako da su uvezli gomilu škarta koji je tak i tak u italiji već bio otpisan.
Otud uglavnom sve predrasude o talijanskim dizelima.
Da vas još jednom podsjetim, Fiat je prvi napravio ''TDI''motor a alfa je prva napravila common rail dizel. Pametnima je to dosta

Terence Trent D'Arby
03-10-2002, 10:41
Da, da stvarno sam stari padobranac cisto se nasmijem jer kad u login ukucam samo jedno slovo on da najmanje 5-6 opcija nicka..... :)) sam se sebi cudim i svim nickovima...sve zavisi od situacije.


Malo sam gripozan pa evo citam i ove stare teme i gledam kako Milosevic mezeti Stipu..××××ga ubijam vrijeme... :(

P.S. s obzirom da si ti DJ reci mi sta mislis o mom najdrazem albumu (Introducing the hardling according to)

Slusa li se to jos gdje? :smile06:

q100
03-10-2002, 18:55
koliko para toliko muzike

kvarovi nijedan nije loš samo golf ima trajniji motor ali pazi samo na remenje