PDA

Pogledaj cijelu verziju : vozačka kultura



ki
24-03-2002, 12:18
svi vi na ovom forumu,calibre,alfisti,golfisti...,raspravljate o ovom ili onom autu,a jeste li se ikad zapitali na kojem "nivou" vam je vozačka kultura tj.kako se ponašate u prometu?

INTCP
24-03-2002, 15:17
Ma koji ××××× ti sad oćeš.

alfist_zg
24-03-2002, 16:28
neznam sta se tu ima raspravljati..kultura ili nekultura sta je tu je...osim toga baci pogled gore na naslov foruma "Talijani , Francuzi ,Njemci-koji je najbolji?"

VR6
24-03-2002, 17:25
Hm, sto se mene tice mislim da sam tu korektan. Sve vecinom radim po propisima. Prestrojavanje s zmigavcem, preticanje isto, i kad se vracam cak palim zmigavac, kad me neko prestize pomjerim se desno, ili pustim gas, nepritiscem kao sto neki znaju i tako... Ja mislim da se svega pridrzavam, cak ponekad i vise nego sto treba, s te strane sam ok...

ki
24-03-2002, 17:44
INTCP,nemoj se odmah "pjeniti" ,a ti Alfist i ti si puno puta na ovom forumu skrenuo s teme "Nijemci,FRancuzi...,a postavio sam to pitanje jer me zanima,a i da "razbijem" monotoniju ovog foruma.(ponavljam; ne želim nikoga vrijedjati)

alfist_zg
24-03-2002, 19:32
dobro stari, ali nevidim sta se tu puno ima raspravljati...ionako ce ti svi reci da se kao pridrzavaju propisa i svi ce se praviti kao ono u stilu :" joj,kojih majmuna ima na cesti bla bla bla" znas vec i sam...mislim da je ta tema malo dosadna i nezahvalna za ovakav forum.....no to je samo moje misljenje...a daj se molim te ti predstavi sa svojim pravim nickom jer vidim da nisi novi, pa da znamo s kim "pricamo"

dorfmeister
24-03-2002, 20:01
kad vozim slalom ne dajem zmigavac. po Ilici se vozim 150, na autoputu oko 160, stisnem ga samo pol minute na fol gas i micem se svima ko je brzi, nikad ne preticem po desnoj strani, trubim ×××××ma, cesto vozim pijan, ne prolazim kroz crveno...

ki
24-03-2002, 21:50
Alfist,nisam novi na ovom forumu,pratim ga dugo ali se do sada nisam uključivao u rasprave.Ukratko,imam vozački staž 14 godina,promijenio 6 auta,prošao pola Europe,nikad imao nezgodu i nikad nisam platio nikakvu kaznu. Doduše,ne vozim nikakve "mrcine" poput vas ali se nadam da će i to biti uskoro.

Calibra Zender
24-03-2002, 23:03
Sad ćemo izgleda svi počet pričati da smo ne znam kako kulturni u prometu. Činjenica je da je Zagreb najnekulturniji grad u RH šta se kulture vožnje tiče! Prevladava čista kaubojska vožnja! Od preticanja po desnoj traci, nekorištenja žmigavaca, nepropuštanja pješaka na pješačkim prijelazima, nepoštivanja semafora! Nema semafora koji se promijeni, a da barem jedan ne proleti na žuto!

Inače, pješaci na zebri su mi zakon, žmigavac koristim uvijek, brzinu redovito prekoračujem i nadam se da imam dobro šesto čulo ili da nema murije! Naravni ima i dana kad sam totalno na××××n i kad ne poštujem nikog, rijetko, ali i to se dogodi. Ipak i ja sam samo čovjek! U pravilu sam brži od ostalih, ali ako ima brži onda je ili borba ili ako nemam volje puštam nek ide. Mada je ovo zadnje nešto rijeđe, obično kad sam s curom u autu!

Da zaključim, vozim dosta brzo i trudim se biti korektan prema drugima. Ali kad mi netko upadne iz vedra neba u traku bez žmigavca ili me ne poštuje onda se i ja tako ponašam prema njemu!

P.S. Pa sad ko je bez grijaha nek prvi baci kamen!

sepra
25-03-2002, 08:45
uglavnom to je to, ne brza i luđačka vožnja nego recimo progresivna. uvijek koristim žmigu, na svakoj cesti koja ima dvije trake ako sam sporiji vozim se desno (velikogorička, ljubljanska i sl.) i da ljudi poštuju bar taj dio vozačkog bontona svi bi lakše disali. nemam sreće s pandurima, nakeljili su mi već 6 bodova :( . mrzim iz dna duše tipove koji se na semaforu ubacuju ispred cijele kolone koja čeka i onda stanu na zebru. Ne kužim, možda misle da smo mi ostali idioti kaj čekamo ili nismo takvi frajeri ili čak možda smo preglupi da bi se sjetili tak ××××ne fore? :smile09: :smile09: :smile09: Jednako tako mrzim ljude koji misle da četiri žmigavca opravdavaju sve, odnosno kad u pol osam ujutro frajer pred semaforom da sva četiri da ode na kiosk kupit novine a kolonu od kilometra ko ××××. pješaci su posebna priča toliko su navikli da ih ne propuštaju da kad to i odlučiš napravit njemu treba dobra minuta da dođe k sebi od nevjerice a tad si mogao već pet puta proć.

Mikula mali
25-03-2002, 13:04
A sta je sa gospodom koja ti iz sporedne ulice ispadnu ispred tako da moras potpisivati gume na asfaltu i onda fino uljudno nastave voziti ispred vas nekih finih 35km/h.

Ili ugledaju prodavnicu desno i to u prometnoj ulici, dvosmjernoj i fino startaju to cudo tehnologije, svemoguca 4 zmigavca, izadju (otvorivsi sirom svoja/lijeva vrata)i ne znaju zasto trubis ako vec odlucis da trubis, "cudom se cude".
>sta je pa mo's proc<

Eee to je nesto sto dolazi evolucijom u narednih 50god. a to sto neki brzaju s tom evolucijom, ×××× ga, o njihove zivce.
Savjet: cuvaj zdravlje-"take it easy" there is nothing one can do!
DOKAZANO.
:smile09: :smile09: :smile09:

rampart
25-03-2002, 14:21
"trubim pičkama i često vozim pijan" hahahahaha ovo me baš razveselilo. ××××ga to je to, stara škola.
aj živio

alfist_zg
25-03-2002, 21:03
ha ha.....dorf , ti si legenda,,,

Frenki
25-03-2002, 21:26
Da, da, trubis dobrim komadima, ganjas se gde stignes, ne palim zmigu osim kad moram tj. kad se nekom ubacim, ne vozim mrtav pijan, al poprilicno mnogo puta kad imam preko 0.5 (al onda se ne ganjam, samo polako), obilazim s desne strane, kad vidim da mogu i znam nebrojeno mnogo puta proc kroz zuto, a i dosta kroz crveno...

Uvek me s×××× tu jedan semafor u sesvetama koji kratko drzi zeleno... a i znate kak se veli... ××××s coveka koji nije prosel na crveno...

INTCP
25-03-2002, 21:41
Vozim brže, na otvorenim cestama, po gradu ko i ostali, na granici proklizavanja samo u brdovitim i osamljenim cestama. Propuštam pješake, pozdravim kad me netko pusti. Nekad se znam poganjat, al rijetko ja izazovem to ganjanje makar je to jako glupo šta se dam izazvat. Nisam ×××××× i ne pretičem u zavoju. Žmigavac dajem samo kad je nužda, dakle u gradu i kad kod skretanja se moram usporit. Ako nema auta iza mene i ako skrećem istom brzinom kojom vozim ništa od žmigavca (štedim poluge). I to je to.

cuore spotrivo
25-03-2002, 21:59
e vidim da ste svi "kulturni" vozaci,ali niko od vas nema jos ovoliko kolometara pred sobom kolkio imam ja,bar mislim da sam u pravu,a sta se tice voznje stvari stoje ovako,vozim nekih 7 god,zasada samo jedna totalka(to su bili moji prvi kilometri,ocito je stari mi mkupio prejaku pilu za prvi put),zasad sam promjenio 3 auta(bas moja),inace ih vozim pun ×××××,jer stari ima u firmi malo veci vozni park,a sta se tice ceste,pjesake pokusavam pazit max, pokusavam se drzat ogranicenja tu kod nas jer me jebu ovi s ovim bodovima,dok vani nije neki problem,jer je samo platis kaznu i dovidorno(inace slovenci me jebu maximalno s onim laserima,ima ih svuda i uvjek),obozavam brzu voznju,po ovakvim otvorenim cestam, a jos slađe mi je kad mi se neki macak priljepi na dva prsta,pa ga uredno pustim,da se malo igram za njim,sve u svemu jako zabavno

Alenko
26-03-2002, 09:55
Nemam baš pola europe, nego nekih 150.000 km, vidim da u zg neznaju što je žmigavac, nitko te ne ×××× pola posto, možeš čekat pola sata ako izlaziš iz sporedne, takve uvijek puštam. Mrzim debile koji mi izlete iz sporedne u nekoj selendri i onda skreće nakon 100 m, idioti. Mrzim kada mi se iza nabiju i onak po crti, To najviše mrzim. Kada vidim takve odmah se vozim po sredini. Ne volim kada mi sjeku zavoj po mojoj strani, ×××× mi pas da imam neku kantu zakucao bih se u njega.
Mrzim i gadove koji mi kada prođe pored mene uplali duga svjetla po noći a siguran sam da mi kratka nisu previsoka. Mrzim kada staju da kupe kruh ili novine, a znak zabrana parkiranja i zaustavljanja, mrzim i kada na parkingu đubrad zauzme tri mjesta a ja nek se ×××××, mrzim i muriju, ma mrzim se više i voziti u toj đungli. Treba mi bager. :smile07:

Dr. Strangelove
26-03-2002, 12:01
Svaka čast Alenko, ko da sam ja pisao, isto sve vrijedi i za mene :))

Calibra Zender
24-04-2002, 14:05
Vidim da je po krivim forumima počela rasprava oko načina vožnje ovdje prisutnih (žuto i crveno na semaforu, alkohol,...). Pa tek da podignem opet ovu temu koja je ponovno postala aktualna.

me
24-04-2002, 22:01
a ono što sada zovu zvučnim preprekama, totalno razvali auto, bolji su ležeći, ali i nesmiju stavljati na frekventnije ceste, pa stavljaju ovo ××××××. ako preko ležećeg pređeš polako nećeš ni osjetiti, a preko ovih možeš brzo ili polako isto je, razvali auto

INTCP
24-04-2002, 22:07
Ja te stvari zaobilazim preko suprotnog traka pa nek se jebu.

Ja, Alenko
24-04-2002, 22:13
Da ti vidiš ove lezeće kod nas...mila majko, to je rubnik a ne lezeći, moraš stat i prva i tako tri komada :smile07:

Girrari
24-04-2002, 22:58
Dajte se ljudi provozajte Jarunom sa više od 5 banki. Nakon toga možete baciti amortizere u smeče! Sad su još nabili i ležeče na Hrgovičima.

Dr. Strangelove
25-04-2002, 07:25
E ovo na Jarunu mi stvarno već ide na ×××××... ako oćeš napravit đir moraš ih proć valjda 150 komada... čovječe divim se ekipi u novim sportskim autima koja se tam vozika... meni bi bilo bed da imam neku pilu...

mc
25-04-2002, 07:49
I ja se ponekad pitam da li bi neki lezeci policajci smjeli biti tako visoki i neugodni. Ima nekih koji ti, bez obzira kojom brzinom predjes preko njih, unistavaju automobil. A da ne govorimo o mini-bazenima u cesti kojih ima na milione po gradu. Nema nista ljepse nego po kisnoj noci otici u nepoznati dio grada pa si lijepo razvalit amortizere. Kod nas bi trebali traktore reklamirati kao gradska vozila... :))

alfa099
25-04-2002, 16:57
Moja je vozačka kultura na najvišem nivou, uvijek kad mi netko izleti kažem "dopustite mi da vam ××××× majku" i ljubazno se nasmijem.
Calibra, izbjegavaj zagrebačke ulice ak ti tak smeta.

me
25-04-2002, 17:40
Ja,alenko: a di je to "kod vas"?

ma lako za ležeće,ali ova ×××××× od "zvučnih prepreka" su okonita pa možeš ići i brzinom puža isto razvali auto

Ja, Alenko
25-04-2002, 19:48
me, Varazdin, inače i nema puno lezečih, ali u gradu na tom jednom mjestu koje izbjegavam pa se vozikam dva km bezveze su tri komada za ubit, od rubnika do rubnika, nema druge nego stati, ajde dobro škola je tu, mozda bi se mogli za ljetnih praznika ili kada škola nema nastavu maknuti ?
Inače ceste su ok, dolazi autoput, obnavljaju se prilazne lokalne ceste, ma milina, Švicarska u malom.
Za zg-oranice, samo kazem, nikada nebih kupio auto koji je vozen zagrebom, bar ne rabljeni, ××××ga, pa koma ljudi, auto mi se raspada kada dođem, a sve do tamo tišina u autu ko u crkvi :smile07:

Calibra Zender
25-04-2002, 19:49
Alfa×××
Koji se k...c non stop meni obraćaš? Kloni me se rađe ko vrag tamjana. Nisam te ništa pitao pa rađe ušuti!

alfa099
26-04-2002, 18:40
Dirnuo si opet u osinje gnijezdo. Ne pljuj po Zagrebu, posrat će te zagrebački golubovi. I imaj poštovanja prema starijima, zvat ću ti starog! :))

Calibra Zender
26-04-2002, 20:13
Čini mi se da sam dirnuo u govno. I to smrdljivo!

p.s.ovaj post ne odnosi se na Zagreb, da ne bi bilo zabune.

me
26-04-2002, 21:45
a-ha opet ova prepucavanja nevezana uz temu, još samo počnite alfa-opel i onda smo opet na konju

alfa099
26-04-2002, 21:48
Ma to je Nino ljut jer mu je izbio novi prišt a mora se vratit na fax. A tamo komadi... čekaju... sanjaju... novi broj Playboya u srijedu...

594krešoah
01-05-2002, 18:24
nemojte ljudi tako.nabrijali ste ove odgovore o vozačkoj kulturi a niste ništa odgovorili, zapravo pišete o nečemu što nema veze sa vozačkom kulturom ali dobro svi se mi na neki način zabavljamo na forumu pa malo skrenemo s teme.vozačke nekulture ima previše ali je najgore kad se zbog toga dogodi prometna nezgoda ili još teže ako netko strada.zato svi vozači s foruma i oni koji nisu na forumu, normalno vozite, malo više tolerancije i opreza u prometu, nemojte brzo i bez alkohola. :smile08:

pauper
29-05-2002, 01:24
Bravo, Alenko! Tvoj je tekst prava poezija. Krivo mi je kaj to ja nisam napisao. :)

Alenko
29-05-2002, 23:10
Imam svoje trenutke, a iz Hrvatskog mi dala -3, čut će ona još mene kada moje knjige postanu obavezna srednjoškolska lektira (šalim se, hahaha)
:) :) :)

totalno neodlucni
30-05-2002, 06:56
hallihallöchen!!!!
sto se tice voznje mogu rec da postivam sve moguce znakove kojih ima,pravila isto tako,ogranicenja brzine se podrazumijeva.
nevolim preticati,preticem jedino traktore i bicikliste.meni se nikad nigdje ne zuri,nekad se vozim i po 2 sata iza nekog kamiona.
prije par dana sam napisao da nisam nikad platio niti jednu kaznu,e lago sam,i duboko se sramim zbog toga.prosle godine me opeljesio policjac u austrji za 1000 maraka,nisam priljepio vinjetu kak se spada nego sam ju tek toliko sa selotejpom pricvrstio za sofersajbu(nemres ju poslije nikako skinut),i na benzinskj hopla pajkan,vidio on o cemu se radi,i 200 dm,rijec po rijec,i eto 1000 dm,kao vrijedjanje policije,a samo sam mu rekao da je blesavi austrijski idiot,krmce,

Alenko
30-05-2002, 21:26
1000 dem za naljepnicu ??? Ja je nikad ne lijepim radi toga što se poslije ××××× sa skidanjem sa stakla. Koja luda sreća ?!?!! :smile07:

Jam on it
30-05-2002, 21:34
E, znaš kaj ti rade u Austriji kad ti nađu radar detektor ili jammer?
Skinu te do gola, kažu ti da staviš ruke na koljena i da se lagano nakašlješ!
Frend je zaglavio sa starim detektorom, koji još k tome nije niti radio kak spada. Ubili su ga! Skoro je ostao bez auta. Kazna je bila velika. I u lovi i u ponosu!
he,he

Calibra Zender
30-05-2002, 22:38
Kaj se tiče detektora u autu... Ako se ide preko granice onda ga ili dobro sakrijte ili ostavljajte doma. Ja sam uvijek ostavljao Cobru doma, ali je na komandnoj tabli bio zaljepljen "čičak" na kojem je inače detektor. A tu počinju problemi... Svaki, ali SVAKI J....I PUTA na Spielfeldu ista procedura. Austrijski policajac me stavlja na stranu, tjera nas sve van iz auta i šnjofa po cijelom autu. Ispod siceva, u svim mogućim pretincima, isprobava tapecirung krova, otvara haubu, prčka po osobnim stvarima, torbama, kaputima... Jerbo kreten vidi čičak i zna čemu služi. Ja se kao izmotavam, čujte striček das ist fur brillen, ali nije on glup. Samo što je detektor doma, ali opet imaš problema i neugodnosti.

A vinjete se daju "stručno" zaljepiti za šajbu. Prvo otrgneš dio (onaj kupon ili šta već je s donje strane vinjete koji obavezno moraš sačuvati jer bez njega ti je isto ko da nemaš vinjetu) i odlijepiš samo gornju polovicu vinjete. I taj gornji dio zalijepiš na staklo, a donja polovica skoro pa neprimjetno visi. Skoro pa priljubljena za staklo. Kasnije se to odlijepi za sekundu bez ikakvih ostataka.

mara
31-05-2002, 00:37
dorfmeister i alenko vi ste mrak!!!!ono kako ti Dorf..vozis ja sam puko od smijeha.ludilo!!
ja iskreno vozim dizela u zadnje vrijeme sporo(zar moze on uopce brzo),ne dajem zmigavac lad pretjecem jer to radim cesto(ne da mi se),po autoputu kad mi neki konj ×××× po lijevoj traci ja obilazim po zutoj ili desnoj(bas me briga),nikada ne vozim pijan ama bas nikada,niti pijem,i nitko me ne moze uvjeriti da sam los vozac.moze mi reci da sam i ruzan i glup i ovakav i onakav ali da ne znam voziti e to ne dolazi u obzir.JA VOZIM NAJBOLJE NA SVIJETU!!!! :)
a ti alfa××× strgao sam se kako se ti i calibra kurite.mrak

mara
31-05-2002, 00:38
i volim otvoriti prozore i odvrnuti DRAGANU MIRKOVIC!!! :) :))

mentor
01-06-2002, 20:18
Sedam godina vozim po zagrebu, i u tih sedam godina drži me isti dojam da se treba kloniti: 1.vozila s jaranskim regama 2.vozača u pedesetim godinama. Prvi se neznaju voziti i misle da je zagreb njihov, a ove druge hvata kriza srednjih godina pa ne gledaju pred sebe. Tako sam neki dan grdo najebao od nekog dedeka. Ode Alfa u ××××× a s njom i moja kralježnica.

mc
05-06-2002, 10:57
Bok društvo,

Evo i od mene mrguda malo zaje.......


http://koti.mbnet.fi/at3/flash/ajokoulu.swf

Dr.Nele
13-07-2002, 19:33
Evo da i ja kazem koju o vozackoj kulturi.Ovi Ameri pojma nemaju o tome(glavni razlog je sto vozacke placaju 40 dolara a na finalnom testu smiju gledati u knjige u kojima se nalaze svi odgovori)ali i oni polazu po nekoliko puta,tako da umjesto vozaca(skolovanih)na cestu sa dozvolama izlaze mlade kamikaze koji vecinom pojma nemaju sta znaci pojam "vozacka kultura".Pravilo o tome da je lijeva traka za preticanje postuje oko 10% vozaca ali to zauzvrat nudi i malo uzitka u voznji-naime na dionici auto-puta od npr.40 km prestrojis se bar 40 puta,lijevo-desno,pretices iz svih mogucih pozicija od prve do cetvrte trake ma ludilo ,kao da si na utrkama,stvar naravno jebu pajkani ali u ovoj drzavi detektori nisu ilegalni(jos uvijek) tako da Wistler slobodno stoji na sajbi i uvijek je u pogonu.Najgori su debili koji se uvale u lijevu traku i voze 5 ispod ogranicenja kilometrima i jos se cude kad ih dok ih pretices pozdravis sa Welcome iz Mr.Beanovog filma.Preticanje sa slabijim autom nema smisla jer se u tom slucaju svi naganjaju tj.dodaju gas a u tome su najgori vozaci ogromnih pick-upova i truckova koji teze i po 4 tone i imaju V8 i V10 motore pod haubom i ne jebu zivu silu na putu jer su oni najveci i najjaci tako da sa autom kakvo sam ja imao(1.6 l sa 100 ks) nema sanse za naganjanje pa cak ni tecnu voznju,jednostavno te zatvore i moras i ti kako oni voze.Zato sam bio prinudjen pljunuti malo vise love i kupiti nesto jace(215 ks) tako da se ja sad igram sa njima jer kad ga stisnem ostanu ko pi... a niko ni ne pomislja da me udari s ledja kad se ubacim ispred njega jer to se debelo placa.Kada nekog pustim u guzvi da se ubaci ispred mene taj obicno zine ko da je vidio osmo svjetsko cudo ali sve u svemu ne-kultura je dominirajuca osobina vozaca ovdje i moram priznati da i ja postajem takav,vjerovatno jer sam silom prilika(500 km sedmicno)prisiljen da ××××× ili da budem jeban.Znam da je to teska dilema(heheheheh) ali ja sam izabrao onu prvu soluciju.Zivio LHM!!! ;)

q10
21-07-2002, 12:44
mc svaka čast stranica je zakon svima ju toplo preporučujem

cuore sportivo
21-07-2002, 15:33
najjacu stvar sam jucer vidio u opatiji,neki jarani parkirali svoga passata W8 (zg tablice) u opatiji ispred mileniuma,otvorili sva vrata,uplaili TV u autu(mislim na onaj displej od navigacije)i gledali utkmicu zg-dinamo,i glas stavili sta je jace se moglo,nasa kultura,da se vidi sta mi imamo

Yokosuka/
21-07-2002, 18:24
..prokleti seljaci...

q10
21-07-2002, 20:55
to je da

nisu oni bili samo kreteni ima njih još

uostlom što to znači
smiju to radit zar ne

Calibra Zender
13-09-2002, 18:43
Bila se i ovdje povela rasprava o prometnoj kulturi...