PDA

Pogledaj cijelu verziju : Skoda Tudor



Dr. Strangelove
13-03-2002, 15:52
Evo jedne "zvijeri", ne ozbiljno ja ne kužim ove ljude iz VW..., Skoda i Seat rade sve ljepše i bolje automobile od VW, Švabe su očito mazohisti ili zbilja misle da je jedan Phaeton ljepši od ovog coupea dolje.

http://www.skoda-auto.de/bild_db/img/0480.jpg
http://www.skoda-auto.de/bild_db/img/0478.jpg

josa
13-03-2002, 19:15
auto izgleda odlično,igor tudor bi trebao imati takav auto :o

INTCP
13-03-2002, 19:50
Nije da volim škode, baš suprotno al ovo izgleda bolje od bilo kojeg vw.

dragstar
13-03-2002, 19:55
To je istina, a kad pogledas VW prodaje tako puno auta a nema nikakav pravi coupe ili roadster.Ne kontam ih!! :(

doctor
13-03-2002, 20:42
meni je ovo jaku ružno i totalno isfurano. ništa novog ja tu ne vidim. očito se VW opet poigrava sa škodom. sad ako ovo uspije, onda ce i Audi napravit nesto slicno

Calibra Zender
13-03-2002, 20:47
Auto izgleda katastrofalno, valjda ga je dizajnirao sljepac!
A takve će sigurno biti i kvalitete!

Frenki
13-03-2002, 21:12
Ljudi neznam za vas, al meni je auto cista katastrofa. Nikad nisam volio skodu, sad ju volim jos manje. Fakat je totalno bezveze ovaj tudor. A sljedeca je Skoda Simic, ili mozda Suker...

Fanatik
13-03-2002, 23:46
Auto je sve samo ne ruzan. Prca vas to što se radi o Škodi i ništa drugo. Da je gore znak Audija, onda bi svršavali kak je dobar. :o

Dr. Strangelove
14-03-2002, 08:27
Mislim da je takav auto uživo puno atraktivniji, pogotovo zato jer je mrcina (podvozje Superba). ;)

BM
14-03-2002, 09:00
Kad je riječ o dizajnu auto je živa KOMA. Čista VOLKSHITWAGEN-ovska K O N F E K C I J A !!! Ništa novo, sve je već viđeno. Pa ljudi moji zar oni misle da je dovoljno uzeti bilo koju WOLKSHITWAGEN limuzinu, malu je spustit, proširit, izdužiti, felgice na malo većim kotačima i TO je TO ?!? NNNNNNNNNNEEEEEEEEEEEEE !!!. To nikad nije bilo TO. Užas, pun mi je ××××× (s oproštenjem) tih bezličnih konfekcijskih poluproizvoda iz VOLKSHITWAGEN "korporacije". :smile09: :smile09: :smile09:

Dr. Strangelove
14-03-2002, 09:01
Ja se ne bi bunio za jedan đir...

http://www.skoda-auto.de/bild_db/img/0483.jpg

http://www.skoda-auto.de/bild_db/img/v6-30v.jpg

krešo 594
14-03-2002, 09:43
dizajn tudora je umjeren a to znači da će dugo trajati,u unutrašnjosti se vidi kvaliteta materijala,sve je uredno i na svojm mjestu.ako se to nekom ne sviđa pa i to je ok,ja bih u svakom slučaju poželio takav automobil.šteta ako ne uđe u serijsku proizvodnju :)

BM
14-03-2002, 15:13
Molim vas lijepo da se pokraj tog Tudora sparkira jedan pravi konceptni coupe kao što je npr. Alfa Romeo Brera, svjetski poznatog majstora Giorgetta Giugiara. Baš me zanima kakav bi bio izraz lica "svjetski poznatih ljudi iz ŠKODA Desgin centra". Nema diskusije, Talijani u majstori dizajana i točka.http://www.autoweb.hr/content/imageView.php?sectID=9&ID=5605

lep ko slika
14-03-2002, 16:19
sto se tice dizajna..........


procitao sam u nekom casopisu da je matiz prvo dizajniran da bude novi fiat 600 ali ga je fiat odbio,a uzeo ga je deawoo.....


to me sokiralo,moram priznat

znaci auti se dizajniraju pa se nude proizvodacima........svako moze dobiti bilo koji dizajn

tu pada u vodu teorija da je neke firma dobra u dizajnu,a neka nije........

Calibra Zender
14-03-2002, 18:00
Za ovaj slučaj s Matizom sam i ja čuo, ali ne znam dal je to istina.
A ti si "lep ko slika " stvarno lupio. Da, proizvođači "kupuju" gotove dizajne na placu pa idu u serijsku proizvodnju! Mora da Talijani onda znaju neke bolje placeve koje ostali još nisu otkrili! :))

doctor
14-03-2002, 21:42
BM, malo razmisli kad ides usporedjivat neku usranu škodu i Alfu. Pa kaj je tebi??? Škoda nije do koljena ni Fiatu. Ne znam kak će taj dizajn trajati kad je većć sad zastarjela.

Gost
15-03-2002, 01:36
Auto izgleda sjajno ,samo šteta ako ga Škoda ne odluči proizvoditi,unutrašnjost izgleda bolje nego u svim Volkswagenima i Audijima :smile10:

lep ko slika
15-03-2002, 04:06
ne tvrdim da se dizajn modela moze kupiti na placu.
vecina firmi ima svoje dizajnerski tim(volvo,bmw,citroen,......)

ali ovih je dana sve pomijesano.puno firmi rade modele zajedno(monovolumen lancia,citroen,peugeot,fiat.......razlikuje se samo maska i svijetla)

hyundai matrix je dizajnirao pininfarina.
tip koje je dizajnirao alfe,de silva, sad dizajnira seate(a mislim da ce biti zaduzen i za audije)


zelim reci da svaka firma moze dizajnirati(ili uposliti nekoga da dizajnira za njih)kaj god zeli ali svaka firma prati svoj image

da je slucajno hyundai prvi kupio dizajn alfe 156 niko ne bi kupovao taj auto.njegovi modeli moraju biti mali"ruzni"i ekonomicni i to je ono sto kupci hyundaia zele.

pozdrav

lep ko slika
15-03-2002, 04:08
i meni se ova skoda gore svida,ali mene jako podsjeca na kappu coupe(koju nikad nisam ni vidio jer se jako lose prodaje)

Calibra Zender
15-03-2002, 10:05
Pazi Lepi

Postoji dosta dizajnera koji stvarno prodaju svoja dizajnerska rješenja i to stoji. Kao što stoji i to da proizvođači povremeno sami traže od renomiranijih faca, kao Peugeot Pininfarinu za 406 coupe, da ima dizajniraju auto.

Ali nije svejedno da li će Hyundai sklopiti taj 406 coupe ili Peugeot! Matiz sklopljen od Daewooa sigurno je daleko nekvalitetniji nego što bi ga recimo sklopio Fiat, Peugeot,... Jer renomirani proizvođači si ne mogu dozvoliti više banalne greške ili ultra nekvaliteten materijale u unutrašnjosti!

Shvaćaš Lepi što želim reći!

Alenko
15-03-2002, 10:43
Lepi, kao ljubitelj vrhunskih talijanskih limuzina Lancia, admiralski brod, pojam udobnosti, kvalitete trebao bi da branim njene Automobile, ali Kappa coupe je stvarno malo fulano, a Thesis sam gledao na DSF čovjeće 15 minuta i zaključio sam. ovo je ruglo nad ruglima. A što češ, mora se priznati poraz, još uvijek mislim da je Thema facelifting bolja i od kappe. :smile07:

alfist_zg
15-03-2002, 13:17
da, ja isto moram priznati da je ova thesis stvarno ruzna, neznam, mozda se treba priviknuti ili vidjeti je uzivo,ali taj smjer mi se uopce ne svida..kappa mi se svida ,ali kappa coupe (koju sam vidio i uzivo )je totalni promasasj, i u italiji se uzasno lose prodavala

Calibra Zender
15-03-2002, 19:21
Eto kad smo kod dizajna Kappe, ona mi se ne sviđa niti u jednoj varijanti, ali posebno su ružne (odvratne čak) kappa coupe i karavan!

doctor
15-03-2002, 19:29
Kappa copupe je prestižni taljanski copupe, automobil za odabrane.

yahoo
15-03-2002, 19:34
da za odabrane idiote koji nemaju ukusa ili zele nesto sasvim odvratno da bi privlacili paznju na cesti, znam da se o ukusima ne raspravlja ali zasto je onda sef dizajnerskog tima lancie nakon te kappe coupe dobio otkaz?

doctor
15-03-2002, 20:08
yahoo, od kud ti to da je dobio otkaz? Prokleta mutavo konjino ×××× ti pas mater.

yahoo
16-03-2002, 15:45
da kretencino dobio je otkaz tj. premjestili su ga na fiatov odjel za gospodarska vozila, mamicu si ×××× sam

Calibra Zender
16-03-2002, 20:23
Valjda sad dizajnira Fiat Ducato coupe! :))

vag
16-03-2002, 20:26
doctore pomagaj!!!!boli me glava!!!!!
odi ti doktore lijepo u 3 pičke materine
calibrine dok je intcp mlati krvavim kurcem po glavi.Nabij si doktore stetoskop u šupak...brže ćeš doma(u vrapče)takav.ah..sad je lakše.

pozdrav triu fantastikus.Ne ljutite se dečki,bit će bolje...

Calibra Zender
16-03-2002, 20:30
Eto Mostarca s novim nickom!
Pozdrav bosansko kopile!

prcko
17-03-2002, 17:04
kvalitetniji ako ih je sklopio fiat?
fiat je dno dna.

INTCP
18-03-2002, 21:11
Ja ne znam dal da više odgovaram. Zašto da trošim živce i lovu¨?

INTCP
18-03-2002, 21:16
Ovi njemci počeli su kopirati sami sebe bmw copy cut škoda bla bla bla. Pa ova unutrašnjost ima bmw-eove koture. Šta im ponestalo ideja u vag-u. Ajde dobro došao im je da silva u audi.

INTCP
18-03-2002, 21:18
A volan je isti ko u onom smeću od citroena -c3

Dr. Strangelove
27-03-2002, 13:56
Evo malo da mi tema skoči na ljestvici hehe...
http://img.iskon.hr/kl/2002/03/20/0002087v.jpg

sas.yu
07-04-2002, 07:29
stvar ukusa ali unutrasnjost novih skoda je kvalitetnija od alfe tj barem 145 i 146 za to mogu garantovati jer sam probao. Isto vazi i za neke opele.

zdravko skender
07-04-2002, 08:27
nije da je tema,ali....

neko je spomenuo da se ova nova velka lancia mozda nece ni proizvodit?

inace ja joj prognoziram totalni fijasko,nije daje je auto los,ali su ga pretjerali s dizajnom....

inace je lancija pred smrt,ne znam sta je drzi zivu,pa nema ni jedan model koji je drzi,cak i udarni model libra se jedva prodaje.....


inace mislim da je kappa jedna od najboljih kupovina polovnih

za manje od 20 soma dm dobis 4-5 god star,full opremljen auto vise klase,snage od 155 ks na vise.....

mislim da je ista cijena za,recimo golfa i kappu istog godista

Girrari
07-04-2002, 09:27
Meni se Lancia Thesis osobno jako svidja i mislim da je oličenje luksuzne klase. Isti mi je slučaj bio sa Multiplom, na prvi pogled užasno grda, ali opet i simpatična, pa se uvuče pod kožu. Glavno je (po meni) da je auto doživljen s krajnostima (kada nije riječ o autima za mase) dakle, ili da je nekom užasno grdi ili užasno lijep, a ne da je prosječan. VW-ov Phaeton (ili kak se već zove) mi je oličenje nemaštovitosti (odozada podsječa na audi, a sprijeda na nekakav Biuick ili nekaj slično. O Škodi Tudor nemam riječi tj. vidi se da je Piech totalno popizdio. Em što gura VW u visoku klasu, sad još i Škoda radi "luksuzne" coupee (i limuzine visoke klase- Superb), a zato im prava terenska firma Porsche radi đipove. Trebali bi malo razmisliti prije nego krenu u nešto takvo. Jedino je tobro to kaj je auto još u fazi koncepta, pa ga stignu ukinuti kao projekt.

Girrari
07-04-2002, 09:35
P.S.
Ono za Matiz je čista istina. Imao sam Gente motori (negdje iz '96) i u njemu su bile najave novih modela iz svih tvrtki. Fiat Seicento je trebao biti pljunuti Matiz. No buduči da veliki mogu birati, mali moraju uzeti kaj ostaje. Osobno mi je Matiz lijepši od Seicenta (pogotovo bi bio da ga je FIAT preuzeo), ali nije ni mali loš.

Girrari
07-04-2002, 09:47
P.P.S.
Sjedio sam u Thesisu na Auto showu i iznutra mi je fenomenalna. Dobila je i dosta nagrada za dizajntšo nije za baciti. Možda je nekom grda, ali bar nije prosječna kao Phaeton. Nije to ljepotica poput Alfe, ali ima svoju osobnost što se danas može reći za malo automobila. That counts for something!?

Igor Tudor
07-04-2002, 10:07
Eto što de događa u VW-u. Nekad je VW bio ono što je danas Škoda. Pa su narasli, poskupili i osvojili svijet. Ali su ugrozili Audi. Onda je došla Škoda. Pa je nadmašila VW, a već ju mjere i s Audijem, da što se sve dobiva za koliko novaca. Tako razmišljaju seljaci. U Americi se točno zna tko što vozi i koji je auto za koju klasu ljudi. A ipak živimo u klasnom društvu. Kad je kod nas odobren uvoz, nakon godina socijalističkog mraka, svi su pojurili u Italiju po Maserattije, Alfe i Lancie, i to po zadnja smeća jer za bolje nisu imali. A htjeli su ime. I pokvarili reputaciju raznih firmi jer su kupovali zaklane aute. Imat će ova Škoda puno kupaca, jer svaki auto nađe vlasnika, makar i u Crnoj Gori. :))

ankica
13-04-2002, 04:33
evo kaze negdje na netu da ce ovaj tudor biti novi vw corrado(35-40000 E)

bolje da bude skoda,bice jeftiniji

me
13-04-2002, 18:35
calibra zender: ne bih se baš složio da bi jedan matiz kojeg bi sklopio Fiat bio kvalitetniji nego što je sada, jesi li ti vidio plastiku u Stilu? Što je sa ponyjem koliko čujem od vlasnika tog auta nikad nisu imali problema sa njima.

rale
18-06-2002, 05:17
danasnja auto industrija


auto je napravljen,samo da se odluce koja firma ce ga proizvodit

http://www.in.gr/auto/news/images/middle/ae_VW_Coupe_2003_01.jpg


http://www.autojournal.de/nam402/vw/inhalt1.jpg

http://www.startpoint.gr/images/020411tudor.jpg

kad kupis auto dobis i nekolko bedzeva i sam na cicak naljepis na masku kak ti taj dan odgova
mada mi auto zgleda ok

Dr. Strangelove
18-06-2002, 06:50
ljepše i luksuznije mi djeluje Škodina maska nego ova sa passata...

rale
18-06-2002, 07:08
da i meni bolje zgleda skoda,nekak "opasnije" i masivnije

993
25-06-2002, 17:31
;) :smile06: :)

Girrari
25-06-2002, 18:16
Slažem se sa Rale i Dr. S! Škoda izgleda puno agresivnije i dorađenije.

VW-ova verzija izgleda kao Passat coupe, dok Škoda unatoć maski koja je slična kod svih modela djeluje više kao cjelina.

alfa099
21-06-2004, 19:13
...ak bu ova Škoda ko Tudor protiv Francuske... :smile18:

rs turbo
21-06-2004, 21:08
Moram priznat da mi ova škoda (ne VW) ne izgleda loše

alien5
28-06-2004, 08:09
Jel ga mogu minjat za moju Octaviju: ne tribaju ništa nadoplatit! :smile22: :smile22: :smile06: :))