PDA

Pogledaj cijelu verziju : AH MOJ DORO, CUDA JUGOVICKA

Esop
05-11-2006, 19:52
<font face="Times New Roman" size="+2" color="red">
"Ah moj Doro dobgri Doro,
sto je tebi dodijalo,
moje sedlo simsirovo,
i uzdica pozlacena...."

Evo cuda koja smo prezreli
u Jugi i okrenuli se ovo tugi.

1. SVATKO JE IMAO POSAO...!

2. SVI IMALI POSAO,
A NITKO NIJE RADIO...!

3. NITKO NIJE NISTA RADIO
A SVI PLANOVI SU UVJEK BILI ISPUNJENI
( sa barem 100%)....!

4. IAKO SU SVI PLANOVI BILI UVJEK ISPUNJENI,
TRGOVINE SU UVIJEK BILE PRAZNE...!

5. IAKO U TRGOVINAMA NIJE BILO NICEG,
SVI SU IMALI SVE STO SU TREBALI...!

6. IAKO SU SVI IMALI SVE,
SVI SU IPAK SVE KRALI....!

7. IAKO SU SVI UVIJEK KRALI,
NIKADA NIGDJE NIJE NISTA FALILO...!

8. IAKO SU SE SVI PRETVARALI DA RADE,
A DRZAVA SE PRETVARALA DA IH PLACA,
NITKO SE NIJE NA NISTA ZALIO...!

AH MOJ DORO DOBRI DORO,
MOZES LI TI BOLAN PARIPE.
SVE TO DA NAM SKONTAS....?!

BOZE MILI CUDA JUGOVICKA,
A MI BRALE NECE VISE DA UZIVA
U TA BANJA ZA MANGUPE.

STETA, STETA, STETA...!

No...?!

( evo i ovo je ukradeno, u spomen na cudotvornu nam Jugu )</font><br><hr><font face="Courier" size="+1"> Sve voce je zabranjeno jer je kiselo</font>

Čazim zim
05-11-2006, 20:55
Svak plaće za onim što voli

Pobegose iz inata
05-11-2006, 22:07
a sad se vracaju, i jope iz inata. Nije ovo sto je Juga bila. Lezi lebe da te mali vlajo ××××. NO :smile17:

Moj paripe,
05-11-2006, 23:38
a sada je ono sta smo svi zeleli, sve dobro sve potaman, da nam ti paripe i ne pomisljas da se vrces na stare livade i novu, svjezu, zdravu travu koja shiklja i iz kamena!

"Neka, hvala." "Ali zato mlatiti praznu slamu tudjim kurcem, tu smo"

heheheheeeeeeeeee
06-11-2006, 20:52
:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: sta se zdogodilo grguge druze pa kukuleces na sav glas, mora da si se odmetno od kuce ili zalis sto si odmetnut od lijepeee naseee domovineeeee. :smile06: :smile06: :smile06: sjeba te nesanica ha :smile06: :smile06: :smile06: to ti je kad neznas sedlo nositi pa te zulja i bez jahanja :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: vec se ti vrati na samar mozda prestanu rane da bole. :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

heheheheeeeeeeeee
06-11-2006, 20:53
:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: sta se zdogodilo grguge druze pa kukuleces na sav glas, mora da si se odmetno od kuce ili zalis sto si odmetnut od lijepeee naseee domovineeeee. :smile06: :smile06: :smile06: sjeba te nesanica ha :smile06: :smile06: :smile06: to ti je kad neznas sedlo nositi pa te zulja i bez jahanja :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: vec se ti vrati na samar mozda prestanu rane da bole. :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Ma Grgo
09-11-2006, 13:06
Ja sam mu u nekoliko nastavaka razbio sve iluzije o YU...

On je zvio do nedavno u LIMBOU... on jos ne shvaca st se je dogodilo, sta se dogadja oko njega...

Mozete vas
10-11-2006, 14:41
dvojica da ××××te koliko hocete, ali u Jugi se zivelo lepo, u Jugi se zivelo sigurno, i Juga je bila respektovana u svetu.

Ja sam savremenik tog vremena, i znam vrlo dobro, i to mi niko ne moze ukrasti.

A vas dvojica jedite govna, i vratite se da zivite u HR ako vam izgleda bolja nego Juga. Sta cejate???

A ti manki iz Svedske, nemoj da ti ja opet poredjam od tacke do tacke.
Uostalom, citaj, tu je negde na nekom topiku pri vrhu. Iza svake tacke stojim.

Evo da te podsetim bar malo:
1) nije bilo kriminala kao sad;
2) nije bilo ovoliko oruzanih pljacki (ne secam se da je opljackana i jedna banka i jedna posta...);
3) nije bilo nacionalistickih, nacistickih, ksenofobicnih divljaka , ili bar nisu smeli zuba da obele jer su bili sterani u misju rupu;
4) nije bilo paralelne vlasti;
5) crkvi dozvoljeno samo ono zasta postji - da se bavi crkvenim poslovima;
6) medjutim ni jedna nije srusena za vreme sfrj za razliku od stanja u SSSR-a za vreme Staljina;
7) ko je hteo da radi mogao je;
8) ko je hteo u inostranstvo, mogao je gde god je hteo;
9) besplatno lecenje;
10) socijalno osiguranje;
11) besplatno skolovanje;
12) studentski krediti za svakoga, sto znaci UNI bio dostupan i sirotinji
13) povlasceni odnosi sa US u vezi nauke i tehnologije (Fulbrajtove nagrade, letnje skole u Americi, ucenje engleskog);
14) strana literatura dostupna, strani strucni casopisi dostupni, strucne knjige iz inostranstva dostupne;
15) velika mogucnost studiranja u Americi (Ameri su cenili nase univerzitete i nase mlade strucnjake);
(svojevremeno sam podneo molbu na nekoliko univerziteta u Americi, i svo mi pozitivno odgovorili)
16) nije bilo korupcije kao danas u HR (danas je to jedan od 3 najveca problema u HR);
17) nije bilo ovolike socijalne raslojenosti kao danas (nije bilo tajkuna, i ovoliko sirotinje);
18) sudstvo je bilo na mnogo zavidnijem nivou nego danas (posebno u HR);
19) nije bilo inostranog duga kao danas (koji paradoks, samo Slovenija je duznija nego bivsa Juga!!!!!!!!!!);
20) nije bilo mafije kao danas;

Au, crni VGSe, umirih se....
Nastavicemo sutra ako budem imao vremena.

i sad ti
10-11-2006, 17:44
meni reci.... (ali procitaj jos jednom!! OBAVEZNO!! sta sam ti ja odgovorio na te tvoje "BI××××" - o svoj lazi, laznom standardu koji je pocivao na dugovima, perverziji, jadu, 1 miliun pecalbara po Evropi, seljandurama, opancarima i kvazi "komunistima", koji se odredjivali smjer razvoja prema Marksu...itd, itd...)... Inflacija kojih 2500%, nestasica sveg i svaceg... krediti dolaze na naplatu... kamate 15-20%, vrijednost dolara na cemu se kamte racunaju je oko ca: 1.3 € dansanje vrijednosti... YU BNP kojih 2500 ondasnjih $ (kao danasnja Srbija)... a 20 milijardi za otplatu...

Ajde da se igramo... pokusaj zamisliti tu tvorevinu i preskoci onu fatalnu 1986 (SANU i program velike Srbije), 1987 (dolazak Milosevica, i rusenje ustava i sistema), i pocetak prakticnog izvrsenje plana SANU).
Preskoci 1989 i ZGAZIMESTAN i konkrertan pocetak Djihada..

1989/1990, komunizam pada u cijeloj istocnoj Evropi, 1991 - raspada se i SSSR!

i sad ti
10-11-2006, 17:44
Blokova VISE NEMA, dakle jedini i najjaci argunment za YU postojanje je izbijen... Yúga vise NIKOME nije interesantna... ona je samo jedna mala egzoticne seljacka zemljica - cardak niti na nebu niti na zemlji...

Yuga sirotinja, izgrcana u dugovima koje nema SANSE servisirati... trzista Istoka propala - odnosno SVE je postalo "GLOBALIZAM"!

Privredu se vise ne moze stititi carinama i tako se puniti budzet u Beogradu - drugim rijecima NIKO nece vise kupovati FICE, i slicna ×××××× koja su bila vrhunski tehnoloski produkti SFRY!

Slovenija se najlakse moze prilagoditi situaciji, ali NEMA sanse i dalje hraniti istocnu sirotinju!

Hrvatska druga iza Slovenije i sa turizmom MOZDA lovi polako korak...mozda uopce ne slabije od Slovenije... ali opet... nema sanse ako sva lova i dalje ide u BG! Koliko dugo bi odlijevanje love SL i HR mogla trpiti?

Ostatak?? KOMA...jedina sansa za kruh je lova iz SLO i KRO... KO drugi moze ista doprinjeti?? Ok Srbija moze proizvesti mnogo pasulja i (skupe) prasetine... ali ko to jede?? Samo gladni i sirotinja...

Sto se
10-11-2006, 23:07
dugova Juge tice, manji je bio nego sada njene clanice od 2 miliona ljudi - Slovenije!!!

I danas svaka clanica bivse Juge zivi od kredita i medjunarodne pomoci.

Ne ulazim u sustinu ekonomije, nisam ni strucnjak za tu oblast, ali pricam ono sta sam osecao i sta pamtim - super standard!

Da su SL i HR hranili Srbiju, mozes slobodno okaciti macku o rep. Srbija je bila razvijena republika (bez svog dela Kosova. Pa i Kosovo je bilo razvijenije nego neke zemlje u okruzenju (Albanija, Bugarska, Rumunija...).

"Yuga sirotinja, izgrcana u dugovima koje nema SANSE servisirati... trzista Istoka propala - odnosno SVE je postalo "GLOBALIZAM"!"

Pricam ti sta je bilo, a ne sta bi bilo za vreme globalizma.

"Privredu se vise ne moze stititi carinama i tako se puniti budzet u Beogradu - drugim rijecima NIKO nece vise kupovati FICE, i slicna ×××××× koja su bila vrhunski tehnoloski produkti SFRY!"

Carina je i dalje popularna u svetu.
Na taj film o brisanju carina ces malo da popricekas, recimo u US.

FICA ce i dalje imati svoje kupce. Nije vljda da su svi u HR postali milijarderi, pa svi kupuju Porse, Mercedese, itd?

"Slovenija se najlakse moze prilagoditi situaciji, ali NEMA sanse i dalje hraniti istocnu sirotinju!"

Slovenija nije nikoga hranila, i zivela ne puno losije nego sto danas zivi. Misljenja sam da zive isto, ili za nijansu losije danas.
Medjutim, socijalna strana im je bila fenomenalna, i da su neke stvari zadrzali do danas.
Mislim da i dalje dele stanove po firmama.

"Hrvatska druga iza Slovenije i sa turizmom MOZDA lovi polako korak...mozda uopce ne slabije od Slovenije... ali opet... nema sanse ako sva lova i dalje ide u BG! Koliko dugo bi odlijevanje love SL i HR mogla trpiti?"

Odlivanje love u BG ali u tvojoj ludoj glavi.
Jedino odlivanja ali samo u federalne organe, i nerazvijene regije (Kosovo).
I vi ste imali nerazvijenu regiju (Dalmatinsku Zagoru), u cijim pojedinim mestima ni dan danas nema struje ni vode.
Odlivanje u vojsku je najveca stavka. Tu se slazem donekle da smo hranili drzavu u drzavu, koja, ispostavilo se posle, radi svojih privilegija i beneficija, i nista vise.
Taj zmaj se morao reformisati.

"Ok Srbija moze proizvesti mnogo pasulja i (skupe) prasetine... ali ko to jede??"

E ××××××! Svuda u razvijenom svetu ta grana industrije je respektabilna (uzgoj svinja). Kupuje se kupuje. Prosetaj do prve mesare tu gde stanujes i pitaj da li imaju svinjetine. Ako ti kazu da nemaju, poricem sve one gornje tacke o Jugi.
Pasulj! Super, jbte, i to se prodaje kao alva gde god krocis.
Srbija jos prodaje kukuruz, psenicu, suncokret, krompit, sve vrste kontinentalnog voca i povrca...

Sto se tice pecalbarenja, nije valjde da je taj proces u HR naglo stao??? Hajde? Ma nije moguce?

Rekao sam ti, stojim iza svake tacke prema onome kako sam tu zemlju dozivljavao i i kako sam osecao na sopstvenoj kozi.

Imam jos tocaka ako hoces.

P.S. U sustini, ti jedino imas neslaganje samnom po pitanju managementa u ekonomiji, ni nasta vise. Znaci li to da se sa ostalih 19 tacaka slazes samnom?

Sad cu ti
10-11-2006, 23:12
ispricati jos jedan dogadjaj sa apsolventske ekskurzije po istocnim zemljama. Vec sam ti pisao kako su nas gledali kao boga u Viljnjusu sa divljenjem "Juga - mala Amerika!"

Kad smo se vracali kroz Madjarsku, sve pustare, sve kao na mesecu.
Kad smo prelazili granicu kod Subotice izgledalo je kao prelazak u raj - na jednoj strani pustinja, na drugoj modro more od kukuruza visokog 2.5 metra!
Tu sliku nikad necu zaboraviti.

Da nije bilo
10-11-2006, 23:37
nacionalizma, nacionalistickih i separatistickih apetita u sfrj, i da se ojacala reforma Ante Markovica, i da mu je data sanse na duze staze, Juga bi danas bila jedna od najrazvijenih clanica EU.
Naravno, mnoge stvari bi dosle na svoje mesto (reforma vojske, privatizacija, i sve ostalo).

JU ekonomija je vec imala zapadne elemente u sebi, tehnologija je pretezno bila zapadna. Tehnologija zapadna, trziste istocno i zemalja u razvoju - GDE CES BOLJE!
Ekonomija kakva god da je bila, bila je cvrsto povezana unutar Juge.
Samo zamisljam da je izdrzala do prikljucenja EU. Sa njom se ne bi merila ni SLO danas.

Medjutim, presekli su nacionalisti.

Jos malo
11-11-2006, 00:03
o uzgoju svinja cega se grozis.

Vidis, prethodni prime ministar Australije, Pol Kiting, bio je vlasnik farme svinja a i danas je.

Jos nesto, uzrok epidemija gojaznosti, koje je zahvatila bogati svet, a koja se siri na one manje bogate, nije svinjetina, nego nesto posve drugo - hrana po McDonaldisma, KFC, Hungry Jacks, Subway, etc.
Pogledaj Amere nasta lice.

Brza hrana, brza hrana, a ne svinjetina.

PRASETINA
11-11-2006, 14:07
”dugova Juge tice, manji je bio nego sada njene clanice od 2 miliona ljudi - Slovenije!!! ”

Ma KAD??? Ces KONACNO shvatiti STA JE DUG?? Koliko sam ti puta objasnjavao sta je dug, ko ga moze dobiti, koliko se mozes zaduziti, kako ga pametno upotri××××ti itd… To bi vec puckoskolsko dijete naucilo…

Zaduzivanje je bio glavni izvor prihoda u SFRY!

”I danas svaka clanica bivse Juge zivi od kredita i medjunarodne pomoci”
KO?? Zivi od kredita i vanjske pomoci`?? Definitivno ne Hrvatska i Slovenija!

”Ne ulazim u sustinu ekonomije, nisam ni strucnjak za tu oblast, ali pricam ono sta sam osecao i sta pamtim - super standard!”
Ne da nisi ”strucnjak”, nego nemas NAJOSNOVNIJEG POJIMA o tome!

”Da su SL i HR hranili Srbiju, mozes slobodno okaciti macku o rep. Srbija je bila razvijena republika (bez svog dela Kosova. Pa i Kosovo je bilo razvijenije nego neke zemlje u okruzenju (Albanija, Bugarska, Rumunija...). ”

OK, nisu hranili Srbiju, ali su bili vezani u istom carinskom krugu i morali su se orijentirati na to trziste umjesto na zapad…

“Pricam ti sta je bilo, a ne sta bi bilo za vreme globalizma. “
Pa pitanje je bilo: kako sa YU trzistem i tehnologijom konkurirati “Globalizmu”.

PRASETINA
”Carina je i dalje popularna u svetu.
Na taj film o brisanju carina ces malo da popricekas, recimo u US”.

Da li ti znas sta je WTO?? (World Trade organisation). HR Slo i sav bivsi istocni blok i skoro sve zemlje svijeta su ukljucene u to (Osim Srbije, BiH, Africkih i jos nekih). Da li ti znas koliko poslova u USA i EU propada zbog konkurencije iz „low coast counties“?

FICA ce i dalje imati svoje kupce. Nije vljda da su svi u HR postali milijarderi, pa svi kupuju Porse, Mercedese, itd?
Ne radi se o tome, nego o CIJENI!!! Jedan Fica je kostao u Yu vise od Opela ili Forda u Njemackoj! Da mu je cijena bila 20% od tih auta u YU OK! Ali kad ce srpska tehnologija postici tu produktivnost?
”Odlivanje love u BG ali u tvojoj ludoj glavi.
Jedino odlivanja ali samo u federalne organe, i nerazvijene regije (Kosovo).
I vi ste imali nerazvijenu regiju (Dalmatinsku Zagoru), u cijim pojedinim mestima ni dan danas nema struje ni vode.
Odlivanje u vojsku je najveca stavka. Tu se slazem donekle da smo hranili drzavu u drzavu, koja, ispostavilo se posle, radi svojih privilegija i beneficija, i nista vise.
Taj zmaj se morao reformisati.”

JNA nije bio zmaj, nego DINOSAURUS! A zasto iz te federalne kase NIJE isla lova u HR sirotinjske pokrjine?

PRASETINA
E ××××××! Svuda u razvijenom svetu ta grana industrije je respektabilna (uzgoj svinja). Kupuje se kupuje. Prosetaj do prve mesare tu gde stanujes i pitaj da li imaju svinjetine. Ako ti kazu da nemaju, poricem sve one gornje tacke o Jugi.
Pasulj! Super, jbte, i to se prodaje kao alva gde god krocis.
Srbija jos prodaje kukuruz, psenicu, suncokret, krompit, sve vrste kontinentalnog voca i povrca...”

Ti moras proizvesti prasetinu za 2-3 $ KG i ne smije biti masna. Tek onda si konkurentan. Ja tu na zapadu skoro NIKADA nikog ne vidim da jede pasulj. To je rijetkost. Ako nemas sta drugo jesti, jest ces pasulj! A 1 kg kosta tu na zapadu oko 1€. Koliko kosta u Srbiji?

"Sto se tice pecalbarenja, nije valjde da je taj proces u HR naglo stao??? Hajde? Ma nije moguce?"

Sta se pecalbarenja tice – ono je u principu stalo! DA! Dosta je naroda pobjeglo za srpske agresije, neki su se vratili, ali NIKO vise ne sanja o pecalbarenju. U HR postoji mogucnost da se postenim radom stvori dostojan zivot. Nezaposlenost rapidno pada, a BDP se uvecava za koji 5% godisnje i dugorocno gledajuci svi osjecaju da HR staje sve cvrsce na svoje noge!

Znas sta... meni se je popelo na ...ac stalno ti objasnjavati realnosti – kontra tvojih snova i zivota kojeg spominjes iz YU. To je bila zemlja opanaka, Zikinog kola, sljivovice, fica, seljaka, kaosa.... sva je pocivala na LAZI, lopovluku, korupciji, itd... cardak ni na nebu ni na zemlji

Nikada mi nece biti jasno KAKO to da ti glorificiras tako fanaticno one koji su tu zemlju, o kojoj svake noci sanjas, na kraju srusili – SRBIJA, SANU, MILOSEVIC, CETNICI! Itd...

Pa jbte
11-11-2006, 14:42
tvoj "itd", sto si stao, ne pominju ti se glavni krivci i jedine bundzije SIFTARE I ×××××TE. E sad mozes da stavis tvoje itd.
Ja bi cak i redosled izmenio.
HAHAHAAAAAAAAAAAHAAAAAAAA

idemo dalje
11-11-2006, 15:24
"Ma KAD??? Ces KONACNO shvatiti STA JE DUG?? Koliko sam ti puta objasnjavao sta je dug, ko ga moze dobiti, koliko se mozes zaduziti, kako ga pametno upotri××××ti itd… To bi vec puckoskolsko dijete naucilo…"

Pa moze dobiti onaj ko ga je uspeo dobiti. Juga ga je dobila ne na lepe oci, i Juga je imala svoj asset.
Zapadni bankari nikada to ne cine iz milosrdja vec imaju racunicu.

"KO?? Zivi od kredita i vanjske pomoci`?? Definitivno ne Hrvatska i Slovenija!"

Pa kako ne zive budalo, na sta vam je otsilo 30 milijardi US dolara. Nije valjda da ste to negde orocili???
HAAAAAAAAAAHAAAAAAAAAAHAAAAAAAAA

"Pa pitanje je bilo: kako sa YU trzistem i tehnologijom konkurirati “Globalizmu”."

Reformom, naravno - prestrojavanjem.
Onaj ko je to poceo nije mu data sansa da nastavi zapoceti posao.

"Da li ti znas sta je WTO?? (World Trade organisation). HR Slo i sav bivsi istocni blok i skoro sve zemlje svijeta su ukljucene u to (Osim Srbije, BiH, Africkih i jos nekih). Da li ti znas koliko poslova u USA i EU propada zbog konkurencije iz „low coast counties“?"

I unutar WTO, njene clanice imaju pravo da uvode carine i separatne ugovore.
Australija i US su ukljucene u WTO, ali je na snazi separatni ugovor o slobodnoj trgovini kojim US stiti svoje farmere secerne repe, npr.
Neka Australija proba da izveze secernu repu u US, hoce mudo marijanovo.
Isto tako AU stiti svoju farmaceutsku industriju, sve po principu vage i reciprociteta.
Kako to objasnjavas, strucnjace?

"Ne radi se o tome, nego o CIJENI FICE!!! Jedan Fica je kostao u Yu vise od Opela ili Forda u Njemackoj! Da mu je cijena bila 20% od tih auta u YU OK! Ali kad ce srpska tehnologija postici tu produktivnost?"

Koliko se ja secam Ficu si mogao kupiti od prve plate. Dignes kredit kojeg vremenom pojede inflacija, i dobijes FICU za dzabaka!!!
Da li je tako moglo za Opela i Rekorda? Malo morgen, morao si da pljunes kesh i to u devizama.

"Ti moras proizvesti prasetinu za 2-3 $ KG i ne smije biti masna. Tek onda si konkurentan."

Nije rec o konkurentnosti nego stilu zivljenja. Narugao si se da Srbi jedu previse prasetine.
Ja ti samo kazem da prasetinu imas na svim trpezama sveta.
Sta vise, misljenja sam da je prasetina zdravija od mesa bilo kojeg prezivara.
Jednom sam ti pricao o festi kod vas u Slavoniji. Festa se zove svinjokolja.
Bolje cuti, i pokrij se usima, da ne pricam dalje...

"Sta se pecalbarenja tice – ono je u principu stalo! DA!"

HAAAAAAAAAAHAAAAAAAAAAAAAAHAAAAAAAA
Jas pamtim kad je Australija objavila da trazi radnu snagu, pa kad su oni Dalmosi navalili kao STENICE, sacuvaj me boze!
Ne sviraj kurcu, leba ti, ja vrlo dobro znam koliko je nezapolsenosti u HR i koliko bi mladih najradije otisli vani.

Ko se vratio? Niko se nije vratio! Dosli vam oni bosancerosi i niko vise.
Ko ide u HR za boljim zivotom, budalo???
Eto, neka se jave oni koji zive u HR, a ne ti, ti nemas kredita da pricas.

"U HR postoji mogucnost da se postenim radom stvori dostojan zivot."

Dokle god imas armiju nezaposlenih, nisi u pravu.

"Nezaposlenost rapidno pada, a BDP se uvecava za koji 5% godisnje i dugorocno gledajuci svi osjecaju da HR staje sve cvrsce na svoje noge!"

Nedavno sam procitao u Slibodnoj Dalmaciji u jednom clanku u kojem pise nesto sasvim obrnutu - da je nezaposlenost u porastu kao i inozemni dug.
Pronaci cu clanak pa cu ti objaviti ovde sigurno.

Pa eto, tebi nije bilo jasno sta ja nalazim da je bilo lepo u Jugi, a sem mangementa u ekonomiji NI JEDNU DRUGU TACKU NISI PROKOMENTARISAO NITI OSPORIO!

Procitaj ponovo svih 20 tacaka, pa opet, pa opet, dokle god ne shvatis zasto sam tu zemlju cenio, zasto mi je bilo lepo u njoj.

Sad prostudiraj
11-11-2006, 16:42
...moje pitanje pa svoj ofgovor;

"Ne radi se o tome, nego o CIJENI FICE!!! Jedan Fica je kostao u Yu vise od Opela ili Forda u Njemackoj! Da mu je cijena bila 20% od tih auta u YU OK! Ali kad ce srpska tehnologija postici tu produktivnost?"

Koliko se ja secam Ficu si mogao kupiti od prve plate. Dignes kredit kojeg vremenom pojede inflacija, i dobijes FICU za dzabaka!!!
Da li je tako moglo za Opela i Rekorda? Malo morgen, morao si da pljunes kesh i to u devizama.

... Sta si ti u zivotu uopce naucio?? Niti hrvatsko ne razumijes...

Sad prostudiraj ovo
11-11-2006, 16:51
"Ma KAD??? Ces KONACNO shvatiti STA JE DUG?? Koliko sam ti puta objasnjavao sta je dug, ko ga moze dobiti, koliko se mozes zaduziti, kako ga pametno upotri××××ti itd… To bi vec puckoskolsko dijete naucilo…"

Pa moze dobiti onaj ko ga je uspeo dobiti. Juga ga je dobila ne na lepe oci, i Juga je imala svoj asset.
Zapadni bankari nikada to ne cine iz milosrdja vec imaju racunicu.

"KO?? Zivi od kredita i vanjske pomoci`?? Definitivno ne Hrvatska i Slovenija!"

Pa kako ne zive budalo, na sta vam je otsilo 30 milijardi US dolara. Nije valjda da ste to negde orocili???
HAAAAAAAAAAHAAAAAAAAAAHAAAAAAAAA

...pa jos reci onda - KO ima "asset" od bivsih SFRY zemalja?? Onaj ko ima najvise kredita?
I sta se stalno bez veze sprdas oko kredita u HR? Da li ti je zao? Ili sta?? HR napreduje oko 5% godisnje, a kuna je jednako stabilna od 1994 (kad je uvedena) kao Svicarski franak! A kako je bilo sa YU DIN? Kako je sa srpskim "SUPERDINAROM"!!! (koliko sad vrijedi? 100 za €? a poceo sa 1:1 za DM.
A znaci li to da kad uzimas kredite da od njih zivis? Pa tako bi onda svi na svijetu mogli...samo uzimati kredite...

Znaci USA, Svedska i masu zemalja zivi od kredita?

Zar je TO??? smisao i glavni stos? uzimati kredite?

a KAKVA JE yuGA IMALA "ASSET"?? Raspala se je kao kula od karata! A kreditori ispusili milijarde... koji "ASSET"!!

prostudiraj ovo
11-11-2006, 16:58
Nije rec o konkurentnosti nego stilu zivljenja. Narugao si se da Srbi jedu previse prasetine.
Ja ti samo kazem da prasetinu imas na svim trpezama sveta.
Sta vise, misljenja sam da je prasetina zdravija od mesa bilo kojeg prezivara.
Jednom sam ti pricao o festi kod vas u Slavoniji. Festa se zove svinjokolja.
Bolje cuti, i pokrij se usima, da ne pricam dalje...

Nisam se narugao nego sam rekao>>> KAD ce Srbi proizvesti prasetinu za 2-3 $/kg i da nije masna TEK onda su konkurentni! Koliko ja znam oni ju ne mogu proizvesti za manje od 5$/kg! a jos je masna… i gdje to prodati?? U EU ne!
Znaci jede se u Srbiji!

nema
11-11-2006, 17:00
smisla sa tobom o stvarima o kojima pojima nemas...

Zamisli
11-11-2006, 21:42
Fico u YU kostao kao Opel i WW u Njemackoj!

U njemackoj place berem 5 puta vece nego u najboljoj zemlji svijeta Yugi.

U Yugi Opel ili WW kostao oko 4-5 puta vise nego Fico!

...a u toj bajnoj zemlji su jos mogao dobiti i kredit!!! da kupis taj status smbol sretne YU buducnosti! I tako stimulirali taj vrhunski domet YU samoupravljecke tehnologije!
Tako je bilo sa svim... pa normalno da je i zemlja u skladu sa tim napredovala...

Glavni izvor prihoda : KREDITI!!

ALI nije sa kreditima iz zapada tako da ih pojede YU inflacija...
NJET!! oni se vracaju sa kamatama i konvertibilnoj valuti! Ali te seljandure (kao i nas VSG) to nisu htjele, niti mogle shvatiti...

Oni su plesali Zikino kolo, rostiljali odojke, i prasad, pili sljivovicu i srljali u sretniju buducnost!!

ZIVILI!!

Budaletina
12-11-2006, 02:00
se upetljala kao pile u kucinu, i nikako da mi objasni razliku izmedju YU zaduzivanja i CRO, SLO zaduzivanja.

Ja jako dobro znam kako mozes da se zaduzis, jos uvek imam mortgage, i sta znam je to da se KREDIT NE DOBIJA NA LEPI OCI, ni u slucaju Juge, ni u slucaju CRO, ni u kom slucaju.
Dakle, Juga je imala pokrice za svoje kredite, imala je ASSET, naravno. Po cemu bi Juga bila siromasnija od svojih sastavnih delova, DA LI SI TI NORMALAN???
Imala je asset koliko hoces, koliko nekretnina i poslovnog prostora u svetu, koliko deponovanog zlata, i da ne nabrajam, unutar zemlje da ne pricam.
Da ponovim, krediti Juge su odobravani po istom kriterijumu kao i krediti CRO, a ti me razuveri, NO?

Sto se prasetine tice, ja sam ti jednom rekao ludace da mi ne pricamo konkurentnost vec stilu zivljenja kojem si se narugao. "Rugala se bakra tavi a oboje crnu."
U Hrvatskoj konzumacija i svinjetine i pasulja na angro. Nemoj meni pricati.
Medjutim, sta tu ima lose???
Ja sam ti rekao da problem ishrane nije u Srbiji i Hrvatskoj vec tamo gde klinci prelaze preko 100 kg. Epidemija gojaznosti ne dolazi zbog konzumiranja prasetine vec konzumiranja rubbisha-a iz McDonaldsa.
Rekao sam ti, a sad dobro upamti, svinjetina je zdravija od mesa prezivara i to je lako objasnjivo.

Sto se tice kvaliteta mesa, pa kakva je muka odvojiti krtinu od beloga??? Sta je tebi?

Sto se FICA tice, bio je toliko skup da je bio dostupan svima onima koji su imali posao da bi mogli platiti smesno ucesce, i da bi bili eligible za kredit.
Narod ga je kupovao od druge plate, a kredit, kao sto sam ti rekao, i iza kojeg stojim i dalje, pojela bi maca inflacija.

Kao vozilo, sta je falilo FICI placen za dzabaka? Ekonomicno auto (trosio svega 5 lit u gradu), trajao bi najmanje 10 godina, obavljao svoju funkciju uspesno, nije blio problema za delove, popravke, i sve to moglo je za dinare. Koliko para, toliko muzike.

Zastava nije samo prodavala Ficu. Eto stojadini i ostala Zastavina vozila se i dan danas voze u HR.

Sto se buducnosti tice, privatizacijom, te obnovom tehnologije, Zastavina vozila mogu biti i dalje interesantna u skladu sa cenom, kvaliteom i funkcionalnoscu.

--------------------------------
Dakle Juga je imala ASSET, veci nego bilo koja njena bivsa clanica danas - SASVIM LOGICNO. Razuveri me da je kod inostranih kreditora imala nesto drugo. Ako je imala nesto drugo (lepe oci, npr.), kako da shvatim ono tvoje pitanje "znas li ti ko moze dobiti kredit?"

I jos nesto
12-11-2006, 02:34
zaboravio sam ti odgovoriti na ovu tvoju glupost:

"a KAKVA JE yuGA IMALA "ASSET"?? Raspala se je kao kula od karata! A kreditori ispusili milijarde... koji "ASSET"!!"

Kakve ima veze raspad zemlje sa njenim assetom?

Kreditori nisu ispusili milijarde, vec je dug presao na bivse clanice.
Inostrani kreditori nikad nece moci da ispuse. Ispusili su samo stedise Ljubljanske banke, ispusili su gradjani bivse sfrj jer im je stednja otisla u vetar.
Inostrani kreditori, nema sanse da ispuse!

Sta vise, prema nasledjenim dugu, jasne se otkriva koje su se clanice najvise zaduzivale (samo HR oko 12 miljardi dolara, a najveci ukupni dug sfrj nije prelazio 25 milijardi!).

reci ti meni
12-11-2006, 11:35
ZASTO? u yugi Opel ili WW nisu kostali kao Fico?

Da je tako - ko bi kupio Ficu pitas se? Jasno niko! Ali tako nije zato da bi se PUNIO YU budzet, a Yu ostajala na tom tehnoloskom nivou.

A ti mi o "ASSET"u govoris... JOOOJ! Znaci HR ima najveci asset od SVIH, sada ima 30 MLRD $ a moze posuditi sigurno jos toliko... Srbija nikako da dobije neki veci kredit...

Sta se tice YU duga SAMO Slovenija i Hrvatska su svoje djelove duga preuzele (preuzele su i druge republike), ali SAMO one su ga tocno servisirale. A Zasto Srbija ne moze dobiti neki veci kredit... (znam da moze mnogo sitnog...). ZATO jer nije placala i servisirala stare dugove! BANKROT!!! NULA.. nema SL i KRO sise vise!

Sta se prasteine tice - ona se na zapadu NE MOZE prodati ako je masna! NE MOZE!! Tocka... Najnezdravija mast je bas praseca... ne gojenje nego MAST, zivotinskog porijekla... kolesterol i s...

Djecas se Trabanta i Wartburga?? Preko noci su nestali 1989.

Meni doslovce
12-11-2006, 13:04
POZLIJE, kad vidim KO i KAKVA shvacanja i seljandzuk je dominirao YUgom.

Pa to je nevjerojatno!! I istocni je blok imao vise substanse od Yuge, pa se je raspao...

ONI nisu jeli sami sebe, kao YU. Oni nisu uzimali kredite da bi ih trosili na luxus i sprckali u ×××××rije... ali nisu imali efikasnu/konkurentnu proizvodnju...

ALI ova shvacanja IGNORACIJA, TOTALNO neznanje...MAGLA - koju ti posjedujes, koja je ocito DOMINIRALA u YU je zastrasujuca!

Sjecam se jednom 1978, bio ja u Beogradu i vec se je onda malo zabrinuto govorilo o YU dugovima... Tako ja sjedim u nekom kaficu i malo razgovaram sa ljudima... i izmedju ostalog pitam: "A kako cemo mi rjesiti tolike kredite?" - Odgovor ko iz puske, skoro u jednom glasu: "Ma kakve kredite? ko njih sljivi!...sta smo dobili to je nase, a otplata? Nije bitno... mozda jednom, ko zna?"...

Da to i takvo shvacanje realnosti i zivota je islo do kraha... isto kao rimsko carstvo: Kruha i igara...

...i tako su pomalo rasprodavali i obiteljsko srebre... i festa je zavrsila klanjem po HR i BiH te Kosovu...

Ali danas!! da neko to ludilo ne shvaca i zagovara ga, da se cudi da se je raspalo? ... to je jedan od najkrvavijih virusa IKAD konstruiran!

Ne vredi,
12-11-2006, 13:09
izvrdavas odgovor na moje pitanje, a moje je pitanje sasvim jasno, a ono glasi:

Da li je juga dobijala kredit na solventnost ili na lepe oci???

Tvrdis da SFRJ nije imala asset - pokrice, pa na sta je onda dobijala kredit, ako smo se obojica slozili oko kriterijuma za dobijanje kredita???

U vezi svinjetine, ja ti uporno govorim da mi ne pricamo o konkurentnosti vec o navikama - navikama kod Srbijanaca, navikama kod Slavonaca, navikama kod Zagoraca. Imas li nesto reci na tu temu?

Siromastvo nije sramota siromasnih vec sramota bogatih. Neko rece da je najveca sramota bogatog sveta danas - ogromno siromastvo na planeti gde hrane ima u izobilju!!!
Medjutim, ima Boga. Ja ti rekoh, i kod prebogatih dolazi djavo po svoje. Secer, holesterol, infarkti, gojaznost, razni tumori... Pogledaj Amere na sta lice.

ma covjece
12-11-2006, 13:39
kad je cijena nafti 1973, a narocito 1979 skocila od 3 € za bacvu, na kojih 20 € Arapi su imali toliko salate dolara da nisu znali GDJE bi to plasirali! Plasirali su gdje su mogli i skoro ko god je htio je kredite dobivao... Tito je jos bio ziv i na njegov "autoritet" i "nesrvstane" je isla vecina... Hladni rat je jos harao i niko nije mogao predvidjeti ista drugog. Yu je uzimala kredita koliko god je dobivala... po principu daj, samo daj, KUPUJ, kao i omladina danas kad joj das kreditnu karticu u ruke... kupuje, pjeva, trosi... a pod osobnim bankrotom masa...! - a YU je mislila da svijet funkcionira kao Yuga...da inflacija pojede sta si se zaduzio - tj da za koju godinu taj kredit ce biti i kad kupis ficu od place.. pa za 6-9 mjeseci taj kredit kosta kutiju cigareta...

Dakle ti potvrdjujes da je Hrvatska DALEKO, najsolventnija, ima DALEKO veci "ASSET" nego ga je CIJELA YUGA IKAD!! imala... (to je bilo jasno svima i prije). Ali NABITNIJA razlike od Hrvatske i bivse Yuge, je da je Hrvatska OZBILJNA zemlja i svoje kredite uzima ozbiljno i servisira ih bezbprijekorno!

JOOJ... jooooojjj ... daj, daj...UFFF

Idemo dalje
12-11-2006, 13:53
Kao sto sam ti vec rekao, a sto ti nisi znao ocigledno, obaveze SFRJ prema insotranim kreditorima je presla na obaveze bivsih clanica, i to je kristalno jasno kao dan.
To o cemu ti pricas su gluposti.
"Ona preuzela obavezu, ona druga nije...", o cemu ti pricas?!

Najveca ti je glupost sto tvrdis da SFRJ nije imala asset - nema veze sa mozgom.
Pa sta je predmet jednog ozbiljnog posla koji se zove SUKCESIJA, ako je tako?

"ZASTO? u yugi Opel ili WW nisu kostali kao Fico?"

Glupo pitanje. Da bi se razvijala domaca industrija, da bi se narod uposlio - da bi se zastitili interesi zemlje. Ako nema fabrika, onda nema ni poreza drzavi, onda imas armiju nezaposlenih kojima treba neka kinta za zivot da se ne bi digli na noge, a to opet iz budzeta zemlje...
Sta ti sad blamiras onu drzavu u ono vreme podeljenog sveta, kada se to radi isto u najrazvijenijim zemljama sveta iz istog razloga danas?
Sto mislis zasto Ameri nece da otvore granice za zito iz Australije, STO???

"Da je tako - ko bi kupio Ficu pitas se? Jasno niko!"

Kupio bi onaj ko ne bi mogao da priusti kupovinu Opela i Mercedesa.
Koliko znam taj se FICA prodavao u Americi.

Rekao sam ti, a ti citaj polako, FICA je bio besplatan u Jugi, u Americi jos jeftiniji!

Sta ti kupujes od odece, svedske gace koje kostaju 25$ ili kineske koje kostaju 2$. Ja kupim ove kineske, obucem par puta, i bas mi dobro dodje sto ne moram da ih perem - another dollar, another underpants.
Bolji primer je sat. Iskljucivo kupujem satove od 30$, ni u ludilu one preko 150$, nosim 2 godine i bacim.
Poslednji put sam kupio Seiko sat od 160$, pao mi na beton i KRAJ! Popravka kosta 70$. Bacio sam ga i rekao "nikad vise".

"A ti mi o "ASSET"u govoris... JOOOJ! Znaci HR ima najveci asset od SVIH, sada ima 30 MLRD $ a moze posuditi sigurno jos toliko... Srbija nikako da dobije neki veci kredit..."

HR se prezaduzuje, a Srbija se zaduzuje normalno.
Ne podcenjuj Srbiju, bolje bi ti bilo.
U Srbiji se stvari menjaju na bolje iz dana u dan. Privatizacija je u punom zamahu, poduzetnicki bum u punom zamahu.
Boljke su neminovne u procesu tranzicije i privatizacije, ali zaustavljanja vise nema.
BANKROT jedino u tvojoj glavi. Veze nemas sa mozgom.

Nije to dobra volja pojedinih republika da li ce preuzeti obavezu, i da li ce servisirati dug, vec obaveza.
Da li ti mozes da ne platis mesecnu ratu za stan/kucu u stilu "nemam ovoga meseca, platicu sledeceg". Mozes ali u kurcu. Probaj da ne platis ××××nu struju tri dana posle roka. Dodje sledeci bill "Pay immediately!"
Nemoj meni pricati o tome.
Ispadas smesan, jbte. HAHAHHAAAAAAAAHAAAAAAA

"Pa to je nevjerojatno!! I istocni je blok imao vise substanse od Yuge, pa se je raspao..."

Kakve substance je imao istocni blok???
Tamo nije bilo samoupravljanje vec sto puta gore!

"ALI ova shvacanja IGNORACIJA, TOTALNO neznanje...MAGLA - koju ti posjedujes, koja je ocito DOMINIRALA u YU je zastrasujuca!"

Kud ces veceg IGNORANTA od tebe koji tvrdis da se inostrani dug i ne mora servisirati!!!
Kud ces veceg IGNORANTA od tebe kad tvrdis SFRJ nije imala imovinu.
Kud ces veceg SEPRTLJE i IGNORANTA od tebe koji na jednoj strani drzis pridiku o inistranom zaduzivanju tvrdeci da ne mozes da se zaduzis ako nemas pokrice, dok na drugoj strani tvrdis da Juga nije nista imala i da se zaduzila do guse!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SA KIM JA PRICAM??? SA LUDAKOM!

>>Sjecam se jednom 1978, bio ja u Beogradu i vec se je onda malo zabrinuto govorilo o YU dugovima... Tako ja sjedim u nekom kaficu i malo razgovaram sa ljudima... i izmedju ostalog pitam: "A kako cemo mi rjesiti tolike kredite?" - Odgovor ko iz puske, skoro u jednom glasu: "Ma kakve kredite? ko njih sljivi!...sta smo dobili to je nase, a otplata? Nije bitno... mozda jednom, ko zna?"...<<

Pa bolje ti drustvo i ne pristaje.

No, deder sa odgovor na moje pitanje, NO? Daj da razmrsimo taj cvor?

E pa to VGSe,
12-11-2006, 13:59
to sam hteo da cujem.

SFRJ dobijala kredit na lepe plave Titine oci.

Eto zahvaljujuci tebi, sad znam nesto vise - da se i na to dele krediti kod cika u MMF-u.

BRAVOOOOOOOOO!!!

P.S. Eto ti budalo, ko je IGNORANT!

Najkrace
14-11-2006, 12:05
Kako je to Yu zaduzivanje zavrsilo???
To ti dobro znas - Ja sa tobom TOTALNIM tudumom o tome vise necu debatirati...

Ja sam zadovoljan, i presretan da se je Yuga kao posljedica tog zaduzivanja RASPALA kao kula od karata - kao jedan cardak niti na nebu niti na zemlji - BUM - nema ga... jedna najneprirodnija drzavna tvorevina koja je meni poznata... ne vjerujem da takvih ima jos...

Ali NIKAD necu oprostiti srbima koji su tako divjacki i primitivno diktirali nacin i tempo raspadanja -

Hrvatska je slobodna - ipak je to najbitnije!

A sta se zaduzivanja tice... Srbija je zaduzenija od HR za kojih 35% -40 % - i pitam se ko bi joj i koliko i pod kojim uvjetima jos ista posudio...

Kazem ti,
14-11-2006, 14:05
za raspad zemlje najodgovorniji su nacionalnisti pomognuti spoljnjim faktorima.
Ako spoljni faktor odluci da se Juga raspadne, tako ce i biti. Ako spoljni faktor odluci da BiH egzistira kao drzava tako ce i biti, iako su plemena u BiH do krvi zavadjena.

Srbija se zaduzuje normalnim tempom, kao sto se normalnim tempom odvija privatizacija. Na brzinu se samo buve hvataju.

Bitno je da si ti meni dokazao da bivsi delovi SFRJ imaju asset, a da ga Juga nije imala. HAHHAAAAAAAAAAHAAAAAAAAHAAAAAAA

Lepo sam te pitao, sta je onda predmet sukcesije. Nije valjda da se raspravlja o tricama i kucinama? AJDE???

Upetljao si se mnogo, u ××××× materinu, kao pile u kucinu, u stilu "kako dokazati da moje govno mirise, a tudje smrdi?"
Upravo je to to sta zelis dokazati: "Zna se ko se moze zaduziti na zapadu, tako isto i Hrvatska kad se zaduzivala"
E kad se isto pravilo (valjda su ista pravila, nadam se), primeni na Jugu, onda "tuc muc... Tito sa lepim plavim ocima... nesvrstani... dolari"
HAAAAAAAAAAAAAHAAAAAAAAAAAAAAHAAAAAAA

Sa tobom
14-11-2006, 15:06
Je bez veze debetirati nesto o cem pojima nemas...

Tebi je poznato samo YU socialisticko samoupravljanje - taj "blistavi" period...kad su petro$$$$$ samo kapali, kao iz neba... a YU OPIJENA same sebe srljala u sretniju buducnost - a sta se je u svijetu u kojem periodu dogadjalo - ti POOOJIMA nemas... i to stalno dokazujes!

Jasno je da je HR bila dio Yuge i da su na TO dobivali vecinu kredita, kao da je to u kombinaciji sa Titom i "nesvrstanima", kao i blokovskom podjelom svijeta u ono doba bio jedan vazan faktor.

PetroDolarske Kredite su dobivale i masa Africkih, Azijskih i JuznoAmerickih zemalja takodjer. Velik dio od tih zemalja je otisao u stecaj...danas je vicini otpisan dug... jer nisu imali sta za jesti a kamoli da vracaju....

A sta ti UOPCE hoces sa kreditima reci?? STA?? Da je Yuga zbog toga propala? Pa da ce SIGURNO i Hrvatska... koja sam ima vise kredita od cijele YU??

Srbija ima kredita za oko 115 % BDP. HR oko 80%... tako momentano stoje stvari...

PoJIma ti nemas,
14-11-2006, 23:45
majmune, ti koji sad provaljujes novu glupost kao sto je "Hrvatska imala asset, Srbija ga nije imala", iako je Srbija skoro duplo veca.

Kad se kaze ASSET, misli se uglavnom na nekretnine, na commodities, a ne na samoupravljanje, konkurentnost na svetskom trzistu, itd.
Nekretnine i prirodna bogatstva su ono sta jedan kreditor kalkulise na PRVOM MESTU.
Zna se da je Juga imala nekretnine sirom sveta (ima i danas, jos to nije podeljeno), zna se da je Juga imala deponovano zlato u Svajcarskim bankama. Ako me pitas koje zlato, ono zlato koje je Srbija unela u zajednicku drzavu.
Zna se da je Juga imala rudnike bakra, zlata, srebra, olova, cinka (sve ovo uglavnom u Srbiji), uglja, aluminijuma, cementa. Zna se da je imala shume na pretek... Zna se da je imala brodova, aviona aerodrama...
Srbija spada medju pet najvecih nalazista bakra u svetu.

To je ono sta se ima u vidu na prvom mestu.

Prestani diskutovati o ovakvim stvarima opterecen mrznjom prema Srbiji i narcisoidan do neba prem Hrvatskoj, inace ispadas smesan i ignorant vise nego sto zaista i jesi.

I jos
14-11-2006, 23:56
jedan podatak. Danas je HR skoro sve rasprodala, u Srbiji je proces u toku.
Kad nesto rasprodas, na to vise i ne racunas, naravno.

U ono vreme drzava je drzala shapu na celoj imovini, pa ti vidi.

Jbga, VGSe, ti upita mene jednom da li sam ikada imao kredit na "zapadu".
E pa jesam, i jos ga imam, i upravo pricam o stvarima koje su mi trazili kad sam trazio kredit. Prema tome poJIma imam i to iz licnog iskustva.
Nadam se da razlike nema, drzava ili pojedinac, isto je to kad se dodje na salter.

Rusija
15-11-2006, 12:49
je najbogatija (daleko) na svijetu po prirodnim resursima...

IPAK je bila do nedavno jedna od siromasnijih zemalja svijeta...

SAD je konacno pocela efikasnije koristiti svoja bogatstva i pocela se je nogatiti..ali je jos daleko ISPOD!..
Srbija ?? Sta god da je imala... jos je dalekooooo....

Rudnik necega nesto znaci ako efikasno koristis...

itd.....

ASSET
15-11-2006, 15:20
moj dzugume moj bakreni sude......
Juga je imala najbolju buducnost jer je iala tebe i tvoje nekretnine u glavi,betonska masa. A beton je jedino sto se ne moze dva puta prodati...Kakve ×××××rije pricas, od njih cak i ustase bjeze...

pa picko srpska
15-11-2006, 15:38
....pises koje kriv za raspad zemlje...Da li ste htjeli napadom na Sloveniju, napadom na Hrvatsku, pokoljem u Srebrenici sacuvati Jugoslaviju. Pa gori si nego sve ustase na ovom forumu.Bili ste jednako "bratsko-hriscanski" krvolocni i sjedinjeni u klanju i "odbrani" europskih vjerskih iluzija. Onda su vas ustase zajebale.To je najveca srpska tradicija i nesreca. Uvijek izvucete, ako vam drugi ne pomognu, tanji kraj Turci,madjari,siptari,svabe i sada jos ustase!
Ajos uvijek HOCETE PRED MILOSA: On je simbol za Srbiju, ali sam ne moze opravdati srpski kukavicluk, nemoc.
Bilo bi dobro, usutite se nekoliko desetaka godina, dok vas oni koji vas jebu, a nije ih malo, malo zaborave, dok se smiluju i bar vasoj djeci daju neku sansu. Sto se vas danas tice, gotovo je. Amerikanci su odlucili sta vi morate, a oni nikad nisu bili na vasoj strani.Vi ste jebavali siptare vjekovima... ali kolo srece se sada okrenulo.Ne bih zelio biti danas i u sljedecih sto godina u kozi bilo kakvog srbina...

meni je
15-11-2006, 16:33
na u momentima slabosti zao naseg izbezumljenog Srbina...

Ali cim se sjetim realnosti, cinjenica - ko, su sta su, sta su radili. koliko ponizenja, jada, i sveg moguceg ZLA, relativnog zasostajanja za zapadom i svojim korjenima, i sve GROZNO, SAMO NEGATIVNO sta su nam priustili - ALI!! sta je najgore!?? NISTA naucili nisu, stavise - ISTI SU i OPET BI, I JOS GORE da im se da prilika...odmah stresem glavom i kazem NO WAY!!!

Srbadija i Vlasi... koprcajte se u vasim govnima koje ste sami proizveli jos kojih 100 godina - a ako se onda opametite (i kojim cudom prezivite), vidjet cemo...

hehehehehe.
16-11-2006, 05:22
hehehe grgo i to nam je hvala i zahvala sto smo vas spasili od nestanka sa tih prostora poslije dr rata kada ste bili proglaseni za krvolocne zvijeri cast onima koji su bili odma na pravoj strani.
Vidis ne kaze se djabe zvijer ne moze biti nikada covjek :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: Kako baa mozes tako zlo misliti svojoj kolijevki koja ti je zivot dala i do juce sva se tvoja ustaska braca u nju zaklinjala :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: a ti sada tako sto je babi milo u snu joj se snilo .Da si bar malo priseban znao bi ako srbima dodje kraj da i vama se nista dobro ne pise jer vec ste sada svoj na tudjem :smile06: :smile06: :smile06: vise ima svaki stranac udjela nego vi domoljubi. :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: Ma samo se ti veseli imat ces kada lelakati i traziti bracu srbe. :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Pa kad
16-11-2006, 11:18
??? ces ti KONACNo nauciti da je SRBIJA bila vecim djelom na porazenoj strani od Hrvatske?

Hrvat TITO je vodio gerilski rat UGLAVNOM na prostorima NDH i sa najjacim HR brigadama... Srbi su bili cetnici i najveci slugani Hitleru u Srbiji sa Ljoticem i Nedicem!

Srbija je bila cetnicka dok ju Crvena Armija nije Hrvatu TITU dala na pladnju krajem 1944!

Onda su svi cetnici promjenili kokarde u zvijezde...i stali na pobjednicku stranu...!

Koliko god da je Tito bio hohstapler i jedan je od najodgovornijih za genocid u Bleiburgu, IPAK on ne bi pobio sve ili dao da se HR posrbi!

Ne kenjaj kvake
16-11-2006, 12:20
bre, vi ste ratovali na pogresnoj strani i u jednom i drugom svetskom ratu.

Srbija je ratovala na strani ANTANTE u I svetskom ratu i dala je najveci doprinos saveznicima - trecinu sopstvenog stanovnistva, vise od 300.000 izginule dece od gladi, bolestina i iscrpljenosti pri povlacenju preko Albanije, I PROBOJ SOLUNSKOG FRONTA, CIME JE RAZMRSEN GORDIJEV CVOR I SAVEZNICI KRENULI U OFANZIVU, KONACNO! Da nije Srba ko zna kad bi? Mozda bi ratovali sve do sada.

U II svetskom ratu Srbi su ubedljivo bili najbrojniji u antifasistickom frontu - ubedljivo.
Drzava Srbija nije bila uopste angazovana u ratu na strani Osovine - nisu isli na Staljingrad kao vi, nisu objavili rat SAD-u kao vi, ni jedan policajac Srbije nije prelazio granice Srbije. Pricam o zvanicnoj Srbiji u toku rata.

Jeste, Hrvat Tito je dolazio u Beograd i Srbiju da dize ustanak zato sto nije imao nikakve sanse na uspeh u Hrvatskoj. Ubili bi ga kao Ognjena Pricu.

Mi smo uvek bili na pravoj strani. Na pravoj smo strani bili i 27. marta. Eto, onoj sili u njenoj najvecoj moci imali smo muda da kazemo NE!

Nego od×××× svetske ratove, ja bi se radio posramio da sam na tvom mestu i UMUKAO bi o toj temi. Rec je o inostranim kreditima. Nemoj da skaces sa teme na temu, kao jarac.

Dakle, jedno vreme si mi drzao predavanje o zaduzivanju na "zapadu", ko moze a ko ne moze. Sa tobom sam se slozio uglavnom. Koji ××××× sad baljezgas nesto drugo? Koje zaduzivanje africkih zemalja?!
Jednog momenta kazes jedno, posle sebe demantujes.

Hajde ponovo, ko se moze saduziti na "zapadu"???

To "poJIma nemas" mozes macku o rep, jer sam se licno zaduzivao na "zapadu".

Izvoli.

Sto kaze
16-11-2006, 12:22
kolega, ceo vas antifasisticki front moze stati u seriju "Gruntovcani", a i to bi bilo previse.

TITO
16-11-2006, 16:37
je pokusao nesto u UZICAMA, ali su ga cetnici vrlo brzo isprasili odande i onda je na HR teritoriji u NDH vodio rat 3 + godina...

Dosao je u srbiju samo zahvaljujuci Crvenoj armiji... bez nje NIKADA!

Sta se WW1 tice - to volim, TO...

Zapoceti i izazvati rat, pa dobiti po picki tako socno - da ti 1/3 narode izgine... i onda se proglasiti pobjednikom!

Cestitam vam na takvim pobjedama - cim vise takvih pobjeda to bolje...

(..slicno i zapoceli WW2 na "nasim prostorima"... i...?) AJJOOOOJ....

koje li sprdacine....

e pa ovo je divota
16-11-2006, 18:41
sada su se na obadvije strane nasle dvije jednakovrijedne, nepismene ××××××, koje ce nama sa stanovista srpskih i hrvatskih maloumnika rastumaciti stavove kretena i razloge za divljastva pocinjenih u ime pra-naroda biblijskih pohodnika srba i arijsko-ciganskih (igani su arijevci, ali ih Hitler i Pavelic nisu stedii!!)Hrvata na potpuno normalnim Europejcima.
"U ime oca i sina i duha svetoga...",
zatim kama kroz grlo,rasporeni trbusi iskopane oci, ubijena mladost, obescascene zene, silovana djeca, vrhovnie ustavne sudije....Pucanja i razaranja stoljetnosti. Dzamije,crkve.
Djela krscana, hriscana..."u ime oca i sina i suha svetoga..." Razularena soldateska sa obje strane! ZEPCE, pobratimsko klanje!Krvoloci!
I sada pobraceni i u gluposti, lazi, nepismenosti, krscani, hriscani...."u ime oca i sina i duha svetoga!!!!"

Ovome
16-11-2006, 19:23
tu, "divota". Vi ste lijepo pokazali Srbima sa Alijom na celu, kako se sa njima moze MIRNO rjesavati probleme, dok su oni ognjem i macem rusili Hrvatsku: "Niste vi kao Milosevic i Tudjman pa da se koljete HA"?? OK lijepo ste prosli, a da vas uopce ista ima, ISTA!! to zahvalite Hrvatima... (ako se "Divota" nije nas Srbin Malmoit, za sta ima sanse vise od 50%)

Ja zaboravio reci, da su Krajisnici Srbi bili najaktivniji i NAJOSTRIJI borci u AUgarskoj vojsci koja e isla kazniti one srpske opancarske seljandure 1914!

Meni se zgrozi i zabljuje kad mi samo kroz misli prodje da je ta balkanska opancarska seljacina ubio prestonasljednika jedne DRZAVE, CARSTVA i njegovu zenu, jedna takva NULA... - a imao je groteksnu srecu... trojici od njih se napunile gace od straha i odustali, a ovaj Princip sav osamucen i deziorjentiran stoji u nekoj ulicici, i BAS TU!!! Prestonasljdnikov auto (OTVOREN!!!) prolazi! BAS TU!!! Ovaj kukavica skoci i ubije ga sa pola metra...

Ma recite mi?? Da li se nekome ne bljuje na to?? i to uzrokuje indirektnu smrt 1/3 opancarskih seljandura - ... itd... a nas je to kostalo jos 70+godina agonije...!!

UZAS!!

Steta majku mu
16-11-2006, 23:36
sta Gavrilo uradi, a bas vam bilo lepo pod austrijskom cizmom :( :( :(

Osh maramicu, ucveljeni jadnice moj!

Vi govnoljubi cmizdrite za Ferdinadom, a umocnice bi srpsku karinu.
Jbga, niko vam ne moze udovoljiti.

E pa vidis,
16-11-2006, 23:41
sta mozes, kada se bori za slobodu onda se to tako radi. Tako je bilo od pantiveka i tako ce biti.

Valjda je sloboda jednog naroda vaznija od zivota jednog militantnog prestolonaslednika. Ili smatras da vi bedaci koji ste grcali pod tim gadom sve ukupno niste bili vredni jedne "ekselencije"? Mozda si u pravu.

Bilo kako bilo, tom Gavrilu Principu trebate da podignete spomenik do neba u sred Zagreba, jer je on svojih hicima trigerirao propast vaseg vekovnog tlacitelja i tracak slobode za vas o kojoj ste toliko dugo sanjali a ni prstom niste mrdnuli da bi je zasluzili.

Rekao sam ja, NEZAHVALNICI STE VI, u protivnom bio bi spomenik i za Principa i za cika Acu do neba u sred Zagreba.

Esop
17-11-2006, 00:46
<font face="Courier" size="+1" color="red">
Sto se zbilo to se zbilo,
ali ja neman ni vremena
ni zivaca da ove vas zalopojke
citam ili prevedem na latinicu.

Nije deseterac ili jedanajsterac
nije ni sesnajsterac ili osmerac
ali meni jadnom paripu sve je jasnije
zasto vi prekodrinski majstori
tako lose prolazite u okrsaima sa svima

Ma bre bato, ako jos uvijek ne shvacate
da vasa logika ne igra za ozbiljno..?!
kako onda mozete ocekivati bolje rezultate od ovih bljesaka oluja Jasenovaca i genocida kojima vas povjest obdaruje.

"..Zalud brale duvas devas,
ne izduvas cega nemas.."

( iz puckoskolske citanke o prepirci izmedu purana i pauna )

Ako vam je sloboda toliko pri srcu
so je ne dajete drugima oko sebe.

Ako su vas vec ti mali austriski konjusari toliko puta vec premlatili,
zasto ne naucite vec jednom : NE CACKAJ MECKU!

Ako vec Hrvati nece da budu sa vama u istoj drzavi jer su pokvareni i nezahvalni, zasto nitko drugi takoder ne zeli sa vama.

Zasto bi i Vojvodina i Sandzak, kad bi mogli, pobjegli od vas...?!

Ma nije da ste vi bas toliko losi nego ste glupi i nadmeni fanatici.

Ako nitko ne zeli sa vam, a vi ste u vasoj masti toliko dobri, Sto nebudete dobri sami sebi a druge pustite namiru.

Evo ja vam zelim da postanete najuspjesnija ekonomija, najuspjesnija demokracija, da postignete najvisi zivotni standard na svijetu, da Balkan postane najbolje susjedstvo na svijetu, ali molim vas prestanite nas silovati svojim misljenjima o sebi ili o nama, jer vi u vasim mastam vec jeste to sve sto sam vam pozelio a mi ostali bi vam se trebali po vasem misljenju onda klanjati i zahvaljivati vam na vasoj velicini.

"..MA HAJDE MARKO NAPIJ MI SE VINA.."

</font><br><hr><font face="Courier" size="+1"> Sve voce je zabranjeno jer je kiselo</font>

Grgane,
17-11-2006, 02:45
ustaski prdane, osh i ti maramicu???

Au sta vas je koji cmizdrite za Cheserom!

"Oj Che×××× pamet izgubio, kao sto je nikad nisi ni imao, kupi vojske koliko ti drago, uvek cu te muski docekati"

A i docekao je Pero Cesera bas muski! Jeba mu i oca i majku i njemu i njegovin sluganima i njegovoj imperiji za sva vremena.

A VI CMIZDRITE KOLIKO HOCETE! :) :) :)

hehehehe...
17-11-2006, 07:02
opet ti grgo ××××s i hlapljivo lizes , koji si ti spotr izabrao po××××s se sa visine pa brze bolje sletis da ga u letu uhvatis dok se nije ohladilo :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: zato se i kaze ko visoko leti brzo padne i uhvati drek lezecki. :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: Sad grgo shvati ako nisi nikada do sada da si siromah koji nezna razliku izmedju bijelog i crnog . :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

jao
17-11-2006, 07:34
Grga sto si ti sebi dozvolio tuzna ti majka koja te rodila.
Pa covjece imas li ti imalo covjekovog dostojanstva ili zdrave logike koja bi ti prodrla u svijest da to sto ti radis nije za normalnoga A pogotovo tvoji godina koje bi trebao provoditi u zdravijem druzenju i komuniciranju sa ljudima koji nisu optereceni nacionalnom mrznjom kojom se ti bavis, koliko cujem vec deceniju na netu i hvatas istomisl××××ke bilo sa koje strane.
Koliko se vidi ovi svi su mladji a i ludiraju vise od razanode , vec od domoljublja ..a ti to sve shvatas kao politicki rat u kojem si se zakleo da ne smijes dezertirati.

Kad vidis da netko tapka u mjestu da bi dusi nasao utjehu na nacionalnoj mrznji i to toliko dugo onda kazem sebi najljepse je biti pametan a vec je to danas najvece blago ostariti zdrave pameti i tako otici Bogu za navijek.

Cinjenica
17-11-2006, 09:54
je da SVAKI narod voli zivjeti u SVOJOJ drzavi! TOCKA!

Hrvatska je bila pod dominacijom AU nekoliko stoljeca i u 19 stoljecu kad se je u svijetu razvijao nacionalizam (nacionalna drzava), to je zahvatilo i Hrvatsku. I ona naivno ode 1918 "kao guska u maglu" u BGD.

No u najkracem roku dozivljava jedan od najvecih sokova u svojoj povjesti...ali sve bude kasno... Srbi zauzeli SVE Hrvatsko, Banke, Policiju, Poste, carine, diplomaciju, vojsku, upravu SVE!!!

I onda Hrvatska vidi KOLIKO je bolje bilo pod AU dominacijom, kad su se gradili putevi, infrastruktura, universiteti, ..ird - sve pozitivno.

Nas Srbin kaze: "Kako vam je bilo zivjeti pod A.U cizmom dok vas MI nismo oslobodili"?

Ma vi??!! IstocnoDrinski opancari, seljandure, primitivci - SVE NEGATIVNO!! SVE!! i primitivno - samo ponizenja, iskoristavanje, cicanje i TOTALNA AROGANTNA - SILEDZIJSKJA dominacija, seljandura nad civilizacijom! NISTA - ama NISTA pozitivnog...

I to se on?? Opancar usudi nazvati "SLOBODA"!!

Ja vam zelim cim vise pobjeda kao one u WW2, kad ste isli u oslobadjanje muslimana, Hrvata , Sovenaca Albanaca, Makedonaca, CrnoGoraca.....

Sta mislis ti opancaru, koliko su vam danas svi zahvalni??!

JOOJ...zabljuje mi kad se sjetim onog u Sarajevu 1914, one blatnjave seljandure sa opancima koja upucava jednog civiliziranog, obrazovanog, mladica, gospodina...gentelmana...kako da ga nazovem...

TAJ blatnjavac... BLAARK... A Austrijanci ga jos NE STRJELJAJU...nego ga trpaju u zatvor...

jao bre esope
17-11-2006, 10:00
jesi ××××××.

beogradski mali pijac potopila sava
moga dragog eto tako zabolela glava

preplivacu eto odma i dunav i savu
da donesem eto sad lekovitu travu
da izlecim eto tako mome dragom glavu

oj esope esope
gurni glavu u dupe
nek te mazi tvoja strina
sestra materina!!

Hahahaha
17-11-2006, 10:33
HAAAAAAAAHAAAAAAAAAAAHAAAAAAAAAAA

Bravisimo kolega!
Samo dzaba ti je prosipati bi×××× pred svinje, sta zna svinja sta je biser. Usrasici se razumeju u poeziju kao marica u kriv ×××××. Oni samo imaju krv pred ocima.

Bre kad ove posrane usrasice prignjecis uza zid, ili kad se sami vezu cvor kao ovaj manki iz Svedske, odmah razvodnjavaju temu i jos potezu sasvim neku drugu od Kulina bana....

Moje pitanje je bilo jasno - da mi se objasni kako funkcionise kreditni sistem na "zapadu", a dobijem odgovor o Gavrilu Principu!!!!!!
HAHHHAAAAAAAAHAAAAAAAAAAHHHHAAAAAAAAA

To je samo jos jedan u moru dokaza da mrznja i pamet ne idu nikako skupa, i da sa ovim ×××××nima ne vredi egal diskusija vec samo kao retardiranima.

Od glupog odrtavelog jarca Grgana, usraskog prdana, dobijem "zamolbu" da ih ostavimo na miru, a istovremeno brabonja o srpskim teritorijama, priziva nekakva odcepljenja i gluposti.

Alexandar
17-11-2006, 11:28
".......cuvajte mi Jugoslaviju!"

HAHAHAAA
17-11-2006, 11:39
Ipak, ne mogu da ne prokomentarisem ove ×××××rije proliva iz Svedske:

"Hrvatska je bila pod dominacijom AU nekoliko stoljeca i u 19 stoljecu kad se je u svijetu razvijao nacionalizam (nacionalna drzava), to je zahvatilo i Hrvatsku."

Kad je zahvatilo Hrvatsku???
Vi ste mrtva puvala bili pod Austrijancima sludjeni vasom crkvom koja vam je utuvila u glavu da nema vece casti od sluzenju Vatikanu i Becu.

Za razliku od vas, nacionalna svest i slobodarski duh nikad nisu ni napustali Srbe. Mi smo non-stop ratovali protiv Turaka.

"Srbi zauzeli SVE Hrvatsko, Banke, Policiju, Poste, carine, diplomaciju, vojsku, upravu SVE!!!"

HAAAAAAAAAAHAAAAAAAAAAAHAAAAAAAAA
Au al ××××s u ××××× materinu, zemlji tesko koliko balegas lazes i mazes.

U vojsci sve sami Srbi, evo i dokaza: Tito, Tus (ratni zlocinac), Spegelj (zlocinac), Bobetko (prasac), Ajdemi Pushi (ratni zlocinac), Cheku (ratni zlocinac), Dudakovic (ratni zlocinac), i da ne nabrajam, sve Srbin do Srbina, sve moj do mojega. Zajednicko je da su svi pljunuli na zakletvu i povrh toga pocinili ratne zlocine!
I ono bradato blebetalo bese Vrhovno komandant oruzanih snaga!!!

U diplomaciji, isto Srbin do Srbina, dika do dike - Loncar, Planinka, Mikulic... sve bajni Sekretari SSIP-a, sve Srbin doi Srbina. U stvari ja i ne poznajem ni jednog bivseg SSIP-ovca sa da nije bio Srbin, BRE BRE BRE.

"I onda Hrvatska vidi KOLIKO je bolje bilo pod AU dominacijom, kad su se gradili putevi, infrastruktura, universiteti, ..ird - sve pozitivno."

Koje puteve budalo??? Kozije staze valjda. Kod mene u kraju glavni put makadam gde se nisu mogla mimoici dva vozila a da ne uspore do brzine pesaka sve do pocetka sedamdesetih prolog veka, kada se konacno asvaltiralo bar ono glavno. Makadam ima koliko hoces i danas.
Koja infrastruktura?
Koji univerziteti sem onoga u ZG???

Putevi se asvaltirali, fabrike nicale, struja provodila, voda dovodila, univerziteti se otvarali, hoteli na moru gradili... tek u SFRJ, onoj SFRJ na koju ti pljujes.
Siguran sam, za vreme AU u Hrvatskoj je bio mrak - onaj mrak kada gazda stoji sa cilindrom na glavi i korbacom u ruci, a vi bedaci kopate do neba.

Znas kako je bilo u HR u to doba?
Procitaj "Vece na skolju" od Alekse Santica pa ce ti sve biti jasno.

"Pucina plava spava,
prohaldni pada mrak.
Vrh hridi crne trne
zadnji rumeni zrak.

I jeca zvono bono,
Po krsu drsce zvuk.
S uzdahom tuge duge
ubogi moli puk.

Klece kosturi suri
pred likom Boga svog -
Iscu, al tamo samo
cuti rapeti Bog.

I san sve blize stize,
prohladni pada mrak,
Vrh hridi crne trne
zadnji rumeni zrak.

A moze i ona:
"Pikle su me prikovali
zlizane za ove daske.
Ja nisam vec doma videl,
ni na nebu sunca zarko"

Da se smrznes jbte! Prikovali ih pa samo veslaj dok ne umres! Brrrrrrr.
Mi vas oslobodili, nego sta, to su notorne cinjenice. Zovi nas kako god hoces ali smo vam pruzili ruku i iz ponora gubitnika prebacili vas medju pobednike sebi ravne.

Da da, "opancari" prekinuse agoniju u I sv. ratu, probise Solunski front, i preokrenuse ratnu srecu, razbise monarhiju u PARAMPARCAD, pre toga razbili i proterali Turke i sutnuli ih u guzicu preko Bosfora da se nikad vise ne vrate.

E sad stacemo, lepi vas prestolonaslednik koji vas je guzio tisucu godina, ne moze se vratiti, SJEBA MU ZNANJE GRAHOVLJANIN GAVRILO!
Jel ti se svidja to ime??? Cisto srpsko, jbte, kao Savo, Dusan, Nemanja, Milutin, Stefan...

Priznaj
17-11-2006, 11:42
Da su APSOLUTNO najveca govna i najveci krivci za sve nedace "na nasim prostorima" Istocnodrinski OPANCARI.

Kad to uvidis bit ce ti laksije...okrenut ces se sebi i svojem jadu i bijedi...

Mozda ti onda nesto iskrsne iz ludare... ali to je manje vjerojatno...

No nikada ne treba gubiti nadu - NIKADA...

Ti nikada
17-11-2006, 17:54
Nisi naucio razlikovati sadasnjost od proslosti... bliske, daljnje, kakve bilo... i to si uvjek tu dokazivao i pokazivao - sav si smusen i u vremenu i u prostoru...

...bit cu malo odredjeniji, jer znam da su ti ovakvi puckoskolski textovi maximum koji mozes desifrirati...

Svakome bi bilo jasno da - kad sam govorio o "soku" o putu "gusaka u maglu" 1918 mislio na kraljevinu SHS...

Esop
17-11-2006, 19:15
<font face="Courier" size="+2" color="red">
GALIOTOVA PESEM ( Veli Joze )

"....spokle su me zakovali
zlizane za ove daski.
ja ni sunca videl nisem
ni zagledal svoje majki.

more more sinje more..."

"... zalud strice duvas devas,
ne izduvas cega nemas..."

" ...Car odmice a Marko primice,
kad docera Cara do duvara,
Car se masi rukom u dzepove,
i izvadi kesu tih dukata,
IDI MARKO NAPIJ MI SE VINA..."

AH MOJ DORO DOBRI DORO
ALAJ SI NAM BLENTO PRAVI

ZNADES LI TI MOJ BIDNI PARIPE
KAD SU VESLA POKRETALA LADJE

TKO JE KOME TAD GACE KROJIO,
MA KOJA AUSTRIJA KOJI TO BAKRACI

A PAMETAN SI KAO DA SI I TI
TA VESLA SISAO U JUGO SKOLI

DOK JE KRALJEVIC MARKO STVARNO
TURSKOG CARA MALTRETIRO

MA REKOH TI VEC JEDNOM BATO
POGRESNA TI TA TVOJA LOGIKA

NORA DA IMADES JAKO DUGI NOS
JER AKO SI OVOLIKO PAMETAN

A NEVIDIS DALJE SI OD NOSA
BITI CE TI JOPE BLJESKOVA I OLUJA

KUPI KABANICU I CRNE OCALE
PA AKO BAS MORAS DA STALNO SISAS

UKRADI NEKOME I VESLO
PA SISI I PAMET PRODAVAJ

</font><br><hr><font face="Courier" size="+1"> Sve voce je zabranjeno jer je kiselo</font>

pjesmarica
17-11-2006, 20:52
oj esope, esope
gurni glavu u dupe.
Nek te mazi tvoja strina
()ovaj puta)
××××× materina.
Ne petljaj se u stvari koje ne znas!
i ne citiraj naopako jedinstveno vrijednu pjesmu Otona Zupancica.
Veli Joze je
refrain je:

SIL MI CELA KUCA BELA
SIL MI MAJKO PREBOLELA
......................
MORE, MORE, SINJE....!

i niko ne treba da ga preobradjuje, a tpogotovo takav dripac, ne!

Pa eto dva
17-11-2006, 23:04
stiva koja govore o bajnom zivotu u ropstvu kojim se nas VGS odusevljava.
Kad god procitam te dve stvari, najezim se.
Ima i treca "Sluga Jernej i njegovo pravo"
Koje pravo, u ××××× materinu - motiku u ruke pa rintaj.

Nego VGSe, svojevremeno si me pitao sta ce onaj kljun na srpskim opancima. Raspitao sam se i saznao.
Pa evo, Srbi su kroz svoju burnu istoriju uvek nekome upucavali nogu u guzicu, narocito onim najvecim. I onda se neko doseti da to bude efikasnije, pa konstruise kljun. Bez toga bese jako zamorno, jbga.
Zadovoljan sa odgovorom?

Ispade, jbga, da je taj dizajn bio jako ucinkovit - prvo opanak sa kljunom u tursku guzicu (u 18. veku i mlatili kao volove u kupusu), pa onda opanak u guzicu Bugarima koji su hteli Makedoniju, pa opamkom u guzicu Austrijancima i Rvatima na Ceru i Kolubari, i ond opanak u guzicu Svabama na kraju rata.

E sad cekamo tebe da dodjes paliti po Srbiji kako si i obecao. Razmisli dobro kako ce ti biti kad dobijes onaj kljun u guzicu. :(

heheheheee
18-11-2006, 02:23
....zalud grgo duvas devas i na srpsku karinu zijevas kad su ti zvalje musave kao u krmace poslije rovanja bare. :smile06: :smile06: :smile06:

Eh moj grgo sam si sebi dao krsteno ime DORO JEBA TE CETO BORO kad se nalije zestoke sljivke da to odere bez ikakve svirke , mozda bi ti doslo iz dupeta u glavu , nebi tu provodio dane i noci vec bi ceko kad ce ceto doci da te krese dok ti ne ispadnu oci . :smile06: :smile06: :smile06:

Ah moj tebi izgleda treba musko pa tu trazis srbe jer znas da od vas nema vajde kad vam isto treba vise nego hljeba :smile06: :smile06: :smile06:
Eh moj grgadoro srbi nisu peskiri , djabe molis svaki dan idi u Bec tamo te konjusari cekaju skupa sa svabama da vama konjusarskim babama pokazu ko je musko a ko mulac iz nhdh. :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: E ovako se grgo pjesme pisu da lice na pijesme a ne to kod tebe lici na magarcevu riku poljubis mu golu sliku. :smile06: :smile06: :smile06:

Ne znam
18-11-2006, 16:39
Ja o kljunu nista osim onog kako su mi to sumadinci objasnili kad sam bio tamo. Rekli su - NAJOZBILJNIJE - da su konstruirani da se covjek za njih drzi kad ××××!

Sta se tice vaseg nabijanja u dupe "VELIKIMA", niste se bas proslavili nesto narocito... Za Turaka niste vidli neku drugu obucu, a oni vam ostavili tone gena i obicaja... Rijesili ste ih se uz pomoc Rusa, ali glavni razlog njihovog nazadovanja je bio jaka industralizacija zapada... Turska zaostala (rucna?) (manoproizvodnja) nije imala sanse protiv zapadne industrijalizacije... kao niti Ruska, ali Rusija se je POCELA industrijlizirati poslije krimskog rata...

Kad danas pogledas Vojvodinu, vidis da ju je organizirala jedna napredna civilizacija - AustroUgarska...

Predji juzno od Beograda - vidis kako se je pasaluk razvijao stoljecima...

Pa opanaka kod HR Srba nije bilo! Kao niti u Vojvodini...

stocaru
18-11-2006, 18:56
kad ga ti vlastitoj materi guras u guzicu da li ti to radis sa masinom ili rukom - po turski. ×××× vas otac ustaski, najprije se perite 5 puita na dan, a ne jednom u pet sedmica, pa onda pokusajte govoriti o naprednosti, cistoci, kulturi. Sve od kulture sto danas na zapadu kao vrijedno vazi doslo je iz orijenta, samo je to zaobislo katolicko - koljacku zemlju, jasno je da do KuK sluga nije moglo doci. Sroljo skutorski, i kad bi dosao u Europu tamo mozes biti samo sluga kao pripadnik jedne posrano zaostale oblasti u `Rvackoj (jadna Hrvatska!)gdje primitivci jos vjeruju u majku bozju i nevino zacece (kroz uho!), a jebu vlastitu mater u brabonjcima zagadjeni supak. I ta majka bozja je perverzna izmisljotina ne katolicke, nego medjugorske crkve. Gdje je gospa nasla da se pokaze nekim dokazano seoskim idiotima, ali to je vratrima svejedno. Gospa kupi od ×××××× lovu, a za skutore je samo to vazno, jer kamen nema supka..

Ti ocito
18-11-2006, 21:31
POJIMA ne mas o buissnesu...

Ajde, bre leba ti, nagovori neku djecurliju negdje u pasaluku da je vidio Svetog Savu - pa to malo kvalificirano obradi - i ETO ti Buissnesa... Turaka koliko hoces...

heheheheee
19-11-2006, 07:37
e moj ushko :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: kukala ti majka takome glupom i nakaznom :smile06: :smile06: :smile06: kroz tvoje izvracanje se vidi da ti pucas od muke sto upozna svoj korjen. :smile06: :smile06: :smile06:

Pa da znas
19-11-2006, 17:15
ipal :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

ali... :smile20: :smile18: :smile16: :smile16: :smile16:

Mozda: :smile07: :smile08: :smile09: :smile10: :smile11: :smile12: :smile13: :smile14: :smile15:

vidis
20-11-2006, 17:48
grgo kako godine cine svoje :)) :)) :)) ne kaze se djaba star posenilio . :)) :))

pa eto
20-11-2006, 20:37
Opet :smile15: :smile14: :smile13: :smile12: :smile11:

I tako :smile20: :smile19: :smile18: :smile17: :smile16:

Mozda :smile10: :smile09: :smile08: :smile07: :smile06:

Verojatno ;) :)) :o :( :)

i tako to :smile16: :smile16: :smile16: :smile18:

ovako
21-11-2006, 04:32
se porazeni ponasaju :)) :smile06: :)) :smile06: :)) :)) :smile06: :smile06:

pa da znas
22-11-2006, 08:57
... :)) HHEEE
:smile06: HHEEE
:smile08: HEEEE
:smile20: ???

Jelda? zanimljiv nacin komuniciranja..
:o :o :o :)) :smile07: :smile06: :smile11:
:smile13: :smile14: :smile15:

hehehe
22-11-2006, 18:18
vidis kako si nepromisljen stavljas bilo gdje hehehe , sto znaci da se osjecas porazenim :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: sta bi se imalo odgovoriti na istinu vec da se krivis od muke . :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Zanimljivo
23-11-2006, 19:09
HEEEHE :smile06: :smile06: :smile06:
HEEHEE :smile06: :smile06: :smile06:
HEEHEE :smile06: :smile06: :smile06:
:smile20: :smile19: :smile18: :smile17: :smile16:
:smile11: :smile10: :smile09: :smile08: :smile07: