PDA

Pogledaj cijelu verziju : JOS JEDAN DOLIJATOR: Uhićen Šefik Alić

S. TULIĆ, Z. JURILJ
03-11-2006, 12:45
AKCIJA SIPE U BUŽIMU
Uhićen Šefik Alić, zapovjednik zloglasnog voda Hamze

BAŠTRA - Pripadnici Postrojbe za specijalnu potporu državne Agencije za zaštitu i istrage SIPA-e jučer su oko 6.30 sati u mjestu Baštri pokraj Bužima, prema nalogu suda Bosne i Hercegovine, uhitili Šefika Alića, sina Mumina, rođena 1968. godine, nekadašnjeg zapovjednika Izviđačko-diverzantskog voda Hamze iz sastava 505. Bužimske brigade.

Spektakularno uhićenje do zuba naoružani pripdanici SIPA-e, potpomognuti s nekoliko transportera, izveli su prema nalogu tužiteljstva BiH, koji Alića sumnjiči za zločin nad ratnim zarobljenicima tijekom "Oluje".

Uhićenja je izvedeno za nekoliko minuta, i to kad je uhićenik krenuo na posao u javno komunalno poduzeće te je ubrzo prevezen u pritvorsku jedinicu suda BiH, u kojem će najvjerojatnije čekati suđenje.

Jedan od očevidaca Esmir Muratović, među ostalim, izjavio je kako su mještani primijetili brojna transportna i blindirana vozila, a u neposrednoj blizini bilo je raspoređeno dvadesetak specijalaca s crnim kapama s prorezima za oči. Revoltirani i ogorčeni Alićevim uhićenjem, stanovnici su Baštre automobilima i traktorima zapriječili regionalnu cestu prema Bužimu i prosvjednim okupljanjem zatražili od mjerodavnih odgovor zbog čega su pripadnici SIPA-e to učinili.

Za njega tvrde kako je u svakom trenutku bio dostupan istražnim tijelima i na njihov poziv sigurno bi se odazvao. Zbog prosvjedna okupljanja, koje je počelo samo nekoliko minuta nakon Alićeva uhićenja i trajalo do zaključenja lista, potpuno je blokiran promet između Velike Kladuše i Bihaća. U prosvjednoj blokadi sudjeluje oko stotinjak mještana Baštre i Bužima s osobnim automobilima i poljoprivrednom mehanizacijom.

Uhićenje nekadašnjeg zapovjednika Diverzantsko-izviđačkog odreda Hamze uvod je u procesuiranje zločina koje su te postrojbe počinile u sjeverozapadnoj Bosni i međugraničnom pojasu BiH i Hrvatske.

Spomenimo da je preistražne poslove u tom slučaju tužiteljstvo BiH otvorilo i protiv zapovjednika Petoga korpusa Armije BiH generala Atifa Dudakovića, nakon što je tužbu protiv njega podnijela Vlada Republike Srpske.

@@@@@
E pa izgleda nema vise zajebancije, nema vrdanja.
Zlo raditi, dobru se nadati, nece vise moci.
Odzvonilo balkanskim kabadahijama.
U civilizaciju stoku, u Evropu, u 21. vek!!!!!!!

boga mi
03-11-2006, 21:18
polako ali sigurno najebase koljaci, bar u Bosni: Najprije ustaski, to je jako dobro, ali moraju i cetnici doci na red. Mladici,Karadzici...treba da dopune listu na kojoj su upisani KK-krscani-koljaci. I ne to da im sude nekakvi demokratski sudovi u Haagu, dugogodisnje naseranje, pa kezne u Hotelskoj atmosferi (Plavsic!)!
Bandu treba pustiti medju GOLORUKI narod, bosanski naravno. Pa cete onda vidjeti sta je pravda, kurvinska bando!!

Nemam
03-11-2006, 22:05
nista protiv da se sudi svima koljacima. Valjda sam bio jasan u gornjem postu.

istina,,
04-11-2006, 02:23
I ja sam isto da se sudi svim koljacima bez obzira koje su boje , profesionalnost mu je ista,Kako su god muslimani stradali od Srba i Srbi su isto i kad se doda zapadni pomagaci Srbi su ti koji su bili nazalost najvece zrtve i ovoga vanpirskog pira koji im je podmetnut radi tudjih interesa.
I ja sam da se Sudi Mladicu ali i Safetu Orlicu na isti nacin kao i Ljuburicu .Isto nije nimalo Alija neviniji nego i Karadjic i jos gore kad se uzme u obzir uvoz stranih Muhedjedina koji su sjekli glave u ume Alaha ljudima na svom pragu kad se sve uzme u obzir za realnost je ocekuvati kome bi se trebalo vise suditi .
Isto tako je i u Hrvatskoj ,Nemogu Drbi stalno biti ovce za klanje kad se kome cefne, sad turcima sad ustasama ,Svaki krvolocnik. bi sebe posveti sa sabljom u ruci a sveca okrivio za zlocinca sto se konacno pokusao braniti. :smile17:

istina,,
04-11-2006, 02:25
I ja sam isto da se sudi svim koljacima bez obzira koje su boje , profesionalnost mu je ista,Kako su god muslimani stradali od Srba i Srbi su isto i kad se doda zapadni pomagaci Srbi su ti koji su bili nazalost najvece zrtve i ovoga vanpirskog pira koji im je podmetnut radi tudjih interesa.
I ja sam da se Sudi Mladicu ali i Safetu Orlicu na isti nacin kao i Ljuburicu .Isto nije nimalo Alija neviniji nego i Karadjic i jos gore kad se uzme u obzir uvoz stranih Muhedjedina koji su sjekli glave u ume Alaha ljudima na svom pragu kad se sve uzme u obzir za realnost je ocekuvati kome bi se trebalo vise suditi .
Isto tako je i u Hrvatskoj ,Nemogu S SRBI stalno biti ovce za klanje kad se kome cefne, sad turcima sad ustasama ,Svaki krvolocnik. bi sebe posveti sa sabljom u ruci a sveca okrivio za zlocinca sto se konacno pokusao braniti. :smile17:

postoji jos RH
04-11-2006, 08:37
kabadahijska drzava. I to treba unistiti. Tu i dalje prijete Jasenovci, Gradiske, Mamule, Dretelji a da o zlocinima pocinjenim u Bosni ne govorim.Iz priloga sa ove stranice i danas se moze vidjeti sta kurvini sinovi jos zele, misle i cemu se nadaju, na cemu rade....

A nisi
04-11-2006, 13:08
ukljucio SREBRENICU, bre ××××× ti materina.

opet
04-11-2006, 14:08
"××××× materina" u I-netu, ovoga puta bez Drine i u jednini. ×××××× se popravlja, mora se priznati. Sa idiotima se mora imati strpljenja..
Uci majmune, uci!!

opet
04-11-2006, 14:08
"××××× materina" u I-netu, ovoga puta bez Drine i u jednini. ×××××× se popravlja, mora se priznati. Sa idiotima se mora imati strpljenja..
Uci majmune, uci!!

"opet" ti
04-11-2006, 18:24
Pa vidise tko je ××××××,trebas poslati dvije te iste poruke da te ljudi razume. Nece ti to pomoci, mali vlase, ti si prevelika ×××××× za ljude da te razume.
A sada idi tri puta preko Drine u tri picke materine, glupi posrani vlase.
Boli bez domovine? Smece cigansko, nabije ti moj tovar kevu u posrano dupe.

Kad sam
04-11-2006, 23:23
rekao "U civilizaciju stoku, u Evropu, u 21. vek!!!!!!!",
to se odnosi i na tebe iznad tovare.

Samo psujes, samo ×××××ras, samo netso tandrces jedno te isto kao muva zunzara.

Doduse, ja ti skoro nikad ne odgovaram, ispod casti mi je, ali evo ovo je iznimno da ti kazem da naucis nesto iz ovoga topika, da se civilizujes.