PDA

Pogledaj cijelu verziju : Malo orientalne statistike - 7 mjeseci-deficit 3,1 MLRD €

Gary
18-10-2006, 11:22
Deficit u spoljnotrgovinskoj razmeni Srbije u prvih sedam meseci ove godine bio je 3,1 milijardu evra, što je za 26,6 odsto više nego u istom periodu prošle godine, saopštio je danas Republički zavod za statistiku (RZS).

U saopštenju se navodi da je ukupna spoljnotrgovinska robna razmena Srbije od januara do jula bila 7,9 milijardi evra, što je porast od 26,4 odsto u odnosu na isti period 2005. godine.

Izraženo u dolarima, robna razmena sa inostranstvom bila je 9,9 milijardi dolara.

Srbija je u prvih sedam meseci ove godine izvezla robu u vrednosti od 2,4 milijarde evra, što je za 26,2 odsto vise nego u istom periodu 2005. godine, dok je uvoz porastao za 26,4 odsto i dostigao je 5,5 milijardi evra.

Pokrivenost uvoza izvozom iznosila je 43,8 odsto, a u istom periodu prethodne godine bila je 43,9 odsto.

Kako navode iz RZS-a, ukoliko bi se u rezultate spoljnotrgovinske robne razmene uključio promet sa Crnom Gorom, onda bi ukupna spoljnotrgovinska robna razmena Srbije s inostranstvom bila 8,3 milijardi evra, a deficit 2,7 milijardi evra.

Znaci
19-10-2006, 18:15
Srbija racuna da ce ove godine izvesti roba za cijelih 4 milijarde €.

Hr je samo od turizma ukasirala kojih 8 milijardi €! + Izvoz roba razumije se...

a koliko
20-10-2006, 06:56
se racuna Gotovina, i njega ste izveli, picke ustaske, izdajnicke.

Znas
20-10-2006, 08:58
Ti nas Malmoite, Hrvatska je mala... vrlo mala, Gotovina ce pred tima velikima dokazati da je branio i OSLOBADJAO fomovinu... ponizavajuce, ali drugacije nije islo...

znas sta
20-10-2006, 09:43
je vas jedini donekle civilizran politicar (kojeg ste zbog toga ubili) rekao:

"ako moras progutati tri zabe, progutaj prvo najvecu!"

A vi imate jedno 50 najvecih za progutati, a niste do sad progutali niti jednu!

Super, covijece,
20-10-2006, 12:32
turisticka sezona bila bericetna, znaci moja rodbina u Hrvatskoj ce primiti penzije na vreme, a mozda se desi i povisnica - nije lose nije lose :)

Sto se tice srpske privrede i srpskog trzista, zbog cinjenica da 40% izvoza Hrvatska plasira na srpsko trziste:

1) ne bi podcenjivao srpsko trziste ni srpsku ekonomiju (btw, Srbija su vrata za ogromno rusko i kinesko trziste sa kojima Srbija ima vrlo povoljne trgovacke aranzmane)

2) ne bi se radovao ekonomskim neprilkama u Srbiji jer ispadas glup.
Onaj Hrvat ko ima interes u Srbiji pljuno bi ti u usta, a takvih nije mali broj.

Jednom sam ti rekao a sad cu ponoviti, interes i Hrvatske i Srbije da obe drzave idu napred. Jedna i druga strana ima motiv vise tim pre sto nema jezickih prepreka, sto je tradicija u ekonomskoj saradnji na mestu, sto smo upuceni jedni na druge u mnogo cemu.

Napredak jedne, a stagnacija druge, ne bi bilo ni malo u interesu one prve. Ko ima i malo pameti u glavi, razumece.
Od tebe ne ocekujem da razumes jer si otpisan slucaj, zastareo, sa jos uvek nekakvim podela i granicama u toj tvojoj ludoj tikvi, iako ti je jasno da je granicama i podelama odzvonilo (neki je nisu priznavali ni u toku rata).

Jos nesto, Vegeta nigde u svetu nece naci toliko kupaca kao u Srbiji, nigde. Pa ti skontaj, ako mozes.

Koga
20-10-2006, 12:53
boli ××××× za srpsku ekonomiju?
Budalo jedna, ×××× se sam samcat.

odakle ti
20-10-2006, 15:45
podatak da je Hrvatska na srpsko trziste prodala 40 izvoza?? Iako je ne bi imao nista protiv, dog god se trgovina vodi robe polacaju u € ili $! No problems... Nazlost, Srbija nije niti deseta po izvozu odnosnu uvozu u Hrvatsku... Ti po obicaju bljune i ostanes ziv! Ovako:

Izvoz 2005: Italija 21.8%, Bosnia and Hercegovina 14.7%, Njemacka 10.7%, Slovenia 8.1%, Austria 7.3% (2005)

Uvoz:

Italy 15.9%, Germany 14.9%, Russia 9.1%, Slovenia 6.8%, Austria 5.8%, China 4.7%, France 4.2% (2005)

Bilo juce
20-10-2006, 16:03
u "Vecenjem Listu". Steta sto nisam sacuvao. Naslov je glasio "Ugledajmo se na mafiju, kako oni lijepo medjusobno posluju", tako nesto. Nije moglo da ti promakne.

U svakom slucaju, nisu daleko od istine. Meni je poznato iz vise izvora...

Cinjenica je da Srbija ima free trade agreement i sa Rusijom i Kinom, i to je ono sta hr privrednicima pada u oci.

Ekonomska saradnja izmedju dve zemlje je u fenomenalnom usponu i to ne mozes negirati, niti se moze ne primetiti.

ma kakav
20-10-2006, 19:20
"free agrement" sa Rusijom??

Covjece kupi koliko hoces nafte, plina i plati po svjetskoj cijeni! Tocka!

Isto tako i prodaj...
Nikakav agrement ti ne treba...

Zar
20-10-2006, 20:26
zaista neki ljudi vode brigu o Srbiji i njihovoj ekonomiji?
Naka cigani krepaju i nek se nauce raditi, garavi cigancici.
Nikad vise zajedno sa ciganskim govnima.

Nema vama
21-10-2006, 00:37
zivota bez majcice Srbije.
Sto no kazu, svuda prodji svojoj kuci dodji.

Lep ovaj naslov "orient...bla bla bla"
Orijent se tek budi - Kina vec sada ima najvecu stopu privrednog rasta, Rusija nezaustavljivo krece istim stopama.
(Eno Putin prezaposlen primajuci EU drzavnike, svi hoce parce ruskog cake-a, - ruske nafte, ruskog gasa - ogromnih ruskih resursa...

Jebga, nema se sta traziti na zapadu u preostroj konkurenciji i prezasicenim trzistima, UPRAVO ORIJENT POSTAJE HIT.

A mi sa bracom Rusima i bracom Kinezima imamo FREE TRADE AGREEMENT, i to je cinjenica koja se ne moze pobiti.
Sa Japanom imamo super odnose...

Mashala mashala

To je
21-10-2006, 07:57
FANTASTICNO!!

Tako i nastavite sa vasim "free agreementima" i na kraju i se prikljucite tim zemljama. Mi malo jos ucvrstimo granicu na Drini (mozemo i podijeliti troskove) tamo gdje se je Rimsko carstvo podijelilo 395 - Drina do Boke.... i MIRNA BOSNA!

Svak zna gdje pripada i tamo ostaje - zar ne?

Mi se prikljucujemo
22-10-2006, 00:19
Evropi, a sa istocnim gigantima ostajemo kao i dosad.
Stono kazu "Umiljato tele dve majke sisa". Tako je bilo i sa Jugom - dobo sa arapskim svetom, dobro sa zapadom, dobro sa istokom - di ces boljshe! Tito je u tome bio maher, svaka mu cast.

Naravno nikad necemo izgubiti iz vida ni nasu nevernu bracu. Bice i za vas, nista se ne sekirajte.
Rekao sam, beg nikad nije bio cicija.

Srpljenja malo dok obavimo privatizaciju do kraja, pa ima samo da gledate i da se divite, bre bre bre :) :) :)

Pogledaj
22-10-2006, 07:30
Koliko MI trgujemo sa Rusima i Kinom, a koliko vi?

Mi imamo ODLICNE odnose sa oba... a odnosi su uvjek dobri kad se trguje... sve je drugo prica...

Samo vi ste DALEKO, JAKO daleko od evrope...

A ste se Tita tice...mogao je biti msaher za hladnog rata...sta je bilo poslije...

I??? kud je to tu Yugu odvelo?? kako je to njegovo maherstvo zavrsilo??

Napravio je najkompliciraniju zemlju na svijetu, koju su samo kontradikcije (suprotnosti) povezivale i ON osobno!

I zavrsila je tako na "ropotarnici" povijesti... najneuspjesnija zemlja (jedna od?) svih vremena...

Jeste, ta
22-10-2006, 12:13
"bezvezna" zemlja je imala samo 2/3 danasnjeg SAMO Hrvatskog duga.

Jbga, pojavili se rusitelji pa je srusili.

Bila je to super zemlja, sa ogromnim ugledom u svetu, sa visokim standardom, posla do guse, love do krova, posla po arapskim zemljama, po Kinama, po Rusijama, cak i u latinskoj Americi...

Nije bilo tajkuna, nije bilo predofilije, nije bilo ovolikog ubijanja, nije bilo mafije...
Sto neko rece, znalo se ko kosi a ko vodu nosi.

"Bila jednom jedna zemlja"

Pa vidis
22-10-2006, 12:34
Ti kakva je to super zemlja bila (ekonomski) kad ju je 2/3 danasnjeg HR duga unistilo. A Hr koja je imala 1/4 YU stanovnistva i 35% YU BDP-a to bez problema servisira a privreda raste kojih 4,5%-5% godisnje i to BEZ inflacije i bez devalvacije! Kuna je cak nesto jaca danas nego 1994 kad je uvedena na DM (odnosno € danas). Sjeti se te super zemlje Yuge u njenoj agoniji poslije Titove smrti... Par-nepar voznje, nestasice svega i svaceg, inflacije kojih 2500% LUDNICA.... do KRAHA! A koje sa njomm krahirao??? Onaj koji je od nje zivio (na grbaci drugih) - SRBIJA!
Kazes "super zemlja" "posla do guse", a 1 miliun "yugoslavena" gastarbajtira po evropi i svijetu koji su za Tita otisli trbuhom za kruhom.
YU bila "super zemlja" "sa ogromnim ugledom"...

JOOJ... ajoooj... Yu ugled je stvorio Tito i to samo jednim - doduse znacajnim i NAJBOLJIM potezom u uvjetima kakvi su bili 1945 - 1950, (njegova-komunisticka pobjeda u WW2 te Staljinov pokusaj koloniziranja YU), ...ODUPRIJETI se Staljinu! Svijet je bio blokovski podjeljen, a da bi Tito mogao politicki prezivjeti, MORAO je donekle otvoriti granice i pustiti tih miliun ili vise mladih i nezaposlenih ljudi (koji nisu htjeli biti clanovi SK, te nisu imali privilegije zaposljavnja). I posto je svijet bio blokovski podjeljen Tito je vjesto manevrirao izmedju ta dva bloka i lijepo ekonomski profitirao... i sav onaj "standard" koji je na taj nacin stvoren je bio lazan jer nije bio baziran na radu i produktivnosti... Cim je Tito umro, racun je dosao na naplatiu a sa nime se je cijela ta LUDA i APSOLUTNO NEMOGUCA tvorevina RAPALA kao kula od karata!

idemo dalje,
22-10-2006, 22:18
nije bilo ovoliko samoubijstava, nije bilo dozvoljenog nacizma, nije bilo dozvoljenog rasizma, nije bilo dozvoljenog shovinizma, nije bilo ovolike pljacke, nije bilo adhok bogatasa, nije bilo ovoliko mediokriteta i lica mracne proslosti u vlasti...
Mogao bi da nabrajam do sutra...

Nije bilo svega ovoga zbog cega ni ti jadnice nemas petlju da se vratis iz te tvoje severne rupetine, uprkos BNP-ovima, "obilatoj" turistickoj zetvi, ××××nim leptiricima - "blagostanju".

Citam VL i cudom ne mogu da se nacudim koliko ubijstava, samoubijstava, pljacke, kriminala, dolijatora ....

Mars bre u kjurac!

Samo jos ovo
22-10-2006, 23:14
sta cenim da je vazno reci:
MENI JE CAST STO SAM ZIVEO U ONOM DRUSTVU I ONOM VREMENU, PRE SVEGA ZBOG MORALNIH VREDNOSTI, LJUDSKIH VREDONSTI I SIGURNOSTI KOJE JE ONO DRUSTVO FORSIRALO A POTOM I LEPOG UJEDNACENOG (U ODNOSU NA OVO CUDO) OPSTEG STANDARDA OD TRIGLAVA DO DJEVDJELIJE.

Eto, cak i Sendi Thom bi zelela da zivi u onom vremenu. Poslusaj, budalo jedna, sta devojka kaze, ako meni ne verujes:

http://www.videocodezone.com/videos/s/sandi_thom/i_wish_i_was_a_punk_rocker-3.html

E pa Sandrice moja, sta ti mogu
:(

Da je
23-10-2006, 08:44
ono vrijeme bilo (kako ga ti nazivas, mislis valjda ne samoupravljacku, perverzne orgije), na bilo koji nacin zdravo ili odrzivo - vjeruj mi prezivjelo bi.

Pokazalo se je bas ovo sta sam ti gore naveo - a i tu na kilometrima topica koji dodiruju i tu temu, - da je to bila nadasve nezdrva, DEFINITIVNO neodrziva, a ja bi rekao i perverzna epoha...

to ti je isto kao kad jedes vlastitu substansu da bi mogao orgijati...znas onu rimsku, poslije koje je rimsko carstvo palo: "KRUHA I IGARA"... save se je pocelo raspadati, ali svjezeg pijeska (za arenu) iz arabije, gladijatora i igara je bilo kad ja i kruha nestalo...

Tako je nekako i YU zavrsila... i sva ta epohe koja je bila za neke dobra a za vecinu losa... a svi su platili STRASNU cijenu njenog uklanjnja...a da Srba bilo nije, odnosno da su imali poslije svega TRUNKE civiliziranosti u sebi, bar tako krvavo nije trebalo proci... ali oni su za to "kruha i igara" borili do posljednje kapi krvi... i sad je zbog toga njima, bas njima najlosije od svih!

Ja ti kazem, budalo
23-10-2006, 10:07
jedna, da su gotovo svi lepo ziveli, narocito od Triglava pa do Djevdjelije:

1) besplatno skolovanje,
2) besplatno lecenje,
3) nesmetani protok robe, ljudi, tehnologije,
4) povalsteni status kod US,
5) trgovinske olaksice sa istokom,
6) posla do guse po arapskim i nesvrstanim zemljama,
7) nije bilo kriminala kao sad,
8) nije bilo banditske pljacke kao sad,
9) nije bilo pedofilije (makar su bili sterani u misiju rupu),
10) nije smelo da bude rasizma, nacizma, diskriminacije bilo kakve vrste,
11) crkva bila sterana u misju rupu da se bavi crkvenim stvarima, a ne da upravlja zemljom i da predstavlja paralelnu vlast,
12) porazeni nacisticki elemnti isto tako bili sreani u misiju rupu,
13) zaduzenost zemlje daleko manja od Hrvatske danas, a manje od danasnjeg slovenackog duga,
14) po popularnosti, zemlja bila jedna od vodecih u svetu, cime se ni u ludilu ne moze pohvaliti ni jedna bivsa clanica danas,
15) sloboda putovanja po celom svetu u meri u kojoj ni jedna socijalisticka drzava u svetu nije bila u stanju da pruzi svojim gradjanima u to vreme...

A sto se tice divljastva, ja bi rekao vise naivnost u mom narodu, a perfidna politika nacista kod vas - politika da se Srbi svedu na puku manjinu.

Ponovicu jos jednom, cast mi je sto sam ziveo u onom vremenu i onom drustvu koje je postovalo civilizacijske vrednosti koje su danas promovisu u dansnjim istinskim demokratskim drustvima - medjunacionalna tolerancija, ravnopravnost, zajednistvo, slobode, sigurnost i prava coveka...
A bio sam ponosan odakle dolazim i kojoj zemlji pripadam, jer su nas cenili na zapadu, a obozavali i zavideli nam na istoku.

Eto toliko, pitaj Sandi ako meni ne verujes.

P.S. Dobro da li se ti mozda ne slazes sa bilo kojom od gornjih 15 tacaka???
Hajde budi iskren pa priznaj, jbte, ko prizna pola mu se dodaje :)

sto je jos
23-10-2006, 10:14
i najvaznije nije bilo razularenog ustastva i perfidnog vatikanskog uljeza.
Ko danas razvoj u svijetu prati mora priznati da ni hrvati ni srbi nemaju velike sanse.Nece se uvijek trpiti koljacka amerikanizacija u Hrvatskoj ni obicna primitivnost u Srbiji.
I skutori i sapcani ce morati da promjene sami sebe - ili e ih promjeniti ostali.

Sta mislis, da
23-10-2006, 12:34
li su negdasnje novine iz sfrj bile pune ovakvih stvar:

"Privedeni maloljetnici zbog ubojstva pajserima"
"Tucnjava Zadrana sa Slovencima, domacini provocirali narodnjacima"
"Trojica uhicene zbog prebacivanja ilegalnih emigranata"
"Dvojica malodobnika iz Omiša privedena zbog ubojstva povratnika iz Njemačke"
"BBB ga poprskali suzavcem i izboli nožem"
"Glavaševa tajnica prenosila naloge
za likvidacije civila"
"Zločin u Dućama priznao 16-godišnji malodobnik"

Pa jbte, ako vam malodobnici vec sad ubijaju, sta ce raditi kad odrastu???

Mislio
24-10-2006, 08:27
sam da te pustim da zivis u iluzijama, ali predomislio sam se:

Kako sam ja - i svaki covjek koji je odrastao i shvatio zivotne realnosti -dozivio (dozivljavao) Yugu:

Jedini kontakt sa "zapadom" mi je do koje 16-te godine bila TV i filmovi. Tu se vec pojavljuje konflikt, Kako je moguce da taj zapad, za koji nam u skoli govore da je truo, izrabljivacki, imperijalisticki itd, zivi toliko bolje od nas, koji bi po pricanjima iz nasih novina, skole itd trebao biti nesto najbolje na svijetu?

Prvi konkretni kontakt sa tim "misticnim" ljudima iz zapada dozivio sam sa kojih 15-ak godina, na moru... I odmah vidis razliku, oni materijalno i na svaki drugi nacin ostavljaju dojam vece civiliziranosti, slobode, samopouzdanja - SVEGA!

Sva moda, muzika, hitovi... itd dolaze sa zapada... A za njih najnormalnija materijalna dobra - kod nas ocarinjena i kostaju 100-500% vise nego kod njih, a nase place 1/5 (AKO??) njihovih!

Mislio
24-10-2006, 08:28
...Sa kojih 17-18 godina prvo putovanje na zapad. Pripreme: kupovanje na CRNO DM i $, dobivanje viza za neke zemlje itd...Kod samih granicnih prelaza mislis da su kontrole kojima si izlozen normalna stvar... i udjes u Austriju, Italiju i dalje vidis OGROMNU razliku u kvaliteti cesta, nema vise Fica i slicnih sprdacina, trgovine pune svega i SVE, AMA sve bolje kvalitete od nasih. Mi tamo idemo kupiti neki usrani BOFL, za njih cesto otpad za nas super... Uglavno takve posjete ti nabiju jos vise komplexa nego sto si ih imao prije.

Povratak kuci:

STRAH od granice, CARINA!!! nekad "prodjes" pa se pohvalis, nekad ne...

Prvo putovanje na istok: EEE tu smo mi na konju, sve jeftino... JOS losiji auti od nasih, JOS losiji izbor robe...

Ti si se valjda volio sa usporedjivati sa Istokom... a ja sa zapadom...

Nastavlja se....

dok si to mislio
24-10-2006, 10:04
na mom kurcu visio,
na jajima spavo
guzice mi davo.

ti i takvi se i jesu uvijek prodavali za "bofl". Pokondireni blesane! Fukaro!
Kakav danas auto vozis? Porse, Mercedes,BMW ili nekog polovnjaka!
U cemu stanujes? U vili ili u otrcanoj zgradurini izvan grada.Odmor u Italiji, Francuskoj ili na masovnoj "plazi" neke izvangradske iskopine? Osim zavisti i krvilocnosti nisi ustastvom dobio nista. Bez ikakve sanse za bilo kakvu srecu.Sanjas? Ima snova iz kojih se covjek oznoje probudi! ×××××ne!

Posto
24-10-2006, 11:38
...si Srbin - "idemo dalje", kako to ti kazes...

Politicke slobode??? 0- nista!

4 temeljna zakona (u Islamu 5)

1. Socializam
2. Samouprvljanje
3. Nesvrstanost
4. Tito

TOCKA! Masu neistomisljenika nema SANSE ista postici - a da bi dobio sansu, cesto i dobio posao. Vaznija administracija, policija, politika i vojska ISKLJUCIVO zaposlena clanovima partije, svima drugima zabranjen pristup.

zatvori puni "neprijateljskih/klasnih elemenata", bubrezi krvare... velik dio pobjegao na zapad da bar malo iskoristi potenciale koje ima... da bar donekle stvori nesto vise od zivota nego mizeriju koju mu YU i sistem omogucava.

Ko se uclanjuje u partiju?? Pretezno seljaci, Srbi itd... Pa u skladu sa time i drustvo napreduje...

1) besplatno skolovanje, - Sjecam se kraja ljeta prvog rujna i PANIKE - KO ce kupiti sve knjige i sve sta treba za skolu? besplatna skola? U Svedskoj na zapadu DA! u YU? samo predavanje - nista drugo!
2) besplatno lecenje, osnovno, ambulantno, ali opet ne za one koji ne rade... MORAS imati radni odnos/knjizicu. Kompliciranije i skuplje stvari trebaju cesto MITO!

3) nesmetani protok robe, ljudi, tehnologije,
NAJVECA ×××××rija koju si bljunuo... Nesto veca sloboda nego na istoku, ALI dalekooooo od slobode!

POSTO
24-10-2006, 11:38
4) povalsteni status kod US,
Ne znam da li bi se smijao ili plakao... Reci mi da li je bolji status od YU imala na. pr, Italija? ili Turska?

5) trgovinske olaksice sa istokom...
...a sa kim je taj Istok trgovao? sta to znaci olaksice za nas?

6) posla do guse po arapskim i nesvrstanim zemljama... za sitnu lovu, bolji smo od njih u gradjevini ali mnogo slabiji od "zapada", no nasa cijena rada je toliko niska da smo uzimali poslove...

7) nije bilo kriminala kao sad - MA NEMOJ... nije bilo toliko splobode medija da o tome pisu...kao danas..

8) nije bilo banditske pljacke kao sad
MNOGO gore nego danas... Sve kuce, vile, otoci, i sta ti ja sve neznam koji su kupljeni sa odstampanom lovom, te sa smijesnim kamatima, a ko je kredite dobivao?? Komunisti... ne bilo ko...u par godina su otplate postale smijesne... PLJACKA nad PLJACKAMA!! A cijeli narod pusi i kroz inflacije placa cijenu toj pljacki..

9) nije bilo pedofilije (makar su bili sterani u misiju rupu),

UVJEK je toga bilo jednako na cijelom svijhetu... sad se konacno o tome pise...vise nije tabu..

...NASTAVLJA SE...

Budalo jedna,
24-10-2006, 12:01
sta ××××s, oruzanih napada na banke, menjacnice, poste i ostale institucije koje su baratale novcanom masom, nije bilo ni 5% od danasnjih.

Sta ××××s, besplatno su se mogao leciti i nezaposleni i zemljoradnici.

Sto se tice skolovanja, sta mislis koliko treba da plati jedan student na zapadu da zavrsi fakultet?
E vidis, takvi studenti su zavrsavali univerzitete besplatno u sfrj. ××××s knjige, cena knjiga je minorna u odnosu na skolarinu danas. Ja nikada nisam imao veci udar na budzet kupovinom knjiga. Kupis jednom godisnje i miran si.

Sta ××××s, kontakt sa svetom imao si preko strucne literature. Ja sam mogao da idem u Americku citaonicu i da iscitavam casopise i, knjige i novine do mile volje. Uz to imali smo knjizaru stranih knjiga. Mogli smo naruciti knjige ako ih trenutno nije bilo.
Na poslu sam imao americke casopise iz struke svakog meseca, iskcitavanje besplatno, kopiranje slobodno.

Nemoj bre meni da solis pamet, ziveo sam u tom vremenu.

NASTAVAK
24-10-2006, 14:26
13) zaduzenost zemlje daleko manja od Hrvatske danas, a manje od danasnjeg slovenackog duga,

JOOOJ... o tome sam ti pisao... Taj jadan dug od kojih 20 MLRD $ unistio Yugu, a HR sa skoro 30 MLRD sve fino servisira i napreduje za koji 5% godisnje... ( a imala 1/4 stanovnika YU).
Osim toga?? Sta znaci velicina duga?? Sta to znaci da Svedska duguje kojih 130 mlrd €?? A da na pr. Rumunjska nije bila za Causeska NISTA duzna, TJ. ON je sav dug otplatio i POTPUNO unistio zemlju... do gladi!?? Daj konacno nesto jednom nauci....
14) po popularnosti, zemlja bila jedna od vodecih u svetu, cime se ni u ludilu ne moze pohvaliti ni jedna bivsa clanica danas,

Znas kako su nas gledali za hladnog rata? Kao jednu egzoticnu balkansku zemlju seljaka i primitivaca, koja se je eto USPJELA oduprijeti Staljinu i istocnom bloku... sto je bilo mnogo pozitivnije od ostatka Istocnog Bloka...

15) sloboda putovanja po celom svetu u meri u kojoj ni jedna socijalisticka drzava u svetu nije bila u stanju da pruzi svojim gradjanima u to vreme...

Tu se tocno vidi sa kim si se ti usporedjivao a sa kime JA! Istok - Drina, a ja Zapad!

KO??? na kugli zemaljskoj (osim istocnog bloka i ostatka komunizma) nije mogao putovati slobodno po cijelom svijetu??

A sto se tice divljastva, ja bi rekao vise naivnost u mom narodu, a perfidna politika nacista kod vas - politika da se Srbi svedu na puku manjinu.

I kad se v idi ovo sto sam do sad pisao vidi se KO i kakva ideologija je vladala ... ti si tipican HOMOYUGIS/balkanus...

NASTAVLJA SE....

ti si
24-10-2006, 16:47
stvarno ××××××...U NASTAVCIMA, sund kao Gricka vjestica ili jedna ode onih ludara iz Marije bistrice, Veprica ili Medjugorja....u zemlji neshvatljivih gluposti i "cuda".
Toliko se zasrali tu malu zemljicu da vas samo i cuda mogu spasiti. To jvam je i jedina sansa!
Prvi preduslov za to, glupost, ste vec ispunili.

YU
24-10-2006, 20:30
Nije bila ni u kavom trgovinskom sistemu (SEV, EG/EU, CEFTA itd), imao je samo vezu sa sirotinjom iz afrike i Azije...TU smo bili popularni! TO su nam bili prijatelji! ZA NJIH SMO SE VEZALI!

Pa tako nam je i bilo, te smo tako i napredovali a i tako smo i zavrsili!

Bila jednom jena mala zemlja seljaka i opancara na brdovitom Balkanu...

Da idemo dalje??

Dzaba ti je
24-10-2006, 23:17
prolivu ritati se kao svinja kad joj se vezu noge, ××××s kao foka, i ni jednu tacku nisi ni uzdrmao.
Svih 15 tacaka sve tacno sve istinito.
Taj spisak nije konacan.
Eto jos jedne vrlo vazne:

16) Samoubijstva. Toga nije bilo ni 1% posto od danasnjeg, n i j e d a n p o s t o! Samubistva su odraz beznadja, siromastva, bolesti u drustvu, dubokog razocaranja u isto, nemorala, i da ne nabrajam. To je odraz svih negativnosti eksplicitno i imlicitno navedenih u gornjih 15 tacaka.

Evo sta pise u danasnjem VL-u:

-"24-godisnji narkoman nozem i cekicem ubio majku i oca"
-"Za najteže kažnjenu Anu Magaš tužiteljstvo traži još strožu kaznu!"
-"BBB-ima prijeti prijava i za pokušaj ubojstva"
-"Zvonimir Peranić: Ista trulež okružuje i hrvatski teatar i privredu i pravosuđe"
Narocito se slazem da vam je PRAVOSUDJE OBICNA TRULEZ (pogledaj samo koja ujdurma i natezanje oko Glavas - pusta bruka i sramota!)

Pa eto jos jedne tacke:
17) Pravosudje. Ja msilim da je grehota porediti vase pravosudje sa bilo cim, ne narocito sa pravosudjem sfrj.

Bilo je lepo ziveti u toj Jugi, slobodan da ucis sta te je volja, da studiras sta te je volja, da zivis gde te je volja, da putujes gde te je volja, da hrabrije planiras porodicu a ne da se strecas da odes na godisnji odmor ili trudnicko bolovanje iz straha od otkaza, gde je sigurnost pojedinca i njegova imovina bila garantovana i maksimalna.
Na kraju, sto zasluzuje da se stavi pod tacku 18, prijateljstvo i druzenje sirom zemlje od Triglava do Djevdjelije.

I jos nesto,
24-10-2006, 23:30
vidim ja gde si ti kad arapske zemlje prebogate naftom nazivas sirotinjom.
Upravo u tim zemljama, sfrj je imala posla do guse.
Irak je nekad bio jedna od najbogatijih zemalja na svetu. Iracki dinar je nekad dok tu zemlju nisu Ameri satrali, bio jaci i od engleske funte.
E vidis, za celu Jugu posla u Iraku bilo na angro. Tu je jos Libija, Alzir, Sirija, Rusija, Kina, Malezija...
Danas se ceo svet otima da ugrabi deo kolaca od te sirotinje.
Nema leba u razvijenim zemljama gde je trziste prezasiceno a konkurencija ubitacna, nego upravo tamo gde ti kazes da je sirotinja.
Danas se ceo svet otima da dobije zalogaj u "siromasnoj" Rusiji, Kini....

Ma sta ti znas?

I jos da pojasnim
25-10-2006, 01:48
tacku 8 koju si ti namerno pogresno razumeo.
Kad sam napisao da nije bilo banditske pljacke, mislio sam na oruzanu pljacku.
Ja ne pamtim da je za vreme sfrj neko stavio balaklavu ili carapu na glavu i upao u banku trazeci novac, NE PAMTIM!
Sta mislis koliko se takvih pljacki desilo samo u Hrvatskoj i samu u roku od godinu dana??? Mega pljacka FINE se ponovola, EEEEEJ, PONOVILA!
To upucuje na to da su nekada sigurnosne , istrazne i pravosudne institucije bile daleko efikasnije i ucinkovitije.
I sto je jos vaznije od gore pomenutog, drustveni moral i samosvest gradjana su bili na daleko vecem nivou. I treca stvar, nije bilo potrebe za takvim rizicnim stvarima, jer se moglo zaraditi i na drugi posteniji nacin.

Radi ilustracije, i dan danas se secam jedne retke senzacionalne vesti o kojoj je stamapa mesecima bubala - ubijstvo i pljacka jednog Bgd taksiste! Ubica ukeban u Sarajavu, prijavio ga konobar da trosi vise nego obicno.
To je bilo ubijstvo i pljacka decenije!!!
Koliko se takvih i groznijih ubijstava, motivisanih pljackom, deseilo samo u HR i samo u roku od jedne godine.
I jos nesto, prijavili ga konobari; pomenuo sam zajednistvo; think about it.

Kad je rec o ovome polsednjem, pomenucu ubijstvo onog turskog ambasadora u Bgd.
Jednog jermenskog ubicu ranio taksista, a drugoga ukebali nekoliko sati posle.

Mozemo mi i da diskutujemo o tacki na nacin na koji si ti razumeo, pa da krenemo.
Tacno je da je bilo drustvene pljacke i u doba sfrj, to se ne moze poreci niti zelim. Medjutim, ni jedan od pljackasa drustvene imovine nije postao tajkun (milijarder), narocito ne preko noci.
Oni pljackasi su male deca u obdanistu za ove danas.

A da li
25-10-2006, 08:13
bi ti mogao jednom shvatiti da vrijeme nikada ne stoji - NIKADA... to nauci svako dijete od kojih 2-3 godine... ili si ti toliko zacahuren u predskolsku dob??

Mi zivimo u Svedskoj, i ti dobro znas da se u Svedskoj do kojih 60-ih (prvi veci uvoz radne snage izmedju ostalog/vecinom - iz brdovitog Balkana) nije trebao zakljucavati bicikl, kuca NISTA... Ipak, jos dan danas se mozes provoziti pokraj nekih seljaka i kad vidis da pred kucom pise "kriumpir na prodaju, 3 krune/kg, mozes doci u stalu? staviti na vagu i sam izmjeriti krumpir, te novac staviti u jednu kasu - TAKO je bilo u Svedskoj SVUDA!

Nepotrebno mi je komentirati ostatak ×××××rija koje navodis... spomenut cu samo pravosudje... to je sta se tice HR najveca boljka... ali se popravlja (doduse i sa pomoci EU-love) expresnim tempom. Hr pravosudje je bilo bolje nego prosjecno YU pravosudje...

Arapi su VELIKA sirotinja!! Jedino sto imaju je nafta, a od nafte su se tek POCELI obogacivati neki, Saudijska Arabija, Q8 (Kuvajt) i neki emirati... i to 1973, poslije Jam Kipur rata kad su digli cijene sa 3 $ bacvu na 11 $. No pravo obogacivanje je pocelo 1980 kad je nafta skocila na 20 $ i vise dolara... No sva se je ta ogromna lova u Saudijskoj Arabiji uveliko rastopila financiranjem golfoskog rata 1991 te strahovitim natalitetom. BDP Saudije nije niti na nivou Slovenije. Bogat je jos uvjek Q8 i emirati...ostalo sirotinja, jad i bijeda... A Irak?? bio je mnogo bogatijki , ali je luudjak Sadam potrosio svu lovu na oruzje i rat (8 godina) protiv Irana, a onda je bio razbijen zbog Q8-ta... da takvi su nam bili prijatelji... ALAHU EKBER...

Pa da, jbte,
26-10-2006, 00:37
imaju nafte i nista vise. A sta ces vise?
Amer ne izdvaja bilione dolara za rat za siromasni Irak, nego za kontrolu iracke nafte.
To je isto kao da si rekao, "ima mucenik 20 kg zlata kod kuce, i nista vise - beda i sirotinja!"

Kolonizacija i eksploatacija bogatih zemalja je retkost, i skoro da ne postoji, vec kolonizacija i eksploatacija nerazvijenih a bogatih prirodnim resursima.

Lisac Tito je imao shapu na Iraku mudrom miroljubivom politikom i kroz pokret nesvrstanih, Ameru trebaju bilioni dolara svake godine, plus stotinu hiljada vojnika sa celom tehnikom kojima treba svakog dana dorucak, rucak i vecera, i koji ginu kao muve... a cilj je u sustini isti.

Sto se tice Saudijske Arabije, pa bolje jedan prosecan Saudijac zivi od prosecnog Amera, ili bilo koga iz G8, to mogu da garantujem.
Jel gledas ti sta rade i koliko grade???
Jel gledas ti ono ludilo od hotela?
Da li si primetio skijaski centar u sred pustinje?
Zar ti nista ne govori to sto Ameri ni prstom nisu pokazali na Saudijsku Arabiju posle 9/11, uprkos cinjenice da je najveci broj otmicara aviona dolazi iz te zemlje?
Meni govori - imaju para kao blata i ugovorenih poslova sa Amerima, da se ovima ne isplati ni da pisnu.

Jos nesto, ne verujem da u Saudisjkoj Arabiji ima beskucnika. Ako ih ima mogao bi se opkladiti da ih ima manje nego ispod Bruklinskog mosta samo.

Da zakljucimo, nista se ti ne sekiraj, Irak je imao cime da plati gradjevinare iz Energoprojekta i "Rade Koncara". Plati su barelima i tu je prici kraj, i to tvoju konstataciju cini irelevantnom.

I dokle ces da podcenjujes necije prirodne resurse? Svetske ale ih ne podcenjuje, vode ratove za iste, a ti kao sivonja kako nista bne vredi..."kako Lihtenstajn, kako Andora, kako San Marina...", ma daj, jbte.

Gustavus
26-10-2006, 08:58
Saudijska Arabija je po BNP-u na nivou Hrvatske 12800 $.
GDP (purchasing power parity):
$338 billion (2005 est.)
GDP (official exchange rate):
$264 billion (2005 est.)
GDP - real growth rate:
6.1% (2005 est.)
GDP - per capita (PPP):
$12,800 (2005 est.)
GDP - composition by sector:
agriculture: 3.3%
industry: 61.3%
services: 35.4% (2005 est.

Q8 (kuweit) na nivou Slovenije
$44.77 billion (2005 est.)
$52.76 billion (2005 est.)
GDP - real growth rate:
4.8% (2005 est.)
GDP - per capita (PPP):
$19,200 (2005 est.)

Katar malo bolji, ali na nivou siromasnijih zapadnih EU zemaljaGDP (purchasing power parity):
$23.64 billion (2005 est.)
$28.07 billion (2005 est.)
GDP - real growth rate:
8.8% (2005 est.)
GDP - per capita (PPP):
$27,400 (2005 est.)

Ujedinjeni Arapski Emirati su na nivou bogatijih EU zemalja:

$111.3 billion (2005 est.)
$98.1 billion (2005 est.)
GDP - real growth rate:
6.7% (2005 est.)
GDP - per capita (PPP):
$43,400 (2005 est.)

Gustavus
26-10-2006, 08:59
Ali svi drugi arapi...Egipat, Sirija, Libija, Maroko, Alzir Jordan itd... jad i bijeda...
Sta hoces reci?? Da smo imali prave prijatelje U aRAPSKOM SVIJETU? Da simpatiziras sa njima i da nam je arpski svijet bio prava orijentacija?

Tito imao sapu na iraku?? JOOJ... Pa ja mislim da bi Srbi i Iracani dobro suradjivali i gradili sretnu buducnoiost za sebe i za svijet... Sadam i Milosevic! SUPER PAR!!

Amerika i nafta?... Reci ti meni da li Amerika grabi tudju naftu i ne placa?? Danas je kosta bacva nafte kojih 60 $ i amerikanci ju placaju isto kao i SVI drugi, ... nista jeftinije niti skuplje... Amerikanci su garant da ce SVI moci kupiti naftu po trzisnoj cijeni... a ne da neki idiot u arapskom svijetu ne zapali, blokira, ili sta ti ja znam sta, slobodnu trgovinu sa naftom... Nafta MORA biti dostupna svima, i svi za nju moraju placati trzisnu cijenu! TOCKA! Ako bi se to poremetilo u svijetu bi nastao kaos i katastrofa! Kao za Arape tako i za zapad, Japan kinu...sve! I kako rekoh, TI i SRbi su gledali na taj Istok i muslimaniju kao prijatelje i orijentaciju razvoja...

JA i Hrvati smo UVJEK gledali na Zapad i sa njima pokusavali razvijati odnose, trgovinu itd...

Tako je i sada i tako ce to uvjek biti.

A vama Srbima mnogo srece sa Alahu Ekeber koji vas je sevio kojih 400 godina u ludare... nije cudno da ste zaljubljeni u njih...

kako cete i kad
26-10-2006, 10:24
isplivat iz dugova, picke ustaske!
Placat cete to krvlju! I nama!

Nas mali
26-10-2006, 13:39
Malmoite... Eto ja duzan za kucu kojih 120000 €. Kuca danas vrijedi kojih 450000 €.

Sta mislis KADA cu ja otplatiti dug??

Da ti kazem - NIKADA! Jednog cu dana prodati kucu i staviti zaradu u dzep. Po dansanjim uvjetima oko 330 000 €.

No ja se nadam da ce to u momentu prodaje biti znatno vise... nadam se barem 650 000 €!

Sta si ti toliko zapeo za dugove? Jedini problem sa dugovima je ako ih uzmes i potrosis/sprckas ih na ×××××rije, luxus, potrosnu robu itd...

Drugi je problem ako ih investiras u nesto sta ne valja - ode u stecaj!

...onako kako je SFRY za TITA radila u 1970-im godinama... skoro sve sta je investirala je bilo pogresno (jer su seljandure/komunisti, ovce, i druge ×××××× vodile ekomoniju)

... a velik je dio potrosen bas na LUXUS, potrosnu robu, smijesne kredite koje je inflacija "otplacivala", izlete na "kavu u Trst" itd... i to je dovelo SFRY tamo gdje je i zavrsila!

Ne vredi,
26-10-2006, 13:59
zapeo kao sivonja da sa "siromasnima" - Irakom, Saudijskom Arabijom, Sudanom, Kinom.... ne treba imati posla. Ajooooj!

Pa dobro, bre, za koji moj ona invazija na Irak ako je siromasna i nema nista???
Deder pojasni to malo.
Nemoj mi samo reci da je razlog invaziji nepostojece WMD ili Sadam. Pa dobro, Sadama su zatvorili, decu mu pobili, ostalu familiju ras×××××li po svetu, oruzje nisu nasli... pa sta onda jos traze u Iraku???

Hajde bre osvesti se jednom, koji ti je kjurac.
Evo cela zapadna Australija radi gotovo iskljucivo za zahuktalu privredu siromasne Kine, i pitaju da li ima jos.

Bre ceo svet se razmileo po zemljama u razvoju (citaj, siromasnim zemljama), da ugrabe deo kolaca, a ti zapeo kao sivonja po svome.
Hajde neka te, jbga, sve veruj da ce Hrvatska naci posla u US i Nemackoj, hahahahahahaha.

"Ali svi drugi arapi...Egipat, Sirija, Libija, Maroko, Alzir Jordan itd... jad i bijeda..."

Pa sta nekoga boli ××××× sto su bijeda, ako uredno placaju, i to u crnom zlatu??? Jesi li ti citav, covece?

"Sta hoces reci?? Da smo imali prave prijatelje U aRAPSKOM SVIJETU? Da simpatiziras sa njima i da nam je arpski svijet bio prava orijentacija?"

Da li smo imali prijatelje, to nije vazno (ko je kome prijatelj), ali smo imali poslove i to se racuna.
Da, mogu reci da su nam bili i prijatelji zbog nesvrstane politike, i ne samo oni, nego i ceo nesvrstani svet.

"Tito imao sapu na iraku?? JOOJ... Pa ja mislim da bi Srbi i Iracani dobro suradjivali i gradili sretnu buducnoiost za sebe i za svijet... "

Ne samo Srbi nego CELA JUGOSLAVIJA - SVI!!! Koliko je samo hrvatskih firmi imalo poslova u Iraku?

"Sadam i Milosevic! SUPER PAR!!"

Ne seri, vise stoji Tito i Sadam!
Valjda je Sadam bio u poseti Titu i to u nekoliko navrata, pa i na sahrani.
Sadam nikad nije posetio Milosevica!

"Amerika i nafta?... Reci ti meni da li Amerika grabi tudju naftu i ne placa??"

Imaju kontrolu nad irackom naftom, sto je sasvim dovoljno.
Sta vise, usudio bi se reci da je i grabe. Ko ih kontrolise? Samo njihova vojska kontrolise iracke izvore nafte i NIKO VISE!!!!!!!!!!!!
Oni cak svesno zrtvuju i mladost na svojoj strani, jer cilj opravdava te zrtve. Sta boli ××××× Dika Cejnija sto americki vojnici ginu, ako mu ovo stanje donosi ogromni profit (PLJACKU)???
Ovo stanje im idelano odgovara, jedino ih ×××× to sto se primice vreme izbora, pa ipak moraju uciniti nekog vraga, inace da su odredjeni da vladaju milion godina, SUPER, ne bi imali potrebe nista da menjaju - na jednog mrtvog Amera gine na stotinu Iracana, a NAFTA TECE POTOCIMA!
Svakome i malo pametnom na ovoj planeti je jasno da stvaranje nekakve nove Jugoslavije na tlu Iraka CISTA UTOPIJA, medjutim, stanje haosa je ono sta Amerima najvise odgovara.

"TI i SRbi su gledali na taj Istok i muslimaniju kao prijatelje i orijentaciju razvoja..."

Koliko je meni poznato, ××××××tino jedna, Tito nije bio Srbin!
Ponovicu, i Hrvati su imali poslova u Iraku koliko hoces.

"JA i Hrvati smo UVJEK gledali na Zapad i sa njima pokusavali razvijati odnose, trgovinu itd..."

Pa trazite onda poslove u US, koji ce vam onda moj poslovi sa Rusijom, Kinom, Srbijom... Koje poslove mozes naci u zapeadnoj Evropi i US, leba ti? Deder nabroji mi! Nije valjda da ste tako prekonocno, ad-hok postali jako konkurentni?

"A vama Srbima mnogo srece sa Alahu Ekeber koji vas je sevio kojih 400 godina u ludare... nije cudno da ste zaljubljeni u njih..."

Ti si jedan najobicniji nazi ×××××n.
Posao je posao, i poslu se ne gleda u zube, pa bilo da se sklapa sa Arapinom, Kinezom, Burundijcem....
Posao ne poznaje rasnu diskriminaciju, posao je posao.

Nemas pojma o zivotu, definitivno!

Za koji moj
26-10-2006, 14:15
su iz hrvatske vlasti trcali u posetu Iranu, ako je tacno da vi nista sa "Alah Akbar"??? Nemoj mi samo reci da to nije tacno.

Samo ××××s proizvoljno u svoje ime, a biznis orjentisani Hrvati, koji se bore da opstanu i prezive, rade kao sav ostali svet.

E jesi manijak, u ××××× materinu.

Eeej, manijaceee, poslovi su u zemljama u razvoju, a ne tamo gde je sve razvijeno.

TACNO je to
26-10-2006, 22:11
isplivat iz dugova se moze, ako su napravljeni pametno, ali vi ste uzimali lovu bez mozga, s×××××li je u nista.Jednostavno je procijeniti sta se uradilo sa lovom. Lopovi tvoje vrste su spekulirali, moze! Ali drzava ne moze spekulirati, ta vasa je pokusala i osudjen je na propast.Kome ces ti i da li ces moci prodati ukradenu kucu pitanje je. Za prodavanje kuca moraju mnogo koji uslovi biti ispunjeni, koji sa kucama nikakve veze nemaju.
Recimo, ti "kupio"srpsku kucu, kao i mnogi drugi pistoljem, bud zasto.Dodje junak po svoje, i ti mislis da je"tvoja
kuca na Bracu" fata morgana. I dobar si ako u tom procesu ne ostanes i bez jaja. Glave nemas pa je ne mozes ni izgubiti.....

Garyson
27-10-2006, 13:16
Ma kad sam ja rekada sa ”sirotinjom” ne treba imati posla??
Razlika je trgovati od UGLEDAVATI se u njih – da ti oni budu primjer – onako kako se je Tito i YU ugledavali. Za mene i za Hrvate je EVROPA i ZAPADNI svijet bio mjesto gdje smo osjecali da pripadamo! Normalno je da cu trgovati sa svakim kad imam koristi (obostrane). To vazi naravno za SVE zemlje – ukljucujuci i Srbiju!

Sta se tice USA i okupacije Iraka, to se je pokazalo kao popusak, jer WMO-a nije bilo, pa se je ta okupacija pretvorila u ”demokratizaciju” Iraka. Nikad niko nece nikakvu muslimaniju ”demokratizirati”. Ne ulazimo u taj americki popusak… oni imaju svoje ideje kako obuzdati terorizam… NIKADA nisu OTIMALI tudju naftu. Sve se placa u $!! Kakvu kontrolu nafte A. imaju?? Samo toliko da osiguraju naftna polja te da tu naftu SVAK moze kupiti te da lova zavrsi u Irackom budzetu… TO im je iterkako u interesu u ZIVOTNOM interesu! Srbi, Madjari, Hvati Brazilci….SVI placaju pod jednakim uvjetima…

DA jednom ponovim ono sto sam stotina puta tu kazao – NIKADA nisam bio protivnik nikakve trgovine na fer osnovi, ali se ugledavam na ZAPAD kao uzor. Uopce nije vazno kako se placa posao – ti spominjes ”crno zlato”.. meni je svejedno da li mi neko placa u nafti, dolarima ili evrima. Za robu se zna tocna cijena! Tu mucke nema…

Vidi se da si i dalje ostao 100% Srbin i yugovic i homoBalkaniusSrboslavius-komunistus, kad kazes da ce neko doci po moju kucu koju sam ja legalno kupio! Tako se i dan danas odrazava tvoje shvacanje prvde i vledavine prava! A to je prilicno tipicno srpsko shvacanje. Kada sam govorio o cijeni kuce mislio sam na ovu u Svedskoj, ne u hr. Ali je stvar slicna!
Ti si TOTALNO zacahuren u ono sta sam naveo mogu samo zamisliti kako vegetiras u okolini u kojoj zivis... kako vrijeme prol

Garyson
27-10-2006, 13:17
kako vrijeme prolazi pokraj tebe a ti ga niti ne proimjecujes, nego zivis u negdje u necem cega u stvarnosti NIKAD niti bilo nije...samo u snovima...

glupane pokondireni,
27-10-2006, 14:41
nevjest u pisanju i izboru rijeci koje imaju smisao, mislio si da ti to poluljudsko ime daje prednost prema Mirku, Ivi, Svetozaru, Hamdiji a ne znas ni kako se pise ono cemu mislis da pripadas.EUROPA! ..Europa se u tebi ne bi ni sama prepoznala. Nije to institucija za maloumne pljackase, koljace koji prava za opstanak traze na grobu komsija,na jauku,popaljenih, silovanih, prevarenih,pokradenih...
Iako si Garyson ti si obican mali bezvrijedni poltron svega sto je iz nekadasnje Europe otislo nekontrolirano u svijet i zaustavilo se u tvojoj selendri, na tvome bunjistu gdje je i svaki pjevac vrlo jaka zivotonja.Cekaj dok Europa shvati ko sve hoce da bude Europejac!!

Nije mi
28-10-2006, 00:13
poznao da se Tito sa Jugom ugledavao u nekakav arapski model. Sta ti bulaznis?

Ni kultura, ni tradicija, ni stil zivljenja, ni privrednog koncept, apsolutno nista nije imalo ni trunke zajednickog sem nesvrstane politike i trzista.

Ono sta Ameri rade u Iraku je cista eksploatacija - vade naftu i liferuju, i u tome nemaju nikakvu kontrolu od strane Iracana.
Medjutim dovoljno je samo to sto imaju kontrolu i sto, samim tim, odredjuju pravila trgovine tom naftom.
Ako zelis da kupis i××××× naftu, moras to da uradis u americkim dolarima. Da bi dosao do americkih dolara, mora da se zaduzis kod americkih financijskih institucija, da dignes kredit. Na taj nacin, kreditor uzima dobar deo kolaca.

Dalje, najkurentnije poslove u Iraku dobili americki kontraktori.

Ko ne vidi cistu eksploataciju u Iraku i eksploataciju kao jedini cilj okupacije te jadne zemlje, taj slep kod ociju.
Pa kad i sam predsednik Bush kaze : "Ne brinite, svaka americka zrtva ce se isplatiti."
Sta jos treba da kaze???

Bre ne budi lud, kakav terorizam kakvo wmd, koji bakraci??? Sve bezocne lagarije i izmsiljotine da bi se napao i okupirao Irak, sa JEDNIM JEDINIM CILJEM - KONTROLA I EKSPLOATACIJA IRACKE NAFTE!

Namerno slagali da Irak raspolaze sa WMD.
Namerno slagali da je zlosrecni Irak kupovao neki uranijum iz Juzne Afrike - sve laz i izmisljotina!

E vidis,
28-10-2006, 00:49
to sta ja vidim, i ogromni deo covecanstva, vidi 99.9999 posto Arapa i muslimana u svetu. 0.0001% su ona saka potplacenih jadnika koji pomazu okupaciju, klimaju glavom i sto govore ono sta im je napisano na papiru - da okupacione trupe treba sto duze da ostanu (Chalabi & govna).

E vidis, kada je svaki musliman svestan te cinjenice, ujku Semu nece biti lako, believe me.

A i ta maska "sirenje demokratije", je jeftin izgovor za pravi cilj.
Zar "sirenje demokratije" nije drskost, drskost u smislu nametanje pravila drugome kako ce ziveti i sta ce raditi u svojoj kuci. To isto ne moze a da ne zadre duboko u kulturne i spiritualne vrednosti tog drustva.

Sta je terorizam? To je isto nakardni naziv za nesto sto je nastala kao protiv teza sve arogantnijoj i drskijoj politici jedine preostale sile. Dok je svet bio bipolaran i dok je jedna super sila uglavnom bila obuzdavana od one druge, terorizma nije bilo ni od korova.
E sad, metode kojom se "teroristi" sluze , ×××× ga, cilj opravdava sredstva. Ni Palestinci nisu imali izbora nego da gadjaju i civile. Neko rece, "kolateralna greska" ;)

Po nekim studijama, od pocetka invazije na Irak do donas stradalo oko milion Iracana. Ako se tome doda bar jos toliko pomrle iracke dece od neuhranjenosti i raznih banalnih bolestina, za vreme ubijanje irackog naroda medjunarodnim sankcijama, samo mogu reci TO JE STRASNO!!! :( :( :(
I sta, sve te zrtve u cilju "sirenja demokratije i nametanja tudjih vrednosti", auuu, umalo da poverujem.

To sta ti
28-10-2006, 12:44
Vidis - i ono sta si uvjek vidio nikada nije odgovaralo stvarnosti - definitivno NIKADA!

Tito se je vezao za "nesvrstane" - a KO su bili nesvrstani??? Arapska, Africka i Azijska sirotinja! Vrijeme u Evropi je teklo, stvarale su se integracije, standardi, trzista itd... a YU nije bila ni u kakvom savezu... osim "nesvrstanom".

Kad kazes da Ameri exploatiraju naftu te da ju crpe i otimaju... pokazujes toliku izbezumljenost, toliku inferiornost - tipicno za homoBalkaniusa/Srbusa...i njegovu skolu. A onda jos kazes da se nafta mora placati u $!! JOOOJ... pa svijet je svojevremeno oderdio da se cijena nafti odredjuje u $, da to bude neko mjerilo. Ona sad kosta oko 60 $ bacva, a ti ju plati cime god hoces u protuvrijednosti! A koji je problem kupiti i dolare?? Ma daj mi reci - zaista? Cinjenica je da Americki i investitori "koalicijskih" zemalja imaju prednost pri reparaciji Iraka. GDJE ti zivis?? Nemoguce je da si negdje na zapadu!

Svak moze zivjeti kako hoce (pa tako cak i Srbija). Ali mora se ponasati u skladu sa medjunarodnim pravom... nesmijes prijetiti susjedima, napadati, terorizirati, izvazati terorizam, praviti bilo koju vrstu WMD-a itd...

Sadam je eto napao Iran - 8 godina rata, nekoliko miliuna mrtvih...zato? Da bi se svi povukli na pocetne polozaje! Napao i oteo Q8 i...dobio po P.... nije prezao kod upotrebe bojnih otrova itd... U Iraku nije poginulo 1 miliun nego procjenjuju na oko 600 000 ljudi. Zasto ti to okruzujes na 1 miliun? Da li svaki Srbin MORA tako racunati??

No sve to mene manje zanima... Ja sam tu da diskutiram i bljujem po Srbiji - TO mene zanima...

Za onog E vidis
28-10-2006, 13:07
Znam da si ti onaj ×××××n hehehe, zar uvidjas da nije dobro nekome nametati nacin zivota u njegovoj domovini? ××××ga ali vi cigani hocete da bude po vasem sa drugim narodima. Dakle reci ti meni sto razlikuje vas i te ××××ne Amere?
Meni izgleda da si ti onaj ×××××n, koji vjeruje u parolu: Ne radi sto ja radim, vec radi sto ti ja kazem.
Dali je to tako, ×××××ne jedan?
I daj molim te: Idi vec jednom u ××××× materinu.

Pa dobro
28-10-2006, 22:19
manijace, "siromasni" Irak, DRUGI U SVETU PO BAGATSTVU NAFTOM, pa neka ti bude, pobedio si jbga.
Da, nisi imali cime da plate. Da li je tvoja sujeta bar malo zadovoljena?

××××××tino, Tito nije bio prijatelj samo sa nesvrstanima nego sa celim svetom, ukljucujuci US, SSSR, Kinu.

××××××tino, u nesvrstane spada i Indija, Pakistan (nuklearne sile), Malezija (za koju se ni u ludilu ne moze reci da je siromasna, juznoamaerickih zemalja koliko hoces.

××××××tino, po tebi verovatno Ameri ratuju u Iraki iz ubedjenja (kao Bora Corba sto pije iz ubedjenja). Hahahahah
Ma taman posla, koji profit, koja eksploatacija, to je zapadu, a narocito US nepoznanica. Sve rade iz ideologije i milosrdja - za slavu, bre bre bre!

Ajd sad u ××××× materinu, slobodan si, idi se ispavaj, budalo, pobenavices vise viseci na ovome forumu i lupajuci gluposti.

P.S. Je li bre, koju si ti skolu ucio kad pises "Africki" umesto "africki", "Azijski", umesto "azijski"... Pa ti si nepismen :( :( :(

Da jos jednom
29-10-2006, 16:55
Ponovim...mene rat u Iraku ne zanima na ovom forumu! USA ga vodi pod motom "obrane od terorizma". On kosta oko 100000 $ u sekundi! (nesjecam se tocno ali tu negdje) i to je postalo veliko breme i za samu USA!

Ko god ima naftu - nazalost, mora ju i prodavati...pod trzisnim uvjetima... a svak go ju zeli kupiti mora ju tako i u skladu sa tim platiti... a USA je glavni garant da ce to trziste tako i funkcionirati!

Nego...pusti ti to. Vratimo se mi nasoj omiljenoj temi: SRBIJA!!

Joj "Pa dobro"
29-10-2006, 17:41
Zar ti imas muda da reces nekome da je ×××××× ili nepismen?
Da trosi mnogo vremena na ovom forumu?
Jebalo ti jato magaradi tu posranu kevu, pokupi se vec jednom i idi u ××××× materinu, blesavi vlajo, napucavaj se sa glupim vlasima kao sto si ti.
Ajde skoci do picke materine, majmune jedan.

Cuj budale,
29-10-2006, 22:35
USA je nekakav garant. Koji garant, budalo?

USA je garant da ce non-stop voditi nekakve ratove po svetu vodjeni sopstvenim interesima.
USA je garant da ce "oslobiditi" nekih, koliko ti ono rece(?), 600.000 Iracana (malo li je to?), saljuci ih u vecna lovista.

Davno bi oni pobegli kao pacovi iz Iraka (kao iz Somalije), da Irak nije velik lep zalogaj. Jeste da ginu, ali "isplati se" - NAFTA TECE POTOCIMA, PA NA TANKERE, PA TAMO GDE ONI ODREDE!

A interesuje te Srbija. Pa evo dve lepe vesti za tebe, bre bre bre.
1) Odrzan referendum o novom Ustavu. Gde su cestitke, ××××× mu materina?
2) Godisnja inflacija dinara pala ispod 10% sa tendenciom dalje stabilizacije valute.
3) RS ispred Fedarcije BiH po provedbi reforme i privatizacije
4) Dolijao glavas. To je isto uspeh iz Srbije, preciznije, udruzenja "Veritas".
Pravi uspeh ove kompanije tek se ocekuje.

nema sta
30-10-2006, 10:54
Vijesti o Srbiji daleko najpozitivnije u zadnjih 15-ak godina!!

Gdje ce vam poslije OVAKVIH uspjeha biti kraj???

ZVIJEZDE!!

slino
30-10-2006, 13:51
jesuli to srbi sa novim ustavom odlucili da plate odstetu Hrvackoj i BiH?

Bravo, Bravo Srbi . To je pravi smer u novi zivot.

ustase
30-10-2006, 15:41
e pa da pametnom covjeku stane dah. Opljackali sve srpsko, poklalo nebrijne ljude, popalilo kuce i crkve rastjeralo zivalj, otelo zivad i sad ocekuje "ODSTETU"
Majku vam fasisticku zar vas nije strah, ne od boga, vasega, nego od osvete, strasne, neminovne...

Bez brige
30-10-2006, 19:51
budite...polako, sve ce doci na naplatu. Malo pomalo...
Agresijom na Hrvatsku ste prouzrocili 27 mlrd $ SAMO direktne stete... (iz 1991), dakle sav trenutni HR dug...

A indirektna steta u unistenoj proizvodnji, 5 godina nikakvog turizma... to kosta jos jos vise od 27 mlrd $! Polako...

A BiH.... i to ce doci na naplatu!

Opljackali srpsko?
30-10-2006, 21:29
××××× li ti materina, ti mali vlajo, jos uvijek lajes prema mjesecu.
×××××ne jedan, sto ste vi vlasi imali za pljacku?
Jebalo ti magare posranu kevu, zar da pljackamo vase posrane opanke i guzate hlace?
Idi vec jednom u ××××× materinu i preplivaj tu ××××nu Drinu ali ovog puta prema istoku, jadni izrodu.

Pravo zbori kolega,
30-10-2006, 22:40
devastirali ste (porusili, popalili) 30% srpskih stambenih objekata, oko 300.000 Srba proterali, prouzrocujuci tako ogromnu stetu, jer evo vec 11 godina nema nikakvog prihoda od zemlje i ostalih delatnosti na unistenom podrucju.
Tu su jos otimanje, pljacka, bespravna prodaja srpske imovine.

Ono zlato i ostala vredna imovina sto ste oteli od Srba u Jasenovcu i ostalih jama diljem vas dicne domovine, isto nije zaboravljeno.

Pa kad dodje vreme za naplatu, videcemo ko ce povuci deblji kraj.

jao bre
31-10-2006, 10:18
sto je ova gegraficki laik ljut.Pa on se ne moze ni sam da obuzda.Eto zna za ×××××, za Drinu, nije mnogo ali bolje nego nista.Da je jos pismen mogla bi se rvacka i ponositi s njim. On je pravi, on se svoje gluposti ne stidi, bre!!!

Ajde ti
31-10-2006, 12:10
Nama nas Srbine-Malmoite reci, i pokusaj objasniti,

KAKO to da se nijedna od tih 22 manjina u Hrvatskoj NIKADA nije osjecala ugrozenomnikada PRIJE, i Nikada poslije niti za IKAKVE agresije od koje se je Hrvatska kroz povijest odupirala, pa CAK niti vi do 1918??

To ti meni odgovori, a kako to da ste vi uvjek bili od 1918 u HR ugrozeni?? Mene bi tvoje objasnjenje zaista JAKO zanimalo!

Mislis
31-10-2006, 12:28
talijanska manjina kako nije bila ugrozena?
HAAAAAAAAAAAHAAAAAAAAAAAAAHAAAAAAAAAAAAa

E ××××××, pa vi ste sve proterali.

Do 1918. niste imali svoju drzavu, te vi niste vladali vec neko drugi, i onda su manjine bile zadovoljne, ukljucujuci i Srbe koji se nisu racunati kao manjina na tim prostorima jer ih je bilo poprilicno. Cela Vojna Krajina je bila srpska.

1918. ste dobili neke elemente drzavnosti, a cim ste dosli do pune, napravili ste haos i krvoprolice, i u jednom i drugom slucaju.

Da li si zadovoljan sa odgovorom?

o picka ti
31-10-2006, 12:50
materina ustaska! Da li ti razbojnice mislis da su srbi u NDH bili sretni i zadovoljni kad su ih tvoji ocevi i djedovi klali u Jasenovcu, palili u Glinskoj crkvi, da li su se cigani zahvalili hrvatskom narodu na uljudnosti koju su kao manjina "uzivali" do trenutka kad je sjevnuo noz.Koliko li je sretnih zidova nestalo zahvaljujuci hrvatskoj "brizi" za zidovska dobra, imovinu...naravski, tragove ste pokusali izbrisati macem i ognjem...ali
stara vasa narodna kaze: oteto, prokleto, bez obzira da li su to srpska, zidovska ili muslimanska dobra.. Doci ce vrag po svoje.Mora!

Talijanska
31-10-2006, 14:45
Manjina je malo najebala u zavrsnoj fazi WW2, kad su ih partizani protjerali iz Zadra, nekih otoka i Istre. Oni koji su ostali su imali i imaju sad sve sta hoce...

Sta se tice nabijanja Srba na kolceve i raznorazna cerecenja, sjekirijade itd u Jasenovcu, to je bio samo iskljucivo plod iskustva sa Srbima u drzavi (okupaciji Hrvatske) nastaloj 1918. A osim toga i vremena su bila takva... pa su i vecina Zidova u HR zavrsili u Jasenovcu...kao i u Banjici i na Sajmistu, A Ustase ste poroizveli VI, a Hitler ih je postavio na vlast - i OPET ste i tu vi kumovali... Vi ste dizali neke bune po Beogradu (pod vodstvom Velike Britanije), koje su dovele do razbijanja YU od Njemaca, i postavljanja naci vlasti posvuda na tom teritoriju... Vi ste ugrozeni svuda...BiH, Kosovo, Slovenija... SVUDA!!

Pa se treba malo dublje zapitati - zasto je to tako?

opet
31-10-2006, 22:34
××××××tina trabunja. Kakva Slovenija, kakva BiH budalo??? Srbi nigde nisu ugrozeni vec u ×××××tskoj i Kosovu. U Sloveniji zive lepo, u BiH nije lose posle podele na entitete, u Madjarskoj super, u Rumuniji super, u Crnoj Gori super, u Makedoniji super, u Kanadi super, u Australiji super, u Nemackoj super...

Srbi zaista nigde nemaju problema ma u Krurvatkoj i na Kosovu - dva jedina buntovna dela SFRJ.

Samo ti opravdavaj ustase i ostale zlocince. Ja sam ti rekao, vodi ih kuci, ako su ti dobri i bezgresni a teraj tog svog prijatelja Srbina. Zbog njega mozes samo da imas problema u tim vasim ndh krugovima.

Cuj,
31-10-2006, 22:51
"Srbi ugrozeni u Sloveniji".
HAAAAAAAAAAAHAAAAAAAAAAHAAAAAAAAHAAAA

Budalo jedna, Srbi zive u Sloveniji kao BUBREG U LOJU - posla koliko hoces, niko ih ne diskriminira, obezbedjena im sigurnost kako bi trebalo da bude u svakoj pravnoj drzavi.
Nista od toga u ×××××tskoj 91., pa ni danas.
Nisu Srbi ludi da bi se bunili bez veze.

Slovenci pamte kad su se sklanjali od nemackih fasista, pa gde ce vec u majcicu Srbiju gde su bili prihvaceni bratski. Cudi me da se nisu zadrzali u ndh?!

CUJ
03-11-2006, 11:02
..mora te se ispraviti:
OD NJEMACKIH I OD HRVATSKIH FASISTA!
Onda i danas!

sto se
03-11-2006, 11:08
cudis!
Radi se o malovrijednom,krvolocnom,zavidljivom, pljackaskom,izkompleksiranom,glupom, katolickom,fasistickom.....nepotrebnom skupu prezivjelih KRAPINSKIH ljudi koji su se po drugi put proglasili drzavom.Isusa mi!!

Vi dosli
03-11-2006, 17:38
1918 i napravili KATASTROFU! AMA sve ste poremetili, SVE kad ste dobili srboslaviju! SVE!

Do 1918 smo mi bili dio najprogresivnije drzave na svijetu u ono vriejme. A gdje ste vi bili?? Imali vec 40 godina onu seljacku, blatno/pasuljasko/presecu "drzavu". ORIJENT! A mi se sa vama spajali?!!!

Krista ti boga - ali apsolutno najludji potez u cijeloj HR povijesti!

Uglavnom - NIKO nikada u HR nije bio ugrozen osim vas, niti prije, niti poslije - NIKADA!

A vi ste ugrozeni SVUDA! I zato ce vam jos trebati kojih 50-ak godina da se u slobodi (koju ste konacno, SKORO!!) stekli, saberete i malo razmislite KO STE vi I STA STE VI!

Prizemljenje ce biti dosta bolno... mislim da se je veci dio toga vec i dogodio.

Potpuno
03-11-2006, 22:24
se slazem da smo napravili katastrofu 1918., ali katastrofu za srpski narod. Tacno je da nismo trebali praviti nikakvu slaviju, vec Srbiju, onu koja se proslavila nad silama Osovine, onu kakvu nas znaju nasi saviznici, nasi prijatelji.
To je isto kao kad predriblas sve od sopstvenog do protivnickog gola, predjes i golmana i onda namerno sutnes u aut.
To su Srbi uradili 1918.

"Do 1918 smo mi bili dio najprogresivnije drzave na svijetu u ono vriejme."

Odkud vama drzava do 1918, sta ti trabunjas??? Vi ste bili jedna obicna provincija, sa nesagledivim posledicama PORAZA, da vam Srbi nisu dali bratsku ruku.

"A gdje ste vi bili??"
Mi smo se borili za slobodu, jebali nanu Turcima utekurcima (zbog kijih ti danas slinis), jebali nanu Bugarima, i na kraju jebali nanu Austrougarskoj monarhiji.
Za taj period od pocetka ustanka 1804. pa sve do 1918. ja samo mogu reci "all thumbs up", bre bre bre.
Devetnest vek je i vreme prosvetnog, kulturnog i svakog drugog procvata u Srbiji, za koje vreme se kod vas nije ni naslucivala svetlost na kraju tunela - dakle, bili ste u tunelu.

"Krista ti boga - ali apsolutno najludji potez u cijeloj HR povijesti!"

Slazem se potpuno, trebali smo da vas tretiramo kao porazenu stranu.

"Uglavnom - NIKO nikada u HR nije bio ugrozen osim vas, niti prije, niti poslije - NIKADA!"

Vec sam rekao, vi niste vladali, prema tome niko nije bio ugrozen, vladao je Bec. Ciste vi dovili vlast, napravili ste genocid i krvoprolice iz taka.
Eto, zavladali ste 10. aprila 1941, odmah sutradan krenuli ste u hajku na neduzno srpsko stanovnistvo Banije i Korduna. Jasenovac je momentalno proradio.

"A vi ste ugrozeni SVUDA!"

Rekao sam ti ×××××ne jedan, da Srbi nigde nisu ugrozen vec samo u Hrvatskoj i na Kosovu. Jel ti citas sta ti ja pisem??? Jel ti citas da Srbi u Sloveniji zive kao BUBREG U LOJU.

Kako rekoh
04-11-2006, 00:48
Srboslaviju 1918 nista stvarali Vi nego je ona stvorena i potvrdjena u Versaillesu. Bez toga NISTA! Naivni Hrvati nisu znali u sta se upustaju 1918... Radic je rekao Hrvatima da ne "srljaju kao guske u maglu", no Hrvati (a i Slovenci) su odsrljali u Beograd!

Rekao sam da su Hrvati bilo DIO te drzave, kao i Poljaci, Cesi, Slovaci Vojvodima itd...

Sta se Srba u Sloveniji tice, oni su u drugoj generaciji Slovenci, a zive uglavnom na periferiji drustva! U Hrvatskoj ste vi vec 15 i vise generacija Srbi, i to zbog HR tolerancije... PA STE POSEGLI i za samom drzavom, i tako iskoristili gostoprimstvo i toleranciju. U Sloveniji (kao i u Hrvatskoj), dok god ti radis svoj posao i postuujes zakon, ti problema nemas, to ti znas!
No, zasto se mi toliko sekiramo oko toga.

NIKAD vise se takva greska kao 1918 ponoviti nece! Danas se tocno zna ko je gdje - i tocka. DRINA je prava granica... Tvoja djeca u Svedskoj su u drugoj, (najkasnije u trecoj) generaciji Svedi, isto tako u USA, Kanadi, Australiji itd... A ono sta vas ostade istocno od Drine ce samoizumrijeti u onom blatu neimastini i ludilu! Ja nevidim nekih problema... u buducnosti! DRINA je bitna rijeka...

Ne seri, fekalijo,
04-11-2006, 01:21
Jugoslavija nije stvorena u Versaju, vec je potvrdjeno ono sto se dogovorilo u Beogradu 1. prosinca 1918.
Srbija je eto imala kredita da joj se momentalno prizna ono sta je trazila, KAO VELIKOM SAVEZNIKU!!!

U pravu si, bez toga nista, ne bi vas bilo nigde. Bili biste podeljeni izmedju Srbije i Italije, i ni govora o slobodi i samostalnosti.

"Sta se Srba u Sloveniji tice, oni su u drugoj generaciji Slovenci, a zive uglavnom na periferiji drustva!"

Hoces reci da je Slovenija nedemokratsko drustvo.
E pa sinko Slovenija je primljena u EU, ne bez veze, nego kao civilizovano drustvo koje svoje gradjane ne diskriminise ni po kom osnovu, inace bi bilo ribanje.

"U Hrvatskoj ste vi vec 15 i vise generacija Srbi, i to zbog HR tolerancije... "

Vi nam bas ni jednog dana niste tolerisali, cak ni pravo na zivot!
Kao sto rekoh, od prvog dana vase samostalnosti do pokolja nije proslo ni 2 dana!!!

"PA STE POSEGLI i za samom drzavom, i tako iskoristili gostoprimstvo i toleranciju."

Mi nismo od vas trazili nikakvo gostoprimstvo jer se nista niste ni pitali.
Trazili smo zemlju od Beca, koju smo krvavo zasluzili braneci imperiju od Turaka.

Vase gostoprimstvo dajte nekom drugom, a svojim citizenima cete morati svima jednako, i citizen nije gost vec citizen. Gost je neko ko je tu privremeno. Ne mozes ti od svog nacizma ni makac.

Sta ti mogu, tebi i usrasama RS trn u oku. Mozes da im pljunes pod prozor.
Ne da mi je drago da toliko patite zbog RS nego ne mogu da ti opisem :) :) :)
Jednako mi drago kao i sto patis i ronis krokodilske suze za Turcima utekurcima, koje je crni Djordje isprasio po turu, a cika Aca sutnuo u guzicu preko Bosfora, da se nikad vise ne vrate u Evropu.

E placi, placipicko jedna, umri od svojih jada zbog Republike Srpske.

Srbi
04-11-2006, 10:32
Zive na periferiji drustva svuda po evropi i prekooceanskim zemljama. Tamo se srpstvo nigdje prodati ne moze. Tamo vazi pravilo i zivotna realnost, RAD! i nista drugo. Ista je situacija sad i u Hrvatskoj, Sloveniji itd. RAD samo RAD... i zivot u skladu sa zakonima domicilne drzave! TOCKA!!

To ste u Sloveniji i sire naucili, ali nekako od hrvatske ocekujete vise, neke specialne privilegije! Toga vise NIKAD biti nece! Osim toga, prirodna selekcija rjesava te probleme... Rad/postivanje zakona = normalan zivot

Srpstvo/nerad = problemi sa zakonom, siromastvo, otpadnistvo, propast
Vi niste trazili gosroprimstvo - VI STE GA UZELI, jer ste bili u gabuli, a kako nekome to onda mozes uskratiti! Krscani ne! Osim toga onda jos niste niti bili ludjaci koji ste nastali u 19 i 20-om stoljecu...bili ste prilicno normalni, malo vise opancarski, orjentalno, ali OK za ono doba. Ali vidis u sta se je to izrodilo sa vremenom? To si i sam primijetio - KOJE ludilo se je iz toga razvilo?? Krista ti boga...??

I kako rekoh - Drina je divna rijeka...

Joj meni
04-11-2006, 12:51
Pa sto radite ljudi? Zar trebate odgovarati i truditi se da rastumacite nesto ovom ×××××nu, koji se jos uvjek smuca po ovom forumu?
Pustite ga u ××××× materinu, pa ne vidite kako se ponasa, to ti je zivi (ako je zivi) primjerak opancarsko-ciganskog roda. Pa taj se nezna ni izraziti ako ne stavi par stotina smajlica, prema tome sto ces dobiti od smrdljivog djeteta, koji jos uvijek brise nos sa rukavom od kaputa.
Dakle budalo vlaska, idi preko Drine u tri picke materine.
Gadno je biti bez domovine. Jelda mali vlajo?
A sada zpocni pizditi koliko hoces a ja cu da ti ××××× brkatu kevu.
Na zdravlje tebi i tvojim Tovar-iscima.

A to li je
05-11-2006, 00:16
fekalijo, "zivot na periferiji drustva", ti ga tako definises - ne moze se prodavati srpstvo znaci ziveti na periferiji drustva!!!!!

E jadna ti majka koja te rodila i poslala u svet tako nepismena i luda.
Sto kaze moj kolega, bolje da te sutnula u guzicu nazad nego sto te je rodila!
Ovakav kakav si ne sluzis ni bogu ni narodu, samo sejes mrznji, otrov, lazi i neku svoju iskrivljenu sliku o zivotu DA TI SE ZGADI!

Svakom normalnom, zivot na periferiji drustva znaci ziveti izolovan, diskriminiran i odbacen, i to je to.
Mi i ne pokusavamo da nekome prodajemo srpstvo, nego ga cuvamo za sebe i u tome nas niko ziv ne sprecava; slavimo slavu, i u tome nas niko ziv ne sprecava, idemo u crkvu, organizujemo kulturnoumetnicke i ostale dogadjaje, na kojima redovno prisustvuju i oni koji nisu Srbi. Kad su znacajniji dogadjaji, obicno budu pozvani i ljudi iz vlasti, koji se rado odazovu, i koji cene kulturno nasledje Srba i koji insistiraju na tradiciji, jer i to doprinosi sveukupnom bogatstvu multietnickog drustva zemlje u kojoj smo.

Koje privilegije mi trazimo, i koje smo to privilegije imali u HR, ××××× li ti materina ustaska, fekalijo???
Ceo zivot jedes govna na ovome forumu, i to uvek bez veze. Srbin kao i svako drugi trazi slobodu, posao, sto lepsi zivot i buducnost za svoju decu.
Od svega toga, soro nista ne vidi u fasistickoj ×××××tskoj, a po svim ostalim pobrojanim zemljama, nalazi u potpunosti.

"Srpstvo/nerad = problemi sa zakonom, siromastvo, otpadnistvo, propast"

Koja zemlja imam problem sa Srbima, ××××× jedna, bilo kao obicnim gradjanima, bilo kao radnicima? Koje siromastvo, koje otpadnistvo?! O cemu ti baljezgas manijace????

Ma znam boli te to sto sam rekao da Srbi zive u Sloveniji KAO BUBREG U LOJU. Pa jeste tako, nisam ti otkrio Ameriku valjda?
Pa hajde, ako te to toliko boli, da ti malo dodam jos na tu tvoju bol. Citaj sad ovo je ziva istina: SRBI u proseku, ZIVE U KANADI, US, AUSTRALIJI ISTO KAO BUBREG U LOJU.
Evo ti primer: JA ZIVIM KAO BUBREG U LOJU - radim od kuce posao koji mi je kao limunada, imam fleksibilno vreme (sam svoj shef), lova do krova, tu je zakon, sloboda, plaze, more, sunce, pesak, zenske...
Eto, ja sam taj koji hvali Titovu epohu. Mogu ti reci da ono nije bilo ni 10% od ovoga sta sad imam.

"I kako rekoh - Drina je divna rijeka..."
Slazem se potpuno, lepa je reka nema sta. Dobra za izlete, pecanje, a i vise je nego korisna za privredu Podrinja.
Inace deli Srbiju na istoku i Republiku Srpsku na zapadu. Po tome, moglo bi se reci da je to cisto srpska reka. Sa Savom, Dunavom i Moravom - koje je to blago i za poljoprivredu i za energetiku!!!!! Nije ni cudo sto tamo u Sumadiji i dugme nikne kad ga posadis.

Evo ti samo
05-11-2006, 00:58
jedan primer gde domacin nema nista protiv srpstva.

Nedavno je u Sidneju postavljen kamen temeljac za koledz Svetog Save u Sidneju - cista srpska stvar.
Gradnju koledza je licno blagosovio Njegova Svetlost patrijarh Pavle, a svecanosti prisustvovali i predstavnici vlasti, medju inima Attorney General Filip Radok i lider opozicije Kim Beazly, da svojim prisustvom uvelicaju veliku svecanost.
I zna se, ××××× mu materina, ni jedna srpska svecanost ne moze da prodje bez Grka - cinili su bar trecinu.

Eto ti, fakalijo, vlast nije poslala policiju na skup vec svoje najvise predstavnike.

U ovoj zemlji, pevaj, slavi, raduj se, idi u svoju crkvu, istici svoju zastavu - niko nista ne brani.

Znam reci ces "sve dotle dok se dodje u sukob zakonom", a moj ti je odgovor vec sad da niko pa ni Srbi nemaju razloga da dolazi u sukob sa zakonom jer su im ovi zakoni omogucuju zivot dostojan coveku.

Niko nije lud da se buni bez veze, vec obicno kad su mu uskracene vitalne zivotne predpostavke - sloboda, jednakost sa ostalima, pravo na posao...

stevansson
05-11-2006, 12:00
Da, i onda pokusaj traziti neka dodatna prava, sveta srpska prava... na koja vi po Bogu, kao nebeski narod, pravo imate.

Na zapadu se vi vrlo brzo naucite reda. I vrlo brzo imena mijenjate, u Svedskoj najpopularnija muska imena su SVEN, JAN, evo nekih prezimena: SrbeSON, Jovanson, Stevanson itd... U drugoj a najkrace u trecoj generaciji vi kao Srbi nestajete, no situacija sa Hrvatima je slicna. Nije u tome stvar, stvar je u tome kako ste u Hrvatskoj prezivjeli tolike generacije, bez problema, a kad smo napravili drzavu "prekodrinskom bracom", dozivimo ono sto dozivismo!... da neidemo dalje...

U Sloveniji Srbi zive uglavnom na periferiji drustva u visokim stambenim zgradama... itd... i moraju zivjeti samo od svog rada...(ja sam poluslovenac i cesto sam tamo kod rodbine i znam tocno). Ko u Sloveniji radi i posten je ima u principu jednake sanse za uspjeh kao Slovenac... U Hrvatskoj je situacija ista, sa iznimkom da su Srbi jos malo pod lupom... Za sve osale vazi isto pravilo... RAD, i REZULTATI su ono sta se mjeri, a ne politiziranje... i sl...

Au sta nam
05-11-2006, 23:19
ti otkrivas, ×××× te tvoj caca, koju mlaku vodu nam ti otkrivas.
Pa naravno, ××××××tino, da svako zivi od svog rada, ne samo u Sloveniji, vec svuda u svetu. Onaj ko ne zivi od svog rada, ide da prezivljava na socijalu. Tako je svugde, tako je u Sloveniji.
Ako radis i ako se snalazis, ima ces, u protivnom nemaces.

Medjutim ima slucajeva koji danima, cak i vikendom, kad treba da se odmara i posveti vreme familiji, ne radi nista drugo nego seje medjunacionlnu mrznju i mlati praznu slamu na tipkovnici. I onda takav PARAZIT uzima sebi za pravo da drzi slovo o radu, u kom slucaju mi se redovno pri××××. HAHAHAHAHAAAAAAAAHAAAAAAAAA

"Na zapadu se vi vrlo brzo naucite reda."

Koji rad si ti naucio u Svedskoj?
Da sipas mrznju i otrov cak i nedeljom.

"I vrlo brzo imena mijenjate, u Svedskoj najpopularnija muska imena su SVEN, JAN, evo nekih prezimena: SrbeSON, Jovanson, Stevanson itd..."

Imena se menjaju iz prakticnih razloga, manijace, da bi domacin mogao lakse da ih izgovori. Drugi bi razlog mogao biti prisustvo nacionalne diskriminacije i/ili netrpeljivosti prema strancima u drustvu, u kom slucaju se blamira to drustvo.
Sta je sa vama Hrvatima, vi kao ionako imate po prirodi svedska imena, ili su Svedi strucnjaci da icicosima raspoznaje Srbina i Hrvata, jeste ali u kurcu.

A ovo ti je biser nad biserima, obratite paznju:

"U Sloveniji Srbi zive uglavnom na periferiji drustva u visokim stambenim zgradama... itd..."

HAAAAAAAAAAAHAAAAAAAAAAAAAAHAAAAAAAA
HAAAAAAAAAHAAAAAAAAAAAHAAAAAAAAAA

Znaci po tebi, manijace, onaj ko zivi u visokim zgradama, zivi na periferiji drustva!!!

"i moraju zivjeti samo od svog rada..."

a drugi ne moraju?!

"Ko u Sloveniji radi i posten je ima u principu jednake sanse za uspjeh kao Slovenac..."

I gde ti tu vidis zivot na periferiji drustva???

Hajde ti meni sad lepo daj definiciju "zivota na periferiji drustva"???
Nemaj ono "itd..itd", ja ne znam sta to znaci, vec preciznu definiciju.
Da li je to zivot u visokim zgradama, ili nesto sasvim drugo?
Evo, cekam odgovor, no?

Au, al ce tek da bidne smjehotresa, u ××××× materinu :) :) :)

P.S. Da ti nisi pobrako Srbe u Sloveniji sa onim bespolsenim Alzircima iz predgradja Pariza???

Na perigeriji
05-11-2006, 23:28
drustva znaci da su svi manje vise koncentrirani u visoke zgrade - blokove, gdje ima vrlo malo Slovenaca,a onaj ko je tampo je uglavvnom socialni slucaj ili sirotinja...

UGLAVNOM izolirani od Slovenaca...

Na periferiji kako rekoh - ne u centru zbivanja... NA PERIFERJI! Kapish?

Na PERIFERIJI
05-11-2006, 23:39
Srbi (Muslimani i ostali orijentalci, dakle nisu usamljeni), zive tamo gdje Slovenaca uglavnom NEMA 8osim socialnih slucajeva i sl.!

Na periferiji.... Izolirani

Ne kapim
06-11-2006, 02:20
×××× te, uopste ne kapim, jer u Sloveniji svi rade, i u Sloveniji gotovo da nema nezaposlenosti!

I sam si rekao, citiram:
"Ko u Sloveniji radi i posten je ima u principu jednake sanse za uspjeh kao Slovenac..."

I sta onda, je li to ponovo useravanje samom sebi u usta, ili tvoja idiotska iskrivljena slika o Srbima da su neposteni i da nece da rade?
More, mars u ××××× materinu idiotsku.

Moze se reci za pojedinca da je lenj i da nece da radi, ali za jedan narod...
JESI LI TI LUD, KOJI JE TEBI ×××××???

E pa idiote, cinjenica te boli, a one glasi: SRBI ZIVE U SLOVENIJI KAO BUBREG U LOJU!
I ne samo u Sloveniji vec svuda u svetu (sem u Hrvatskoj). Sta vise, u celom svetu vlada misljenje da su Srbi vredan narod i decent (da ne prave nikakva ×××××× van, na de divljaju po futbalskim terenima i ostalim mestima javnog okupljanja, da se ne bave terorizmom, da su uglavnom mirni gradjani zemlje u kojoj zive i da gledaju svoja posla). To je ono kako ih ja vidim i dozivljavam u ovoj lepoj i srecnoj zemlji, TO JE ONO STA SAM CUO SA NAJMERODAVNIJEG MESTA OVE ZEMLJE, NE SAMO JEDNOM!
A TI JEDI GOVNA!

Ma nemoj
06-11-2006, 09:02
11% nezaposlenih... Bijede otprilike ko u Hrvatskoj...

Srbi
07-11-2006, 23:54
U Sloveniji nisu neka "homogena organizirana grupa". Oni se tretiraju kao i svi stranci. I vrlo se brzo nauce postovati tu domovinu i uglavnom zivjeti u skladu sa njenim zakonima! to je interesantno!

Ali Hrvatska?? Pa ovi koji su u HR ostali za vrijeme rata su uglavnom Hrvatsku ´prihvatili kao svoju domovinu, i zive u skladu sa zakonima. Problem je jos u onoj "RSK" divljini i povratnicima! Nije neki veci, ali trazi resurse, vremena...

A problema ce biti dok bude 40% srpskog birackog tijela podrzavalo SRS (cetnike) i u svom statu budu imali upisan plan izbijanja na granicu K, Karlovac, Virovitica... Dok ce i dalje sijati ludu mrznju prema svemu hrvatskom, muslimanskom i albanskom...

Ohoho,
08-11-2006, 01:58
evo jos malo bkjuvotina naseg VGS-a:

"U Sloveniji nisu neka "homogena organizirana grupa". Oni se tretiraju kao i svi stranci."

Mi pricamo o Srbima drzavljanima Slovenije, ne o strancima, budalo.
Ako ti smatras da se neke nacionalne grupe, a koji su drzavljani iste zemlje, smatraju strancima, onda nesto nije u redu sa zakonima te zemlje.
Sumnjam da je Slovenija nacisticka aperthejd zemlja, vec kao isvaka druga clanica EU mora postovati demokratske standarde EU ukljucujuci i jednaka nacionalna prava svih gradjana.

"I vrlo se brzo nauce postovati tu domovinu i uglavnom zivjeti u skladu sa njenim zakonima! to je interesantno!"

Tebi interesantno, a meni sasvim normalno. Rekao sam ti da niko nije lud i da se buni kad ima sve, vec kad mu jesto uskraceno.
Ne samo u Sloveniji, Srbi se nigde u svetu ne bune.
Moj narod i nije buntovan. Buntovan je bio onda kada mu je pretio fizicki opstanak (u ×××××tskoj i na Kosovu, naravno, a gde bi drugde?).

"Ali Hrvatska?? Pa ovi koji su u HR ostali za vrijeme rata su uglavnom Hrvatsku ´prihvatili kao svoju domovinu, i zive u skladu sa zakonima. Problem je jos u onoj "RSK" divljini i povratnicima! Nije neki veci, ali trazi resurse, vremena..."

Neka vam je ta divljina na cast!

Svi donekle
08-11-2006, 13:38
obrazovaniji mladji Srbi su odavno napustili Srbiju... Bljuvotine i sprdacine koje se u Srbiji pisu na sve strane nemaju kraja! Ja kad god hocu samo otvorim jednu od stotina srpskih stranica i samo ti lijepim koliko su Srbi zadovoljni, slobodni itd u Srbiji! TI POJIIIIMA nemas koliko je to podrucje nisko palo... koliko se civilizirani Srbi, njih mozda 40% osjecaju u zemlji u kojoj vladaju srednjevjekovni opancari i tkzv SRS....

Kad se pregledavaju tvoji "clanci" tu na forumu, moze se vidjeti samo tvoja izbezumljenost, jedna grozna, ogromna rupa, od gubitka rata, gorkog poraza, razbijenih mitova, gubitka domovine i jedna neizreciva mrznja... a sve tvoje komentare su obojeni "USTASTVOM" - a izludjuje te kad ti se non stop servira srBski zlocini, agresije, destrukcije koje ste vi SAD prije 15 godina - krajem 20-og stoljeca radili... A sta su Ustase - ti pojima nemas, kako su i zasto nastale - ti poijima nemas... koji im je bio cilj - ti pojima nemas... zasto niko to ime u HR ne spominje od 1990?? Ti pojima nemas... Sta su cetnici radili za WW2 i sada (POD TIM IMENOM!!) ti pojima nemas, Da danas ima aktivnih cetnika - kojih 40% birackog tijela Srbije - neces nikada spomenuti niti priznati - da im je u statutu ucrtana zapadna srpska granica na K, K, Virovitica...

Da li si se zapitao - ZASTO?? su Srbi izbombardirani? Sankcionirani? Zasto ce im uzeti Kosovo?? Zapitaj se malo zasto je to sve tako sa Srbimna...zasto su tako siromasni? izbljuvani, zlocinci...itd, itd...

Pa da
08-11-2006, 14:16
jbte, kad nemas odgovor na moj komentar i moja pitanja u vezi slovenackih Srba, onda izvrdavas, menjas temu, drobis nesto bez veze sto nema veze sa temom.
Na tvoju primedbu da su Srbi svugde ugrozeni u svetu, ja sam ti odgovorio da lazes vec da su samo ugrozeni u HR i Kosovu i nigde drugde, cak ni u Albaniji.
To je sustina diskusije izmedju mene i tebe.

Ja ne znam ko su ustase, zato sam jos davno otiso iz HR da ih nikad ne upoznam, ali su ih dobro upoznale moje komsije.
Medjutim, dovoljno je prisetiti se Jasenovca, price istoricara i savremenika pa da imam jasnu sliku o bagri. Ti nista nisi bolji, samo si kukavica. Ma i oni su, jer ko god ide na civile i nejac, taj je kukavica.

A sto se
08-11-2006, 14:23
tice stanja u Srbiji, umesto mog komentara, evo to ovo pa procitaj:

****Parivodić: Srbija lider u regionu***

Srpski ministar za ekonomske odnose sa inostranstvom Milan Parivodić izjavio je u utorak da Srbija sebe definiše kao centralnu i vodeću državu u regionu, što prepoznaju i investitori i političke ličnosti iz okruženja. On je agenciji Beta, u telefonskoj izjavi iz Beča, rekao da je pred 350 učesnika Bečkog ekonomskog foruma predstavio investicionu klimu u Srbiji i ovogodišnji uspeh u privlačenju stranih ulaganja. „Stranim ulagačima ove godine je poslata odlična poruka, pošto je privučeno četiri milijarde evra investicija, a danas je dodeljena licenca mobilne telefonije austrijskom ´Mobilkomu´ za 320 miliona evra”, kazao je Parivodić. Prema njegovim rečima, Srbija će za licencu mobilne telefonije dobiti tridesetak puta više novca nego Makedonija. Parivodić je ocenio da bi Srbija, kroz ekonomske i političke inicijative, trebalo da se definiše kao zemlja koja je stožer stabilnosti i prosperiteta u regionu. (Beta)

@@@@@
Trc Milojka.
VGSe, jel ti krivo?

Nego, VGSe
08-11-2006, 14:31
kad tako alapljivo citas vesti iz Srbije, da li si uspeo da procitas i ovo:

ŠESTI TRIJUMF ODBOJKAŠICA SRBIJE NA SP

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije i Crne Gore pobedila je danas u Nagoji selekciju Južne Koreje sa 3:0, po setovima 25:23, 25:19, 25:22, u prvoj utakmici drugog kruga takmičenja na Svetskom prvenstvu u Japanu. To je bio šesti trijumf „plavih” na SP, pošto su u prvom krugu upisale svih pet pobeda. U narednoj utakmici one igraju sa Poljskom, u četvrtak od 11.00 po lokalnom, a od 03.00 po centralnoevropskom vremenu. Prvi meč drugog kruga SCG je počela u postavi tehničar Maja Ognjenović, korektor Ivana Đerisilo Stanković, primači Jelena Nikolić i Anja Spasojević, blokeri Vesna Čitaković Đurišić i Nataša Krsmanović i libero Suzana Čebić.

U prvom setu „plave” su se na početku malo mučile, pa su na prvom tehničkom tajm-autu bile u minusu četiri poena (4:8). Međutim, dobrim servisom poremetile su prijem Koreje, pa su preokrenule rezultat. Na drugom obaveznom odmoru bilo je 16:15 za SCG. Prvu set-loptu „plave” su imale na 24:21, a uspele su da iskoriste treću za 25:23 i 1:0.

I na početku narednog seta ekipa SCG imala je malo problema. Međutim, odličnim odbranama libera Suzane Čebić, blokovima kapitena Vesne Čitaković Đurišić i napadima Anje Spasojević „plave” su došle do rezultatske ravnoteže. U finišu seta ekipa SCG je uspela da napravi i značajnu poen razliku, a poslednji poen u tom delu igre za 25:19 i 2:0 donela je kapiten Vesna Čitaković Đurišić.

U trećem setu poslednje izjednačenje bilo je na 12:12, a posle toga su „plave” krenule snažnije pa su imale 20:17. Međutim, ekipa Južne Koreje uspela je da izjednači na 21:21, potom je i povela sa 22:21, ali je izjednačenje doneo jedan blok SCG. Prvu set-meč-loptu SCG je imala na 24:22 i odmah ju je iskoristila, čime je postavljen i konačan rezultat od 3:0.

Hala; Dvorana duge, Nagoja. Gledalaca: 800. Sudije: Karlos Cimino (Brazil), Patrisija Salvatore (SAD).

SERBIAFORCE: Jelena Nikolić 13, Aleksandra Ranković 1, Ivana Đerisilo 11, Nataša Krsmanović 5, Jovana Brakočević, Brižitka Molnar, Jovana Vesović, Maja Ognjenović 6, Vesna Čitaković Đurišić 12, Maja Simanić, Anja Spasojević 14, Suzana Čebić (libero).

@@@@@
Ove zestoke devojke su uspele da razbiju svetske prvakinje Italiju i olimpijske zlatne Kubanke.
Tek toliko da se zna.

Jel ti krivo, VGSe

Ti si trebas
08-11-2006, 15:15
prestati umisljati da IKO vise mari za Srbe!! Niko ih ne ×××× za suhu sljivu... oni su kao i svaki drugi stranac! SVUDA, osim jos u BiH, Kosovu i regionalno u HR.

Govoris o nima kao jednoj cjelini... Ko i to tako gleda... oni se kao i svi drugi stranci (osim muslimana) tope gdje god stignu...danas konacno i u Hrvatskoj... Oni koji su ostali u domovini, prihvatili su je i zive koliko sam ja upoznat normalnim zivotom! dok ona srednjevjekovna divljina iz "RSK" - povratnici i slicno, to teze nauce...

Pa eto,
08-11-2006, 21:43
jbte, ja sam ti da primer gde Srbi (Srpkinje) jebu pa rasturaju sve ostale.

Mislim da je korisno sto sam postirao ovo o odbojkasicama jer je to TABU tema u vasim medijama, pa hajde da vas upoznam.

Ti opet o Srbima strancima u SLO. Pa koji je tebi klinac, koji stranci? Pricamo o drzavljanima Slovenije.

Drzavljanima
09-11-2006, 10:27
Slovenije?? I tu je onda tocka!!

Inace drzavljanstvo u nekoj nema puno veze sa integracijom. No ja Srbe nezelim izdvajati, sta se Slovenije i stranaca tice. Ovi koji su ostali u Sloveniji su u principu zadovoljni, kao skoro svi stranci iz bivse YU koji su ostali u sloveniji. Oni se samo podsjete kako je u Srbiji i svaku im je nedacu lakse preboljeti!
Oni uglavnom zive u skladu sa zakonom, kao i Srbi u HR koji su za rata ostali kod svojih kuca, uz domovinu, bar pasivno, eko ne aktivno.

Mi mozemo
10-11-2006, 15:03
pricati o teskocama integracije u nekim drugim sredinama - Svedskoj, Australiji, US, Kanadi. Slazem se, u proseku uvek se motas u drustvu svoje zajednaci (ja ne bas), ali Slovenija nije toliko strana sredina, da bi se bivi Jugovic osecao izolovan.
Ja licno sam se medju Slovencima osecao kao medju Srbima, i vecina njih govori srpski/hrvatski.
Kakav stranac u Sloveniji, sta je tebi? Slovenija je slavska zemlja, bivsa clanica Juge.

ti trebas
11-11-2006, 22:28
znati da NIKO od 1990 vise u slovenskim skolama ne uci Srpski. NIKO!! Dakle dodaj tome jos barem 10 godina (radje 15), pa ces vidjeti da skoro NIKO od 25 godina pa nagore nezna Srpski. Znaci to ti je kao da si dosao u Cesku ili Poljsku pa se sporazumjevaj!

Ja ti pricam da
11-11-2006, 23:54
da se u Sloveniji ne mozes osecati kao stranac, a sad cu ti objasniti malo detaljnije zasto:

1) slovenski jezik kojeg je vrlo lako nauciti (ja ga pola razumem), mnogo lakse nego poljski i ceski;
2) oni u velikom procentu razumeju srpski i pored tvoje tvrdnje da mladi ne uce srpski;
3) slovenacki mentalitet (ja sa Slovencima mogu da lumpujem dan i noc i da mi ne bude dosadno - imamo more tema o kojima mogu pricati sa njima, i da pritom, ni njima ni meni ne bute jezik problem razumevanja);
4) Slovenija je bivsa SFRJ republika i u po shvatanju mnogih, oni nisu nikakvo inostranstvo, oni su drzava u najblizem susedstvu;
5) poslovna i ostala prijateljstva postojala su i posle njihovog odcepljenje, sve vreme rata i sankcija, do danasnjih dana (kako, zini da ti kazem)(poznato je da su Slovenci trgovali sa Beogradom i za vreme sankcija). Danas Slovenci hrle u Beogradu i ne propustaju ni jednu vecu festu;
6) osecaj da si u inostranstvu gubi se i geografskom daljinom dve zemlje - iz Ljubljane do Bgd-a moze se stici kolima za 6 sati, avionom jedva pola sata!!!

Koji stranac u inostranstvu u Ljubljani, koje inostranstvo, koji li bakraci!!!

Pod slicnim
12-11-2006, 01:23
mentalitetom podrazumevam smisao za humor, smisao za druzenje, srdacnost, neposrednost...

Ako se podje od toga, da je slovenski jezik lak za ucenje, i da ga znaju svi, onda sta je problem???
Ne vidim problem u jeziku ni uludilu, ne posebno za drzavljane Slovenije.

problem
12-11-2006, 10:58
je u tome da je Slovenija toliko daleko od Yuge koliko su i Slovacka i Ceska i Poljska! I da su to srodniji narodi njima nego Srbi!

Znaci
12-11-2006, 14:30
po tvome, 70 godina zajednickog zivota ne znaci nista, od jedared blizi Poljak nego Srbin!!!!!!
Vise moj ××××× ima mozga nego ti.

Za tebe jeste, a za normalnog, normalni nece Varsavu (sta ce tamo?), nego za 25. maj u Beograd, u septembru u Gucu - naravno u njihovu bivsu prestolnicu koja zivi 24 sata na dan sedam dana u nedelji.

Tebi krivo, znam, ali prijateljstvo izmedju Slovenaca i Srba ima duboke korene i traje ihaha. Zabelezeno u istoriji da ih je majcica Srbija oberucke primila kad su ih progonili nemacki fasisti.

Ne samo druzenje mladih koji hrle u Beograd, vec slovenacki privrednici su najprisutniji u Srbiji.

Prijateljstvo i privredna saradnja koja traje :) :) :)

A ti grizi muda.

Ne zaboravi
12-11-2006, 17:20
Zivjeli su Slovenci duze sa Cesima, Slovacima i Poljacima (A.UG;) nego sa Srbima...

Kad su
12-11-2006, 22:35
ziveli??? Da li to iko vise pamti?

Jebi
13-11-2006, 01:07
srbe i stavi ih na vrbe.
Slovenci i srbi zajdnicki?
U ××××× materinu, kakav GEMIST?