PDA

Pogledaj cijelu verziju : RASPAD JUGOSLAVIJE

SRBIN-MALMOE
27-09-2006, 21:56
"Jugoslavija se raspala jer njeni narodi nisu nasli interesa da je sacuvaju" je jedna opsta dijagnoza rasirena world-wide. Vrlo uopstena, blaga - ma ×××××× bi se s tim slozila.

Ako odnos presudjenih godina u Hagu i drugdje gdje se sudi za ratne zlocine bude npr. 1000:10 za srbe, a sve ide u tom pravcu, hoce li se tada moci reci "ipak, srbi su je sjebali?"

Srusili je
27-09-2006, 23:09
oni koji su je rusili od prvog dana njenog osnutka - shiftari i ×××××ti.

Samo siftari i ×××××ti i niko vise.

Ja bih
28-09-2006, 09:05
Ipak rekao da su ju srusili oni koji ce (kad sve bude gotovo) dobiti kazne u omjeru 1 : 1000 u Hagu!

Dobro je sta je Yuga srusena, to je potpuno OK, bilo bi najbolje da je nikada bilo nije, ali sta je tu je. Kad je vec bila sagradjena trebala se je bar mirno razgraditi, a ne ovako kako su je Srbi razgradili!

Ma jebes taj sud
28-09-2006, 15:14
kad je jednog zlocinca Hajradinija pustio na slobodu, jednog Orica koji je zavio u crno sela Kravice, Bratunac, Milice, dobio 2 godine.

Hag mi nije neko merilo, obicna ispolitizovana ×××××rija. To si vise puta i sam rekao.

Nego, kao sto rekoh, Jugu su rusili od njenog postanka 1918. dok je nisu srusili, a to su shiftari i ×××××ti.

Idemo hronoloskim redom:
1) 1933. izvrsen terorasticki akt na kralja i njegovu pratnju pri cemu je poginuo sam kralj, gradonacelnik Marseja, a ranjemo na desetine ostalih - Hrvati;
2) 1941. srusili je izdajom isto Hrvati;
3) 1945. pokusali da je sruse siftari oruzanim ustankom;
4) 1968. ponovo pokusali siftari rusilackim demonstracijama;
5) 1971. MASPOK u Hrvatskoj sa ciljem rusenja SFRJ;
6) 1973. ubaceno 19 hrvatskih terorirsta u zemlju sa ciljem rusenja drzave;
7) 1981. velike rusilacke demonstracije siftara sa ciljem rusenja SFRJ;
8) teroristicki akti Hrvata po Beogradu sedamdesetih, opet sa ciljem izazivanja haosa, nesigunosti, a sa krajnjim ciljem rusenje zemlje...

Prema tome samo su je rusili ×××××ti i siftari, i niko vise!

Pa ×××× te caca, i sam non-stop ××××ndas da je SFRJ bila "×××××rija" od drzave, i takvo stajaliste imaju gotovo svi vasi mediji, politicari... pa ako je tako, za cim zalis koji moj???
Ja treba da zalim koji i dalje tvrdim da je ona Juga (SFRJ), bila ravnopravna zajednica naroda i narodnosti, sa ljudskim pravima i slobodama kojima se ni jedna komunisticka zemlja nije mogla pohvaliti, zemlja koja je imala ugled u svetu, i da ne nabrajam.

Kao prvo
28-09-2006, 19:46
1) Kralj je ubijen 1934 (ne 1933)od Makedonca, (VMRO), a atentat su organizirali zejdno Hrvati (Ustase)i Makedonci. Atentat je bio odgovor (osveta) za ubojstvo tri glavna hrvatska poslanika u Skupstini u Beogradu (Macek itd) 1928, sto je ujedno i bio pocetak osnivanja ustaskog pokreta do konacnog oslobodjenja domovine.

2) yuga je 1941 pala zahvaljujuci Engleskoj obavjestajnoj sluzbi koja je organizirala Puc u Beogradu (sa Srpskim generalima, razumije se)- protiv vlade Cvetkovic-Macek tj. mirovnog sporazuma sa Njemckom. ("bolje grob nego rob, bolje rat nego pakt"). Hitler je okranuo trupe i razbio tu sprdacinu, kaos i divljinu od naroda i drzave, a narocito vojske. Onda su u Srbiji na vidjelo dosli pravi Srbi (Nedic, Ljotic itd... lijepio sam tu njihove govore u vezi toga puca... prisjeti se i procitaj jos jednom)

sta se Siptara tice, hvala bogu da su htjeli srusiti zemlju gdje su bili gradjani treceg reda, sikanirani i diskriminirani svakodnevno na svakom koraku.

Sta se tice MASPOK-a njegova teznja NIJE bila onda srusiti YU nego ju reformirati i dati Hrvatima da dodju malo do izrazaja a ne da budu dominirani 100% istocnoBizantskom kulturom. Odgovor kao i uvjek - represija... no 1974 su Hrvati dobili skoro SVE sta su 1971 trazili...

Diverzanti su ubaceni u BiH 1972, (ne 1973)kao odgovor na represiju iz 1971! Normalno je da im je krajnji cilj bio slobodna Hrvatska.

Toliko ukratk... a tebi nikako da bude jasno da je Yuga - DONEKLE!! samo donekle, funkcionirakla za Tita...(iako su Slovenci i Hrvati relativno nazadovali u odnosu na 1918 - i to PUNO!!) Sa njegovim nestankom vratio se je srpski sovinizam i nacizam..Milosevic, SANU...i 1989 Gazuimestan itd....

Nisam pomenuo
28-09-2006, 23:34
glavnog rasturaca Juge, Mesica, koji je tako jasno opisao sta je radio kao predsednik predsednistva, kako je blokirao glavne poluge federacije, kako je kasnio na sastanke, kako je opstruirao sve zivo.
Na kraju je rekao: "Ja sam svoj posao obavio - Jugoslavije vise nema".

Sto se tice ubijstva kralja, ustaski pokret nije delovao sa platforme osvete nego rusenja zemlje. Da se radilo o osveti ne bi bilo toliko ukljuceno u atentat (VMRO, ustase, nacisticke obavestajne sluzbe...).
Koji si ti diletant u ××××× materinu.

Zna se cija emigracija je rusila Jugu u kontinuitetu, od Janka Pusta u Madjarskoj preko poligona za regritovanja terorista u Australiji, Spaniji, Argentini, Nemackoj, pa do otmice Panamerikenovog aviona.

Kako god okrenes samo Hrvati i siftari su rusili Jugu. Ni jedan atentat, ni jedna buna, usudio bi se reci, ni jedan incident sa politickim predznakom ni od jednog drugog naroda!

Normalno
29-09-2006, 08:49
...je da SU poslije masakra u Skupstini 1928 SVI Hrvati htjeli izaci iz te tvorevine, ludnice, sprdacine od drzave. To je svima jasno! Kao i to da su Siptari to UVJEK htjeli. Razlika izmedju Siptara i Hrvata je ta da se Hrvati nisu AKTIVNO oduprijeli uspostavi SHS. Siptari su prisilom usli u YU.
Cak niti za MASPOKA 1971 Hrvatima nije bio cilj raskinuti YU, nego ju reformirati da Hrvati budu zadovoljniji i da ono sta zele moze doci do izrazaja... sta im je u najvecem dijelu IPAK dobili ustavnim amandmanima 1974. No DEFINITIVAN krah Yu je nastao pojavom Milosevica... sok je trajao 1987-1988, otrijeznjenje (u trku!) 1989-1990... (U trku)... poslije znamo...

Nemas ti
29-09-2006, 11:06
pojma o zivotu, pa ni vreme MASPOK-a. Ako hoces ja cu ti objasniti.
Trazili ste sopstvenu valutu, vojsku...
Inace u Hrvatskoj zavlado opsti strah jer je pocelo prebrojavanje po nacionalnosti, mirisalo na 41.

Naravno da niko nije pominjao samostalnost tih godina, ali prema zalaganjima vodja MASPOK-a, to je vodilo ka osamostaljenju, ja bih rekao, veliki step ka osamostaljenju.

Te iste snage su cekale povoljnu medjunarodne i unutrasnje uslove da nastave gde su stali 71.

Vi ste toliko rusili zlosrecnu Jugu, i toliko ste zeleli osamostaljenje, da jednostavno (mozes misliti, tisuculjetni san), da Juga nije imala nikakve sanse. Milosevic je samo ohrabrio i dao excuse secesionistickim snagama u HR, koji su prvu zgodnu priliku cekali kao ozebao sunce.

Nemoj sad samo da mi ××××s da bi Juga opstala bez pojave Milosevica. To mozes da pricas maloj deci.

Kao sto sam rekao, raspad Jugoslavije je trajao od nejenog osnivanja 1918. pa sve dok se nije raspala.

Jel ti zao, jbte, vidim postavio si temu kao da zalis sto je do toga doslo pa upires prstom u Srbe.
E pa kasno je da priznas da ti je zao, jer si svake gadosti izgovorio protiv te zlosrecne drzave.
Pa koja je svrha teme, nije mi jasno???

P.S. Medju one gornje tacke zaboravio sam da pomenem vase napade na SFRJ konzulate sirom sveta, od cega i grozno ubijstvo institucije SFRJ (ambasadora Rolovica), pa podmetnuta bomba u JAT-ov avion, kada je prezivela samo jedna zena. Pa napad na konzulat u Melburnu (tu ste dobili po nosu, kada vam je cuvar ispalio nekoliko metaka u rulju, dajuci do znanja da se nece zajabevati zvanjem policije, vec preuzeti stvar u svoje ruke).

Joj srbine
29-09-2006, 12:16
Na×××× si, nema Juge, nema kruha bez motike.
Ajde od×××× preko Drine u tri picke materine.

ovaj ispred mene
29-09-2006, 14:01
je prava slika danasnjeg Hrvata:
`Rvat bez premca,
bez pameti,
bez odgoja,
bez skole,
bez morala,
bez stida...
pravi junak nove NDH.
Od onda se eto nije nista promjenilo.
Isti kompeksi,
ista strahovanja,
iste mrznje,
iste gluposti,
ista vjera.
.............
Nozevi su kvalitetniji,
klanje organiziranije,
pljacka beskrupuloznija,
crkva zainteresanija.
.............

pa rekao
29-09-2006, 20:29
sam ti da su Hrvati dobili skoro sve sta su trazili 1971 - su dakle dobili 1974 amandmanima...

A osim toga?? zasto ti to toliko OGORCENO staniziras Hrvate sta su htjeli razvod od Srboslavije?? Kako ti to nikako nije jasno da neko nekad nece biti u zajednici?? Kako ti nije jasno da neko nekad zeli rastavu? I sta ti tu mozes?? Represija? STA?? Takva zajebnica NEMA buducnosti - niti leba, pa da ga jeebees! Vidis - i tako na kraju IPAK i ispalo! Samo da ste vi Srbi imalo pametni, pa da niste isli tako divljacko/barbarski/srednjevjekovno/primitivno reagirati, zivjeli bi danas puno bolje... ovako?? jad i bijeda...

JAD! motika, lopata... poluglad, izopacenost, izolacija, kolektivna depresija... nema svjetla niti na pomolu...

Hrvati
29-09-2006, 20:30
NIKAD nisu imali nista protiv Kosovske, Makedonske, Slovenske ili CrnoGorske samostalnosti! nikad nista!! niti je iko drugi to imao osim Srba a na pocetku i CrnoGoraca... koji su se na kraju opametili i stvorili samostalnu drzavu... OSTALI STE SAMI!!

E pa kad ste
30-09-2006, 01:00
zeleli rastavu, i kad ste radili na tome, sto optuzuzjes druge? Cemu ova tema?

Doduse, Milosevic, kojeg su preticali dogadjaji (pad berlinskog zida, raspad SSSR-a, nestanak jedne super sile sa svetske scene, velike politicke promene u Evropi, sustinske promene Povelje UN) snosi deo odgovornosti ne zbog namernog rusenja vec zbog politike koja je ohrabrila secesioniste da ubrzaju proces.

Ne poznam ni jednu zemlju Srboslaviju, vec u svetu, u svoje vreme, veoma popularnu i rspektovanu SFRJ - zajednicu ravnopravnih naroda, narodnosti i republika.

Federacija je cinila sve i za zaostalo Kosovo besprekidnim izdvajanjem, otvaranjem brojnih fabrika, razvojnim programima. Uprkos svemu, istina je da su shiptari ostali dosta po strani tog integrisanog drustva, ali za to ne treba samo blamirati federaciju vec i istorijsko nasledje, kulturni i jezicki jaz u odnosu na ostatak.
Za ostatak zajednice bilo je nepojmljivo da, na Kosovu, u proseku u jenoj albanskoj familiji, se planira desetoro dece, a sa one druge strane granice, u Albaniji sasvim normalno, kao i u Evropi.

Pa da znas
02-10-2006, 16:55
IAKO srpski dužnosnici još uvijek čekaju službenu objavu rezultata referenduma o neovisnosti Crne Gore, ministar vanjskih poslova SiCG Vuk Drašković oglasio se ustvrdivši kako se radi o "povijesnom trenutku da se Srbija vrati svom početku, koji bi bio utemeljen u povijesno provjerenim i pobjedničkim stupovima srpske države, a to su stupovi kraljevine".

"Ovu prilika da se Srbija vrati onom što će skratiti put prema Europi, a to je ustavna parlamentarna monarhija, srpski narod ne smije propustiti." - kazao je Drašković u razgovoru za B92.

Šef vojvođanskih socijaldemokrata, Nenad Čanak, je komentirajući rezultat referenduma ustvrdio kako on dokazuje da sa "Srbijom više nitko ne želi biti u zajednici".

"Srbija sada više nema izgovore. Očito je da s ovakvom Srbijom nitko ne želi živjeti u zajednici i krajnje je vrijeme da se ljudi u Srbiji zapitaju zašto je to tako." - dodao je Čanak.

Naslovi beogradskih listova variraju od nevjerice prema tijesnim rezultatima referenduma, pa do priznanja neovisnosti Crne Gore.