PDA

Pogledaj cijelu verziju : Mesić i Vujanović:Hrvatska i Crna G nemaju otvorenih pitanja

Stjepan Mesić
26-09-2006, 21:22
HRVATSKA i Crna Gora nemaju otvorenih pitanja i njeguju dobru međusobnu suradnju, zaključili su hrvatski predsjednik Stjepan Mesić i njegov crnogorski kolega Filip Vujanović nakon bilateralnog sastanka u utorak u Kijevu.

Mesić je u utorak doputovao u Kijev gdje će sudjelovati na međunarodnom obilježavanju 65. godišnjice nacističkog masakra nad Židovima u Babij Jaru i prvi je bilateralni susret održao s crnogorskim predsjednikom.

"Naša suradnja je i do sada bila dobra, a bit će još bolja nakon osamostaljenja Crne Gore s kojom nemamo nijedno otvoreno pitanje, kazao je Mesić.

"Hrvatska i Crna Gora riješile su pitanje granica na moru i nemamo nikakvih incidenata za razliku od onih koje imamo s nekim drugim zemljama ili zemljom. S Crnom Gorom nema nijednog pitanja koje ne bi mogli u prijateljskoj atmosferi razriješiti" zaključio je hrvatski predsjednik.

Dvojica predsjednika, čiji je ovo treći susret otkako je Crna Gora proglasila nezavisnost, razgovarala su i o unapređenju bilateralnih odnosa te stanju u regiji.

"Zaključili smo da je došlo vrijeme da međudržavno vijeće čije smo osnivanje inicirali predsjednik Mesić i ja transformiramo u sastavu i u njega uključimo i gospodarstvenike" nastavio je crnogorski predsjednik, ističući da međudržavno vijeće treba iskoristiti kako bi se dvije zemlje povezale i na gospodarskom području te tako mogle, kako je rekao, zajedno nastupati i na trećim tržištima.

Stjepan Mesić
26-09-2006, 21:23
Dvojica predsjednika stigla su u Kijev kako bi sudjelovali na ovogodišnjoj komemoraciji pokolja Židova u Babij Jaru koja se održava pod pokroviteljstvom ukrajinskog predsjednika Viktora Juščenka, Svjetskog foruma sjećanja na holokaust i memorijalnog centra Yad Vashem iz Jeruzalema. Obilježavanju će nazočiti i izraelski predsjednik Moshe Katsav.

"Ovakve prigode imaju svoje posebnosti jer smo ovdje u povodu odavanja počasti žrtvama fašizma, a i Crna Gora i Hrvatska pripadale su antifašističkom pokretu i važno je pokazati da i Crna Gora i Hrvatska poštuju vrijednosti antifašizma" rekao je Vujanović nakon sastanka s Mesićem.

Mesić će u utorak navečer biti nazočan svečanom otvaranju izložbe fotografija o masakru u Babij Jaru gdje su nacisti nakon okupacije Kijeva u samo 48 sati u rujnu 1941. godine poubijali gotovo 34 tisuće kijevskih Židova.

U sklopu obilježavanja ove tragedije u Kijevu će biti organiziran i međunarodni forum pod nazivom "Pustite moj narod da živi". Drugi je to takav forum koji omogućava svjetskim čelnicima da se osobno uključe u širenje znanja o holokaustu te u borbu protiv bilo kojeg oblika antisemitizma, rasizma i ksenofobija. Prvi je održan je 27. siječnja 2005. u Krakovu, prigodom obilježavanja 60. godišnjice oslobođenja zloglasnog koncentracijskog logora Auschwitz-Birkenau.

Parmak
27-09-2006, 12:48
Mesic je postao zaboravan.

nevjerujem
27-09-2006, 15:21
Hrvatska antifasisticka zemlja!!!
Hrvatska je sa ustastvom bila jedan od fasistickih temelja. Procentualno je u Hrvatskoj pogubljeno vise Jevreja nego u Njemackoj. Autor toga clanka Stjepan Mesic (ne mogu da vjerujem da je to Stjepan Mesic!)je jednostavnop lud covjek.

šta se pak
27-09-2006, 15:38
istrebljenja židova tiče, najuspješniji i najefikasniji su u ono vrijeme bili Srbi! Nije poznato da je ijedan preživio. 1942 se je Srbija ponosno PRVA predstavila i pohvalila da je "JUDENFREI"! Iy Hrvarske je preživkelo nekoliko hiljada ako se ne varam!

tu se varas
28-09-2006, 11:10
i to hrvatski bezobrazno. Iz hrvatske su se spasili samo oni kojima je uspjelo svoja imanja pokloniti "hrvatima" da im se da odlazak.Nakon sto su sve "poklonili",
hrvati su im osigurali put u logore, Jasenovac, Dachau, Mathausen....Jedini zidov koji je prezivio kao Hrvat bio je MOSA PIJADE, spasili su ga partizani.
Od njihove ruke nije poginuo NI JEDAN!!
A sta mislis sta i danas misle zidovi o vama, danasnjim ustasama??

tocno sta
28-09-2006, 11:14
misle zidovi o Hrvatima, ja ne znam. Znam samo to da imamo sa njima dobre odnose, da smo ukinuli vize, da nam dolaze mnogo u turizam i da su nam simpa i primjer, najveci primjer.

Ali znam da vas preziru, makar ste im tamanili prirodne neprijatelje - Muslimane. Znam da vama treba viza za Izrael, kao i za vecinu zemalja svijeta - i ja znam da ONI znaju da ste vi antisemiti, nacisti i sovinisti - te da mrzite sve zidovsko...

tocno je
28-09-2006, 11:24
da je jeftino biti ××××××. To nikoga ne obavezuje i zato je narodski obljubljena forma oblika. Jasno je da danas IZRAEL, a to su samo dijelom zidovi, najveci broj stanovnika u Izraelu su Rusi, jedan od dva drzavna jezika je ruski, i rusi su i u Izraelu ateisti. "Dobri odnosi" su plod oluje za koju ste dali ogromne novce! Pravi razliku izmedju zidova i Izraela.
Hrvatski zidovi u Izrael nikad nisu dosli. Jasenovac,Jasenovac, i onda i sada.

kad bi
28-09-2006, 12:45
sad to sa "Olujom" bila istina, to bi ti bio samo jos jedan CVRST dokaz sta misle o nama - tj. o vama!

Mesić
28-09-2006, 12:51
Hrvatski predsjednik Stjepan Mesić sudjelovao je u srijedu u svečanoj ceremoniji odavanja počasti žrtvama holokausta u ukrajinskom Babij Jaru. Visoka državna izaslanstva, među kojima su bili i predsjednici Izraela i Crne Gore, Moshe Katsav i Filip Vujanović, te ukrajinski predsjednik Viktor Juščenko, paljenjem svijeća i minutom šutnje odali su počast žrtvama masakra - desecima tisuća Židova, Roma i sovjetskih vojnika koje su nacisti 1941.poubijali u samo dva dana.
Tijekom jutra predsjednik Mesić se susreo s ukrajinskim i izraelskim kolegama Viktorom Juščenkom i Mosheom Katsavom. Katsav mu je čestitao na dugogodišnjem predanom radu, na širenju istine o holokaustu i nagradi Zaklade Raoul Wallender koju je nedavno dobio u New Yorku. »I to je dokaz koliko se predsjednik Mesić posvetio borbi protiv antisemitizma«, rekao je Katsav u izjavi novinarima. Ističući kako se rado prijateljski susreće s predsjednikom Mesićem, poručio je: »Predsjednik Mesić je jedan od najboljih prijatelja Izraela i židovskog naroda«.
Dvojica su predsjednika razgovarala i o konkretnim mogućnostima ulaganja izraelskog kapitala u Hrvatsku, te stanju na Srednjem istoku.

Mesić
28-09-2006, 12:51
S ukrajinskim predsjednikom Juščenkom Mesić je također razgovarao o mogućnostima jačanja gospodarskih odnosa, te zajedničkom nastupu na trećim tržištima. Predsjednik Mesić govorio je i na međunarodnom forumu »Pustite moj narod da živi«.
»Europa koja se prvi put u povijesti ujedinjuje ne bi imala nikakvu budućnost kada bismo je gradili na lažima o prošlosti. Upravo to je razlog što sam kao predsjednik Republike Hrvatske danas ovdje. Došao sam potvrditi privrženost svoje zemlje bespoštednom suočavanju s istinom i da potvrdim našu želju da postanemo dijelom Europe sazdane na temeljima demokracije i ljudskih prava«, rekao je Mesić sudionicima foruma.

mesar
28-09-2006, 19:58
pa taj je gospodin stvarno lud. Govoriti o demokraciji u zemlji u kojoj se i danas progone intelektualci, radi intelektualne istine, u ovom slucaju cak i poznati disident Matvejevic, kojemu je cak on kao predsjednik urucio odlikovanje, a koji je sada osudjen, najblaze receno neukusna drskost. Pomalo, ali sigurno rusi se fama o mesicevskom ljudstvu, o neutralnostima. Trebalo bi malo temeljitije ispitati sve njegove uloge i upetljanosti u ovim balkanskim nedacama.

ma kaj
02-10-2006, 17:45
se srdite. Pa nas gospon predsjednik je sa ostalim europskim "pajdasima", kao reprezentant "lijepe nase" uvijek dobro dosao na Godisnjiu plesnu zabavu u Bec, koja je vrhunska sramota za sve intelektualce i najmalogtradjanskija priredba u cijeloj Europi.
To je za gospona.On je prava rupa bez karaktera. Gdje je bil, tu je sral

bosanac
04-10-2006, 16:28
Taj Mesic gdje umijesa svoje papke tu trava nenice ,S×××× je Jugoslaviju i Bosnu skupa sa tudjmanom sad mu upala kasika u med da rovari po Crnoj Cogi,Taj covik koda je poslat iz sotonskog harema.

bosanac
04-10-2006, 16:29
Taj Mesic gdje umijesa svoje papke tu trava nenice ,S×××× je Jugoslaviju i Bosnu skupa sa tudjmanom sad mu upala kasika u med da rovari po Crnoj Cogi,Taj covik koda je poslat iz sotonskog harema.