PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zmago Jelincic-Hrvati pobiju miliune Srba svakih 20 godina!

Zmago Jelinčić
25-09-2006, 12:22
Kako je nastala knjiga "Hrvati u svjetlu povijesne istine" koju su Slovenci ovih dana preveli sa srpskoga? Ova "šokantna knjiga o naših sosedih", kako je izdavač stavio u nadnaslov, ima predgovor "plemenitega" Zmaga Jelinčića, koji ističe da Psunjski dokazuje genocidnost hrvatskog naroda tvrdeći da Hrvati svakih 20 godina pobiju milijune Srba te da oni nisu slavenske krvi, nego srpsko pleme, nezahvalni kradljivci, šovinisti i megalomani koji od 9. stoljeća neprestano otimaju tuđe.
(Mogao je ovdje navesti najnoviju hrvatsku okupaciju Sv. Gere!). Zato je za Jelinčića prijevod takve knjige "spomenik činjenici da se istina ne može skriti te je opomena svima koji previše vjeruju aktualnim političarima". Zmago je zahvalan Psunjskom zato što je "sačuvao istinu i osvijetlio zločine koji ne smiju ostati u tami". Sve u svemu, mi bismo ovu knjigu mogli prevesti kao "Hrvati v luči Jelinčićeve resnice".

mago Jelinčlč
25-09-2006, 12:22
U Drugom svjetskom ratu u Beogradu je veoma aktivna Komisija Srpske pravoslavne crkve za izbjeglice, u kojoj su profesionalno radili pop prof. Radoslav Grujić i Milenko Popović, sveuč. prof. etnolog, koji je protjeran iz Skoplja. Njihovi brojni povjerenici saslušavali su izbjeglice prispjele iz NDH te skupljali sve što je tada pisano protiv Srba. U krilu te Komisije Dušan Bogunović (pod pseudonimom Psunjski) napisao je knjigu "Hrvati u svetlu istorije" (Beograd, 1944).

U okrilju te Komisije začeto je djelo Viktora Novaka "Magnum crimen". O tome izvješćuje agent Ustaške nadzorne službe iz Beograda (pod br. 20/1943.). Na poticaj navedene Komisije Adam Pribičević, u odvjetničkoj kancelariji svoga rođaka dr. Radivoja Vukčevića, u veljači 1942. sastavio je apokrifno pismo nadbiskupu Stepincu, pripisujući ga dr. Privislavu Grisogonu, koji se tada nalazio u zatvoru Gestapa.

Nije se znalo tko se krije pod pseudonimom Psunjski. U katalogu Naučne biblioteke u Beogradu kao autor te knjige bio je naveden Veliša Raičević. Kada je 1993. u Beogradu objavljen pretisak ove knjige tada je Vasilije Krestić otkrio identitet autora. To je Dušan Bogunović. Zanimljivo je da ta knjiga, koju toliko hvale akademik Krestić i Zmago Jelinčić, čak ni četnicima nije bila prihvatljiva.

Glavni organ pokreta Draže Mihailovića "Ravna Gora" br. 14/1944., pod naslovom "Jedna rđava knjiga", piše: "Mi se na ovu knjigu ne bismo osvrtali da pisac nije napisao da je štampana izvan domašaja okupacione cenzure, daleko od grada itd., pa bi se iz toga moglo zaključiti da je potekla iz naših redova. Mi se od ovakvih radova ograđujemo".

bosnjak*)
26-09-2006, 16:11
Eto kad kad tu kazem malo o istini hrvati kazu da sam i ja jedan od skrivenih srba.Dali je svaki covjek koji slobodno progovori taj crni srbin koga cijeli svijet (katolicanstvo )mrzi.
Ja sam isto mislio da su Ti Srbi ljudozderi kakih nema , dok se nisam malo bacio na prucavanje nasih prostora i svega pojedinacno , sto me u svemu tome sokiralo kao poslije soka drugi kontra sok i tako pocnjes konacno pravino zdraviti.
Hrvati su prica sama za sebe , na kraju ce se izgubiti u svojoj laznoj agoniji kao i ameri i sami ce se sebe sramiti.
Bolan istina i realnost prave od lopova postenog covjeka a laz prave lopova i sve sto nije za covjeka.

Nije ni realno ni covjecanski da u bulo kojem sukobu izmisljas neprestalno sve sto je najgore o svom protiniku a sebe i zijezde ukivas to je cista manipulacija i skrivanje sogo smrada.
Mislim da nebi nikada do rata doslo da su hrvati imalo postenili i ljustveniji ,nemaju osjecaja za drugo culo neka kod njih tece med i mlikejo a drugi neka jeci od gladi. Bosnu su oni unakazili sto sada ninato ne lici.
Veliki su im apetiti a mali mozgovi, zato neprestalno bljuju jer se nekontrolirano prezderu svega sta njima pase pa im brzo udari u glavu. :smile17: :smile17: :smile18:

bezgranična ljubav
26-09-2006, 17:00
e moj Srbine. Kaži ti meni gdje ti živiš? Da li u Malmoeu ili okolici? Koliko znam ja sam tu već komentirao bezgraničnu ljubav između Srba i Muslimana. Ona se uvjek manifestirala na istini, poštivanju, toleranciji i ljubavi jednih prema drugima. Naročito se je to vidlo u ovom zadnjem ratu u BiH prije 14 godina.

Vidiš naš ?? Švedo? mi Hrvati znamo svoj posao - svakih 20 godina mi utamanimo nekoliko miliuna Srba! Nemamo mi tu šta glumiti neko prijateljstvo ili ljubav. Mi znamo na čemu smo cijelo vrijeme. Kao što to i Srbi znaju - svakih 20-ak godina dovedu žrtve da se zadovolji hrvatska potreba za klanjem! A vi?? Pa vama se slične stvari događaju od Srba svako malo - znaš onu - "NOŽ ŽICA - SREBRENICA!"

sta se ti koprcas
27-09-2006, 15:28
Sta ti sada nije jasno .
Za vas svi lazu samo vi svoju istinu imate sto je niko u svijetu ne prihvata do vi krvolocne ustase.
Sta sada te pogodi sto Slovenija resi da kaze nesto o vasem bozanstvu.Kako vas nije sram nekoga spominjati ili traziti da je zlocinac kad ste vi neprestizni za vijeke vijekova.
Kad vai Slovenac kaze istinu ludujete
- Kad vam taljan kaze istinu sta ste radili sve u svako ratu hocete da fisnete isto tako kad vam bosnjak kaze istinu koju istorija govori on je Srbin i spominjete Srebrenicu za koju ste vi i vasi saveznici kumavali da bi mogli okriviti srbe prema kojima se osjecate kao vjeciti gresnici koje treba smaketi da bi se tako toga greha oslobodili.
EJ ustase sto neko tu kaze proslo je i vase klanje ko god nece pod vasu sahovnicu pod kojom koljete i mucite civile na razne nacine.
kako se nikada ne sjetis Ahmica , Jablanice, Mostara, Prozora,Bugojna,Srednje Bosne od Pucareva Nove Bile, Viteza,Krcevine,Busovace do Kiseljaka PA OVAMO uSORE .sTA TU BIDE SA VASIM CVECEM GRGO UJO I OSTALA USTASIJO.Progovori nesto o tim prostorima i vasem postenju da se borite za Bosnu samo koju mozda onu za vreme Austrougarske sto je i zabelezeno u vasem stoljetnom planu.

Covejek saznaje pravu istinu zato vas sve vise i vise mrzi i sta vam je sad tu zacudno , nemozete do sebe doci vec vam najlakse ga prozivati srbinom .Samo ste zaboravili i slovenca prozvati srbinom i Talijane koji kazu da vas treba kazniti prvo za drugi sv;rat pa onda za ovaj kao sto svaki normalan tako i misli.

Znaš Zmago
27-09-2006, 15:49
...Jelinčlč je veoma cijenjen poštovan i utjecajan političar u Sloveniji! Njegova se riječ (tj.ISTINA, kako ju ti nazivaš) čuje nadaleko i komentira po svijetu. On ima cak 2,3 promila glasača iza sebe! No mi uvjek volimo ćuti ISTINU, pa odakle god da dođe. Slovenije, Srbije, nema veze! Samo da je istina!