PDA

Pogledaj cijelu verziju : Namerno ubijali Srbe i uklanjali tragove

Klod Belerouz
14-09-2006, 00:43
Belerouz: Nekoliko oficira UN prijavilo je Haškom tribunalu ratni zločin nad srpskim civilima i mene su intervjuisali, ali od toga ništa nije bilo

OTAVA - Major Klod Belerouz služio je u snagama UN (Unprofor) koji su, u skladu s Rezolucijom SB UN, 1992. raspoređeni u tadašnjoj Republici Srpskoj Krajini da bi nadgledali postignuto primirje između lokalnih srpskih i snaga vojske Hrvatske. Za to vreme je hrvatska vojska, uz pomoć američkih i nemačkih savetnika, konstantno gomilala svoje snage duž granice s Krajinom, da bi avgusta 1995. pokrenula operaciju "Oluja", radi zauzimanja otcepljene srpske oblasti.
Rezultat je najveće etničko čišćenje u tom ratu. Oko 200.000 Srba prognano je iz domova, više stotina je ubijeno, a hiljade su povređene jer su Hrvati namerno pucali na kolone izbeglica. U to vreme je major Belerouz, kanadski vojni inženjer, bio stacioniran u Kninu nešto više od mesec dana. Postao je svedok sukoba koji ga i danas proganja, a ekskluzivno za Glas javnosti on prvi put da govori o tome.

Da li ste bili svesni da će Hrvati krenuti u ofanzivu početkom avgusta?
- Da. Pre svega sam to zaključio gledajući šta se događa u sektoru - na osnovu pokreta trupa i načina na koji su Hrvati napredovali u BiH. Ali veče pre početka ofanzive primili smo u štabu u Kninu telefonski poziv, verujem iz glavnog štaba UN (u Njujorku), s upozorenjem da će Hrvati pokrenuti ofanzivu sutra u zoru.

Bili ste u Krajini i pre nego što ste stigli u Knin, i sad kad pogledate unazad, da li mislite da je tamošnja srpska vojska mogla da pruži veći otpor hrvatskoj?
- Ne. Naoružanje im je bilo veoma jadno. Osim toga, većina se povukla prethodne noći. Nisu ni pokušali da brane Knin.

Koliko znam, ni pukovnik Endrju Lesli (sada šef kanadske armije) ni general Alein Forend, tada vaši direktni pretpostavljeni, nisu nikoga upozorili da je Knin otvoren grad i da su u njemu samo izbeglice?
- Tako je.

Kad je počelo bombardovanje Knina?
- Mislim da je počelo u pet ujutro 4. avgusta.

Ali reke izbeglica i dalje su stizale u taj grad?
- Mnogo ljudi je pobeglo iz Knina noći uoči bombardovanja, kao da ih je neko upozorio. Odlazak je očigledno bio organizovan, a na dan bombardovanja izbeglice su počele da stižu. Neki su bili iz predgrađa, a neki iz unutrašnjosti.

Da li su ljudi ginuli?
- Da, video sam civilne žrtve.

Da li su ih donosili u bolnicu?
- Neke jesu, ali mnogi su ostavljeni da leže po ulicama.

Da li su posmatrači UN pokušavali da zaustave bombardovanje? Da li su pukovnik Lesli i general Forend učili nešto da Hrvate privole na prekid vatre?
- Kad je bombardovanje počelo, angažovao sam svoje inženjere da pojačaju zaštitu našeg štaba. Čuli smo od oficira za operacije da su u toku dana pokušali da kontaktiraju sa UN i sa NATO da odobre vazdušni napad.

Vazdušni napad na hrvatske položaje?
- Da.

Ali jedini vazdušni napadi su bili na srpske položaje.
- Ne znam za taj dan, ali dok sam služio u Hrvatskoj, američki i NATO avioni jesu napadali srpske snage.

Koliko je trajalo bombardovanje Knina?
- Celog dana. Prestali su u deset uveče i nastavljeni su sutradan, 5. avgusta, takođe u pet ujutro. Trajali su do, mislim, u 23, jer u ponoć su hrvatske snage opkolile naš logor.

Da li ste videli razaranja?
- Da, neke zgrade su bile uništene.
Ali tamo nije bilo vojnih položaja.

Da li biste ocenili da je to bio napad na naseljenu oblast?
- Tako je. Video sam tela ubijenih na ulici pored našeg štaba. Shvatio sam da je tamo pala granata i video sam da kanadski i drugi vojnici UN stavljaju tela u vreće.

Da li su ubijeni bili civili?
- Da, mada je bilo i nekoliko vojnika... Otvorili smo štab za izbeglice kako bi bile sigurne, a i nekoliko srpskih vojnika je došlo. Rekli smo im da moraju da se prvo razoružaju. Neki su odbili pa su ostali pred štabom i bilo je žrtava među njima.

Šta se dogodilo kad su Hrvati stigli?
- Naši ljudi su tela poginulih stavili u vreće, video sam to. A hrvatski tenkovi su ih pregazili.

Namerno?
- Da.

Kako objašnjavate to što strani novinari, kad su ušli u Knin, nisu videli razaranje?
- Čim je ofanziva stala, videli smo mnogo vozila i građevinskih radnika koji su doneli građevinski materijal, staklo i ostalo, i popravili glavnu ulicu. Građevinci i mnogi ljudi su zamenjivali prozore, čistili najveće ulice i napravili veliku akciju raščišćavanja pre nego što su novinari ušli u grad.

Kao inženjer, da li biste rekli da su to naredili lokalni ratni komandanti koji su prosto mislili da grad treba srediti ili je to bilo organizovano?
- To je bilo isplanirano.

Kao deo ofanzive?
- Mislim da su ti ljudi išli iza vojske. To je bilo isplanirano.

Dakle, Hrvati su znali da će razoriti Knin i da će ubijati ljude, a takođe su znali da to treba da zataškaju od međunarodnih medija tako što će sve počistiti?
- Da.

Zna se da je došlo do napetosti između vojnika UN, u čijem su štabu utočište našle srpske izbeglice, i Hrvata. Kako je to rešeno?
- Pukovnik Lesli je pregovarao s hrvatskim oficirima, ali nisam video kako je to rešeno. Srpske izbeglice ostale su u Kninu jedva dve sedmice. Transportovani su u Srbiju.

Koliko ih je bilo?
- Blizu hiljadu.

Ali procenjeno je da je 200.000 ljudi tih dana izbeglo iz Krajine!
- Da, ali mnogo ih je bilo iz sektora sever i još više iz sektora jug.

Da li ste mogli da se krećete po gradu kad je hrvatska vojska stigla?
- Ofanziva je počela u petak i nismo mogli da izađemo iz štaba do srede.

A Hrvati su za to vreme pospremali grad?
- Da, još uvek su raščišćavali.

I držali su vas u štabu?
- Da, meni je među prvima bilo dozvoljeno da izađem jer su inženjeri pokušali da obnove vodovod i snabdevanje strujom.

Saznao sam da su neki oficiri UN tražili da prijave Međunarodnom sudu u Hagu za ratne zločine počinjene na tlu bivše Jugoslavije moguće ratne zločine? Da li ste vi priložili neki dokaz o tome?
- Intervjuisali su me.

Da li je to rezultiralo nečim, da li su vas zvali da svedočite?
- Ne.

*****Šokiran sam zbog Čekua*******
Oficir hrvatske artiljerije odgovoran za bombardovanje je Albanac s Kosova i Metohije Agim Čeku, odnedavno premijer Kosova. Nikada nije prozvan zbog slučaja u Hrvatskoj. Da li vas to iznenađuje?
- Šokiran sam time.

Dakle, videli ste šta je urađeno, koliko je razoreno, smatrate da je to bilo namerno i da tamo nije bilo vojnih postrojenja i otpora. Meta su namerno bili civili koji su bežali i tražili utočište?
- Da.

Vidim da se još uvek ježite od toga?
- O, Bože. Još uvek se naježim. I sad se preznojavam dok se prisećam.

Parmak
14-09-2006, 06:14
Kada bi taj tvoj šupak general usporedio Knin sa Vukovarom, da li bi se naježio od sramote?

Molim te, upitaj ga, ako ga sretnes. I ako se naježi opali mu šamarčinu jer nije zaslužio ništa bolje.

Republika Srpska
14-09-2006, 13:20
K R A J I N A?
Srpske republike u tudjim zemljama?
NEVJEROJATNO !!!!!!!!!!!!
Ima li hrvatskih republika u Srbiji?
Sto ste trazili, to ste i dibili.
Sada stavite rep izmedju nogu i uhvatite se motike, jer bez nje nema kruha BRE.

Sve sve, ali
14-09-2006, 13:39
gaziti leseve tenkovima, to je necuveno!

Pa eto, ja samo da vam razbijem pomrcinu u kojoj vas je htv toliko drzao.

Koje li
14-09-2006, 15:16
×××××rije...

Zamisli...Hrvati rusili (HRVATSKI!!) Knin, da bi iza rusioca isli gradjevinski radnici i sve u nekoliko sati popravili!??

Drugo: Gazili ljude tenkovima?? Koje ljude?? To su samo Srbi radili i to u:
Skabrnji u 18.10.1991, (gazili Hrvate) i 08.08.1995 kod su kod bjezanije iz HR tenkovima gazili svoj narod kod Kostajnice, koji je zakrcio put!

Trece... vec receno -

Usporedba dva hrvatska grada: Vukovara i Knina... pa se moze povuci paralela po BiH - Sarajevo itd...

I Srbi nisu pruzali otpor??? UOPCE nije istina... Na stotine radio poruka je ulovljeno, a Mrksic Mile je 08-04 navecer samouvjereno na TV izjavio kako nista palo nije i kako ce Srbi sad krenuti u kontraofanzivu! (a palo je skoro sve, no on to jadan nije znao jer su Hrvati vec kontrolirali srpske komunuikacije). Srbi su uspjeli uloviti u klopku Hrvate u Petrinji (donekle u Karlovcu) i to je zadnje palo...

Pitanje je br 1:
Zasto Srbi nisu pristali na Z4? koji im se je nudio?
Broj 2: Zasto se nisu predali odmah isti (ili drugi) dan?
predali su se tek kad su bili razbijeni - nakon 3-4 dana!

Sve se je to dogodilo 3 tjedna poslije Srebrenice! (NOZ ZICA - SREBRENICA - UPPS 8000!!)

Stvarno
14-09-2006, 23:14
Ovi srbicici, nemaju mozga u toj glupoj pticjoj glavi.
Od××××te vec jednom, pika li vam materina.

Pa drugovi,
15-09-2006, 00:50
valjda bi trebali poverovati jednom neutralnom generalu, koji je bio na licu mesta.

Ja mu verujem. Mnoge njegove izjave se poklapaju sa onim sta sam cuo iz drugih izvora.

U pravu je, kakvih je borbi bilo u Kninu, kad se krajiska vojska kompletno povukla dan ranije.
Najebali samo civili i poneki zaostao vojnik.

Interesantno je saznanje kako su hr vlasti dozvolili ulazak novinara u Knin tek u sredu, hm!

HM
15-09-2006, 12:40
A sto je srpska vojska radila u tudjem gradu (citaj KNIN)
Od koga su se branili u tudjoj zemlji? BRE

Srbi su
15-09-2006, 23:34
bili u svom gradu Kninu. Knin je bio 95% srpski, a 5% hrvatski.

Sada je 20% srpski a 80% hrvatski.
Kako se ta nasilna promena strukture stanovnistva zove? Genocid.

Genocid uzrokovan zabranom povratka Srbima na svoje, izmedju ostalog.

Ah setio sam
15-09-2006, 23:37
se zasto nije novinarima dozvoljen ulazak u Knin do srede. Cekalo se na dzakove sa tenisicama. Aaaaahaaa, sad mi je jasno.

Moj
16-09-2006, 10:45
djed i moj otac su zivjeli u Kninu do 1943. 1930-ih je u Kninu bilo oko 40% Srba och 60% Hrvata. 1990 je bilo 85% Srba i 15% Hrvata. 1991-1995 100% Srba 0% Hrvata. Danas (kako ti kazes?) 80% Hrvata 20% Srba!

Sta ces... sta ste dizali bune, revolucije? Sta vam je to trebalo?? U 50 - 60 godina (od 1930-ih) ste potiskivali Hrvate i danas bi vas bilo 95% da ste mirni nastavili onim taktom kao za srboslavije!!
Kako rekoh...vi ste izabrali 17/08/1990 put bez povrtka...OK jos ste to mogli poprabiti do 31/03 - 1991. Poslije toga povratka vise nije bilo... no imali ste sansu predati se 03-08 - 1995, pa bi bar nekako mirnije sredili tu etnicku zavrzlamu...ni i to ste odbili - Sta sad?? ODBILI STE SVE!! Pa ×××× ga... No bitno je da je glava na ramenu! To je najbitnije i za to zahvali Gotovini, Tudjmanu i slicnim ×××××ima!!

Znas
16-09-2006, 11:09
Nas Srbine, ´Genocid je kad osvojis neko mjesto ili podrucje u ratu, pa onda zarobis sve zitelje tog mjesta i pobijes ih - recimo kao u Srebrenici!

Ili drugi primjer: Unstavas gradove, teroriziras civilno stanovnistvo, ubíjas ih kako stignes (sbnajper, topovi itd), blokiras pristupe i ne dozvoljavas dovoz hrane, lijekova itd, itd... Sarajevo 3 godine, Vukovar itd.

Treci primjer: Osvojiti cijela podrucja: Na pr. zapadnu, istocnu BiH, Srednju, juznu Hrvatsku - te onda dio naroda pobiti (BiH), dio internirati u konc logore (Omarska Keraterm itd Zapadan BiH) a dio rastjerati - protjerati. To je postao srpski specialitet - tkzv etnicko ciscenje - jedna vrst genocida.

Cetvrti primjer: Osvojiti gore navedena podrucja i unistiti SVA sakralna obiljezje - objekte (crkve, dzamije itd -(tkzv KULTUROCID)

Ako komentiramo Knin onda ne moze biti rijeci niti o cemu gore navedenom - NISTA. Nista nije unisteno, niko nije ubijen, (od civila!) teroriziran, niko nije protjeran. NISTA OD TOGA.

"Ako komentiramo
16-09-2006, 12:43
Knin onda ne moze biti rijeci niti o cemu gore navedenom - NISTA. Nista nije unisteno, niko nije ubijen, (od civila!) teroriziran, niko nije protjeran. NISTA OD TOGA."

HAHAHAHAHA E moja udna tuljico, ti ces da mi pricas o tim stvarima.
Nego sta ste nego ubijali civile koji nisu hteli da idu od svojih kuca, nego sta nego ste palili cela sela. Zar ti 30% unistenih (popaljenih i porusenih) kuca ne govori nista???
Aman zaman to smo sazvakali, a Trpimir mesecima pisao o tome, a tebi nikako da udje u tu tvoju ludu tikvu.

I deder boga ti, dok smo jos kod Knina, na sta ti lici oduzimanja Srbima pravo na imovinu, zato sto se nisu vratili u roku od sest meseci, a istovremno im zabranivsi da se vrate. DA LI JE TO ××××× POLITIKA, ILI STA?
Tudjmanova vlada dobrih namera, u ××××× materinu.
Hajde bre od×××× vise sa nebulozama.
Ti i nisi osetio rat, pa zato i lupas bez veze, kao da si pao sa marsa.

Zar Tucko nije rekao na Brijunima "Udarimo na Srbe da nestanu!" Dakle, majmune, naredba je bila da nestanu a ne da ostanu. I onda o cemu ti vecito brabonjas? Jesi li normalan? Jel imas temperaturu?
E pa sta mozemo, transkipti su u Hagu, i protiv toga se nista ne moze. Mozete da dubite na trepavicama, ali to je ziva istina!

Da je
16-09-2006, 12:50
Tudjman hteo da vrati deo svoje populacije srpske nacionalnosti nazad, mogao je to da uradi lako.
1) Da je zastitio napustene kuca i imanja prvo od razuzdane vojske, potom od bande i pljackasa.
2) Mogao je taj narod da pozove nazad da se vrate garantujuci im bezbednost, a ne da im "pozeli sretan put".

More mars bre u ××××× materinu, eno ti tema "Uzasi rata", pa gledaj i slusaj. Izmedju ostalog ima i taj Tudjmanov govor - dika i ponos hr demokratije.

poslije
16-09-2006, 16:04
"oluje" je bilo paljevine i pojedinacnih ubojstava! JE... To su bili oni koji su zudili za osvetom a u operaciji "oluja" nisu smjeli doci do izrazaja. nazalost! Tu su napravljeni propusti sa HR strane!...

Ali nemoj o genocidu... molim te...

"Udarimo
17-09-2006, 00:38
na Srbe da nestanu!"

Dakle da nestanu, a ne da ostanu.

Povrh toga, Tudjman je izjavio: "Otisli su, neka im je sretan put..."

a nije izjavio: "Pozivamo izbegle gradjane da se vrate svojim kucama, bit ce im oobezbedjena sigurnost, socijalna i medicinska zastita, odstranjene posledice rata...", itd.

E pa ×××× ga, o cemu ti pricas ja ne znam?!

Jasno
17-09-2006, 13:15
Je sta je Tudjamn mislio: UDARITI tako jako i ubitacno da u najkracem mogucem roku izgube svu volju za obranom i ratovanjem - tj da se predaju!

A to je hvala bogu i tako napravljeno, a da nije, da je doslo do "puskaranja" bilo bi vas MNOOOOGO vise mrtvih i destrukcija bi bila mnogo veca... Znaci bolje za vas a i bolje za nas!!

Sta se pak tice "sretnog puta"... pa jasno je svima da je to najbolje rjesenje. To su ljudi bili toliko duboko zatrovani sa srednjevjekovnim, sovinistickim i agresivnim srpskim nacionalizmom da je zaista bilo najbolje da se idu u maticu ohladiti, pa da malo razmisle sta hoce? Domovinu u kojoj mogu zivjeti normalno pod uvjetom da postuju hrvatski zakon - i sve sta sa tim proizlazi - (pod uvjetom da nisu cinili ratne zlocine... jer nisu BAS SVI Srbi cinili ratne zlocine, nisu mogli svi...)

ILI pak: Da zakljuce da se sa "ustasama", "sahovnicom" i kunom ne moze zivjeti ako hoces biti Srbin! Te da ostanu u matici ili da sele u trece zemlje... kao ti nas izludjeni Srbine...

Dakle, slazes
18-09-2006, 01:35
se da je politika bila da se proteraju iz Hrvatske, zato sto su "zaostali", "srednjevekovni", "nacionalisti"....

Super recept, jbte, ni jedno vam demokratsko drustvo nije danas ni do kolena.
AHKKKK, PTUUUJ!

Pa svakako
18-09-2006, 08:56
je najbolje ovako kako je bilo!

haha-haha
18-09-2006, 09:19
ustaski sokole! Bice, bit ce, biti ce i gore! Cekaj! :smile18: :smile18: :smile18:

ajde reci
18-09-2006, 10:41
Sta bi po tebi bilo najbolje?

Pa daj
18-09-2006, 10:54
ti meni reci sokole, da li ste VI ikad procesuirali ista od toga sta se po HR pobili i rastjerali - tu mislim samo na nejac, zene, starce, djecu?? Kad je i da li ikada do toga dolazilo za okupacije??? Nazalost nije i nece moci...MI moramo traziti dokaze i egzekutore... 2000 je pravomocnih presuda - i zlocinci ce cini se ipak doci po pravdu u domovinu!

Ali kako ce Bihacka krajina doci do pravde?? To su pitanja... bojim se nikako...

Sta se ti toliko uzrujavas za 200 mrtvih?? To nije nista kako je moglo biti!

I daj reci
18-09-2006, 12:35
ALI JEDNOM ISCRPNO! Kako bi ti htio da se je rat (vjecno srpsko pitanje - koje mi toliko ide na ××××× da bljujem) odvijao/zavrsio?

Kako bi ti htio da se je Oluja odvijala? Sta poslije nje? Sta sa Srbima?

odgovori... bar na jedno...

Ja bi voleo
18-09-2006, 12:56
da se odvijala bez zlocina nad civilima, bez paljenja i unistavanja njihove imovine , i da je izbeglima omogucen povratak.

To bi bilo bolje i za vas - manje bi vas kostalo, a kao sto rekoh, garantovano bi vec sa Slovenijom bili primljeni u EU.

Pa da
18-09-2006, 14:07
Ti ISKRENO kazem...I JA bi volio da se je tako sve odvijalo! ZAISTA! Ali OPET, zaista BOJIM se da je to skoro nemoguce, jer taj narod ce provocirati gdje god ce moci i to maximalno! (sa tri prsta, razno razna podjebavanja, crtanja CCCC simbola, paljevina HR zastava... isticanje cetnickih, srpskih itd...itd...) i ja znam kako su Hrvati ojadjeni, uvrijedjeni, ponizeni - da je to skoro NEMOGUCE mirno istrpiti... TO JE PROBLEM!!! TO!! Kako to rijesiti? ko da tu pomogne?

prolaznik
18-09-2006, 15:14
opet ti sokoloe grgo ××××sh i ujedno jedes . kod tebe je mozak davno blokirao i lupa samo jedno te isto a to sto se je babi milo to joj se snilo .Ti upotno gledas izjednaciti srbe zrtve i ustase okorjele krvnike genetske krvolocnike srpske nejaci.

ajde stari tjesi se mozda da i ubjedis sam sebe i svoje ustaske istomisljenike ali kao da istinu ubjedis da se ne otkriva i kako istoriju proslosti da promjenis po tvom sablonu kao sto ste ovu pisali po svom gustu, ali i ona je sam za vas i to privremeno.
Ja mislim vi cete , cak i takve ustase odapinjati od muke kad se budeste sucili jednog dana sa dvije crne Istorije koje vas opisuju ko ste i sta ste za evropu . :smile16: :)) :smile17:

prolaznice
19-09-2006, 12:03
u ××××× materinu, sto si glup.

ajde ti
19-09-2006, 13:51
nama slavni sokole, "prolaznice" pricaj malo o srpslkoj nejaci 1990,(balvani) - pa 1991 najzesca bombardijada po Hrvatskoj, pa redom do 1995... Poslije (konacne naplate) ste zaista postali nejac!

opss.
20-09-2006, 01:09
grgo stvoja ×××××× su uvijek ista stara smrdljiva kao i ti sam neprekidno ××××s i ujedno se davis sopstvenim smradom , kod tebe nista novo zabio ti ceto Jovo. :))

Grgure,
20-09-2006, 02:43
ti si izlapeo, i tvoje stanje je sve gore sa godinama, te ne vidim svrhu sa stobom polemisati.

Ovoga puta odgovoricu samo tvom pobratimu.
E pa Grgin pobratime iz Svedske, da ti odgovorim u vezi tvog misljenja o Srbima a i u sirem aspektu.
Mogu ti odmah reci da si u krivu.
Srbi zive sirom ove planete i sugde su mirni gradjani, svugde gde im nisu ugrozene ljudska prava i dostojanstvo (primeri Madjarska, Rumunija, Makedonija, Crna Gora, US, Kanada, Australija, Nemacka... cak i Albanija).

U Hrvatskoj, pa i Bosni Srbi su doziveli najteze traume (genocid), teze nego za vreme invazije i vladavine Turaka (vise je Srba poubijano u logorima NDH od 41. - 45. nego za sve vreme 500 godisnje vladavine Turaka ukljucujuci i Kosovski boj!)

Sta jos treba da ti postirem, i koje govore doticnog da ti citiram da bi te ubedio u politiku tadasnje vlade spram Srba u Hrvatskoj?
Naravno, on je racunao upravo na traume Srba i na njihov strah da zive u jednom takvom okruzenju, i ucinio je sve da podgreje strahove Srba (zastava, valuta, rehabilitacija ustastva, diskriminacija, nasilje, haos...). Racunao je i sa nacionalizmom u Srbiji. Racunao je i na jak hrvatski lobi u svetu, katolicku crkvu, Vatikan.

Od trauma 41. do vrlo izglednih novih trauma 90., Srbi nisu imalu drugu alternativu vec da se samorganizuju i samoopredeljuju, racunajuci da kao narod, jos kostitutivni, ima na to pravo.

Tudjmanu je zaista sve islo na ruku, bas sve u ostvarenju svog cilja, medjutim, ipak ne na duge staze, SRECOM:)
I jedan i drugi monstrum su odapeli, i verujem da se obojica vrte u grobu kao propeleri, jer sulude i kriminalne ideje o nasilnom "humanom" preseljenju celih naroda sa svojih vekovnih ognjista, svet je osudio, i cini sve da dozivi kompletan krah. Proces koji je u toku greje nadu da ce tako i biti, a uspon dobrosusedski odnosa izmedju Srbije i Hrvatske ne moze ni kod koga proci nezapazeno, cak ni kod najzescih skeptika; mene licno odusevljava:)

U diskusiji sa tobom od mojeg pojavljivanja na ovom forumu pa sve do sada, vecito opravdavas nekakve represije, pa cak i notorne zlocine smatras opravdanim, da bi navodno neko izvukao lekciju, i da bi se sakrio u misju rupu. Eto, tako si utvrdio da je 220 "prerezanih srpskih vratova" dobro radi mira!!! TOTALNO POGRESNO!
Ne samo kod Srba nego kod gotovo svih naroda, represije izazivaju revolt, bunt i samoorganizovanje! Primera imas najsvezijih i najuverljivijih danas vise nego ikad (Irak, Palestina).

Evo ti isto jednog primera iz malo dalje istorije. Pise sta se dogodilo na danasnji dan:

"1814. - Zbog nasilja i nameta koje su Turci pojačavali, u požeškoj nahiji izbila je Hadži-Prodanova buna. Pošto su se Srbi kod manastira Trnava, predvođeni igumanom Pajsijem i Mihailom, obračunali s požeškim Turcima, buna se proširila na jagodinsku i kragujevačku nahiju. Na njeno čelo stao je Gligorijević, jer je Miloš Obrenović odbio vođstvo, smatrajući da je preuranjena. Miloš je, posle obećanja vezira Sulejman-paše da će ustanicima biti oprošteno, pomogao gušenje bune. Međutim, Turci su poslovično prekršili reč i pogubili oko 300 istaknutih ljudi. Na kocu je završio i iguman Pajsije, a Gligorijević je prebegao u Austriju."

Dakle, da li je Turcima pomoglo sto su pobili 300 najvidjenijih Srba?
Da li se iko sakrio u misju rupu sa idejom "necu vise ni da pisnem da bi preziveo". NE. NE, zato sto mnogi drze vise do SLOBODE nego do usranog zivota.
I sta se desilo, nije prosla ni godina dana, buknuo je novi ustanak, uprkos nevidjenim represijama kojima je srpski narod bio ikad izlozen!!!

Idemo dalje.
Bio sam jednom u katolickoj crkvi na misi. Pazljivo sam slusao sta fratar prica, pa mi tako nije promaklo ni ovo:
"Sta je najveca vrednost za coveka? Najveca vrednost za coveka je ZIVOT! To je ono sta nam najvise vredi!"
Nasmejao sam se. Siguran sam da vise od 2/3 covecanstva ne deli njegovo misljenje. Naravno, "father" smisljeno to kaze da bi svakoga drzao u poslusnosti i strepnji za sopstveni zivot.

220 "prerezanih srpskih vratova" nije pridonelo nikakovoj pokornosti i miru, vec samo neizrecivoj mrznji, razdoru, traumama, odvratnisti i gadjenju, a onaj ko je osvetoljubiv, da to i upamti i da "vrati" kad za to dodje vreme (daj Boze nikad).

vidis
20-09-2006, 04:37
niko i ne opravdava klanja i ubijanja ,vec samo krvolocne ustase , zasto jer im je tu u krvi i stime misle da opravdaju svoju sramnu rabotu jer znaju da nisu u stanju da to osude niti da to obecaju da se to vise nesmije dogoditi jer geni su jaci od svega , geni su geni .

koje li
20-09-2006, 11:01
Filozofije... Srpske... toga pak nigdje nema! ZIVOT???

Sa li ti znas Srbine STO mi vama od SVEGA najvise zamjeramo??
Reci cu ti - to sta ste pitome, religiozne i mrnie ljude prisilili da se bore za prezivljavanje i opstanak - i od djela njih u tu svrhu napravili ubojice! Oni su se poslije tesko naviknuli na normalan zivot - vasim koljacima to nije problem, oni jedva docekaju klanje - vama je u krvi stalno izazivati i pokretati nekakve revolucije, pobune - i onda vas kaci to sta vas kaci, desi vam se ono sta vam se desi - plakanje, naricanje - i

znas sta je jos najgore - besramne lazi! Koje vas na kraju jos kosta novih i vecih genocida... i tako u krug... vi tako trujete sve oko sebe - i potpirujete pojam "Balkan" cijelo vrijeme...

E jebani srbine
20-09-2006, 13:09
Puno pricas, kako ste dobri po drugim zemljama u svijetu. Ajde ti predlozi Amerima i Njemcima da moraju odobriti da u njihovom parlamentu ili kongresu mora biti srpska stranka, tek onda se javi i pocni pricati kako su vas lijepo primili.
Uvijek pricas da si srbin, ××××× li materina, ti niti poslije 500 godina neznas da si hrvat srpskog ili pravoslavnog porijekla. ×××× ti tovar mater, sto buncas po ovom forumu? Jos uvijek zivis u oblacima misleci da ces tu dobiti neko saucesce. Zar neznas da je vec 11 godina proslo od kada si dobio po picki? Nemoj traziti milost, kao nas narod kad ste ih poceli klati 1990-1, jer tu ces dobiti samo samarcinu cetnicki koljacu. Mi nismo isli u Srbiju da vas koljemo bre cetnice ali vi ste poklali dosta hrvata u Hrvatskoj i njihovim domovima.
Dakle, ×××××ne jedan, od×××× od nasih foruma i ×××× se po svojima, jer tu neces dobiti nikakve samilosti.
Idi preko Drine u tri pizde materine.

hrvati,hrvati
20-09-2006, 14:50
..glupost,zlonamjernost,nepismenost, neuljudnost, nehumanost, neiskrenost, gramzljivost,krvolocnost, religioznost
.......HRVATSTVO, KATOLICANSTVO, ZLOCINSTVO......HRVATSTVO,TUDJMANSTVO, POGLAVNISTVO....nepotrebna drzava, nepotrebni ljudi...

Hajde ti
20-09-2006, 14:55
ujkane ne seri na prednju guzicu, Srbi u Nemackoj nemaju ni potrebe ici u Parlament, jer uzivaju u jednom demokratskom drustvu i bez toga. Imaju i posla, dok su HR sa posla bili izbacivani.

Srbi su bundzije ali tamo gde su ugrozeni, kao i svaki drugi narod.

Sta vise Srbija je demokratskija i tolerantnija od HR.
Zar nis cuo da je podpredsednik Srbije Hrvatica.
Ministar za ljudska i manjinska prava Rasim Ljajic, musliman.

Ma daj, jbte.

eto tako
20-09-2006, 15:43
Time i takvim rijecima se bori za srpstvo - nas Srbina... tako kako si uvjek radio i to je tebe i tvoj narod doverlo - pa tu gdje ste sad... na srecu jos na zivotu - i jos imate nesto sto slici malo na drzavu - koliko dugo?? To je pitanje!!!

".glupost,zlonamjernost,nepismenost, neuljudnost, nehumanost, neiskrenost, gramzljivost,krvolocnost, religioznost
.......HRVATSTVO, KATOLICANSTVO, ZLOCINSTVO......HRVATSTVO,TUDJMANSTVO, POGLAVNISTVO....nepotrebna drzava, nepotrebni ljudi..."

bas fino kaze:
21-09-2006, 00:06
Da se vratimo temi ..... citaj VRECO GOVANA IZ SVEDSKE:

...........

Šta se dogodilo kad su Hrvati stigli?
- Naši ljudi su tela poginulih stavili u vreće, video sam to. A hrvatski tenkovi su ih pregazili.

Namerno?
- Da.

Kako objašnjavate to što strani novinari, kad su ušli u Knin, nisu videli razaranje?
- Čim je ofanziva stala, videli smo mnogo vozila i građevinskih radnika koji su doneli građevinski materijal, staklo i ostalo, i popravili glavnu ulicu. Građevinci i mnogi ljudi su zamenjivali prozore, čistili najveće ulice i napravili veliku akciju raščišćavanja pre nego što su novinari ušli u grad.

Kao inženjer, da li biste rekli da su to naredili lokalni ratni komandanti koji su prosto mislili da grad treba srediti ili je to bilo organizovano?
- To je bilo isplanirano.

Kao deo ofanzive?
- Mislim da su ti ljudi išli iza vojske. To je bilo isplanirano.

Dakle, Hrvati su znali da će razoriti Knin i da će ubijati ljude, a takođe su znali da to treba da zataškaju od međunarodnih medija tako što će sve počistiti?
- Da.

...........

Kapiras li o cemu se raspravlja trenutno u Haagu, radi cega se Antisa i ostali govnoljubi znoje i kenjaju brabonjke (jer im je guza u grcu od straha) u onoj Nizozemskoj Holandiji? :))

pa ako je
21-09-2006, 09:29
to tako - u vezi Knina (mislim da je to i tebi koliko god da si ogranicen - SMJESNO - rusiti, a onda imati ekipe koje za tobom popravljau - i to expresno, podizu zgrade, i to u originalnoj uspostavi, grade ulice, mostove itd, itd... u 1 - 2 dana), oni su za sobom popravili i pocistili sve. Sredili su stvari u 2 dana - i oslobodilacku akciju i ciscenje.

Sad to usporedi sa vasim "akcijama" - Vukovar 3 mjeseca i 500 000 granata - Pa onda pogledaj kako ste ga imali do 1998 kad ste ga morali predati Hrvatima??

Usporedi to sa Sarajevom, Gospicem, Zadrom, Karlovcem, Siskom, Osijekom itd itd...

"oni su
21-09-2006, 13:35
za sobom popravili i pocistili sve. Sredili su stvari u 2 dana - i oslobodilacku akciju i ciscenje."

i uklonili tragove zlocina.

Popraviti se moze, samo kad vlast hoce, i ako ima sveti cilj - izici pred svetsku javnost cista obraza.

Popravljali su i Srbi. Valjda nije bilo dana kada NATO avioni nisu bombardovali rafineriju u Novom Sadu, Pancevu, aerodrom u Batajnici, aerodrom u Pristini, aerodrom u Ponikvama kod Uzica, ali su Srbi ekspresno popravljali - roku od nekoliko sati (zato su morali odmah sutradan da ruse dalje).
Kad su gadjali elektro postrojenja grafitnim bombama, struja se uspostavljala u roku od nekoliko sati. Kada su pogodili TVS zgradu, srpska TV je proradila opet posle par sati.

Eto, i vi ste u rekordnom roku popravili devastiranu Teslinu kucu, i dovukli (ukrali) Teslin spomenik i postavili ga tamo gde je prethodni miniran. To mene ne cudi, ali mi je tragikomicno!!!!
Tragicno jer ste rusili kucu i spomenik cak jednom svetskom naucniku samo zato sto je nosio srpsko ime, a komicno kako ste posle uzurbano lizali ono sta ste izasrali.

Ma politika je ×××××, nema sumnje.

kao i uvijek
23-09-2006, 01:55
to im je po genima , litaju pa onda na silu to ponovo jedu ,Kod njih ti je mozak kao kod policajca u vicevima. Kad se svijet sokira oni tek tada saznaju koliki su duduci.

Ajde sto vecina populacije je nepismena i jos uz to rasno zadojena pa misli samo da je svetinja mrziti i nistiti sve sto je Srpsko i sto vise Srbina mrzis veci si ×××××t.Ali me cude ti njihovi malo nacitani koji ih vode kako im javno ne dadnu do znanja da sa svojom pameti ×××× cijelu naciju i to da se tesko operu.

Gdje ces Tesli spomenik rusiti majka te abortirala , da su vas abortirale bile bi dame nebi se nikada znalo da mogu takve duduke istresti koje srame svoju rasu prije no sto nanesu zlo drugoj. :smile17:

boze, bozee.
23-09-2006, 02:13
Tesla je svijetski genije kakav se jednom radja .Za cijeli svijet je jedan nedostizni najveci naucnik covjekovog postojanja ,kojeg je bog podario da svijet izvede iz mraka i sljepoce .Za cijeli svijet je najvece cudo bozije pa tek onda Srbin samo je za hrvate samo Srbin a poslije ih nije brige jer nevole da cuju od zlobe .Oni su civilizirali svijet :smile16: Oni su najciviliziviraniji na svijetu , onu su cudo , nemaju oni pojma osim da je Srbin ko je Tesla zato nije ni cudo koliko sto su mu porusili kucu i spomenik , mjerilo civilizacije , nama sta.
Da je pravde i znanja svijet bi se sramio Srba kijima ostaju vjeciti duznici a ne im jos rusiti ono sto su mukotrpno izgradili,Kako ih nije sram Tesle ako su imalo uceni kao sto se busaju.Zakljucak svakog konja prestavlja njegov stav , pa tako i covjeka ,Svako pjeva onoliko koliko je talentovan. :smile17:

Znas da si
23-09-2006, 09:08
povrh svega gore navedonog i ODVRATAN!!

Kako mozes Teslu uopce spominjati u ovakvom kontextu? On je bio u prvom redu COVJEK - velik covjek, ciji mozak nije bio niti trunke zadojen nacionalisticko/sovinistickim smradom kao tvoj! On je gledao svoja posla, postivao je sve (te su i njega postivali) i nikada nije imao nikakvih nacionalisticko/sovinistickih poriva, te prema tome nikakvih problema nije imao niti u Hrvatskoj niti nigdje drugdje. Uostalom niti jedan Srbin (pravoslavac) u Hrvatskoj problema nije imao do uspostave YU, - Srboslavije... no onda su pocele primitivne srednjovjekovne nacionalisticko/sovinisticke gedze nadirati iz podrucja istocno od Drine i trovati sve oko sebe - Na kraju ih zedes kraj kakav ih zadesi -

STAY TUNED and folow iducih nekoliko godina...

E pa dobro
23-09-2006, 11:58
zasto ste mu kucu skrnavili i spomenik ispred kuce minirali
NO???

Hajde usraski sokole, odgovnori mi na to jednostavno pitanje?

Sta opet
23-09-2006, 15:51
Kakis... Ako iko ima ista protiv Tesle taj definitivno nije normalan, a takvih ima svuda, pa i u Hrvatskoj. Ima nest0o malo ljudi doduse kojima ste se toliko grozno zamjerili da nece imati AMA NISTA!!! sta podsjeca na vas, vase prisustvo i vasu vlast! Ima ih nekolicina... mozda je neko od njih to napravio... ali kakve to veze ima sa pravim Hrvatima???

Kod vas su takve pojave svakodnevbnica...40% birackog tijela su SRS-ovci (cetnici)...

Ej vlasi
23-09-2006, 20:08
usutite vec jednom i idite u ××××× materinu.

Parmak
23-09-2006, 20:17
Kako ti nije jsno grmalju srpski? Sruseno je da napravimo bolju kucu i ljepsi spomenik. Ono je bila sramota od spomenika koji su mu srbi napravili.Nismo mogli gledati od rugobe.

Da li ti je sad malo jasnije? Jesam li i tebi upalio svijetlo ?

Auuu, al vas
24-09-2006, 00:03
istina bolu, a od istine ne mozete nikako, a glavna fora eskiviranja iz cinjenica je "to su radili pojedinci"... HAHAHAHAHA

E pa momci to vam je istina. :(
Uzgred budi receno, ne bi falilo ni malo samokritike, jer idealizovanjem sopstvene nacije i dokazivanjem njene bezgresnosti, ispadate nerealni i komicni.

Imam jedan lep tekst o doticnoj temi. Sad cu da otvorim topik, a ne bi da se niste toliko uskopistili.

Devastiranje
24-09-2006, 02:27
Tesline kuce i miniranje Teslinog spomenika ispred kuce, neka posluzi kao merilo do kojih granica je dosezala antisrspska histerija, i u kojoj meri mrznja moze da paralise um.

Ako ste to ucinili jednom svetskom naucniku, koji vise od 100 godina nije bio gradjanin Hrvatske, i koji je vise od 5 decenija bio mrtav, kako to ne bi ucinili obicnom Srbinu???

Di ces vecu sramotu od te?! :(

Za Srpske klošare
24-09-2006, 10:05
onaj koji se rodi u Hrvatskoj, je uvjek gradanin Hrvatske.

A to da bi se Hrvati trebali stiditi i samo kritizirati, za××××te to Srbi.Hrvati nisu rusili i palili po Srbiji, vec po svojoj, evo velikim slovima SVOJOJ ZEMLJI. Te prema tome nemaju se kome i zasto ispricavati.

A sad kad pomislim tko to optuzuje Hrvate za ubijanje, apsurdno je odgovarati na optuzbe. Vec:
DAJ LJUDI NE PREBACUJTE SVOJU BOLESTNA DRUGOGA.

Nece
24-09-2006, 13:22
moci momence. Zeleti postati calnicom europskih naroda, a istovremeno raditi sta vas je volja, NECE MOCI!
To je vreme davno proslo.

Ma ne cudi mene sto ste vi porusili Teslinu kucu i minirali spomenik, jer u takvim situacijama (vremenu linca), sav sljam i sva gamad isplivavaju na povrsinu koji bi da dele pravdu, pa jos ako je u ime drzave, uf uf uf uf..., onda se moze i heroj postici.
Dakle, mene to ne cudi, kako 45. tako i 95.
Poenta je u tome sto ni jedna vlada HR za 10 godina nije nasla shodno da devastiranu kucu obnovi a spomenik nazad postavi, pa ni onda kada je vreme onog najzesceg linca protutnjalo (latentni linc i dalje traje).
Setili su se par dana uoci proslave kad su strani cimbenici resili da dodju, e onda JURIS, da se prljavi ves pospremi kao macka kad zatrpava govno.

Eto takva vam je vlast - smjehotresno, jbte. Sa marsa se moze videti koje ××××××stine cine.

Da sam
24-09-2006, 16:18
da sam ja na tvojem mjestu ja bi se zapitao:

Ma sta smo mi to uradili?
Zasto nas SVI tako mrze?

...nesto sa nama mora biti pogresno . krivo - nesto sa nama ne stima!

Nece moci?
24-09-2006, 16:34
A sto to nece moci? Kurvin sine.
Zar necete moci vise dizati bune i dobivati pi picki?
Moza, moze bre, jos ce te vi dolijati ×××× vas tovar u guzicu i necete praviti srpske republike po, kako vi kazete, "RVATSKOJ". Jebali smo vas i opet cemo da vas ×××××o, to samo ako se ne opametite i ne vidite da ciganija postoji samo istocno od Drine i gdje mozete ici u tri picke materine.
Ajde mali vlajo, od×××× vec jednom i poskoci do tvoje C_I_G_A_N_I_J_E i tamo se ×××× koliko hoces. Mars cigo jedan u ××××× materinu, nemoj da ××××s toliko jer nemozes da gutas naglo, tako da ti govna visu po toj cetnickoj bradi. hahaha

ne cudi se
24-09-2006, 17:15
svemu tome sto radi ta ustaska gamad. Otkuda bi skutor (oni kazu RVACKA, znao ko je Tesla i zasto je on zasduzio cijeli svijet. Za njih su Tudjman, Gotovina, Norac a o Tesli oni nemaju ni pojma.

nije
24-09-2006, 17:44
ni Bogu sa ovim ustaskim seljacima lako. I to i iskoriscavaju mantijasi.Oni mogu musti samo ××××××, zato je Rvacka katolicka zemlja.

Nece moci
24-09-2006, 23:20
ove noci, tovare jedan.
Ili ce te u civilizaciju ili u izolaciju di vas je Tucko uputio pa nije stigao da vas odvede do kraja. Steta sto umrije, majku mu :(