PDA

Pogledaj cijelu verziju : Citroen servisi



mali
03-03-2002, 20:53
koji je najbolji?

exclusive
08-03-2002, 19:29
Vidim da se još nitko nije javio po temi pa ću ja. Prvo niste napisali da li tražite ovlašteni servis koji su po mom iskustvu više manje svi isti. I sami ste svjesni kako se tamo radi. Zaposlenicima je u interesu napraviti što više automobila u što kraćem roku tako da tu nema neke posebne pažnje, sve je to rutina. Isto tako je sa servisima vani. Ja sam jedno vrijeme išao u Deželu kod "Opcije" dok se jednom nisam vratio prerano po auto i frajer mi je čekičem nabijao po kugli jer je nije mogao skinuti sa ključem. Kad sam mu rekao da to treba nasprejati pitao me što ja radim kod njih. Jasno tu je bio kraj priće sa tim servisom. Kod nas sam zadovoljan sa PEBA servisom u Rakitju. Sad servisiram auto kod jednog izuzetnog majstora u paušalu.Mislim da je kvalitetniji od bilo kojeg ovlaštenog i puno jeftiniji. :smile06:

mali
10-03-2002, 09:19
exclusive,
dali mi možeš reći samo jesu li u Sloveniji jeftiniji ovlašteni servisi a ako jesu ,koji su to?

exclusive
10-03-2002, 19:35
nisu jeftiniji i nisu ni stručniji. ne znam odkuda si , ali u Dugom selu imaš dobar servis. :smile06:

huki
04-08-2002, 00:12
:) mali pozdrav od majstora Ivice.

ki
11-08-2002, 09:57
Huki,odakle si?

huki
11-08-2002, 12:48
Iz Zagreba,popravljam citroene u slobodno vrijeme(samo citaroene)7 god.
A ti? :)

ki
16-08-2002, 20:58
iz Ludbrega,a reci mi kakva su tvoja iskustva sa 1.4i motorima?

huki
17-08-2002, 22:07
:) motori 1.4i su ok.,rado se vrte živi su.problemi se mogu javiti na dihtungu glave ako se motor često forsira(pogotovo ljeti).Kod noviji godišta ima problema s elektronikom,inače kod urednog održavanja traju.Po meni stariji modeli imaju premali kiler pa je preporučljivo montirati termošalter koji uključuje ventilator prije 90 stupnjeva celzijusa.

dane
27-08-2002, 20:46
iman ksaru 1.4 45000 km nemogu da bacim u rikverc.Ako neko nešto zna neka javi :smile10:

klaudia
29-08-2002, 08:43
Huki imam problem. Ksara1.4i cupe nekada ne upada u rikverc a nekada ide bez problema.Postavljao sam upit u servise a oni tvrde da je to normalno.Da bi ubaci u rikverc ponekad moran ugasiti motor.UNAPRED ZAHVALJUJEM NA ODGOVORU :smile06:

ki
29-08-2002, 19:47
Huki,molim te reci mi dali treba češće mijenjati ulje na xsari1.4i odpredviđenih servisa svakih 15000 km? ulje je total 7000.

klaudija
30-08-2002, 10:13
nissmo u kini da znamo ta slova :smile06:

huki
31-08-2002, 20:07
Neznam koji servis to može tvrditi da je normalno nekad hoče a nekad ne u rikverc.Pitajte ih dali se njihovi autit tako "šaltaju".Problem može biti da kuplung prenisko odvaja ili je potrošen.
Total 7000 ja mijenjam najkasnije na 10000 km,obavezno filter ulja i zraka.Pozdrav svima :)

Bravo Huki!!!
01-09-2002, 09:48
http://www.plauder-smilies.de/jump.gif

klaudija
02-09-2002, 09:41
Zahvaljujem na odgovoru i mislim da kuplung ne može biti potrošen na 40000km s obzirom da sam sa zastavom 101 prelazio oko 100000km bez zamjene lamele.Ako znaš još nešto molim odgovor.Hvala na datom odgovoru. :smile08:

Kyro
04-09-2002, 15:41
Bok Huki

Postao si popularan dok me nije bilo na forumu.
Izgleda da fali ovdje neki pravi znalac i ljubitelj Citroena.
Inace moja xantia i dalje onako i sa drugim sensorom za vakum.
Vidimo se na mjerenju kompresije.

Kyro
04-09-2002, 16:49
Opet za Hukija

Pogledaj ovaj link.
nesto savrseno za xm i xantiu.

http://www.andyspares.com/discussionforum/FORUM.asp?FORUM_ID=3&whichpage=18&ARCHIVE=

P.S. Nisam dobro napravio sa vakum sensorom trebao sam resetirat ECU pa onda staviti drugi sensor.
Nadam se da cu moci ponovo probati.

huki XM
11-09-2002, 22:02
Neznam zašto nisam mogao nekoliko dana na vidiauto,kad pogledam link javim se. :smile10:

miha
12-09-2002, 06:54
Bok svima!
Imam Xsaru 1.4i s 95000 km. Trebao bih zamijeniti zubčasti i klinasti remen te dihtung glave motora. Molim za preporuku gdje bi se to moglo u ZG kvalitetno i povoljno napraviti :smile11:

huki XM
12-09-2002, 21:32
Miha pitay Kyru,možda on zna nekog dobrog majstora. :smile08:

Kyro
15-09-2002, 19:02
Miha javi se Hukiju on je master of
Citroen

huki XM
15-09-2002, 19:27
Hvala Kyro,pogledal sam onaj link i super je,morat ču si malo ponoviti tehnički engleski,pozdrav :smile06:

exclusive
10-10-2002, 20:19
pitanje i molba za hykia! na xm-u v6 3.0 24v 95 god. događa se slijedeće. po većim vrućinama ljeti kod zaustavljanja motor mi se često zna ugasiti , ili se zasvijetle lampice na tabli. to se događa kad stisnem kvačilo izakočim. interesantno u jesen i zimu to se ne dešava. na kompjutoru(proksija) nije pokazao ništa. :smile06:

huki XM
15-10-2002, 21:07
Dali je netko spominjao u servisima ler ventil.Kolik km. ima auto ako se zna? :)

exclusive
16-10-2002, 20:36
ako je to onaj aluminijski dio na vrhu motora sa dvije gumene cijevi u obliku slova "T" onda sam i to probao, naime skinuli smo sa drugog auta i probali i opet ništa. auto ima sad cca 135000. :smile06:

huki XM
24-10-2002, 19:51
Kolika je temperatura "vode" po ljetu,do koliko stupnjeva ide?A kolika je u jesen i zimu?

exclusive
26-10-2002, 18:12
temperatura vode je uvijek ista.oko 90 stupnjeva i ljeti i kad je hladnije. e sad ima jedna stvar koja me je zaškakljala. naime na tehničkom kod mjerenja emisije ispušnih plinova utvrđena je veća koncetracija kisika, pa su mi rekli da negdje vuče zrak. usisna grana ili sl. da li može to biti zbog toga? mada više nisam pameten apsolutno sam sve probao. :smile06:

huki XM
28-10-2002, 23:27
Provjerite prohodnost crijeva koje ide od kučišta filtera do ler ventila,elektro kontakte koji imaju bilo kakvu vezu sa lerventilom na elektro instalacijama(pod uvjetom da je lerventil ispravan kako tvrdite).pozdrav :)

huki XM
30-10-2002, 23:06
Još jedno pitanje,dali ste mijenjali modul paljenja(ne kompjutor)?

exclusive
31-10-2002, 20:50
jesam. i modul paljenja i rele za dovod goriva, filter goriva i neki modul dolje kod zamašnjaka i sve module koji su na autu. :smile06:

exclusive
03-12-2002, 20:23
pitanje za hukija. kako riješiti kapanje LHM ulja sa onog velikog komada iz kojeg ide puno lajtunga. mislim da to ima veze sa volanom. netko mi je rekao da treba vaditi motor da bi se promijenile gumice ili slično? hvala i oprosti na gnjavaži. :smile06:

huki XM
04-12-2002, 22:20
Vjerojatno je riječ o razdjelniku tlakova,treba ga zamijeniti ispravnim a ima mogučnost izmjene gumica kod jednog majstora ali u tom slučaju auto je u "autu" par dana.Obično se zamijeni ispravnim a neispravan ide na popravak i netreba vaditi motor.

exclusive
05-12-2002, 21:12
kako to možemo riješiti? :smile06:

woo
06-12-2002, 22:20
koji je to serviser i kako doći do njega. javljam se iz varaždina i koristio bi mi za xantiju.

huki XM
07-12-2002, 17:34
Javite se na hukman@net.hr pozdrav :)

Brana
10-03-2003, 13:41
Dane i svi vi koji imate problema s ubacivanjem u rikverc na xsari, saxu itd; kad vam mjenjec zapne vratite ga u prazni hod i stisnite kvacilo jednom ili dva put pa tek onda ponovo mjenjac ubacite u rikverc.

MK
11-03-2003, 13:41
Primite puno pozdrava iz Makedonije. Strana vam je super, produzite dalje vako i nemate promasaja.
I ja kao puno iz Makedonije imamo AX i stvarno je dobar, 1.4 D iz 1992god. i trosi 6 L.
Bilo bi lepo da napisite nesto kao URADI SAM, posto ovde na jugu Automehanicari za Citroen su "SLANI" :smile10:

saxoman
06-04-2003, 01:09
Čudite se mjenjačima, a ja se čudim svom saxu: ima solidan prosjek od jednog kvara godišnje! Ništa preozbiljno, ali (svi) prozvođači misle da za male novce smiju biti šlampavi. Žalosno.

Dankas
08-04-2003, 09:36
Saxoman kojeg Saxa voziš?
Ja imam 1.1 SX 5V 2000. godina. Do sada sam prešao 45000 km. Od kvarova sljedeće: motorić za ler gas (na 2500 km zamjenjen u garanciji kod AUTOMEHANIKE u Zagrebu gdje je auto i kupljen). Od onda ništa. Auto servisiram jednom godišnje (ulje, filteri i ostalo po knjizi) s time da me niti jedan servis s materijalom nije koštao više od 800 kn. promjenio sa prednje pločice u Rakitju (Crono servis 450 kn) i to je zapravo sve. Auto troši do 7 litara po gradu (uglavnom se i vozim po gradu).
Mislim da je za 17200 DEM-a koliko sam ga platio (na kredu naravno) ovaj auto jako dobar, paće izvrstan.

Danaks
08-04-2003, 09:42
još nešto, glede ovoga problema s prebacivanjem u rikverc. I mene je to mučilo na početku dok mi jedan kompa koji inaće vozi samo peugeote nije rekao da su mjenjači kod PSA grupe takvi i da kada god ne mogu ubaciti u rikverc da prvo ubacim u prvu pa onada u rikverc. Mogu reći da to uvijek pali. Ja, imam dojam da neće u rikverc iz prve kada ga parkiram negdje na nizbrdici. Prva i rikverc izgleda namaju sinhron pa zato ponekad rade probleme kod ubacivanja.S ovim trikom valjada se postave zupčanici na mjesto pa onada sve ide O.K.

Dankas
08-04-2003, 09:44
I još nešto. Ovo pravilo prva pa u rikverc, vrijedi i obrnuto. Kada nejde u prvu probajte prvo u rikverc pa onda u prvu. Mani to uvijek pali.

dj darko
10-04-2003, 06:43
hello!kakv je motor u berlingu 1.4i?iskustva.huki.kyro....a i svi ostali koji su imali priliku probati ga...

RS32
10-04-2003, 12:49
Kakvi su to mjenjaci u prvu pa u rikvec to je nekad bio problem kod lade al nevjerujem da ga sad imaju, bas me cudi da sad postoje takve seriske greske,????????.

huki XM
10-04-2003, 21:37
Dj Darko,motor je isti kao i u Saxu 1.4 SX.Jako dobar i pouzdan motor,rado se vrti i ne troši puno.Uz redovni servis i izmjenu svih (ZRAK,ulje)filtera traje dugo.pozdrav :)

dj darko
11-04-2003, 05:24
huki hvala na odgovoru..jedino saxo ima oko 750 kg.......a berlingo 1125!!???malo preslabo ili ?

saxoman
18-04-2003, 02:45
Dankasu (i drugima!)
Imam saxo 1.0i, a kvarovi su izgledali ovako: nakon 14 mjeseci pregorio neki dihtung (glava motora? ne znam se baš izraziti), u drugoj godini mazga me ostavila u drugoj brzini na semaforu. Ispao neki šaraf, valjda. Treće godine promijenili su mi pumpicu za pranje vjetrobrana. Prolazi mi četvrta, sve me strah ...
No, nije tako strašno. Autić je inače vrlo dobar i ugodan za vozikanje. Smeta mi jedino bučan motor iznad stotke, prevelika vrata (imam dvoja)i preveliki retrovizori (stalno mi netko zapinje za njih), a fali mi odmorište za lijevu nogu.Prosječna potrošnja na prvih 29.000 km je točno 6,93 litre uz oko 80% gradske vožnje po Zagrebu i na kratkim relacijama(sve pišem, ne budi lijen, ali i iz hobija, a na ravnanje zainteresiranima).
Ljudi, kupite si citroene, uživajte i ne divljajte.

Grga
07-05-2003, 22:13
Moram pohvaliti Saxo 1.5 D. na putu do Krka i natrag + vožnja po Krku prosječna potrošnja je bila 4.5 l.nismo ga uopće štedili ni na cesti ni na autoputu.povukao je do 175(treba uzeti u obzir odstupanja).Stvarno je auto s tim motorom najisplativiji u klasi.Javit ću vam kad napravimo test ultra štednje do Krka i natrag.Pozdrav. :smile06:

žena za volanom
14-05-2003, 09:29
a je li se nekome dogodilo da kupi Xsaru Picasso 2.0 HDI, Exclusive (dakle, nema jačeg) i da odmah nakon prvog servisa (2800 km, malo smo zakasnili) ode kompjutor??? Baš istog dana kad smo došli sa servisa. Kažu, dođite za 15 dana (CIB Commerce) kad nam dođe taj i taj faking dio!!! A u autu se displej pali dok je parkiran, radio se pali čim otvorim vrata, a gumbi za otvaranje stražnjih prozora koji su kod vozača ne rade... I ja bih s očito potresenim kompjutorom trebala na put i čekati da taj neki dio dođe!Sad se idem derat na njih - ali voljela bih saznati ima li tko slična (ne)iskustva? :smile18:

piquet
14-05-2003, 10:17
možda si ljepoto te gumbe zaključala pa zato ne radi! :))

NOVI-picasso 1.6i
23-05-2003, 12:16
namjeravam kupiti na ovoj akciji xsaru picasso 1.6i pa me zanimaju iskustva drugih ! posebno me zanima ovaj benzinski motor 1.6i ! kvari li se i kakav je s potrosnjom....

Hdi
26-05-2003, 07:15
Jel mi neko može preporučiti u koji servis otići sa C3 1.4 Hdi a da su korektni i jel znate kolika je cijena servisa na 20 tkm. :smile14:

ki
27-05-2003, 13:56
Hdi,otiđi u Varaždin(interauto)ak ti nije predaleko,dečki su ok.

jja
29-05-2003, 20:12
Imam saxo 1.0 iz 2000. godine ( u tri godine samo 20 000 km), i sam auto je dobar, ali ono sto ne valja je CIB commerce (u Buzinu), ovlasteni distributer i servis, u kojem je auto i kupljen. Dakle, vecina ljudi iz doticnog servisa su stvarno losi i bezobrazni, te sam od tri puta kada sam išla kod njih (2 redovna servis i jedan popravak) dva puta trebala reklamirati. Ovaj odgovor ce biti malo duzi jer me oni stvarno ljute a nisam se imala kome pozaliti. :) Stavili su mi nove diskove kočnica krajem prosle godine i ovaj mjesec (svibanj) kažu da trebam nove jer su se kao "potrošile", a vrata koja su ONI nabavili i postavljali (originalna sam malo "udubila" :smile15: ) kažu da nisu dobro postavljena, tj. da taj desni prag ne valja (što se dalo primjetiti i prije - izgledaju kao da su stalno otvorena, a teško se otvaraju, a ponekad im zabloka i centralno). Anegdota – pregleda meni njihov neki glavni serviser auto i vrati se, te sav bahat kaže «auto je spreman za servis, zadnji rok je !» Ja sva u cudu pitam zasto (jer je bio na redovnom servisu kod njih prije oko pola godine) a on kaze «pa trepce vam servisni kljuc na displeyu!» a njihov serviser je zaboravio resetirati ga prosli put i to je njemu bio glavni razlog za hitni servis nakon temeljitog pregleda! Kad sam mu objasnila da sam bila kod njih na servisu, btw u sto sam ga trebala uvjeravati sve dok nisam pokazala radni nalog i racun – bahato mi je rekao «Niste!», onda je zgranuto shvatio da su oni promijenili kocnice i da je auto inace u dobrom stanju (osim da mu je izgleda otisla vodena pumpa), odmah je slijedeci komentar bio «Joj, pa necemo se sad optuzivati» a nakon moje zgranute dernjave ponovo mi je bahato rekao «E pa sto niste dosli reklamirati» - sad bi ja valjda trebala opet potrositi cijelo jutro i ici do CIB – a da mi gospodin resetira servis

jja
29-05-2003, 20:13
servisni kljuc. Pa kakav je to servis koji za vlastiti rad kaze da ne valja – i to svaki put kad naprave nesto! I tako sam ja fino zadnji put otisla u Automehaniku (kod King Crossa), za promijeniti vodenu pumpu, i bilo je sve ok, jako su ljubazni, nadam se da ce takvi i ostati. Inace, problem rikverc – prva koji su primjetitli i drugi desava se i meni, a i navedeno rjesenje (rikverc pa prva i obrnuto) pali. Za kraj, mislim uskoro prodati saxo i kupiti C3 1.4 benzinac, jeli ima tko kakvih iskustava o njemu za podijeliti, bila bi zahvalna.

Zeleni zub
31-05-2003, 04:47
G-djo jja servisni ključić možete i sami resetirati. Kod drugih automobila iz familije Citroen to se radi otprilike ovako:
Na kontrolnoj tabli imate jedan ili više plastičnih dugmeta ili sl. kojima resetirate kilometražu kada vi to poželite. Jedan od istih treba držati pritisnut i onda dati kontakt ključem. Dugme držite pritisnuto 5 sekundi nakon što ste dali kontakt. Pustite dugme, prekinite kontakt (možete na kratko izvaditi ključ iz brave), pa onda opet dajte kontakt i ključića više ne bi trebalo biti (ili će nekoliko sekundi treptati na displayu i nakon toga nestati) do narednog servisnog intervala. Ukoliko se procedura razlikuje od upravo pomenute, molim dobre duše da me isprave. :))

ki
31-05-2003, 10:45
Zeleni zube, u pravu ste.

jja
31-05-2003, 18:10
Gdin. Zeleni zub, zahvaljujem na opisanoj proceduri, it worked :) Btw, saznala sam ja kako se servisni kljucic resetira, ali stvar je u tome da to nije moj posao nego posao servisera, barem sam ja uvijek imala takva iskustva, pa ako ga vec placam bilo bi lijepo od njega da zavrsi svoj posao do kraja. No, thanx tebi jos jednom na trudu! gdjica jja

bruce lee
05-06-2003, 09:07
Citroen Xsara Break 2.0 HDI . Molim ako netko ima iskustva(dobrih i loših).

žzv
08-06-2003, 09:49
Gore sam i ja opisala svoje nezadovoljstvo onima u Cib Commerceovom servisu. Osim Automehanike, ima li tko još koji dobar savjet, provjerene ljude za servisiranje Citroena (Xsara Picasso). Hvala

tatjana2003
09-06-2003, 18:54
Sve odgovore na Vasa konkretna pitanja mozete naci kod nas na http://www.moldremoval.com/
Zahvaljujemo<br><hr>

Buzz
16-06-2003, 06:53
Jel ima ko kakvih iskustava sa servisom u AUTO LUKA u Dubravi. :smile15:

Kyro
01-07-2003, 07:11
Skupi katastrofa.<br><hr>

piva
16-07-2003, 21:14
Molim Vas da mi preporučite gdje mogu napraviti kvalitetan ali i jeftin servis hidraulike za Xantiu na području Zagreba, Varaždina ili Koprivnice.
:)

huki XM
16-07-2003, 21:23
Piva pitaj Kiru,pozdrav :smile15:

huki XM
16-07-2003, 21:26
Sorry,Kyru :)

Ivica
30-09-2003, 15:00
Bruce Lee: Xsara 2.0 HDI, 90 KS, Break (karavan) SX.Oprema sva osim putnog racunala. NE IDI I NE KUPUJ U CIB-u. Ja se ponadao, ono novi servis u Mlaki, mladi su ljudi pa ce zapet tara, rara. A situacija ovakva:tup ja hocu xsaru break tu i tu koliko kosta. Zenska izracuna i kaze - ja kazem moze - daj a ona NI hvala, ni drago nam je, ni ponudit cu vam jos ovo...mrtva ladna.

Ivica
30-09-2003, 15:10
part2.Kocnice cvile-Odgovor NAPISMENO:" U odredjenim uvjetima i to je moguce ali mi to nismo uocili"-BANG.Tank 54l.Rezerva cca 10%. Da ali ne u CIB-u.Rezerva mi se pali na 37-38 litara.Poslije njihovog "servisiranja" (samo su resetirali komp. i vjerovatno pokusali kalibrirati nivo) cetvrti dan mi auto ostane bez goriva 40km nakon sto se upalila lampica.Odgovor strucnjaka iz CIB-a: "Zasto cekate rezervu?". Pa covjece pravim 50 TKM godisnje jel' treba da samo gledam gdje su benzinske. Promijenio sam servis cim mi je izasla garancija (necu ih reklamirati bio sam tek jednom kod njih pa cemo vidjeti)

Ivica
30-09-2003, 15:15
Huh-Nakon sto sam se istresao na pacijente: Auto je super (ponavljam-karavan).Cijelo vrijeme klima ON.Na Autoputu leti. Potrosnja od 4.8 do 7 (uglavnom 80% 6,2l).Jedino da je profil guma drugaciji (195/55/15)- malo su glasnije. :)

Rose Jolly Jumper
30-09-2003, 16:00
Haha, Ivica, nasmijao sam se pročitavši tvoja zapažanja iz CIB-a, jer to je živa istina. Mene je od kupnje CITROENA otjerala ista ta žena iz koje sam jednostavno izvlačio informacije udicom. Veća je mogućnost upecati šarana od 20 kg nego iz nje izvući ono najosnovnije o vozilu. Zanimljivo: gdje god sam došao ljudi su odmah s vrata skakali, "dobar dan, možemo li pomoći", ali u CIB-u trgovca sam tražio svijećom, a osim toga ono što su mi rekli tamo bilo je sasvim suprotno onome što su mi rekli preko telefona.
U svakom slučaju, posluga - katastrofa! Nakon "ljubaznosti" vrlo brzo sam zaboravio na Xsaru o kojoj sam više znao kada sam ušao u CIB salon nego kada sam iz njega izišao.

St.Zagi
01-10-2003, 14:25
Ivica, ne zaboravi nam javiti koji je to servis u kojem si bio zadovoljan. Jer i ja sam u nedoumici kam da idem na servis. Naime, sad moja xsara 2.0 HDi 90 KS privilege ima 11.500 km, a u 12. mj. istice garancija. Za to vrijeme u 2 navrata mi se dogodilo da prilikom ukljucivanja zmigavca isti nije radio. Ponovio sam radnju i proradio. Kasnije se to vise nije ponavljalo. Ne znam da li se jos kome tako nesto dogadjalo. Je li to vrijedno ici reklamirati? Ostalo je u redu. I ne znam da li vec sada promijeniti ulje - jos je tvornicko u njemu. Inace, na ovom forumu covjek nadimkom Huki kuzi Citroene i preporucal je promjenu ulja i svih filtera na cca 10.000 km pa kaze ne bi trebalo biti nikakvih problema sa Xsarom. Inace, moj opci dojam o autu nakon 10 mjeseci voznje je vrlo dobar. Motor je zbilja vrhunski. Ide pila ko zmaj, povuce - a zbilja ne trosi sto je osobito zadovoljstvo. Pozdrav svima.

Ivica
13-10-2003, 15:43
St.Zagi.Ako ti prekidac zmigavca ne klapa 100% ama bas svaki puta-odmah u servis i mijenjaj pod garancijom.Za servis ostavljam post kada dodjem do 60TKM jer ne zelim nikome pohvaliti levate. (fali 8TKM, bit ce brzo)

St.Zagi
13-10-2003, 16:03
Naravno da sam prijavio reklamaciju. Kazu da je to poznata greska i da su to ispravili tako da u novim kompletima su stavljene 2 opruge (valjda je u starom 1 opruga). Nemaju na lageru, cekam da me pozovu kad stigne...
Inace pratim gdje god stignem komentare o HDi motoru i zasad sam uočio prigovore da se trese kad je hladan. Čim se ugirje, radi lijepo mirno i tiho. Kazu \"strucnjaci\" da moze biti uzork i lose gorivo pa posljedicno brizgaljke...
Pratim postove, pozdrav.

Dankas
13-10-2003, 16:23
Ovo sa žmigavcima se i meni događalo. U vožnji mi je najednom počeo kliktati automat za žmigavce. Nije ih uključivao samo se povremeno javljajo sa klik-klik-klik. U Automehanici na Jankomiru rekli su mi da je to do ručice koja nekada ostane u nekom međupoložaju pa djelomično aktivira žmigavce. Predložili su mi zamjenu ručice (700 kn uključujući i ruke). Nakon nekoliko dana to je kliktanje prestalo i kada sam došao na servis čovjek je malo pogledao i rekao mi sljedeće: "Gospon, ako vam je prestalo najbolje je ništa ne dirati. Mi Vam možemo ručicu zamjeniti odmah ako želite ali to zaista nema smisla ako stvar funkcionira uredno. Ako se pak pokvari samo se najavite i zamjenit ćemo je za 1 sat." Dakle, ostao sam iznenađen jer sam očekivao da će forsirati zamjenu ručice kako bi zaradili a ono ...Ja taj servis uvijek preporućam. Inaće prodao sam svojeg SAXA i od iste firme kupit ću 307-icu (nominalno to nije ista firama ali je isti gazda pa je to isto.)

Danaks
13-10-2003, 16:24
Ivice, di si ti doma?

Ivica
15-10-2003, 23:10
Dankas/Danaks:VG i OS. btw ja ulje mijenjam na 20 000 km i sve 5 (samo na prvoj izmjenim potroseno cca 2-3 dcl, ali relativno brze vozim)

Ivica
15-10-2003, 23:17
zaboravih: jedan iz peugeota mi rece da on sipa liqui moli aditiv svaki 2-3 tank da ocisti brizgaljke jer ima neka razlika izmedju bosha i neke sto pocinje sa s.. pumpe ali su obje osjetljive na nase gorivo pa sam i ja radio isto 15tkm (covjek vozi sve malo jace peugeote sa HDI-jem) ali razlika se osjeti samo dok trosis taj tank u koji si usipao aditiv, ali nista znacajno-nisam mjerio-zna li itko ista o tome?

zagi kr
17-10-2003, 00:00
moj stari ima xsaru 1.4 98 god. ima 80 000km,i jako je zadovoljan njome,ali ovo kliktanje žmigavaca a da ne rade se i njemu događa, veli da mu to ne smeta jer nije uvjek..kako kada nekad se mjesec dana ne čuje..a nekad je dosadno..auto nije imao nikakav kvar.promijenjen je samo auspuh i neki dihtung ulja .na njemu su još tvorničke gume..meni se ne sviđa mjenjač na tom autu,dosta je neprecizan i mlohavo-bučan.sve u svemu auto se pokazao odličnim.

grga.
20-10-2003, 17:56
Zašto se moj BX kad ga stavim u najdonji položaj prednjim krajem skroz ne spusti i kad ga stavim u najgornji položaj prednji kraj još uvijek ima hod tj. neće se dignuti do kraja?da li je problem sa pumpom?

vlasnik C3
22-10-2003, 09:46
u prosloj godini kupili smo u Cib Commerce-u C3 HDI. Sa uslugom prodavača bili smo iznimno zadovoljni. Ljubaznost i susretljivost prodavača na visokom je nivou. Zbog toga smo nastavili servisirati i vozilo u istom servisu, s kojim smo također zadovoljni i nismo imali slične zamjerke.

bivši vlasnik C5
22-10-2003, 19:37
imao sam par kvarova, nigdje u zg-u nisu mogli otkriti kaj se dešava, ja došo u CIB u Mlaci i sve riješili bez i jedne riječi, ja sam s njima bio sretan no u međuvremenu sam prodao C5 pa nemam više kontakt s njima...

jelena
22-10-2003, 21:38
Pozdrav svima,nova sam na portalu.Imala sam 3 godine xsaru i prije 4 mj.mjenjala sam je za Xsaru Picasso u Cib commercu.Moram priznati da su jako poslovni i ljubazni .Auto su mi korektno procjenili .Nova xsara picasso mi je odlična .Sve pohvale ljudima iz prodaje i iz servisa Cib commerca.Preporučujem ih.:)

Dr. Strangelove
23-10-2003, 09:26
...tu mi nekaj smrdi...zadnja tri posta sve pohvale za isti salon... hmmmm....

Brock
23-10-2003, 14:33
Ste gledali onu ekipu što ima ×××××× sa C5?

Užas!

joko
23-10-2003, 16:11
imao sam isti problem samo sam mjenjao brtvu glave već na 75 000 km,ali mi je ljubazno osoblje CIB-a tonapravilo bez problema i vrlo povoljno,te preporučujem mladu ekipu iz CIB-a jer su fakat super.
Radi se o autu xsara 1.4i iz 1999g.
ponosni vlasnik citroena.

Rose JJ
23-10-2003, 16:48
He,he, nestručna strina, kojoj je mjesto na štandu s mrkvom i celerom, i klošari iz CIB-a sami sebe hvale, pa ovo je za poludit! :smile15: :)) :smile18: :smile17:

dovla
23-10-2003, 19:18
gledal sam reportažu o c5 na meridijanu.
opće neznam kaj ekipa hoće, imaju valjda garanciju. Ja sam imal problema sa berlingom i produžili su mi garanciju.Bil sam kod Auto Luke i u Cib-u, pravi su dečki u oba dva servisa za razliku od onih u Jankomiru.

MANCO
23-10-2003, 21:33
:smile09: MRS.ROSE JJ SERI PO NEKOM DRUGOM A NE PO EKIPI IZ CIB-a JER ONA JE FAKAT OK I SVAKOM IDU NA RUKU I RIJESAVAJU SVE PROBLEME A TO STO SU SERONJE KAO TI NESTRPLJIVE I NEMAJU RAZUMJEVANJA TO JE PROBLEM SAMO U VASEM RACUNALU,STETA STO VAS SE NEDA REPROGRAMIRATI :smile09: JAVI SE AKO SI FACA ALI NE SERI PO EKIP IZ CIB-a JER TAMO IMAM DOBROG PRIJATELJA I ZNAM KAKO RADE

Vampi
23-10-2003, 22:10
To manco reci ti njemu kaj ga ide,ja tamo servisiram xsaru i zbilja su decki ok!

dusko
23-10-2003, 22:12
ja vozim citroena c3 i nemam nikakvih problema i nije u redu sto kritiziraju citroenova vozila jer su ok. mrzim i to sto kritiziraju s.p.c cib comerce jer sam tamo kupio auto i prezadovoljan sam s njihovim osobljem. sram moze biti one ×××××ne s meridijana.

žuti
23-10-2003, 22:49
Imam ax 95 god. i htio bi kupit C2VTR al neznam gdje da ga probam vozit i di da ga kupim.Preporuku tražim

C5
23-10-2003, 23:14
Ma kakav CIB commerce. Vi niste normalni. Pa ti ljudi su totalna katastrofa i ni mrtvog me vise nece dobiti u svoj servis. Kao prvo u servisu im rade nekakva djeca koja su tamo valjda na praksi i mozes se samo molit bogu da ti ne upropaste auto. Cedkao sam ko ×××××× da mi srede par sitnica koje su pod garancijom da bi na kraju dobio racun od soma kuna a da nisu nakon 3 sata auto ni pogledali. Cim sam dosao kuci skuzio sam da su od 5 stvari koje su trebali napraviti, napravili samo jednu, a nitko mi nije dao nikakvo upozorenje ili barem ispriku zasto nisu napravili ono sto sam ih molio. Servis im izgleda divan/krasan ali sam zato morao provesti tri sata u onoj vuko××××ni od Buzina dok su oni kao fol radili na mom autu. KATASTROFA!!!
Poslje sam bio u jos par Citroenovih servisa i svi su bili ok, ali oni debili iz CIB-a me vise nece vidjeti.

Dr. Strangelove
24-10-2003, 09:36
vjerujem jedino zadnjem postu... ovi prije njega.. su ××××ni fakeovi... "ja sam dusko i volim sve što vole mladi... "...ma molim vas...

manco
24-10-2003, 13:55
:smile09: gost c5 ne seri po cib-u nego se primi posla :smile09:

xsara
24-10-2003, 20:41
:) Imam Xsaru iz 2001g i imam problem sa primanjem gasa ujutro. Nikako nemogu normalno krenuti dok se ne ugrije bar malo.Ako netko ima riješenje molim da mi odgovori,ili preporuči servis.Hvala. :)

sx xsara
24-10-2003, 21:47
za xsaru: ja sam bio u jankomiru na test sa mojom xsarom koja je isto cukala.jedno vrijeme je bilo dobro, a onda su mi na faksu preporučili da odem u cib jer oni imaju neki specijalni tester za takve kvarove i neki uređaj za čisćenje sistema za ubrizgavanje.meni je pomoglo .probaj :smile15:

Ivica
25-10-2003, 15:22
to: Vampi, Vlasnik C3, bivši vlasnik C5, Manco, jelena i jos poneki iz iste grupe ili ,najvjerovatnije, isti lik: svaki cigo svoga konja hvali kaze jedna dobra poslovica.1.Nikada nitko nije ni tvrdio da su svi u CIB-u nesposobni,2.Nas je "usluzila" zenska a ne prodavac, 3.Bez obzira na sve ja sam autom zadovoljan samo servisom NE- a ja NIKADA nisam u CIB-u vidio tko mi uopce radi na autu.4.Njih trojica su stala ispred mene i NITKO mi nije mogao reci kolika je rezerva i kada se pali.5.Pa ljudi ako vec folirate sa nickovima i postovima potrudite se da bude uvjerljivo (znas, ipak ne saljes sva tri "uvjerljiva posta" zaredom)6.Ocito da se stvar zarolala (najvjerovatnije kao i sa "sretnim" vlasnicima C5-izjava direktora predstavništva je nesto kao da se sve to ipak mora rijesiti normalnim reklamacijama distributerima pa svi vidimo kako i koliko to traje.7.Pogledajte malo reakcije starih i registriranih clanova na forumu - tim ljudima je ovo ozbiljan hobi a ne mjesto za pljuvanje svega i sve su vas (ili te) prokužili u roku odmah 8.Mislim da bi ovaj link na forum trebali poslati i nekolicini ljudi sa strane pa da se vidi tko tu fejka. Ugodan dan svima bez obzira na mišljenje

piki
25-10-2003, 18:15
Ljudi pa netreba se svađati oko toga koji servis valja a koji ne ,mislim da su to gluposti jer Citroenovi servisi kod nas su poznati po tome da imaju iso certifikat, možda ne svi ali večina ima.Smatram da to dovoljno govori o stručnosti i profesionalizmu u servisima.Moguče je da netko nekada i pogriješi ali ko radi taj i griješi, a svaka greška se da ispraviti.Ovo pljuvanje po nekim servisima koje sam pročitao na ovoj kao i na Zubakovoj stranici je čisti idiotizam jer trebali pustiti ljude da rade svoj posao a ne iz čiste dosade i jala ogovarati i pljuvati po njima(to rade babe koje neznaju kud od dosade).Ako vam se neki servis ne sviđa postoje i drugi...
hvala

Ivica
25-10-2003, 21:26
to Piki: Bravo - to cijelo vrijeme i govorim: ja nisam uopće bio zadovoljan CIB-om ni u kom pogledu. Mozda je netko drugi naletio na izvrsnog majstora tamo (oupće nema sumnje da ih i tamo ima jer inače ne bi ni radili).A što se tice ISO-a:pravilnim odabirom auditora (što naravno i košta) cert. ISO-a mozes dobiti i raditi usprkos cijelom nizu nekritičnih neuskladivosti (kraće vrijeme).Slobodno provjerite

Ivica
26-10-2003, 00:00
BTW.od sada sam regisriran tako da ne bi bilo nesporazuma sa nickovima. Bilo bi zanimljivo ako netko ima ime sretnih vlasnika C5 i 1 Xsare. Ugodan dan

Zeleni zub
27-10-2003, 22:54
Mnogi bi se iznenadili kada bi bilo objavljeno ime i prezime 3. osobe (vlasnika 2. C5) iz famoznog meridijanovog "dokumentarca" od prošlog tjedna! Ili možda ne? The Balkan business!

Ivica
27-10-2003, 23:57
Zeleni Zub-pucaj,jelenskih mu rogova!!

Zeleni zub
29-10-2003, 00:35
Navodno, ponavljam još jednom navodno brat jednog od urednika emisije!
Ha, kako vam se čini?
Ako su lagali mene i ja lažem vas!

ZEGA
29-10-2003, 01:25
Zuti pise:
<<Imam ax 95 god. i htio bi kupit C2VTR al neznam gdje da ga probam vozit i di da ga kupim.Preporuku tražim>>
Bem ti a ja sam dobio 3 brosure doma gdje me zovu na besplatnu proba voznju C2...
No osobno VTR verzija je trula kobila to vise nisu auti kao nekad, prvo pretezak je (preko tone za tu pikicu) i onda stave taj crap sensodrive mjenjac, koji mjenja sporije od mene sa rucnim...
Uglavnom zaboravi kupi si neki novi saxo P106 ili 206 S16, imam doma 2 citroena C3 1.4HDI novi, AX iz 95 1.5D i i mao sma AX 1.4 i BX 1.6TRS taj je bio najblizi jurilici ali kao hoces pravu jurilicu onda 1.9GTI...
E da netko prodaje za 22000eura 2002 jedan MRAK C5 3.0 sredjen crni vidio sam ga na sajmu jedva sam skuzio da je to citra sve je oznake maknuo auto je full crni mljac...

ZEGA

Rose JJ
01-11-2003, 19:18
Pa kaže u galami izvjesni MANCO:

MRS.ROSE JJ SERI PO NEKOM DRUGOM A NE PO EKIPI IZ CIB-a JER ONA JE FAKAT OK I SVAKOM IDU NA RUKU I RIJESAVAJU SVE PROBLEME A TO STO SU SERONJE KAO TI NESTRPLJIVE I NEMAJU RAZUMJEVANJA TO JE PROBLEM SAMO U VASEM RACUNALU,STETA STO VAS SE NEDA REPROGRAMIRATI JAVI SE AKO SI FACA ALI NE SERI PO EKIP IZ CIB-a JER TAMO IMAM DOBROG PRIJATELJA I ZNAM KAKO RADE

A ja mu kažem: neljubazni, nestručni, bezobrazni, brzopleti, govore jedne informacije preko telefona a druge alive!
Pa zar bih rekao tako da me prije 2-3 mjeseca svojim ponašanjem zaista nisu odgovorili od kupnje Xsare u njihovu salonu? To je moj objektivni sud.
Osim toga, tko iz one strine s placa izvuče više od "da, ovo je xsara", ili: "da, ovo je metalik boja", njemu treba taj auto dati besplatno.

Nakon toga sam otišao u Rakitje, tamo ima jedna ljubazna mačka lepog zelenog oka, i mogu vam reći da sam za jednu minutu saznao o Xsari daleko više nego što bi se od one strine izvuklo u tri mjeseca.
Prema tome, shut up, cibovci, pospremajte si dvorište jer će vas ljudi uskoro zaobilaziti.

ZEGA
03-11-2003, 14:29
Aa... Rakitje, to je PEBA, da da tamo su zakon, dobri su u Pebi...

ZEGA

tomoruzic@web.de
08-11-2003, 09:16
posto je ugradnja kuke u citroen picaso
i imali u kutini citrenov servis :smile17:

Rose JJ
08-11-2003, 17:11
Ma u PEBI je bilo sve OK, osim procjene rabljenog vozila. Tu su se pokazali malo podli, lakomi i licemjerni uz poštapalice tipa: "Ne mislite da bismo imali zaradu na vašem autu..." Pa nije nitko blesav! Kakvo potcjenjivanje! Ni lijepo ga zeleno oko nije prekrilo.

Tako su me i oni otjerali od Citroëna. S obzirom na to da se Citroenima glave motora tale daleko ispod točke kada se one inače tale, jako dobar potez! Gledam kako se stari pati sa svojim AX-om i mudro šutim. Na kraju shvatim da su strina, lakomci i nesposobnjakovići iz Citroena zapravo prijatelji većine potencijalnih kupaca koji uđu u salon. Hvala vam!

ZEGA
17-11-2003, 11:54
E rose AX rijetko tko moze slozit posteno, mozes glavu brusit 5 puta ali nista to ne pomaze dok god ne izvadis cijelu masinu van i ne das blok i glavu na obradu...
A AX je 2 generacije star to vise nema veze sa ovim motorima koji se dnas prodaju u C3 i C2...

ZEGA

berlin-go
07-12-2003, 23:23
Svježe (dvostruko) iskustvo sa servisom Peba u Rakitju: na Berlingu točno ustanovljen kvar, naručen dio, nazvali me, bilo gotovo vrlo brzo (zamjena kugli prednjeg ovjesa). U intermecu riknuo elektro podizač stakla (bolje da ne vidite kvalitetu), također zamijenjeno brzo i profesionalno. Nemam iskustva s drugim Citroen servisima (prvi puta vozim Citroen), no ovi su moji favoriti!

pablo
16-12-2003, 09:22
Par riječi o Pebi.
Xsara picasso, auto je bio par mjeseci star i neki zvukovi su se čuli iz svih vrata(kasnije sam to rijesio sam podmazivanjem bravica i premazivanjem guma na vratima). Dakle, dolazim ja u servis Peba i kažem, čuje si iz vrata itd, itd. Dolazi "stručnjak" autolimar i kaže: mali, daj čekić i krene kuckati po onim fiksnim dijelovima brave pričvršćenim na karoseriju s namjerom da "poštela" vrata. Normalno, ja ga odmah zaustavim. U međuvremenu dolazi neki lik(možda je čak i gazda), pita kaj je s autom, ja ponovim o čemu se radi, a on onak sigurno i s visoka ispali: ma to je torzionka. Ej, dečki, torzionka!!!! Bila je subota, ja im velim, dobro, budem se narucio za drugi tjedan, sjednem u auti i paljada. Ak me ti više vide u životu...

zaposlenik citroena
01-01-2004, 16:42
neću se predstavljati od kuda sam, prvi put sam se spojio ovdje, malo sam surfao netom pa da i ja kažem koju riječ. vidim da ima puno ogorčenih nešto zadovoljnih no vi tvrdite da su lažnjaci, možda jesu to nitko ne može nikako provjeriti. uvijek će biti grešaka i ti nezadovoljni će se uvijek buniti dok se zadovoljnim vlasnicima neda svađati s ogorčenima jer nema uspijeha, prema tome svi se trude da usluga bude što bolja to je jedino što mogu reči i neću reči da kod nas nema grešaka, svi smo mi ljudi a ne strojevi, zaposlenici se mijenjaju što mislite zašto zato jer nisu zadovoljili, ali zbog tih par se ne treba "pljuvati" po svim distributerima, usluga se podiže u podizati će se dalje...

ZEGA
03-01-2004, 02:41
Da isitina cak smo doma dobili anketu od distributera citroena vjerovatno gdje mi vlasnici osjenjujemo rad servisa i tako bi ispunili poslslali i vidjet cemo oce li to (nas feedback) postici nesto u podizanju kvalitete usluge...
Inace citroen je bolji po tom pitanju od ostalih...IMO
ZEGA

deni
07-01-2004, 15:49
slazem se da ne valja generalizirati, no da iznesem svoja iskustva i vidjenja. vlasnica sam xsare dizel, ne mogu reci i ponosna vlasnica. kod kupnje auta nisam imala nekih posebnih zamjerki. jedino kaj je isporuka trajala i trajala. navodno se strajkalo u francuskoj. od prvog dana krenuli su problemi. vec nakon prvog tankanja xsarica mi se nije htjela vise upalit. na svu srecu nisam bila jako udaljena od salona (Cib-a). ekipa iz Ciba je odmah nakon mog poziva dosla po mene i probala ispravit kvar. medjutim nisu uspjeli nis napravit i poslali me doma. mislim da nema potrebe da vam objasnjavam kak sam se osjecala. oni mene salju doma bez auta. rekla sam im da se ne vracam bez auta doma, a oni su mi nakon obavljenog tel. poziva (ne znam s kim) ponudili zamjensko vozilo.
auto mi je ostao u servisu 3 tjedna, jer navodno nisu imali kompjuter na zalihi, nego se cekao iz francuske. i tak ja nakon 3 tj. konacno preuzmem svoju xsaricu, kad ona opet pocne cukat nakon 2 tjedna. taj put mi je bio blizi servis u rakitju i ja odem tamo. oni su su nesto poceli filozofirat o nekim dijelovima kojih nema i da auto mora ostat u servisu, na sto sam ja poludila i rekla da auto vozim u Cibov servis koji su auto stavili na dijagnostiku i odmah rijesili kvar. to je bio zadnji kvar i iskreno se nadam da ce na tome i ostati.