PDA

Pogledaj cijelu verziju : JEDINSTVENOST

CRO=MAN
20-08-2006, 13:20
o S ponosom se u Srbiji tvrdi da su vlast i opozicija jedinstveni u cvrstom stavu da nikako nece prihvatiti nezavisnost Kosova?
- Formulišuci program LDP, nacinili smo politicku jeres koja je za naše elite veca nego što je Dan Brown svojom knjigom to ucinio Vatikanu. Naime, kad smo rekli da pricu o državi valja izmestiti iz fokusa i u centar politike staviti društvo - udarili smo tamo gde je elita najranjivija. U ime države koju Srbija stvara vec 200 godina sve je bilo dozvoljeno: milioni mrtvih su u temeljima te ideje. Aksiom srpske politike uvek je bio: prvo da stvorimo državu, a onda cemo praviti društvo. Zapravo je to najveca razlika izmedu "nas" i "njih". Jer, mi necemo državu koja ce nas žuljati, hocemo prvo da uzmemo mere, da se usaglasimo kakvi su nam planovi, gde vidimo sebe kroz deset ili dvadeset godina, pa tek onda da stvorimo društvo. A suština društva je sposoban pojedinac. Sposoban pojedinac je onaj koji je odgovoran za svoj život. A odgovoran za svoj život može biti jedino ako je slobodan: slobodan u odlucivanju, u radu, u ljubavi. U Srbiji je veci greh voleti nego ubiti bez dozvole. Sveštenici se u Srbiji obracunavaju sa gej-zajednicom ili seljanima koji prave kobasicijadu, ali se ne osecaju odgovornim što su blagosiljali "škorpione" niti zbog toga što siluju svoje maloletne dake...

Pa ko
21-08-2006, 09:50
Ce naplatiti samo stetu nacinjenu od Skorpiona, koljaca maloljetnih, i svih nemocnih, zarobljenih, svezanih itd??

Ko bi mi znao dati odgovor na to pitanje?

(da sad ne nabrajamo sve te "beretke" "orlove" i sta ti ja znam sta je haracilo po BiH Hrvatskoj)

KRA-VATA
21-08-2006, 21:58
o Ove se godine Srbija suocava s fatalnim saldom Miloševiceve politike?
- U lidu te politike jeste Miloševic, ali u njenim korenima je naša nacionalna nedovršenost koja se tragicno prenosi kroz dva veka. Srbija je društvo koje se nikad nije u potpunosti modernizovalo; zbog te svoje nesposobnosti uvek je tražila alibi za odsustvo kompatibilnosti sa svetom. Danas je, recimo, teoretski citava Srbija za Evropu: sever, jug, istok, zapad, Svetska banka, cak i papa može da dode! Samo pod uslovom da se u Srbiji ništa ne promeni, da sve ostane isto od 1945. do 3045! Srbija je, u stvari, veliki megastori na periferiji Evrope, gde ce svako naci nešto za sebe: mi cemo naci Radomira Konstatinovica, drugi ce naci Beckovica, Cosica, Cavoškog; mi cemo naci new wave, oni ce naci zabavljacice ratnih zlocinaca.
Moramo jasno da kažemo da ne pristajemo na vecni mir izmedu 5. oktobra i 12. marta - a to je zapravo formula po kojoj Srbija funkcioniše: vi koji ste za 5. oktobar skrenite u megastoru levo, vi koji ste bili srecni 12. marta kad su ubili Đindica skrenite desno, a na kasi vas ceka predsednik vlade, akademik ili vladika ili ratni zlocinac koji vam ispostavlja racun. Srbija se nece promeniti konsenzusom, vec tako što ce alternativna Srbija imati hrabrosti da radi posao i za sebe, ali i za druge koji taj posao samo posmatraju.