Prikazujem rezultate 1 do 25 od 114

Tema: Citroen servisi

Hybrid View

Prethodni post Prethodni post   Slijedeći post Slijedeći post
  1. #1
    jja
    Guest
    Imam saxo 1.0 iz 2000. godine ( u tri godine samo 20 000 km), i sam auto je dobar, ali ono sto ne valja je CIB commerce (u Buzinu), ovlasteni distributer i servis, u kojem je auto i kupljen. Dakle, vecina ljudi iz doticnog servisa su stvarno losi i bezobrazni, te sam od tri puta kada sam išla kod njih (2 redovna servis i jedan popravak) dva puta trebala reklamirati. Ovaj odgovor ce biti malo duzi jer me oni stvarno ljute a nisam se imala kome pozaliti. Stavili su mi nove diskove kočnica krajem prosle godine i ovaj mjesec (svibanj) kažu da trebam nove jer su se kao "potrošile", a vrata koja su ONI nabavili i postavljali (originalna sam malo "udubila" ) kažu da nisu dobro postavljena, tj. da taj desni prag ne valja (što se dalo primjetiti i prije - izgledaju kao da su stalno otvorena, a teško se otvaraju, a ponekad im zabloka i centralno). Anegdota – pregleda meni njihov neki glavni serviser auto i vrati se, te sav bahat kaže «auto je spreman za servis, zadnji rok je !» Ja sva u cudu pitam zasto (jer je bio na redovnom servisu kod njih prije oko pola godine) a on kaze «pa trepce vam servisni kljuc na displeyu!» a njihov serviser je zaboravio resetirati ga prosli put i to je njemu bio glavni razlog za hitni servis nakon temeljitog pregleda! Kad sam mu objasnila da sam bila kod njih na servisu, btw u sto sam ga trebala uvjeravati sve dok nisam pokazala radni nalog i racun – bahato mi je rekao «Niste!», onda je zgranuto shvatio da su oni promijenili kocnice i da je auto inace u dobrom stanju (osim da mu je izgleda otisla vodena pumpa), odmah je slijedeci komentar bio «Joj, pa necemo se sad optuzivati» a nakon moje zgranute dernjave ponovo mi je bahato rekao «E pa sto niste dosli reklamirati» - sad bi ja valjda trebala opet potrositi cijelo jutro i ici do CIB – a da mi gospodin resetira servis

  2. #2
    jja
    Guest
    servisni kljuc. Pa kakav je to servis koji za vlastiti rad kaze da ne valja – i to svaki put kad naprave nesto! I tako sam ja fino zadnji put otisla u Automehaniku (kod King Crossa), za promijeniti vodenu pumpu, i bilo je sve ok, jako su ljubazni, nadam se da ce takvi i ostati. Inace, problem rikverc – prva koji su primjetitli i drugi desava se i meni, a i navedeno rjesenje (rikverc pa prva i obrnuto) pali. Za kraj, mislim uskoro prodati saxo i kupiti C3 1.4 benzinac, jeli ima tko kakvih iskustava o njemu za podijeliti, bila bi zahvalna.

  3. #3
    Zeleni zub
    Guest
    G-djo jja servisni ključić možete i sami resetirati. Kod drugih automobila iz familije Citroen to se radi otprilike ovako:
    Na kontrolnoj tabli imate jedan ili više plastičnih dugmeta ili sl. kojima resetirate kilometražu kada vi to poželite. Jedan od istih treba držati pritisnut i onda dati kontakt ključem. Dugme držite pritisnuto 5 sekundi nakon što ste dali kontakt. Pustite dugme, prekinite kontakt (možete na kratko izvaditi ključ iz brave), pa onda opet dajte kontakt i ključića više ne bi trebalo biti (ili će nekoliko sekundi treptati na displayu i nakon toga nestati) do narednog servisnog intervala. Ukoliko se procedura razlikuje od upravo pomenute, molim dobre duše da me isprave. )

  4. #4
    ki
    Guest
    Zeleni zube, u pravu ste.

  5. #5
    jja
    Guest
    Gdin. Zeleni zub, zahvaljujem na opisanoj proceduri, it worked Btw, saznala sam ja kako se servisni kljucic resetira, ali stvar je u tome da to nije moj posao nego posao servisera, barem sam ja uvijek imala takva iskustva, pa ako ga vec placam bilo bi lijepo od njega da zavrsi svoj posao do kraja. No, thanx tebi jos jednom na trudu! gdjica jja

  6. #6
    bruce lee
    Guest
    Citroen Xsara Break 2.0 HDI . Molim ako netko ima iskustva(dobrih i loših).

  7. #7
    žzv
    Guest
    Gore sam i ja opisala svoje nezadovoljstvo onima u Cib Commerceovom servisu. Osim Automehanike, ima li tko još koji dobar savjet, provjerene ljude za servisiranje Citroena (Xsara Picasso). Hvala

Slične teme

  1. Renault servisi
    By sgracin in forum Auto servisi
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 25-06-2004, 01:15
  2. VW servisi
    By Sasica in forum Auto servisi
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 23-06-2004, 10:48
  3. Škoda servisi u SLO
    By Vittorio in forum Auto servisi
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 03-06-2004, 23:04
  4. Citroen PLURIEL,Novi Berlingo,Citroen C-AIRDREAM
    By citroen-fan in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 13-09-2002, 20:27

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •