Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Daewoo lanos 1.4 - ocjena

  1. #1
    MORE
    Guest

  2. #2
    Lisac
    Guest
    Mislim da je to dosta pouzdan automobil. Prijatelj ga vozi i sasvim je zadovoljan njime. Redovito ga servisira i to je to. Nikakvih problema dosad nije imao (99. god.).

  3. #3
    mc
    Guest
    Prenosim prijateljevo iskustvo. Auto je sasvim ok za te novce - nije imao nikakvih problema. Jedino bi potrosnja mogla biti malo niza (oko 10 l po gradu).
    Po meni je Accent malo bolji izbor...

  4. #4
    Draš
    Guest
    Ne daj bože da ga razbiješ ili ti se što pokvari-ode gaće na štap! Kolega ima lanosa (mislim ga je 1,5-ima puno opreme:klima,ABS,zračni jastuci, metalik boja, centralno, el. podizači,...)-nabavna cijena mu je bagatela. Ali gle ovo.Imal je saobraćajku-napucal je novi passat odostraga-nije bila velika brzina jer se vozil u koloni kreni-stani (cestari su popravljali jednu traku)-na passatu se otkinul mali spojler na braniku i malo se ogrebala boja na braniku-a lanos-koma pukao hladnjak klime, rasturena oba prednja fara, hauba ko harmonika, oba blatobrana isto,aktiviral se zračni jastuk vozača, prednji branik pukao,maska,...-naspram passata lanos je izgledal kaj da je napravljen od papira! Popravak ga je koštao 20.000 kuna!!! Htel je ugraditi i novi zračni jastuk za vozača, al su mu rekli da košta 16.000 kuna (kaj u njemu vrijedi toliko???-užas), pa je odustal od toga i ugradil obični volan.Pa sad ti imaj korejca....

  5. #5
    me
    Guest
    ma to što je passat izgledao kao da mu nije ništa je jedna stvar, a kakav je bio ispod odbojnika druga. ispod odbojnika se nalazi parkirni branik, koji totalno deformira karoseriju, ali se to ne vidi jer je odbojnik iznad njega prilično elastičan pa se vraća na mjesto kod laganijih sudara

  6. #6
    Draš
    Guest
    Stvarno mu nije bilo ništa-gledali smo jer sam slučajno naišao odmah nakon sudara-normalno da je vlasnik zamijenio cijeli branik jer je štetu plaćalo osiguranje. Fora je u tome što je passat odostraga viši od prednjeg dijela lanosa-zato je lanos bio više rasturen-ali svejedno ipak je previše-na lanosu je lim ko od papira.

  7. #7
    Calibra Zender
    Guest
    Tako je me, tu si apsolutno u pravu. Taj odbojik je samo šminka, a iza njega je zona deformacije koja upija udarac. Ko zna koliko se lima nabilo u prtljažnik. Nema šanse da je sam odbojnik upio kompletan udarac, a Lanosu je kompletan prednji kraj razbijen.

  8. #8
    Draš
    Guest
    Ja sam bil na licu mjesta i videl (pa nisam ćorav)sam kak je koji auto bil razbijen-još smo se dogovarali oko šlepanja lanosa... Nemojte mi samo reći da je lanos bolji od passata. Osim toga frend ima accenta 1,5 i vidim koliko ga košta redovito održavanje. Korejski auto ne dolazi u obzir!

  9. #9
    me
    Guest
    govorim ti iz iskustva, moja stara me je pukla sa zadnjim krajem (ne pitaj kako, desilo se...), na prvi pogled ništa, samo branik je bio malo oguljen, otišli smo kao samo na farbanje, lik je skinuo, branik, a ispod njega je lim pola metra otišao naprijed, tako da nije sve baš tako kako se na prvi pogled čini, od jednog bezazlenog bojanja branika imali smo štetu od 500 dm

  10. #10
    More 1
    Guest
    Prvo moram reći da mi je drago što ste se uključili u ovu temu i što iznosite svoja iskustva.Što se tiče limarije lanosa stvarno bi mogla biti moćnija, ali što je tu je(zato postoje Njemci!). Međutim, motor je odličan(upućeniji znaju da je to GM-ov proizvod).To govorim iz vlastitog iskustva.Garancija na lim je 6 , a na motor 3 godine ili 100 000 km. Potrošnja u negradskoj vožnji je nešto manja od 7 litara, naravno bez naganjanja. 3 godine ga vozim bez ikakvih poteškoća, uz redovni servis koji, uzgred budi rečeno, uopće nije skup (mali servis je oko 100 DM, veliki oko 250-300 DM i dijelova ima ). Ono što je problem ovog automobila je njegov poljuljan imidž koji će se vjerojatno uskoro popraviti zbog konačne kupovine GM-a,ali
    svatko tko ga kupi vjerujem da se neće razočarati. Bok!

  11. #11
    durex
    Guest
    Ako je normalno mjenjat zupcasti remen na 15.000 km kod bacica i servis svakih 5.000 km ja vam osobno mogu dat garanciju ne 100.000 km nego 500.000 i inace servisi su dosta skupi .. )

  12. #12
    More2
    Guest
    Ma koji zupčasti na 15000? To uopće nije točno! A servisi su svakih 10000 km. Zašto se netko javlja na temu o kojoj malo zna?

  13. #13
    durex
    Guest
    pitaj to bacica ne mene .
    on mi zeli mjenjat na lanosu zupcasti s 16000 km znam da nije normalan . Inace poceo mi je vec s 13000 cukati dok je hladan ko zna kaj mu je

  14. #14
    TRANS AM
    Guest
    Durex,

    ako se kazaljka brojača okretaja (obrtomjera) prilikom hladnog starta diže na više, a potom pada na niže brojeve okretaja (sama od sebe, da tako kažem), bez dodavanja gasa s tvoje strane i ako ti auto neugodno cuka na još uvijek hladan motor prilikom kretanja, onda može biti samo jedno. Regulacijski ventil zraka. Vjerojatno se zaprljao. Ništa strašno. Odvezi auto u servis, objasni o čemu se radi. Popravak ili zamjena niti su dugotrajni, niti skupi.

  15. #15
    More 3
    Guest
    DureX,
    ja sam kod Bačića servisirao lanosa skoro dvije godine (auto sad ima 3 godine). Nisam nikad imao problema kao ti, ali znamo da su Bačić i njegova ekipa pravi gangsteri. Zato sam prešao u drugi servis u N.Gradiškoj i vjeruj mi da tamo ne deru kao kod Bačića. Čovjek koji mi sada radi na autu je radio i kod njega pa mi priča kako je kod Bačića(dovezeš auto i vidimo se za 5-6 sati, a sam servis traje možda sat-dva). Ovdje je vrijeme servisa puno kraće(ali zato ne manje kvalitetnije), možeš biti kod auta dok čovjek radi i cijena je puno manja. Tu nema muljanja. Inače, prešao sam s lanosom 76500 km i nikakvih problema nisam imao. Moj savjet ti je da promijeniš servisera.

  16. #16
    Speedy aus Slo
    Guest
    Bok ljudi. Pročitao sem vaše teme i nešto ono oko lima. Imao sam nesreču s lanosom, razbio sam novi bmw. Udario ga sa strane u vrata i razbilo mu cjelu desnu stranu. Na mom lanosu još sada samo malo oguljen kut blatobrana. Ne bih ni primjetio da je avto sudjelovao u nesreču. ) Važno je znati udariti pod kutom, ha ha ) Inače pogledajte što sam napravio s mojim lanosom na mojoj adresi www.geocities.com/pveso2001/Driver.html Avto je niži za 40mm, 205/45/16, oko 100konja in največa brzina 207km/h. Pogledajte!

  17. #17
    42000km
    Guest
    Postovani vlasnici Lanosa, pridurzujem se vasem pozitivnom misljenju o pouzdanosti automobila ali i onom negativnom koji se tice dijelova i cijena servisa (zadnja dva 700-900 kn> ulje u motoru, kocnicama, svijecice,filter za gorivo, ciscenje sonde i sl.). Mislim da je dizajn lanosove straznje strane vrhunski, dok je sprijeda i sa strane malo pust i izgleda jeftino. Motor, nemam pojma o njima, ali izgleda robustno i trajno.. a vidjet cemo... potrosnja u prosjeku 6.2 Lit

  18. #18
    Lamb
    Guest
    Iskustvo mojeg prijatelja, velika potrosnja motor 1.4
    Pogotovo pri vecim brzinama
    Preko 120 Km 14l na 100Km

  19. #19
    More 3
    Guest
    To je nemoguće, 14 L na 100 km??? Prijatelj bi morao posjetiti servis pod hitno!

  20. #20
    Junior Member
    Datum registracije
    Apr 2016
    Postova
    1
    Rep Power
    0
    Ko zna koliko se lima nabilo u prtljažnik. Nema šanse da je sam odbojnik upio kompletan udarac, a Lanosu je kompletan prednji kraj razbijen.

Slične teme

  1. ocjena oglasnika
    By crodream in forum Računala i internet
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 13-10-2004, 12:53
  2. Daewoo lanos
    By brdy in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 07-11-2003, 08:21
  3. Daewoo lanos 99. ili Golf 3 dizel 93.
    By More 5 in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 07-07-2003, 09:59

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •