Stranica 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 185

Tema: mercedes ili citroen

  1. #26
    BRUNDO
    Guest
    NITI JEDNO, NITI DRUGO. KUPI STOJKU, NEČEŠ DUGO ČEKATI DIJELOVE.

  2. #27
    brux
    Guest
    Za 12000eura? Pa mislim da se za taj novac moze naci bolji citroen nego merceds, naravno slazem se da ej mercedes kvalitetniji, ali mislim da bih radije vozio ocuvanu xantiu, npr. HDI nego pet godina stariju c klasu ili ne daj boze 190... realnost!

  3. #28
    Duby
    Guest
    Imao sam XM-a 2.1 TD, 91. godište sa 400 000 km i još k tome TAXI, na autocesti me M 250 TD mogao gledati samo odostraga nekoliko sekundi, auto je jednostavno bio savršenstvo, ali je ponekad imao svoje muhice (elektronika-nasred Zagreba mi se zaključao sam, a ključevi u volanu, otvorio je sam prozor koji je htio, sam se otključao ili zaključao)
    Kod Mercedesa još onda nisu ni čuli za klimu, centralno, daljinsko zaključavanje, sva 4 el.podizača,...
    O ubrzanjima da ne govorimo, stignem si nešto pojesti i popiti dok dođem sa tatinim Mercedesom 250 Turbodiesel do stotke, a o 200 mogu samo sanjati

    XM je zakon na cesti i izvan nje )

  4. #29
    R2D2-2
    Guest
    a pogotovo van ceste, na leniji recimo...

  5. #30
    huki XM
    Guest
    Kaj je to "leniji"?

  6. #31
    Mercedes
    Guest
    ×××× te kru,Mercedes i Citroen se ne mogu usporedivat u klasi.Vi svi koji mislite da je Citroen bolji od Mercedesa ste tupavi.Ajd mi recite gdje je Citroen bio kad je Mercedesov 300SEL 6.3 AMG 1971. pobjedivao utrke DTM-a i ITC-a.Citroen nije bio ni postojao tako za rec.I di Citroen XM moze biti BOLJI od Mercedesa E-Klase.To se nije dogodilo nit ce se dogodit.Ljudi ne razumiju da su Njemacki auti najbolji.

  7. #32
    Benz
    Guest
    Recimo to ovako: Šta jedan CITROEN može najbolje danas ponuditi? C5? Možda. A ŠTA DANAS MOŽE JEDAN MERCEDES PONUDITI? Može ponuditi S -klasu. C5 nije uopće dostojan da ga se spominje zajedno sa S-klasom na istom papiru: To su dva različita svijeta. ×××× citroen kad se on bazira na usavršavanju jednog C3 koji je toliko mal da nemogu dva čovjeka sjedit u njem kako treba. Pa ljudi nije uzaludna poslovica ili uzrečica : MERCEDES JE MERCEDES , A SVE OSTALO SU AUTI. P.S. u sjedalu mercedesove s-klase ima više elektronike nego u cijelom citroenu C5.

  8. #33
    čš
    Guest
    mercedes i benz; pišete gluposti

  9. #34
    Benz
    Guest
    ČŠ budalo jedna poČeŠi se po toj svojoj glavuđi pa idi u prvi citroenov autosalon i kupi novi C3 pa ga dovezi pred kuću i popni se na njega i kaži: JA SAM KRALJ! A onda otiđi kod prijatelja i daj mu auto (C3) da se zabije u tebe. Vidi se da nikad nećeš znat šta je auto.

  10. #35
    Mercedes Benz
    Guest
    ČŠ jel znas ti da je AMG jos 1982.godine u Mercedes S-Klasu ugradio VIDEO PLAYER!!!!Citroen onda nije imo ni indikatore svjetla,tj.lampice koje bi se upalile kad bi se svjetlo upalilo.Jos 1971.Mercedes je imao čak 280 ks i 6300 kubika.Danas ni jedan Citroen ne prelazi te brojke(mozda i prelazi,nepratim te francuzere truljave)

  11. #36
    Mercedes
    Guest
    Pa cim otvara sam prozore i otključava se odmah se zna kaka je kvaliteta.Mercedesova E-Klasa je 18 puta bolja od Citroena XM.Xm je mrtvacki auto.Treba zatamnit stakla i mos ic radit posao.E-Klasa je puno ljepsa od cITROENA xM.I sta ste se svi uzjebali oko tog citroena XM?Jel postoji citroen koji se moze usporedivat uopce sa Mercedesom?Nepostoji.

  12. #37
    Mercedes
    Guest
    Za bruxa:Mercedes C-Klasu je bolje kupit i 5 godina stariju od Xantie.
    1.Mercedes C-Klasa polovna kosta vise od nove Xantie
    2.Mercedes C-Klasa je puno kvalitetnija od i najboljeg Citroena
    3.Ja bi radije uzeo ocuvani 200D ili 240D moze i 300D iz 1984.nego novu novcatu Xantiu.Garant

  13. #38
    janko
    Guest
    Istina da Citroen danas ne može konkurirati Mercedesu u najvišoj klasi,ali poštovana gospodo Vi ni neznate za Citroena SM u prošlosti ili slavnog DS-a otkud je krenula hidraulika ili to da slavni Mercedes si ne može priuštiti hidrauliku na svojim modelima jer patent nije na prodaju.Vozim Xantiu kao treći Citroen i drugo više ne postoji.

  14. #39
    huki XM
    Guest
    Selo malo Balkansko,krhko ti je znanje. )

  15. #40
    čš
    Guest
    Benz,koliko Vam je godina?

  16. #41
    Dr.Nele
    Guest
    Citam i ne vjerujem svojim ocima.Zar ima tako neukih ljudi koji se dice svojim "znanjem"o autima i automobilskoj povijesti a da mogu takve gluposti izjavljivati.1971 Citroen nije ni postojao tako reci?Pa gdje ti zivis?U gepeku svog Merca,ako imas uopste auto?Gospodo draga i neuka,Citroen radi aute od 1919 godine.1955 predstavljen je DS,najrevolucionarniji automobil svih vremena za koji su do kraja tog dana primili cak 12.000 narudzbi(neoboreni rekord).Koji je to drugi proizvodjac imao toliki uticaj na razvoj i napredak auto-industrije?Ko je prvi stavio disk-kocnice(Da vam pomognem-nije Merc))?Ciji je auto proglasen za proizvod milenija(pomoc-u konkurenciji su bili Boeing 747,hemijska(kemijska)olovka i Citroen DS,znaci opet nije Merc).A te davne 1971 godine Citroen GS je proglasen za Europski auto godine.I onda neki levat kaze da nije ni postojao.Samo si pokazao koliko (ne)znas,nemas pojma ni o cemu bolje receno.Mozda je Merc Merc a sve drugo auti,ali u Mercu ides od tacke A do tacke B a Citroenom se VOZIS!!!U pravu si huki,veoma krhko znanje,sramota prava,cak bi se i vozaci i pravi ljubitelji Mercedesa stidjeli njihovih izjava tj.provala.Zalosno je kad neko ne vidi dalje od nosa a nisu mu potrebne naocale.Kazu da je to neizljeciva bolest,strucno je zovu zatucanost,a na latinskom konjititis jer oboljeli podsjecaju na ove plemenite zivotinje kad im se stave one kozice sa vanjske strane ociju da ne gledaju lijevo i desno,vec samo pravo!!! )

  17. #42
    Dr.Nele
    Guest
    A da,previdjeh komentar na ljepotu XM-a i E klase.XM je izasao 1989 godine i tada je spram E klase izgledao kao svemirski brod,olicenje ljepote i avangardnog dizajna.Ako XM izgleda kao mrtvacki auto,onda su sve E klase do pojave tzv.okonje(prvi Merc koji lici na nesto) izgledale kao kola za prijevoz stajskog gnojiva(prev.-djubrivo) )

  18. #43
    ki
    Guest
    Dr Nele,svaka čast. pozdrav Citroenovcima.

  19. #44
    Mercedes
    Guest
    Znam ja od kad Citroen postoji ali sam to napiso da dokazem da citroen nije bolji od Mercedesa,nit je bio nit ce biti.To je zakon.Vi mozete pricat sta ocete.Najbolji auti godine su uglavnom oni najprodavaniji.Najprodavaniji su auti koji su NOVI i JEFTINI(saxo,clio,c3-u novijim auto klubovima i blicevima,od kad traje izbor auta godine,dobitnici skutera su glasali za c3.Ja neznam samo kako neko moze glasat za tu rugobu?).Sigurno za auto godine nece biti izabran Mercedes E-klase ciji osnovni model kosta 40000 eura vec ce bit citroen saxo od 40000 kuna kojeg voze puno ljudi zbog tog sto je po nekim bolji novi auto od polovnoga pa si priuste saxa i tvrde da da je to super auto,nema sta-dva covjeka ne mogu u njem sjedit normalno.Odnos citroena i Mercedesa u proslosti bio je isti kao i danas tj.slican-citroen je proizvodio spaceke i picke materine sprcite dok je Mercedes proizvodio luksuzne limuzine.Tako i danas-citroen ima c3-ce a Mercedes S-klasu koja je jedna od luksuznijih limuzina svijeta.Ja vise necu dolazit na ovaj forum dokazivat ono sto je vec dokazano.Kao sto rekao Benz"Citroen nije dostojan da se spominje na istom papiru sa Mercedesom."

  20. #45
    aaa
    Guest
    MERCEDES svaka čast. Uistinu su mercedes i citroen dva različita svijeta. Bez daljnjega. Npr. uzmimo jedan spaček i jedan mercedes iz iste godine proizvodnje i vidjet ćemo već tu da su to dva različita svijeta. Danas se to takodjer vidi. Npr. mali saxo sa "malim" mercedesom A-klasom. Dva različita svijeta.

  21. #46
    daka
    Guest
    Žalosno je to što uspoređujete ubrzanja jednog 250D iz 87. ili 88. god. i nove xsare ili ksantije. Normalno je da 15-ak godina mlađi automobili MORA imati bolje performanse uz to ako je još i benzinac, stvarno pokazujete raskošno znanje. Usporedite onda novi mercedes (NPR. CLK kompresor,mnogi od vas ni ne znaju što znači kompresor) i novu ksaru. Dr. Nele jedno pitanje: vidim pišeš svašta i uistinu ne znam koliko je toga točno i ne bih se štel miješat,kapa dolje tvom znanju ako je to tako ali to sad nije toliko ni bitno; PITANJE: Vidim da si veliki protivnik svega što je mercedesovo, ali recimo da možeš bi li kupio novu mercedesovu s-klasu (koja je po meni jedan od najboljih auta današnjice naravno osim majbaha) ili bilo koji novi citroen? Razmisli malo! (Mislio sam na S600 ,500KS)

  22. #47
    kgh
    Guest
    Pričate gluposti! Tu zamjerate mercedesu na nekakvim sitnicama (čitaj: glupostima) a mercedes ne samo da ima najbolje aute nego proizvodi možda najbolje kamione u svijetu. Znači paralelno proizvodi dve vrste vozila. Tu se vidi prava snaga i veličina jednog mercedesa pred ostalima. Proizvodi luksuzne limuzine koje si nemože svatko priuštiti. Zato se i razlikuju ljudi koji si mogu i koji si nemogu takvo što priuštiti. Uskoro dolazi ,za koju godinu, nova S-klasa. Što je citroen zadnje ponudio? C3 ili nešto drugo, nepratim toliko francuze. Pa mislim da to sve govori. Nemoguće je uspoređivati citroen i mercedes. Osim toga ni cijenom nisu tu. Kao što je MERCEDES rekao novi saxo dođe oko 40 tisuća kuna, dok jedna nova E-klasa dode 400 tisuca kuna. Radi usporedbe: jedan 300D iz 1987. košta 20-ak tisuća kuna skuplje od saxa. Uzaludno je onda pitanje MERCEDES ILI CITROEN? Ja bi prije kupio 15 godina star mercedes nego NOVI citroen. Garant. Citroen tako dobro prodaje te male aute što ima ljudi koji će ih kupit. To je proizvodnja koja ima kvantitetu ali nema kvalitetu. To su dijelovi ko zna odakle i ko zna gdje se sklapaju i ko zna gdje se ugrađuju u aute. Stoga nije čudo što nakon mjesec dana prvo otpadne ručica za otvaranje prozora, pa otpadne unutrašnji retrovizor pa se pokvari ovo ,ono i nikad kraja,ali zato bar mastori dobro zarađuju. Dok recimo u mercedesu danas samo jedan čovjek satavlja motor i kad završi potpiše se na pločicu koju stavi na motor. To je samo garancija da će motor besprijekorno raditi i ako nešta pođe po zlu uvijek ima podatke o onome tko je sastavljao motor i kvar se lako otkloni. Samo još jedan primjer o originalnim dijelovima koji se ugrađuju u mercedes: sam imam mercedesa iz 97. godine i ugodno sam se iznenadio kada sam izvadio pepeljaru i na njoj mercedesov znak i serijski broj.

  23. #48
    Dr.Nele
    Guest
    Daka,iskreno receno nikad u zivotu nisam razmisljao o kupovini novog auta,dobar polovnjak je zakon,pa u skladu s tim i odgovaram:radije bih jednog XM-a iz 95-99 godine nego ijedno drugo auto,a narocito velikog Merca,zbog poradi cijena auta a bogami i dijelova(za neke dijelove Merca mos komotno kupit auto kompaktne klase).A to za aute godine stoji samo donekle,jer eto bas taj XM je bio auto godine 1990,a kostao je puno vise od 40000 kuna,znaci nije cijena toliko bitna koliko da se ponudi nesto novo,svjeze i drugacije od ostalih.Za poredjenje saxa i S-klase nemam komentara(suvisan je).Na zalost Pezo je s×××× Citroenovu koncepciju dodaske i zato sumnjam da ce Citroen ikad vise biti ono sto je bio prije udruzivanja sa Pezoom,ali ce mi uvijek biti drag.Dovoljno drag da ga izaberem ispred bilo kog drugog auta! Zivio LHM!!!

  24. #49
    daka
    Guest
    Uredu poštujem tvoje mišljenje.Što se tiče dijelova za mercedes u pravu si.Imao sam s tim iskustva.

  25. #50
    huki XM
    Guest
    Opet bravo za doktora,ljudi koji voze citroene u principu su jednostavniji,pristupačniji,društveniji i nisu snobovi,pozdrav )

Slične teme

  1. jednom citroen- zauvek citroen!!
    By activa in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 306
    Posljednji post: 16-07-2004, 12:22
  2. citroen cx
    By 25trd in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 10-06-2003, 22:42

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •