Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 32

Tema: Pomoc oko konfe

  1. #1
    *BlizZ<<
    Guest
    Eto ja sam jednog ljepog suncanog dana odlucio kupiti si novi komp,I tako sam ja sebi sasavio sljedecu konfu:

    Matična:MBO MSI K8N Neo4-F, nForce4,DDR, zvuk, FW, S-ATA, G-LAN, PCI-E, s. 939
    Procesor:CPU AMD Athlon64 3200+ TRAY, socket 939, Venice, 2000MHz, 512kb c., FSB 800MHz
    Hladnjak:Cooler ZALMAN CNPS7700-AlCu, socket 478/775/754/939/940
    RAM:RAM PC-3200, 1024MB, DDR, Corsair, Value Select, DDR 400 MHz
    Grafička:VGA PCI-E GAINWARD Ultra/2400 PCX, GeForce PCX 6800GT, 256 DDR3, DVI, TV
    HDD:HDD 120.0 GB SEAGATE, NCQ, 8MB cache, Serial ATA Plus
    DVD-RWVD±RW PIONEER DVR-109, 16x,Dual layer ± recording, bulk

    E sada pitam se ja dali to sto uopce valja, i dali treba sta promijeniti, i koje da napajanje i kuciste u vrijednosti do cca 450 kn uzmem za tu konfu?


  2. #2
    dax.
    Guest
    nema sanse da za 450 kuna nadjes i jedno i drugo a da sta vrijedi. radije ti lijepo uzmi geforce 6800 (obicnu) i ustedi 500 kuna. 6800 bez problema moddas sa riva tunerom (www.downloadguru.com) na 6800GT. zatim uzmes fortron 450W i chieftec enhance midi tower.

  3. #3
    *BlizZ<<
    Guest
    mozda kuc. chenbro gaming bomb, Napajanje CHIEFTEC Enhance ATX-1136H, 360W, dual fan, ATX2?

  4. #4
    dax.
    Guest
    moze i tako ali azboravi overclock bilo cega s tim napajanjem. ovoliko uredjaja + NVidia monsrrum.

  5. #5
    *BlizZ<<
    Guest
    a nece vrisnut napajanje ako dodam josh 1024 rama?

  6. #6
    dax.
    Guest
    u ××××ga sad. bome lako. daj koju kunu vise za fortron 450W.

  7. #7
    BenGAMES
    Guest
    Ne, nemoj kupit samo 360W! Barem 400W, iako bi trebao i više, kao što dax kaže! I ako tata da, kupi malo veći HDD... Barem 160-200GB! I pošto imaš ZALMANA, kupuj jako! Ali kolega dax opet ima pravo, kupi 6800 i klokaj i time uštedi! Tako će i on napraviti. Tako sam i ja uštedio na procu. Kupio Athlon 64bit 2800+ i nabrio ga da bude kao 3000+ i uštedio sam 300kn!

  8. #8
    dax.
    Guest
    e tako.

  9. #9
    *BlizZ<<
    Guest
    Napajanje LC POWER 550W, 120mm vent., gold, Super Silent, PFC, ATX2

    sada meni nije jasno zasto je ovo napajanje tako jeftino(290 kn) a ima 550W, znaci da je neko smeche ili?

  10. #10
    dax.
    Guest
    lc power? nikad cuo. to napajanje od 290 kn sa 550W vrijedi isto ko i chieftec 250W. ja sam ti reko...

  11. #11
    *BlizZ<<
    Guest
    napajanje chieftec 420w, dual fan, atx2 ver 2.0¸

    evo ovo bi trebalo stimati?
    417kn

  12. #12
    *BlizZ<<
    Guest
    Ovo bi trebalo stimati?
    417 kn
    napajanje chieftec 420w, dual fan, atx2 ver 2.0

  13. #13
    dax.
    Guest
    to je vec bolje. ali fortron od 450W kosta valjda toliko.

  14. #14
    BenGAMES
    Guest
    Ma neka čovjek kupi taj Chieftec i stvar riješena! Ja te podržavam u tom, BlizZ!

  15. #15
    Thorgrib
    Guest
    je. manje frke, a struja dobra. samo pazi na case. tak da zrak kruzi kak treba. ja mrzim inlay u bigtowerima. onda zbog layout-a stoji drito iznad zalmana. coolermaster stacker je zakon. a skoro dolazi serija 2.

  16. #16
    |)@X
    Guest
    serija 2 je vec na vratima.

  17. #17
    miko.s
    Guest
    ali znate kolko dođe stacker kučiste? ja preporučam chieftec legendarno kučište big tower (ono s vratima). ima prostora za sve. lijepo nabaci zalmana na procesor, montiraj par ventilatorića da upuhuju zrak, napajanje 450 watt minimum (zad ćete reći da sam idiot, ali codegen napajanje 450 w bi bilo idealno-nije skupo, ima 120 mm ventilator, daje posve stabilnu struju a završna obrada je na razini daleko skupljih modela. meni ne stvara probleme iako ako nema dobrog strujanja hladnog zraka u kompu brzo se zagrije-zato preporučujem chieftec kučište koje je iznutra ogromno i ima mjesta i za najveći ventilator. rađe ti ipak uzmi athlona 3000+ pa njega digni na više. osobito uz 6800 grafičku (uzmi običnu pa i nju digni na razinu 6800gt). i obavezno osiguraj hlađenje briedgeu na matičnoj, northbridge se kod sli ploča relativno jako zagrijava. još preporučujem i cooler za hard disk jer se svi diskovi jako i puno previše griju-iznat 50*c-šta nije dobro jer dovodi do širenja diskovnih ploča i moglo bi se desit ono što nitko ne želi da mu se desi. a i taj bi cooler od naprijed upuhavao hladan zrak gotovo ravno na ram ili procesor.
    nemojte me shvatit kao da nešto zapovijedam, nego jednostavno želim pomoći svima koji su u nedoumici, jer imam dosta iskustva sa hlađenjem komponenti i njihovim ponašanjem da visokoj temperaturi. pozdrav

  18. #18
    |)@X
    Guest
    zasto bi bio lud. sasvim ej uredu sto to kažeš. mogo bih i ja tako.

  19. #19
    *BlizZ<<
    Guest
    tnx ljudi

  20. #20
    Thorgrib
    Guest
    je, dobar je chieftec, ali u stackera stane i omanja krusna pec. jednostavno ima mjesta ko u ×××××. a i sigurno je od zastarjevanja. i znam da je dvojka vec tu. sam nisam dugo browsao po trgovinama.

  21. #21
    dax.
    Guest
    maybe.

  22. #22
    BenGAMES
    Guest
    Šta ti stalno "maybe"!

  23. #23
    |)@X
    Guest
    maybe.

  24. #24
    BenGAMES
    Guest
    Go to 3 pichas la materinas! ilepar'ti!!!

  25. #25
    miko.s
    Guest
    zna li tko od vas zašto je narod dao ime pachu pichu svom gradu?

    narod: "di ćemo, di ćemo?"
    vođa: "a ××××ga sad, u pičku materinu"!!

Slične teme

  1. Pomoc!
    By Wheeler in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 18-07-2004, 23:48
  2. Pomoc!!!
    By Fabia SDI Elegance! in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 05-02-2004, 07:49

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •