Prikazujem rezultate 1 do 25 od 156

Tema: Eurodiesel iz Njemacke

Hybrid View

Prethodni post Prethodni post   Slijedeći post Slijedeći post
  1. #1
    g4sdi
    Guest
    Potpisujem prednosti diesela

    ali vući smrdljivi karnister 1000km da bih išao 10km/h brže

  2. #2
    Iveco 35S13
    Guest
    Bok ljudi!! Evo pogledao sam na stranicama ADAC-a i pronasao gdje pise da je uvoz i izvoz nafte u i iz Hrvatske u kaisterima zabranjen. Sto se tice EU, smije se imati jedan kanister od 20lit.(dva po deset je zabranjeno, nekuzim zasto ali tako pise). Netko je napisao da je u Italiju dozvoljeno unositi 60 lit. pa bi vam preporucio da taj podatak dobro provjerite dali je jos aktuelan jer koliko je meni poznato u Italiji je jedno vrijeme bilo zabranjeno imati kanistere u autu!!

  3. #3
    Iveco 35S13
    Guest
    Ja sam unazad godinu dana jedanput tjedno prevozio robu iz Berlina u Rim, i tako jedanput uletio u talijansku kontrolu te kada sam otvorio zadnja vrata kombija i policajac ugledao kanistar poceo je nesto mljet ali na svu srecu je bio prazan, tako da nisam imao problema a ko zna sta bi bilo da je bio pun!! Sto se tice kvalite nase nafte mogao bi rec ne da je losa nego KATASTROFALNA!! Ja vise ako ne moram ne tocim gorivo u HR a ako moram onda samo toliko da dodjem do Italije ili Austrije. Posto vozim Ivecov kombi Daily, raspitao sam se u ovlastenom servisu u Rijeci koliko bi me kostao redovan servis i saznao da vozila (Iveco)u HR radi LOSE KVALITETE NAFTE moraju nazalost intervale mjenjanja ulja duplo smanjiti!! Ja zivim u Berlinu i redovno servisiram svoj kombi i svakih 30.000 km dobije novo ulje a u HR bi morao svakih 15.000!!!! Osim toga sam primjetio da se u HR u Iveco sipa polusinteticko ulje 10w40, a u Berlinu sinteticko 5W30!!!!!!!!!Da bi stvar bila bolja servis u HR kosta vise nego u Berlinu sto mi je ful nelogicno, i kad to sve stavim na papir i preracunam dodjem do rjesenja da kvalitetnija,i daleko skuplja nafta, te servis na 30.000km me ispada dosta jeftinije nego jeftinija nafta u HR te servisi na 15.000km. Momentalna cijena nafte /eurodiesel) u Berlinu je 1,07€, a V-Power i Ultimate 1,16€-1,19€.
    Evo toliko od mene, Sretan vam put i puno kilometara sa dobrom naftom zeli vam Iveco te vam salje pozdrave iz dalekog Berlina!!

  4. #4
    k0vac3v1c
    Guest
    da ja sam krivo napisao moje isprike da bi auto isao 1 000 000 stavljali bi slabije materijale pa bi dosao na isto , zato ti je najbolje da po zimi stavis ulje od 0w , brze podmazuje dijelove jer je najrijedje pa je i trosenje najmanje , slazem se sa svim a ja mrzim smrad nafte (benga je zakon) pozdrav

  5. #5
    k0vac3v1c
    Guest
    kaj ste mene napali flatoo je to vidio na drugom postu malo se covjek s×××× a vi onda linc !!!!!

  6. #6
    Clio dCi100
    Guest
    Iveco 35s13- Puno pozdrava iz Münchena!!!!! i hvala na informacijama!!Znaci ne daju nam nasi uvozit ni par kapi....grrrrrrr bilo je to i za ocekivat... Sretan put i "mirno more" Iveco!
    g4sdi-nije stvar u 10km vecoj brzini!meni prvom ne treba!nesto smo zaglibili u bolja goriva...ja vani tocim i obican dizel, no i tu je ogromna razlika u odnosu na nas! kad bi smio, nosio bi ja u prtljazniku i 50litara (smrdljivog) obicnog EU dizela, samo da ne moram vozit na nastu naftu! naravno, nikom se ne da s tim zaje... ali bilo bi dobro, bar za taj period dok se kod nas sve to malo ne stabilizira. Pogledajte sta Iveko veli...to je to!Cak i kad tocis najskuplje gorivo u EU dodje te nakraju jeftinije, jer su ti servisni intervali duplo duzi...

  7. #7
    fergazer
    Guest
    Najbolji primjer za naše gorivo ti je ono od Volkswagena, koliko mi je poznato u Svabiji su servisni intervali novog Golfa 5 TDi 40000 km a u HR ako 20000 puno sam reko...
    Pa sad nek pametnjakovići u Ini kažu da im je gorivo dobro...

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •