Stranica 1 od 10 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 240

Tema: Sportski dizeli

  1. #1
    drugmirko
    Guest

    o.k., o.k. ...kad prestanete krepavat od smijeha ipak pogledajte podatke malo bolje.

    prvo Saab, onak više salonski nabacili su "Sport dizel" oznaku na malo agresivnije nakićen 9-3 s motorom 1.9l 150 konja i 320 Nm okretnog kod nizkih 2500 okr. ništ za padavicu, se slažem:



    a drugo, već za blago poštovanje... Audijev A3 s 2.0l TDI respektabilnih 210 konja i ogromnih 465 Nm okretnog. sve zajedno može uljnu furunu i ljepo svinut pleh oko nje, na prekrasnim 19" felgama, pokrenut do stotke u 8,1 sekunde i do maksimalnih 227km/h . pa se ti sad ganjaj s smrdljivcem :

    <br><hr>

  2. #2
    drugmirko
    Guest
    a kako se gore konj podkivao, i žaba je digla nogu... :

    Seatov Leon FR s 1.9l TDI, 150 konja 8,9sec do stotke i 215km/h max brzine.



    ps. ono FR izza imena znaći -o.k., tu sad slobodno možete krepat od smjeha- Formula Racing... .<br><hr>

  3. #3
    krepko
    Guest
    Formula Racing?

  4. #4
    turbo-limac
    Guest
    odgovorno tvrdim da ne postoji sportski dizel, treba pogledat dalje od snage i momenta....

  5. #5
    R32
    Guest
    Zavisi sta gledas i sta je po tebi rijec "sportski". Ne vidim zasto nebi mogao biti...

    A zaboravio si ovog sportskog dizela, 1.9 TDI - 160 KS, 7.6 do 100 km/h, vmax 220 km/h.


  6. #6
    R32
    Guest
    Hi-res photos http://media.seat.com/en/view_manager.html?r=1&root=1236,1270,1271,1272&PHP SESSID=e8914db8c3a47bb47054a38a0516ca58

  7. #7
    turbo-limac
    Guest
    za pocetak, niti jedan dizel ne koci s motorom u onoj mjeri u kojoj koci benzinac, tak da namjestanje auta u zavoju - 0 bodova.....

    odziv na gas je prilicno slabasan, motor je trom, medjugas je nemoguce izvesti, ti su motori uvijek tezi od benzinaca iste snage, itd......

  8. #8
    TRANS AM
    Guest
    Dizel i sport!?!??? :smile25: :smile25: :smile25:

    Trebam još kaj reći? Ovaj ... da! Mislim da trebam! :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: <br><hr><font size="+1" color="red">GTA naperem i u rikverc!</font>

  9. #9
    alien5
    Guest
    Fabia RS 1,9 TDI

    max. Snaga kW (KS): 96 (130 KS) / 4000
    max. okretni moment, Nm: 310 / 1.900
    Gorivo Diesel
    Ubrzanje 9,6
    Potrošnja 1/100 km 5,1
    Potrošnja u gradu, 1/100 km 6,7
    Potrošnja na otvorenoj cesti, 1/100 km 4,2





    Šta je ovdje smiješno?
    Da nije potrošnja??? )

  10. #10
    TRANS AM
    Guest
    Ja se ispričavam! Ipak ima nešto sportskog u dizelima. Zvuk! Tok-tok-tok-tok :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: <br><hr><font size="+1" color="red">GTA naperem i u rikverc!</font>

  11. #11
    Brock
    Guest
    Smiješna je cijena od 134.959 kn za tu Fabiu RS.

    Za primjer... Clio 1.6 16V

    Najveća brzina - 193km/h
    Ubrzanje 0 do 100 km/h - 9,6s
    Cijena - 95,700 kn

    Pitanje... isplati li se razlika od 40.000kn za veći okretni moment i manju potrošnju?

    Sumnjam...



  12. #12
    piquet
    Guest
    odziv na gas je prilicno slabasan, motor je trom

    probati 2,4jtd.
    jedini auto koji je bolje primao gas koji sam vozio je mx-5ica.
    baš bi volio probati još jedan 2,4jtd da vidim da li je taj auto bio "normalan" ili ne. gušt u vožnji od jaja.

  13. #13
    TRANS AM
    Guest
    Piquet, pa kaj je tebi??? MX-5 hvata super gas??? Sorry, ali taj auto sam vozio određeno vrijeme i baš mi je jedina zamjerka na njega bila loš odaziv na gas! Na tom auto se do 4 soma okretaja apsolutno ništ ne događa! Probaj honde te snage pa češ osjetiti što je to odaziv na gas. <br><hr><font size="+1" color="red">GTA naperem i u rikverc!</font>

  14. #14
    piquet
    Guest
    nisam mislio na motor. 1,6 je 1,6 normalno da ne leti.
    krivo sam se izrazio i ne mogu se više izvući!

  15. #15
    TRANS AM
    Guest
    Zato mi bilo čudno. Probao ja i 1.8. To je sasvim druga priča u odnosu na 1.6 <br><hr><font size="+1" color="red">GTA naperem i u rikverc!</font>

  16. #16
    jasta
    Guest
    tl jos spava ocito

    za pocetak, niti jedan dizel ne koci s motorom u onoj mjeri u kojoj koci benzinac, tak da namjestanje auta u zavoju - 0 bodova.....

    odziv na gas je prilicno slabasan, motor je trom, medjugas je nemoguce izvesti, ti su motori uvijek tezi od benzinaca iste snage, itd......


    a joj joj kolko gluposti si navaljo ovdje
    ajd popi kafu pa se malo saberi
    prvo dizli bolje koce motorom jer imaju vecu polugu na klipnjaci
    drugo odziv na gas kod td-a nove generacije je odlican ko god je probo zna
    trece medjugas je itekako moguce izvesti i bolje -hvata- od benzinca zbog veceg momenta
    i cetvrto nekad su dizli bili puno tezi al novi td-i su skoro pa jednake tezine sa benzincima, nove aluminijske tehnologije to dopustaju

    jedini problem kod modernih td-a, a i svih dizla ranije je sto imaju ogranicen max broj obrtaja, ali novijim mjenjacima i pojavom novih tehnologija kod izrade klipova i kosuljica taj prvenstveno termicki problem se rjesava pa se i ta granica polako pomice


    tl, dosad sam jako cijenio tvoje postove, ti si jedan od rijetkih koji razmislja svojom glavom ovdje na forumu, molim te nemoj me sad razocarat

  17. #17
    Ajme majko
    Guest
    To netko brise moje postove??
    Da nisam mozda uvriejdio vase visocanstvo Trans Ama pa sam zato izbrisan....koji bolesnici

  18. #18
    VEX_RC
    Guest
    Bah, ×××× dizela i njegovo roktanje

  19. #19
    Brock
    Guest
    Koliko ja znam... ne brišu se svađe i argumentirana prepucavanja, al' se brišu bezrazložna vrijeđanja...

    Recimo... post iznad tebe... "jasta" je započeo argumentirano prepucavanje sa Turbo Limačem, a nije mu rekao... "Majmune debilni ××××× ti tvoje seljačko znanje"... i zato njegov post neće biti obrisan. Kužiš?


  20. #20
    TRANS AM
    Guest
    Da i ja sam na bezobrazluk onog anonimca, odgovorio bezobrazno i bio obrisan. To je OK! Nebum više! :smile21: :smile24: <br><hr><font size="+1" color="red">GTA naperem i u rikverc!</font>

  21. #21
    Koshpa
    Guest
    prvo dizli bolje koce motorom jer imaju vecu polugu na klipnjaci

    AAAA!!! Dizeli bolje koce motorom zato sto imaju veci stupanj kompresije i zato sto im je stupanj punjenja konstatan jer nema leptira u usisnoj grani za razliku od benza pa motor uvijek tlaci gotovo max kolicinu zraka.<br><hr>

  22. #22
    GT
    Guest
    Sportski dizeli????

    dizel i sport idu skupa ko vesmasine i svemirski brodovi

  23. #23
    ZEGA
    Guest
    Pa jedno je posljedica drugoga tj pricate o istoj stvari sto vices?
    Da bi se diesel zapalio potreban je veliki tlak, to se postize visokim stupnjem kompresije, da bi dobio visok stupanj kompresije moras imati veliku polugu na radilici i mali prostor iznad klipa (omjer volumena kad je klip u donjoj mrtvoj tocci i volumena kad je klip u gorjoj mrtvoj tocci a to se postize velikim koljenom tj hodom klipa), isti k....
    ZEGA

  24. #24
    drugmirko
    Guest

    ha čuj GT, ...oko tih vešmašina i svemirskih brodova... i jedno i drugo su limenke s okruglim prozočićima...

  25. #25
    drugmirko
    Guest

    a, da. ja još nikad nisam vozio benzinca i dizla iste prostornine u jednom danu, pa možda i griješim... ali, imam osjećaj, da je kočenje motorm ipak izraženije na dizlu... a kad izostavim guzicu kao senzor i razmislim... moralo bi bit veće, baš zbog toga što je ZEGA fino rekapitulirao ) .

Slične teme

  1. Sportski kompakti 90-ih
    By rs turbo in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 51
    Posljednji post: 30-11-2004, 19:20
  2. Sportski lonac
    By pack0575_ in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 01-06-2004, 08:53
  3. Sportski exoti
    By drugmirko in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 85
    Posljednji post: 19-04-2004, 00:16
  4. Sportski amortizeri
    By INTERCEPTOR in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 13-04-2003, 14:40

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •