Stranica 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 153

Tema: !!Kvaliteta goriva u RH!!

  1. #26
    Junior Member
    Datum registracije
    Oct 2004
    Postova
    25
    Rep Power
    0
    kao sto je gosp. napisao..gorivo(v-power) ima aditiv u sebi + ima određeni postotak sintetičnog plina (GTL) (mislim) + ima jako jako malo sumpora,usudio bi se reci 5 puta manje nego naš eurodiesel..samim time,može samo učiniti dobro..(recimo fina ribica ili piletina)
    fergazer:si probao stp za diesel motore? ja ga imam u garaži,ali nikako da ga isprobam..imaš kakva iskustva-saznanja? a stp oil aditiv?
    svima koji voze turbo-dizelaše,prije cca godinu dana,dobio san aditiv..ime mu je nekako ovako..turbo power,piše "suitable for all diesel and turbo diesel engines",u bijelim plastičnim bocama o 1 litre; neznam kakav mu je sastav ,ali učinak mu je nediskutabilan. stavlja ga se 0,03lit(1/3 decilitra)na cca 50 litara(jedan spremnik) To je bio prvi put da sam probao išta..prije toga mi je motor bio pod normalnom,svakodnevnom eksploatacijom,korišten je samo eurodiesel..10-15 km nakon dodavanja aditiva,razlika je bila PREJASNO vidljiva..pa ako itko ima problema sa performansama,možda da ga proba? pozdrav

  2. #27
    Junior Member
    Datum registracije
    Oct 2004
    Postova
    25
    Rep Power
    0
    još nešto..što znači,za običan benzin..unleaded? to san vidio na shell pumpi pa sada mi nije jasno..pretpostavljam da je to normalan benzin..?

  3. #28
    fergazer
    Guest
    Tocno flatoo, ima sintetički plin u gorivu.
    Za ulje su ti jako dobri Liquid Molid aditivi. STP-ovi su dosta agresivni (ne samo uljni već i ostali) i ne proporučam njihovu upotrebu na autima ako su "mlađi" od godinu dana i imaju manje od 10000 km. Nebi koristio ovaj aditiv kojeg se treba "razrjeđivat", imate gotove u "tubi" aditive i to je to. Imaš od STP-a plavi dizel aditiv koji ti među ostalim "vuče" vodu na sebe, čisti ventile, smanjuje začađenost itd...
    Ma "strana" goriva ti skoro pa nemaju sumpora u sebi, da natočiš naš auto na Sheelovoj pumpi bi stal jer nema sumpora u gorivu :smile25: :smile25: ...
    <FONT COLOR="red">Unlead</FONT> ti znači bezolovno. Vani češ rijetko nać olovni crveni benzin, koristi se normal (91 oktan), Eurosuper 95, 98 i Optimax. Potpuna osvješćenost o <FONT COLOR="green">ekologiji</FONT>...

  4. #29
    Junior Member
    Datum registracije
    Oct 2004
    Postova
    25
    Rep Power
    0
    da,bas jednostavno..bezolovni..uopće mi nebi palo na pamet..a tako jednostavno..hvala..ja sam stavio stp oil aditiv u ulje...nisan vidio razliku,to sam napravio na nekih 23000km,sada imam 26000km...koristim castrol txt softec 5w40 koje je koliko cujem i citam odlicno,tako mislim da je to bilo suvišno,ali nisan mogao odoliti.
    je li neko mobil1(toliko hvaljeno i reklamirano) možda bolje od castrola(gore navedenog),možda 0w30 ili 0w40-??

  5. #30
    fabian
    Guest
    fabia 1.9sdi kupljena 2000 godine iz jugića u fin auto šok..... nakon 3 do 4 tisuća kilometara ljudi majke mi katice auto dimi da me sramota vozit a taman se počeo privikavat na rate kredita, na auto putu ne ide više od 130 km a išao 150 e ×××× ga ja u servis a oni meni (ja ×××××× ) to vam je normalno da se razrađuje motor ( ja ××××××)ja u drugi servis i opet ista priča ×××× te ja na semaforu a ljudi iza mene prestrojavanje u drugu traku odem kod bošiste on meni "momak auto ti je pod garancijom pravac servis tu nešto smrdi" itd.itd. promijenio ja gorivo i počeo ati OMV za dva dana prestalo dimiti (to je bilo 2001 godine i do sad nikakvih problema što se tiče motora pa valjda je nešto u gorivu i ponekad mi je znalo nešto iskenjati iz auspuha kao smeđa smjesa (smeđi jogur ××××ga ) a ja u kreditu sve me panika počela hvatati valjda se samo meni motor razrađuje da dimi ko dizelka a svi drugi OK pa sad što se tiče goriva........NEZNAM

  6. #31
    k0vac3v1c
    Guest
    a ×××× ga kaj ljudi znaju kazu malo odi isputah auto po autoputu , kaj ne znaju svi sve fala kaj si mi reko , kaj to kupujem na benzinskoj ili u ducanu autodjelova , da se malo ocisti "ispuse nos" , ma ja sam dosao sa servisa ulje je mobil 1 5w-40 a pitao sam za 0w-40 mislim ja za zimu da ce se auto lakse paliti ali 30 kn/l vise ne isplati se mozda ti produlji vijek za 40000 km zbog hladnog starta !

  7. #32
    k0vac3v1c
    Guest
    kaj sm znao za aditive kad vozis jugica svi aditivi svijeta ti ne bi pomogli , stavim "finije" ulje u motor za 500 km iz motora curi ulje na sve strane !!

  8. #33
    fergazer
    Guest
    Ja zastupam misljenje koje kaže da se na ulju <FONT COLOR="red">ne smije</FONT> štediti, a sad ti kovaču kako hoćeš...
    Stavi si u jugića gušće ulje, ono neće tak curit ko rijetko :smile25: :smile25: ...

  9. #34
    Junior Member
    Datum registracije
    Oct 2004
    Postova
    25
    Rep Power
    0
    apsolutno se slažem fergazer, štedi i čuva motor,štedi gorivo,smanjuje gubitak snage..najeftiniji i najednostavniji način da se očuva motor.
    Baš dvojim između nekog mobil1(0w30 ili 0w40) i castrol txt 5w40(ili neko 0w30,40)? Preporuka?

  10. #35
    k0vac3v1c
    Guest
    ma rijesio sam se tog ×××××× ali kad sam stavljo to ulje auto je iso nemrem rec !<br><hr>

  11. #36
    fergazer
    Guest
    Ja bi ti prije preporučio Shell Helix Ultra 5W-40, da vidiš kakvo je to ulje, stiskaš auto do blokade a on ti više "oču još oču još"...
    A nisi na sjevernom polu da ti treba 0W, nema potrebe za time.

  12. #37
    k0vac3v1c
    Guest
    da cuo sam da je shell dobar a ovo za 0w kad gledas televiziju ili se ides informirati o tome , svi te zele uvjeriti da ti to treba ?? to je ko igre na srecu cim manje imas tim vise igras nadas se dobitku , tak i to ustedis koju tisucicu manje vise !!<br><hr>

  13. #38
    fergazer
    Guest
    Pa naravno, bitno da su reklame lijepe a za kvalitetu ko vas je..!!
    Svako svog konja hvali...

  14. #39
    flatooo
    Guest
    pa ca ne stavlja ferrati u svoje aute shell? onda mora biti dobar!!

    a mobil govori: "apsolutno ništa ne može zaštiti auto kao mobil1 sa supersyn tehn"..da ti glava eksplodira od reklama..! A ca govorite za mobil i castrol seriju RACING? Pardon ca vas zamaram s uljima..ipak je ovo tema o gorivu

  15. #40
    INA_sucks
    Guest
    Koji aditiv za eurodiesel koristiti i gdje se moze i po kojoj cijeni nabaviti? Hvala...

  16. #41
    k0vac3v1c
    Guest
    ma reklama je bitna bez daljnjeg jer proizvod koji se ne reklamira kao da ne postoji , neces uzinati neki noname ulje na benziskoj koje nisi cuo ,problem je u tome sto nemamo svoj servis da nas stiti kao ADAC(D) i zakon o laznom reklamiranju !

  17. #42
    fergazer
    Guest
    Ina napiso sam ti STP ov plavi aditiv za dizele, mos ga nabavit u Molydonu, na svakoj OMV-ovoj i Tifonovoj pumpi kao i na bolje "opremljenoj" Ininoj pumpi.
    Ja sam uvjek hvalio Castrol Racing, to je mrak.
    Al vratimo se na temu, jeste vidli kako nas je Ina nagradila za 40-tu obljetnicu sa cak OGROMNIH 10% popusta na goriva u cetiri benzinske postaje u cijelom Zagrebu...
    Mamu im njihovu lihvarsku...<br><hr>

  18. #43
    Ina_sucks
    Guest
    I sta da se korsite STP aditivi ako imam vozilo mladje od godine dana i s pređenih 4500 km? Ili mozda nekakav drugi aditiv?

  19. #44
    Flatooo
    Guest
    4 benziske u zagrebu? a u ostatku Hrvatske? a mi ostali? ma ja mislim da je više kriva vlada a ne ina za cijene,mislim da je najveći problem veliki nameti i porezi,prirezi i trošarine koji iu na gorivo,a ne inina marža.. ako je stp prejak,onda na 50 litara goriva umjesto cijele doze stavi pola..upola manje pa će se bolje razrijediti,a opet će izvršiti funkciju..

  20. #45
    fergazer
    Guest
    A zasto bi koristo aditiv na auto koji ti nema niti 5000 km???
    Ne treba ti još, tek kad prijeđeš nekih 10000 (ili prije prve promjene ulja). Danasnja goriva nisu tako losa usporedivo sa onima kad sam ja dobio novi auto (2000 godine nije bilo novog cisceg <FONT COLOR="green">Eurosupera</FONT> niti <FONT COLOR="green">Eurodizela</FONT>) kada si redovito svakih cca 8000 stavio aditiv za ciscenje.
    Mozes si stavil ili Liquid Molid (mislim da se tak piše) ili si staviš, kao što je predložio cijenjeni kolega forumaš iznad, pola STP-ovog, ali kažem, na auto sa prijeđenih 4500 km nemaš niš drugo stavljat osim benzina i ulja!!<br><hr>

  21. #46
    Flatooo
    Guest
    Evo jedne zanimljive priče. Dogodila se mom frendu,pa bi je htio podijeliti sa svima,da se izbjegnu slične nezgode!
    Novi novcati golf TDI, 2 goriva,dakle prijeđenih nekih 700-800 km..nakon anja na ini-odjednom stao!
    Što se dogodilo? Vlasnik je auto punio neposredno nakon odlaska cisterne koja je dofurala eurodiesel na pumpu. Izgleda da je novouliveni eurodiesel dignuo talog sa dna a(na pumpi) tako da je i inače osjetljivom VW-u začepilo sve unutra. Auto je normalno morao ici na servis...dalje svi pretpostavljate..
    Evo koliko banalna stvar,većina ljudi pojma nema..a može nastati toliki problem!!? :smile23:

  22. #47
    fergazer
    Guest
    Nemreš vjerovat...

  23. #48
    k0vac3v1c
    Guest
    zakaj toci kad se cisterna prazni , ma to je puno 10% na 200L dobijes kutiju cigareta !!!!

  24. #49
    fergazer
    Guest
    Da najbolje, dođi sa kanistrima po benzin za vrijeme akcije :smile25: ...

  25. #50
    f-toyota4
    Guest
    evo napokon se mogu logirati!
    da,treba u kanistrima po gorivo i onda gledati kako se taloži!

Slične teme

  1. Kvaliteta PC Playa
    By J.L. Picard in forum Nastavnici
    Odgovora: 22
    Posljednji post: 07-09-2005, 20:50
  2. Kvaliteta EuroDiesela
    By OCTAVIAN in forum Auto servisi
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 29-06-2004, 07:51
  3. Kvaliteta Japanaca
    By Hondo in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 38
    Posljednji post: 14-10-2002, 19:47

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •