Prikazujem rezultate 1 do 25 od 153

Tema: !!Kvaliteta goriva u RH!!

Hybrid View

Prethodni post Prethodni post   Slijedeći post Slijedeći post
  1. #1
    Zeleni zub
    Guest
    Ispričavam se za neznanje no može li netko u nekoliko rečenica objasniti što je V power, gdje ga kupiti i zašto služi. Unaprijed hvala

  2. #2
    Junior Member
    Datum registracije
    Oct 2004
    Postova
    25
    Rep Power
    0
    V-power je gorivo koje na svojim crpkama nudi SHELL..isto je kao i normalno gorivo(dakako,daleko bolje nego ono koje se nudi u prodaju kod nas)samo je na neki način unaprijeđeno..konkretno..Vpower diesel ima određene aditive,..rezultat toga svega jest da shell GARANTIRA da nakon nekoliko spremnika odvoženih s v-powerom,da će sve naslage nestati(ako takve postoje(kod nas vjerojatno da..)) sapnice će se očistiti,gorivo će se u cilindru ravnomjernije raspršiti samim time..itd itd..uglavnom super stvar..malo san zakomplicirao ali to je u biti to..v-power je gorivo koje je unaprijeđeno,čisto,s aditivima..koristi motoru

  3. #3
    k0vac3v1c
    Guest
    daj jos reci kak funkcionira , nekak mi je to sumljivo na temelju cega on cisti motor , povisene temp ? koliko? ne fakat ne znam

    znam frajera koji vozi hondu 130ks natocio je shell power (10X oktana) ali to nije zdravo za auto jest da ide ko blesav ali ? ja svoj auto cistim da ga otpeljam po autoputu koliko ide recimo 20tak km . fakat ne znam za to ako znas vise reci !

  4. #4
    fergazer
    Guest
    Gorivo ima aditiv kojeg u širem smislu moš kupit na benzinskoj i svojim djelovanjem čisti tj. navlači na sebe taloge čađe na ventilima i skup sa njima izgara i/ili izlazi kroz auspuh u našu divnu atmosferu. To ti je cijela filozofija.
    Ovo forsiranje auta na autoputu ti je bezveze, stavis aditiv recimo STP full sistem clean (košta oko 100 kn) koji ti spočisti cijelu usisnu granu. Voziš ga kao i do sad a on ti se čisti...
    Ovo sa točenjem 100 oktanskog kvalitetnog goriva u Hondu ti je ista priča kao da ti jedes recimo 3-4 mjeseca hamburgere, hot-dogove, pizze itd a onda odjednom popapaš neku kvalitetnu i zdravu ribu ili kuhanu piletinu, znači sve ono šta ti je za tijelo zdravo.
    Tako ti je i sa autima, unistavamo ih točenjem goriva u ovoj zemlji a onda kad odemo van i tam ih natočimo dožive pozitivni šok.

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    Oct 2004
    Postova
    25
    Rep Power
    0
    kao sto je gosp. napisao..gorivo(v-power) ima aditiv u sebi + ima određeni postotak sintetičnog plina (GTL) (mislim) + ima jako jako malo sumpora,usudio bi se reci 5 puta manje nego naš eurodiesel..samim time,može samo učiniti dobro..(recimo fina ribica ili piletina)
    fergazer:si probao stp za diesel motore? ja ga imam u garaži,ali nikako da ga isprobam..imaš kakva iskustva-saznanja? a stp oil aditiv?
    svima koji voze turbo-dizelaše,prije cca godinu dana,dobio san aditiv..ime mu je nekako ovako..turbo power,piše "suitable for all diesel and turbo diesel engines",u bijelim plastičnim bocama o 1 litre; neznam kakav mu je sastav ,ali učinak mu je nediskutabilan. stavlja ga se 0,03lit(1/3 decilitra)na cca 50 litara(jedan spremnik) To je bio prvi put da sam probao išta..prije toga mi je motor bio pod normalnom,svakodnevnom eksploatacijom,korišten je samo eurodiesel..10-15 km nakon dodavanja aditiva,razlika je bila PREJASNO vidljiva..pa ako itko ima problema sa performansama,možda da ga proba? pozdrav

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    Oct 2004
    Postova
    25
    Rep Power
    0
    još nešto..što znači,za običan benzin..unleaded? to san vidio na shell pumpi pa sada mi nije jasno..pretpostavljam da je to normalan benzin..?

  7. #7
    fergazer
    Guest
    Tocno flatoo, ima sintetički plin u gorivu.
    Za ulje su ti jako dobri Liquid Molid aditivi. STP-ovi su dosta agresivni (ne samo uljni već i ostali) i ne proporučam njihovu upotrebu na autima ako su "mlađi" od godinu dana i imaju manje od 10000 km. Nebi koristio ovaj aditiv kojeg se treba "razrjeđivat", imate gotove u "tubi" aditive i to je to. Imaš od STP-a plavi dizel aditiv koji ti među ostalim "vuče" vodu na sebe, čisti ventile, smanjuje začađenost itd...
    Ma "strana" goriva ti skoro pa nemaju sumpora u sebi, da natočiš naš auto na Sheelovoj pumpi bi stal jer nema sumpora u gorivu :smile25: :smile25: ...
    <FONT COLOR="red">Unlead</FONT> ti znači bezolovno. Vani češ rijetko nać olovni crveni benzin, koristi se normal (91 oktan), Eurosuper 95, 98 i Optimax. Potpuna osvješćenost o <FONT COLOR="green">ekologiji</FONT>...

Slične teme

  1. Kvaliteta PC Playa
    By J.L. Picard in forum Nastavnici
    Odgovora: 22
    Posljednji post: 07-09-2005, 20:50
  2. Kvaliteta EuroDiesela
    By OCTAVIAN in forum Auto servisi
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 29-06-2004, 07:51
  3. Kvaliteta Japanaca
    By Hondo in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 38
    Posljednji post: 14-10-2002, 19:47

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •