Bok svima!

Trebam vasu pomoc! Molim vas da mi odgovorite na par pitanja u vezi vasih kuharskih i kuhinjskih navika.
Ja sam industrijski dizajner i trenutno radim svoju diplomu na temu “DVOJE U KUHINJI”. Tema ima za cilj pronaci rjesenje (u obliku novih kuhinjskih predmeta ) za sto ugodnije i efikasnije kuhanje u dvoje. Znamo da danas kuhanje nije samo nuzna potreba zbog koje jedna osoba robuje dok druge uzivaju, nego i prilika za druzenje i zabavu. No da bi se doslo do zeljenog cilja (citaj: dobre klope) potreban je organizirani timski rad.
Slijede pitanja:
1. Da li obicno kuhate sami ili u drustvu (jedna osoba ili vise njih)?
2. Tko je osoba s kojom kuhate kad ne kuhate sami – partner, djeca, prijatelji, rodjaci…?
3. U kojim prilikama najcesce kuhate u drustvu – praznici, gosti, rodjendani, godisnjice…?
4. Dali je kuhanje u drustvu iskljucivo vezano uz neko odredjeno jelo, npr. palacinke, rostilj, kokteli…?
5. Sto su prednosti, a sto mane kuhanja sam i kuhanja sa nekim?
6. Dali smatrate da je vasa kuhinja ili radna ploha premala za vise osoba da kuha u isto vrijeme?
7. Dali kada kuhate s nekim imate neki poseban nacin rada i organizacije, dali vam treba neki posebni pribor kao veca daska za rezanje, vise razlicitih kuhaca, nozeva ili zdjelica…?
8. Da li smatrate da bi kuhinje i kuhinjski pribor trebali biti bolje prilagodjeni za zajednicko kuhanje?

Sve ostala misljenja i prijedlozi su vise nego doooooobrodosli .
…i hvala svima koji su odvojili vremena kako bi odgovorili na pitanja i pomogli da mozda jednog dana zivimo u ugodnijem okruzenju i uzivamo u finoj klopi!

Puno pozdrava,
Irena Maricic

irenamaricic@hotmail.com