Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 26 do 30 od 30

Tema: Visoko protocni zracni (sportski) filteri

  1. #26
    pack0575_
    Guest
    Ti filteri su glupost i ne vrijede nista.

    Ja sam napravio test, vozio sam na 400 metara nekoliko puta sa obicnim filterom i mjerio vrijeme. Onda sam izvadio filter i umjesto njega stavio plasticnu mrezicu s promjerima rupa 1X 1mm , tj. prakticki bez ihahvog filtera a mreza je sluzila samo da mi neki list ne uleti.
    Vremena koja sam dobivao bila su identicna onima sa filterom. Otprilike 2% bolje ali sam u prethodnom raceu i odlasku do mjesta race i dolasku ponovo potrosio 7-10 litara goriva pa tih 2% moram predbaciti tome a i mogucnosti da sam mozda taj puta i stotinku bolje startao.

    Uglavnom, ja filter opce nistam imao a ti protocni filteri su ipak jos kakvi takvi filteri pa ipak malo sprecavaju protok zraka od ove moje mrezice i tu se tih 1-2% eventulne prednost opet istopi.

    Zakljucak je da bez turba nema nicega vrednijeg spomena.

  2. #27
    pack0575_
    Guest
    Jos nesto... sa sportskim filterom se moze nesto dobiti ako se izvuce van tako da zrak direktno udara u njega.
    No, da bi filter tu bio u stvarnoj praksi nesto protocniji brzina treba biti barem 80 a ni tu se nista ne moze osjetiti posebno vec bi mozda moglo povecati krajnu brzinu za koji km.

    Usisnici na Formuli 1 pri brzini od 200km dobivaju 20 konja a formula inace ima oko 900.

    Znaci obican auto od 150 pri brzini od 100 km/h po tome bi trebao dobiti 3-4 konja a na startu ispod 0.5 konja.

    Eto,neisplativo. Nekoliko puta vise od toga se moze dobiti sa Ceramic Liquid Powerom ako je motor stariji i potrosen a kosta jednako i jos usput i cuva motor.

  3. #28
    Black Knight_
    Guest
    McGreg, ali ipak ti je otiso senzor protoka zraka? Pa sad ti reci da li se isplati dati 200 eura + cijena senzora protoka zraka za eventualnih i navodnih 2% povecanja snage?
    Ako racunamo da je senzor 300 eura, to je 500 eura... za 2% snage...


    Super mi je ekipa koja kad prodaje auto u oglasniku kao opremu navede K&N filter... Bar znam da njih necu zvat...

    Ako vec nemas para da za neki ozbiljniji zahvat na motoru onda barem zadrzi dostojanstvo i mani se jeftilen dzidzi poput K&N filtera i ostavi motor potpuno serijski. Pametnije ce ti bit da te novce ulozis u bolje ulje ili bolje gume i sl...

  4. #29
    GT
    Guest
    Testiranja neovisnih laboratorija: http://www.knfilters.com/images/factstab1.gif

    http://www.knfilters.com/images/factstab2.gif


    http://www.knfilters.com/facts.htm

  5. #30
    mirek
    Guest
    Ljudi štedite pare ili dižite kredite pa si kupite prave makine s puno konja jer vas ovakve ×××××rje s filterima i sl. puno koštaju a ne dobite baš ništa.Kog boli ××××× kaj neka krama ide 0.2 ili 0,5 s brže s tim "super" filterom? Odrastite!!

Slične teme

  1. sportski lonci
    By nikisorer in forum Auto servisi
    Odgovora: 30
    Posljednji post: 01-12-2004, 00:04
  2. Case Dust filteri !
    By Vedro in forum Hardware
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 12-05-2004, 14:30
  3. sportski filteri
    By Biciklist in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 14
    Posljednji post: 22-10-2003, 09:17
  4. Porsche-sportski Golf?????
    By Bmw Touring in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 71
    Posljednji post: 07-08-2003, 14:46

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •