Prikazujem rezultate 1 do 25 od 30

Tema: Visoko protocni zracni (sportski) filteri

Hybrid View

Prethodni post Prethodni post   Slijedeći post Slijedeći post
  1. #1
    ZEGA
    Guest
    Zugod daj malo neke podatke o tom air intake-u...
    Uglavnom kakav je filter koje su izmjene koja teorija stoji iza toga...
    Meni se svidja :URL=http://autozine.kyul.net/technical_school/engine/tech_engine_3.htm:ram air:/URL: usis koji na vecim brzinama daje i do 10% vecu snagu zbog porasta tlaka u usisnoj grani zbog pitotovog principa...

    ZEGA

  2. #2
    prelude
    Guest

    Ja sam planirao da instaliram cold air intake (filter ispod auta) zbog usisa hladnijeg zraka, međutim nigdje nisam pronašao podatak o gubitku zbog dužine usisne cijevi. Tu će biti krivina na cijevi previše. Posmatram to kao da uzmeš dva crijeva presjeka 2 cm, jedno dužine 5 cm, a drugo 5 m. Kroz koje bi mogao lakše disati. Zato razmišljam da instaliram samo filter direktno na injekcion pumpu. Našao sam podatak da u ovoj verziji zrak ima najmanji otpor pri prolasku u motor. ALI ne spominje se podatak koliki su gubici zbog usisavanja toplog zraka, zbog vreline motora. Koju verziju izabrati?

  3. #3
    ZEGA
    Guest
    Errr moje misljenje je hladnije zimi...
    Ali ljeti je ispod auta tj uz asfalt zrak topliji nego iznad...
    To kuzis po "jari" iznad svake povrsine koja je obasjana suncem auto lim, krov od kuce, zid, betonska deka, asflatna cesta...
    Tako da ta prica jos pusi zboh dugackog crijeva koji ima svoj otpor protoka zraka...
    e tako da ti ja najradije preporucam ili modifikacija haube (em izgleda totalno zakon) em imas povecan protok zbog porasta tlaka usljed gibanja/strujanja zraka preko otvora (pitoov princip) ili to isto napraviti ispred kilera napred iza usisnog otvora iza prednje maske, ali ispod auta ne bih nekak (nemam argumente bas htio bih cuti druga misljenja argumentirana naravno)...

    ZEGA

  4. #4
    prelude
    Guest

    Padalo mi je napamet ta verzija 'filter ispred hladnjaka, ali je najzajebanija zbog velike dužine cijevi i previše lomova crijevi. A to da je iznad asfalta veća temperatura od one ispod haube baš nisam siguran. Tako ispada da je najbolja opcija modifikacija (čitaj razvaljivanje)haube. Imaš li kakav prijedlog koji filter je najbolji.

  5. #5
    amater 01
    Guest
    koja je razlika između visoko protočnog filtera npr k&n ili nekog drugog isto visoko protočnog tj samo uloška koji ide u original kućište

  6. #6
    ZEGA
    Guest
    Paa da razvaljotka haube je naj...
    A ispod haube nije bas cool, najbolji je otvor na haubi sa usisnikom (ramair)...

    ZEGA

  7. #7
    K&N
    Guest
    Sve ti je to li-la, nadjes jednu prednost i onda 3 nedostatka
    Ramair je u svakom slucaju najbolji- dovesti direkt zrak s ceone projekcije vozila, kroz sto veci promjer cijevi do filtera i onda do usisnog ventila a opet sto je zrak hladniji to ga je vise ali onda gorivo sporije isparava u cilindu i manji poras tlaka i sve tako !Na vecim brzinama bi se trebalo vise to ocitovati ali onda opet vece rezonancije i sudaranje valova i veci otpori strujanja samog zraka - sve u svemu
    Ja cisto sumnjam da je atmosferskim putem moguce povecati snagu za vise od 10% na bilo koji nacin

Slične teme

  1. sportski lonci
    By nikisorer in forum Auto servisi
    Odgovora: 30
    Posljednji post: 01-12-2004, 00:04
  2. Case Dust filteri !
    By Vedro in forum Hardware
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 12-05-2004, 14:30
  3. sportski filteri
    By Biciklist in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 14
    Posljednji post: 22-10-2003, 09:17
  4. Porsche-sportski Golf?????
    By Bmw Touring in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 71
    Posljednji post: 07-08-2003, 14:46

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •