Prikazujem rezultate 1 do 25 od 30

Tema: Visoko protocni zracni (sportski) filteri

Hybrid View

Prethodni post Prethodni post   Slijedeći post Slijedeći post
  1. #1
    jestreb
    Guest
    Cuo sam da ti filteri (gljive) propustaju puno stetnih cestica i da su losi po zdravlje motora. Jel to istina? Zasto u tvornici, kod proizvodnje, ne montiraju te "sportske" filtre? Jel netko imao problema s mashinom zbog tuniranja (remus, K&N, chip..)?

  2. #2
    dario
    Guest
    Ja nisam imo nikakvih problema s BMC gljivom,a nebi reko da šteti motoru,čim se prlja znači da filtrira ok

  3. #3
    Black Knight_
    Guest
    Opet na kraju je pitanje koliko ta sitna prasina i da prodje steti motoru. I to ovisi od motora do motora koliko su robusni. A i da steti tesko da ce to neko primjetit sto ce mu motor riknut na 250 tkm umjesto na 350tkm. Nitko to rikavanje nece pripisat filteru vec jednostavno dotrajalosti ili izgazenosti motora.

    Mislim da se lakse da primjetit utjecaj uljnih filtera na senzor protoka zraka koji nisu bas jeftini. No posto je danas prilicno uobicajeno da i ti senzori odapinju i to ce rijetko ko povezati s uljnim filterom.

    Na kraju je stvar rizika da li ces ti staviti nesto takvo u svoj auto, stvar koja ti sigurno ne daje puno, ako ti uopce ista daje, a mozda ima negativni utjecaj. Dakle nesto sto ce ti MOZDA dati 1-2% snage a s druge strane VJEROVATNO stetiti.

    Jest da su ti filteri jeftini, dugorocno se cak i isplate ukoliko ne prouzroce kvarove, ali po meni nema smisla riskirati bilo sta zbog nekakvih eventualnih 1-2% extra snage.

    Evo upravo mi frend objasnio da motori sa ram-air usisima(vecina novih motora ih ima) od ram-aira dobivaju extra 3 konja i to tek pri 250 na sat. Toliko prednostima modificiranih usisa. Ko ne zna sta je ram-air, to je na motorima recimo kad motor ima onaj usis naprijed ispod svjetla pa kad ide brzo kupi zrak s tim.

    Polirana usisna grana sigurno u nekom malom postotku pomaze(umanjuje vrtloge i olaksava strujanje) a ne steti motoru ni na koji nacin. Isto tako i ram-air i slicno. Ali sto se tice filtera smatram da su serijski filteri sasvim dovoljni za serijske motore i one manje nabrijane.

  4. #4
    McGreg
    Guest
    U dopisivanju s ekipom iz K&N Filters, jer mi je riknul senzor protoka zraka, rekli su da testiraju svaki novi auto i to na nacin da ekipi daju besplatne K&N pakete i testiranja i jos neke goodies a oni dolaze natrag u tvornicu i testiraju aute nakon 100-400-1500 km. Tip je napisal da ako hocu povecanje snage na nizim okretajima nek produzim usisni put za 15-20 cm s cijevi iste debljine, kaj se tice hladno/toplog zrakam - preporuka su copex crijeva za zrak i dofurati hladni zrak do K&N-a. Probal, stvar sljaka (K&N 57i Kit) isprobano na tri auta razlicitih vrsta motora i svaki put cca. 0,2 sec manje do 100 km/h i top speed veci za cca. 10 km. Zakljucak ako imas 200 eur za uloziti, treba probati.

  5. #5
    Axl
    Guest
    K&N

  6. #6
    pack0575_
    Guest
    Ti filteri su glupost i ne vrijede nista.

    Ja sam napravio test, vozio sam na 400 metara nekoliko puta sa obicnim filterom i mjerio vrijeme. Onda sam izvadio filter i umjesto njega stavio plasticnu mrezicu s promjerima rupa 1X 1mm , tj. prakticki bez ihahvog filtera a mreza je sluzila samo da mi neki list ne uleti.
    Vremena koja sam dobivao bila su identicna onima sa filterom. Otprilike 2% bolje ali sam u prethodnom raceu i odlasku do mjesta race i dolasku ponovo potrosio 7-10 litara goriva pa tih 2% moram predbaciti tome a i mogucnosti da sam mozda taj puta i stotinku bolje startao.

    Uglavnom, ja filter opce nistam imao a ti protocni filteri su ipak jos kakvi takvi filteri pa ipak malo sprecavaju protok zraka od ove moje mrezice i tu se tih 1-2% eventulne prednost opet istopi.

    Zakljucak je da bez turba nema nicega vrednijeg spomena.

  7. #7
    pack0575_
    Guest
    Jos nesto... sa sportskim filterom se moze nesto dobiti ako se izvuce van tako da zrak direktno udara u njega.
    No, da bi filter tu bio u stvarnoj praksi nesto protocniji brzina treba biti barem 80 a ni tu se nista ne moze osjetiti posebno vec bi mozda moglo povecati krajnu brzinu za koji km.

    Usisnici na Formuli 1 pri brzini od 200km dobivaju 20 konja a formula inace ima oko 900.

    Znaci obican auto od 150 pri brzini od 100 km/h po tome bi trebao dobiti 3-4 konja a na startu ispod 0.5 konja.

    Eto,neisplativo. Nekoliko puta vise od toga se moze dobiti sa Ceramic Liquid Powerom ako je motor stariji i potrosen a kosta jednako i jos usput i cuva motor.

Slične teme

  1. sportski lonci
    By nikisorer in forum Auto servisi
    Odgovora: 30
    Posljednji post: 01-12-2004, 00:04
  2. Case Dust filteri !
    By Vedro in forum Hardware
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 12-05-2004, 14:30
  3. sportski filteri
    By Biciklist in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 14
    Posljednji post: 22-10-2003, 09:17
  4. Porsche-sportski Golf?????
    By Bmw Touring in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 71
    Posljednji post: 07-08-2003, 14:46

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •