Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: alfa,opel,isuzu

  1. #1
    Lybra
    Guest
    Opel- und Isuzu-Motoren für Alfa Romeo




    Rund ein Jahr nach der Kapitalverflechtung zwischen Fiat und General Motors - der US-Autokonzern hält 20 Prozent der Fiat-Aktien, die Italiener übernahmen im Gegenzug 5,1 Prozent von GM - zeichnen sich die ersten Auswirkungen des Bündnisses auf die Produktpalette ab. Die gravierendsten und am raschesten sichtbaren Änderungen wird es auf der Antriebsseite geben, wo die Zahl der Motoren in den nächsten vier bis sechs Jahren von heute 20 auf elf schrumpft. Bei den Getrieben wird die Variantenvielfalt von zwölf auf acht verkleinert.
    Zusammen mit den durch gemeinsamen Einkauf erzielten Einsparungen soll die Kooperation bei Motoren und Getrieben ab 2003 Kostenvorteile in Höhe von 1,2 Milliarden Euro jährlich bringen, ab 2005 sogar zwei Milliarden Euro pro Jahr. Dadurch bleiben viele der heute bekannten und beliebten Triebwerke auf der Strecke. So wird der Alfa-V6 künftig durch einen modifizierten Opel-V6 ersetzt, der Fünfzylinder-Turbodiesel von Alfa (2.4 JTD) muss mittelfristig einem Dreiliter-V6-Turbodiesel von Isuzu weichen. Auch dem 1,6-Liter-Vierzylinder-Benziner von Fiat droht das Aus, er wird dem Opel-Motor gleicher Hubraumgröße weichen. Zusätzlich kann Fiat auch den neuen Aluminium-Vierzylinder-Vierventiler von Opel nutzen, dessen Hubraumspektrum von 1,8 bis 2,2 Liter reicht. Im Gegenzug dafür bekommt Opel Zugang zu den Vierzylinder-JTD-Dieseln von Fiat, die über kurz oder lang die entsprechenden Isuzu-Turbodiesel bei Opel ersetzen.

    Synergien werden auch über gemeinsame Plattformen für neue Automodelle gesucht. So soll auf der sogenannten Epsilon-Plattform von General Motors nicht nur der neue Opel Vectra basieren, sondern auch die Nachfolger von Fiat Marea/Croma, Lancia Lybra und Alfa 156. Die gestreckte Variante dieser Plattform gilt als Unterbau für die Neuauflagen von Opel Omega, Saab 9-5, Alfa 166 und Lancia Thesis. Bei den Kleinwagen soll die nächste Generation von Fiat Punto und Opel Corsa (2005/06) auf eine gemeinsame Plattform gestellt werden.










    02.04.01 09:00 Autor: auto motor und sport

  2. #2
    Mazda3/
    Guest
    Moze li ovo netko prevesti tocno sto pise?
    Pise il tu da ce alfini V6 biti zamjeniti opelovim V6? I da ce alfa 156 djeliti platformu sa vectrom? A alfa 166 sa omegom? A sve to na GM platformi koja je malo prosirena?

  3. #3
    VR6
    Guest
    Ista platforma:

    Fiat Punto, Opel Corsa
    Opel Vectra, Fiat Croma, Lancia Lybra, Alfa 156
    Opel Omega, Saab 9-5, Alfa 166, Lancia Thesis

  4. #4
    INTCP log dead
    Guest
    Ako je ovo svježa vijest ov je kraj fiat koncerna jer ću ja biti prvi koji će straog odgovoriti od kupnje 157 makar se to očitovalo u tome što ja neću naslijditi 156. Rađe ću voziti minija dok se ne raspadne nego da u dvorištu bude alda s ecotecom. Alfa u ovom slučaju propada i dabog da povukla cijeli usrani GM i opel sa sobom. Rađe bi vozio golfa tdi nego alfu s ecotecom.

    Opelov užasni V6, užasni ecotecovi mizerne snage i dugog hoda koji se ne vrte ni KURCA. To staviti u alfu a izbaciti dragulje poput V6 motora koji je jedan od najboljih šesterocilindraša na tržištu.

    Ako je ovo istina, onda je to i kraj. Badav im svi koncepti i brera i kamal i gr coupe i sve nagrde kad je budućnost takva.

    A možda su švabe malo preoptimistične u pogledu svojih kvazimotora. I btw datum 02. 04. 2001. Smrdi ovo. I to jako.

  5. #5
    zonta
    Guest
    Uglavnom piše da bi se paleta motora trebala smanjiti sa 20 na oko 11, a mjenjača sa 12 na 8, piše i nešto o zajedničkoj nabavi sirovina i dijelova…….
    I da Alfa bi trebala dobiti Opelov V6 i Isuzuove dizelaše.
    Mislim da ništa od ovoga. Prošle su već dvije godine od objavljivanja ovog dokumenta, a puno se stvari dogodilo od tad. Vidite da GM i nije pretjerano zainteresiran za kupnju Fiata. A ako ih i kupe, pa u p.m. imaju hrpe marketinških timova kojima je posao da istražuju tržište i njima je valjda jasno da bi ovo bio kraj Alfe.

    Ili se možda vode logikom da VEELIKA većina ljudi ne ×××× ove stvari oko kojih se mi koljemo i traži samo relativno ataktivan auto, male potrošnje, dobrog odnosa uloženo-dobiveno, velikog bunkera i svega onog čega se HC alfist grozi…………možda i nisu toliko u krivu

  6. #6
    Girrari
    Guest
    Da i meni je datum odmah upao u oći. Osim toga, nisu Ameri baš toliko glupi; ako bu već i radili neka djeljenja (iako je o tome još ××××no prerano govoriti budući da je FIAT još uvijek samostalan, pa ne potpada pod diktaturu GM-a) onda će zasigurno uzeti od svakog ono najbolje, a ne bu mjenjali Alfin V6 Opelovim.
    Možda jesu retardirani, ali Yankeeji imaju smisla za biznis.

  7. #7
    INTCP log dead
    Guest
    Girrari jesi gledao film Ferrari kako je Enzo otkantao Forda po hitnom postupku????? ) ) )

    To je def. staro. Alfa neće dobiti opelov V6. Ono što je najbliže nekakvom dijeljenju je zajednički proizvod GM-a i Alfe tj. zajednički blok V6 motora. Iako mi je to sumnjivo. Al ste vidjeli šta piše za fulviettu u automagazinu. Da će najjači motor biti iz opela 2.0 Turbo!!! Ja još ne vjerujem u to.

  8. #8
    Fabia SDI Elegance.
    Guest
    Ako to rade nece bit dobro za Alfu!!!

  9. #9
    Girrari
    Guest
    Joj INTCP, nisam. Čuo sam za taj film, ali ga ne mogu nigdje nabaviti. Imam neki film o Ferrarijima, ali ne znam da li je to taj (mislim da nije). Dapaće, imam čak 2 originalne kazete doma jer su mi frendovi iz srednje poklonili jednu za rođendan, samo kaj nisu pomislili da pravi Ferrarist sigurno već ima tako nešto doma.

  10. #10
    101
    Guest
    Kupovina od strane GM ne mora znaciti kraj za Fiat/Alfu, primjer je SAAB koji je imao manje-vise odrjesene ruke i nakon kupovine. Tako je novi 9-3, iako ima dosta slicnosti sa Vectrom 3, sasvim drugaciji auto.
    Naravno, sve nije bilo perfektno u pocetku, 900 koji je izasao '93 je imao dosta problema zbog npr. straznjeg ovjesa koji je preuzet direktno sa Vectre 1...

Slične teme

  1. isuzu trooper
    By ady0305@live.com in forum Auto servisi
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 25-01-2011, 21:10
  2. opel ..................naj.........naj
    By opel in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 93
    Posljednji post: 22-03-2004, 22:40
  3. alfa 145 1.6/1.8 Twin Spark ili alfa 164 super twin spark
    By INTERCEPTOR in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 43
    Posljednji post: 11-12-2003, 12:02

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •