Stranica 2 od 3 PrvaPrva 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 54

Tema: VW 1.8 20VT (180 hp)

  1. #26
    T-IE-
    Guest
    Fabija sdi, Golf i Octavia imaju isti međuosovinski razmak 251 cm, a po ukupnim gabaritima je Octavija veća (mislim čak i od Vectre stare).

  2. #27
    101
    Guest
    "Leon = Octavia = A3 = Golf"

    Ne bih rekao ni da je Leon = Leon sto se mehanike tice, pa imaju dvije razlicite varijante samo ovog sa 1.8 20VT motorom koje se dosta razlikuju (prednji pogon ili Haldex 4x4, razlicit ovjes i kocnice nazad, mozda jos po nesto ali ne mogu se sad sjetit...).

  3. #28
    Fabia...
    Guest
    Ja sam jučer vozio Octaviu RS i potpuno me oduševilo ubrzanje. Izgledalo mi je kao da motor ima DUPLO konja od Audija A4 1.8T sa 150 Ks kojeg često vozim doduše s prijeđenih 160 000 km a Octavia je bila skoro nova. Pazite sad: Semafor ispod nadvožnjaka na ulazu u ulicu Domovinskog rata u Splitu do ispod nadvožnjaka na Brdima brzinomjer je prebacio 200km/h !!!

  4. #29
    Fabia...
    Guest
    Potrošnja na kompjuteru za kojeg po svojoj Fabiji znam da radi savršeno precizno na škodama, nakon pola sata maltretiranja RS-a po gradu bila je 12.5 litara! Na otvorenome kreće se od 8 do 9 tako mi kažu, a tolika je i na spomenutom A4.

  5. #30
    Pocket Rocket
    Guest
    Hrvao sam se sa Audi A3 1.8T 150ks, zlatni, lijep auto.
    Nažalost, vrlo je trom za tu snagu i od križanja vukovarske i držićeve, pa do skretanja za folnegovićevo sam mu bježao nekih 150-200m...Poslije sam stao na semaforu i dečko je spustio prozor i rekao da podhitno želi ugraditi čip,auspuh i filter jer mu je auto trom.
    Završili smo na kavi na OMV Istrabenz na žitnjaku i dečko je prije 1.8T vozio Golf III GTI-16V 150ks(samo remus) i kaže da je ziher išao bolje...
    Tužno...

  6. #31
    piquet
    Guest
    semaformani )

  7. #32
    101
    Guest
    Hvala na info, ja sam sto se A3 tice mislio na 1.8TS model, sa 180 ks. 150 ks model sam imao priliku probati i nisam bas zadovoljan. Razmisljam o kupovini Leon 1.8 20VT ili Octavie RS iduce godine, cjene su im (u inostranstvu) dosta opale...

  8. #33
    viggen
    Guest
    Vidim da vas puno mrzi vw korporaciju ali mozete biti malo objektivniji, ako vas neko pita za informacije. Neznam puno ali frend mi radi u lj na auto delta pa po n××××vih besedah A3 osim grobe osnove nema nista zajedno za seatom, golfom i skodo. To je on rekao, jer tamo radi, a ja mu vjerujem. Npr: Frend ima Golf IV. TDI 130km i ga razbio pa hteo staviti interkuler i cijev od a3, ali nista nije isto, ni hladilnik, ni cijev ni matica.....eto, samo primer. Pa nisam vw fan......

  9. #34
    Guzo
    Guest
    Fabia i ostali gradski trkači ovo je samo potvrda da na ovom forumu caruju maloumnici. 200 na sat u gradu!? Hvali se s time majmune, dok ne skončaš pod nekim kamionom. A šta ako ti netko istrči pred auto? Šta onda frajerčino?!

  10. #35
    Pocket Rocket
    Guest
    Da, Guzo, Fabia je STRAŠAN trkač sa Fabiom SDI 68ks...

    B R A V O ...


  11. #36
    T-IE
    Guest
    Vjerovatno je ovaj gore mislio na ovog Fabiju što je vozio Octaviju RS 200km/h po Splitu...<br><hr><font color="red">GTI</font>

  12. #37
    Guzo
    Guest
    Tako je baš na tog sam mislio.

  13. #38
    Guzitelj
    Guest
    Guzo Guzo

  14. #39
    Dr.Nele
    Guest
    ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) Guzitelj,da ti nisi Lanser???Ma i ako nisi,nasmijao sam se posteno!

  15. #40
    Pocket Rocket
    Guest
    T-IE, bio sam ovu Subotu u Crikvi.
    Ali samo do nedjelje ujutro,tj. više u Rijeci.Poslovno.Ostavio sam GTT u motorboxu kod Gustina na preslagivanju fergazera, stavljanju silikonskih crijeva i otvaranja turbine na 1,2bara...
    U četvrtak idem po zver, pa te zvrcnem da se vidimo!!!

  16. #41
    T-IE
    Guest
    Javi se kad dođeš. <br><hr><font color="red">GTI</font>

  17. #42
    Met@
    Guest
    Motor je o.k.Mana mu je da je dosta rastrošan,a potrošnju od 8,5 l možete ostvariti da ga mijenjate do 2500n/min.

  18. #43
    CLIO SPORT
    Guest
    guzo....kada imas pravu zver onda ti ne treba 5km da dodjes do 200kmh.......ja recimo kada sam u djiru....onda ga rastegnem izmedju 2 semafora ili ako lovim semafore, prva druga treca cetvrta i eto ti 180-200kmh za cas! i isto tako za cas stanes jer takvi auti imaju ××××ne kocnice! a ako se nesto dogodi, shit happens! jeb ga,bad luck!

    moram priznat da nema veceg gusta nego iz slavonske avenije spustat se na drzicevu...uletim unutra u drugoj i cim prodjem onaj ostri luk-gas do daske(esp mora biti iskljucen inace nis od gusta),treca,preko 2 trake,cetvrta i do vukovarske sam vec na cca 180 pa brutalno kocenje,druga i ostro preko 3 trake desno u vukovarskoj!!! samo jeb ga,to je moguce iza 20h! ima jos par takvih dionica u gradu di je poseban gust stistut ga do kraja! i siguran sam da svi imaju neku dionicu za ispucat se!

    101......vidi i S3, polovni skoro pa isto kosta koliko i leon ili golf ili octavia rs!


  19. #44
    Pocket Rocket
    Guest
    Slažem se sa CLIOM u vezi S3!Čak i S4 je drastično pao sa cijenom vani...Uzmi u obzir...
    CLIO, pa kod WALTERA!!! )
    Da digne S4 sa 265ks na jedno 340?!?
    ) ) ) ) ) )
    T-IE, obavezno se vidimo!!!
    Pozdravi mi i S V Ta!!!

  20. #45
    Denis
    Guest
    Clio Sport, ja sam mislio da si pametniji. Sa vožnjom 200 na sat u gradu se ne slažem ni pola posto. Pa šta ako je prošlo 8 navečer, kao da je to neka garancija ma daj molim te.
    Malo si previše gledao Getaway in Stockholm, skuliraj se malo.

  21. #46
    ma da!
    Guest
    cliofamoznisport jesi li ikada razmislio sta bi ostalo od nekog klinca koji pretrcava cestu i ne gleda aute koji dolaze?i s tim kasnije treba zivjeti.zanima me da li bi i onda reko: ××××ga,bad luck!
    necu drzati moralne prodike,ali 200 po gradu.hmm... imas i grobnik za takve stvari.

  22. #47
    Guzo
    Guest
    cliosport, tolika si faca s tom tvojom "zvijeri" a u glavi ti vlada totalni propuh! Bitno je da su konji pod haubom a to što je idiot za volanom, e , ×××× ga, bad luck...

  23. #48
    101
    Guest
    Hvala na pomoci, S3-ca je na zalost ekonomski nedostupna - maksimalno A3 1.8TS. Zaboravio sam da napisem da gledam 2 godine star polovan auto sa max 30000 km.

    Bio sam u salonu ovih dana i razgledao i vozio (svega 20-ak minuta) Octaviu RS, prvi dojam je dobar. Jos nisam probao Leona, tako da ih ne mogu porediti - najvise me interesuje kolika je razlika u mjenjacu (5/6 brzina).
    Neke alternative u ovoj klasi?

  24. #49
    T-IE
    Guest
    Octaviji RS je dosta pala cijena, nakon ulaska Hrv. u CEFTU i ukidanja carina. Mislim da sad košta oko 21500€...
    Dosta povoljno...<br><hr><font color="red">GTI</font>

  25. #50
    DU500
    Guest
    Octavia RS košta 21953€ s tim da auto ima jako malo opreme. Evo par stvari koje treba doplatiti:
    Bočni zračni jastuci 280€
    Alarm za centralno s daljinskim 149€
    Tempomat 131€
    Climatronic 291€
    Deaktiviranje suvozačkog zračnog jastuka 64€
    Prednji naslon za laktove 106€
    CD Izmjenjivač 271€
    Priprema za telefon + antena 42€
    ESP 391€
    Aluminijski naplaci od 17" Spyder 261€
    Metalik srebrna boja 79 €
    To bi bilo dodatnih 2065€ za barem nešto od opreme ne računajući stvari poput električnog krovnog otvora, parking senzore, pripreme za mobitel. Skupa je Škoda.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •