Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 39

Tema: Novi Auto blic - Test rabljenog Opel Calibra

  1. #1
    seyzmo
    Guest
    Dugo sam cekao ovu temu.

    "
    Zakljucak : Iskreno receno, malokad nas je koji auto toliko razocarao kao kalibra 2.0i 16v. Katalizator je otkazao, brtva glave motora je propustala, spojka proklizavala, a na servisu su pronadjeni nagorjeli ispusni ventili te hrdja na limu. ... "


    Eto, ako nekome nije jasno zasto ja "obozavam" auto blic...

    komentari ? Calibra ? Blackie ? Bas me zanima koliko si ti platio turbaka...

  2. #2
    Black Knight_
    Guest
    Uh, spojka proklizuje? Sta to znaci? Pa zamijeni lamelu... rdja je poznati opelov problem... za brtvu glave nisam cuo da je cest problem. Ne razumijem taj test, koliko su oni kalibri testirali? jednu?

    ja pratim clubcalibra forum i ekipa se bas ne zali na 16v i 8v verzije da se kvare. najvise se zale da im V6 slabo idu a turbaci da imaju skupo odrzavanje i da su nepouzdani.

    platio sam ju 10 kila maraka "sredjeni" kadett 1.6 '91 godina.

  3. #3
    Black Knight_
    Guest
    zar nisu izgorjeli ispusni ventili posljedica sjebanog katalizatora?

    kolko godina je stara uopce?

  4. #4
    Black Knight_
    Guest
    ×××××u svaki put zaboravim da izbacuje pluseve.

    10 kila maraka plus taj kadett

  5. #5
    Calibra Zender
    Guest
    Za sad sam bez komentara. Idem do trafike po primjerak, ali prvo do apoteke po neke tabletice da se smirim prije nego počnem čitati. Već sam sad na××××n do kraja. Majku im hebem. Kaj nisu došli po moj bivši auto i to testirali?
    Idem po Auto blic ritobris. Čujemo se, ako me ne šlagira putem do doma.

  6. #6
    Calibra Zender
    Guest
    Evo me s trafike. Nasmijao sam se do suza čitajući test. Pa tu lud ×××× zbunjenog! Koja pišurija. To je Mušnjakov prijevod teksta it Auto bilda plus neke njegove opaske. Jel Mušnjak sroljo, govoriš ti uopće njemački ili si to preveo po slobodnom navođenju? ) Ja sam prije mislio da je to ozbiljan čovjek. Pa Mušnjak moj dragi, ti si običan seljo-beljo novinarčić!

    Jeste vi uopće shvatili koji je auto testiran? Na 14 slika (sve od reda) je zelena Calibra 2.0i 115 KS iz zadnje serije, dakle '97. Nemam pojma kakve veze ona ima s ostatkom teksta. To će ostati kao vječita enigma.

    Na testu je bila Calibra 2.0i 16V 150 KS iz prve serije, dakle '90.! To lijepo piše u zaključku teksta: "Međutim, mora se napomenuti-testirano vozilo bilo je iz prve serije iz listopada 1990. godine..."
    Svi znamo kakve su prve serije. Pogotovo pežotoljupci, vlasnici 206 i 307!

    I šlag na tortu; cijene rezervnih dijelova su za Calibru 16V 136 KS iz '95.! Naravno to nije sve jer zbunjen još nije dosta ××××n pa na kraju pod "održavanje" piše da je testirani model bio 2.0i 16V 136 KS iz '95.

    Gospon Mušnjak, šaljem Vam e-mail s pitanjem kaj ste Vi to gospon novinar uopće testirali, prekopirali, preveli? Malo ste izgleda popili prije nego ste odradili ovaj kvazi posao. Jel postoji uopće recenzija prije nego neki tekst ode iz redakcije? Jel netko uopće čita to kaj nadrobite i prodajete? Jeste vi uopće vidjeli taj auto? Da li imate toliko mozga da shvatite kakva ×××××× pišete?

  7. #7
    >OSIJEK<
    Guest
    Calibra,sta se toliko sekiras oko nekog teksta?Pa svi znamo da je Auto blic u sluzbi VW-a.Iznenadilo me jedino to sto su napisali da su im na dva Pola na testu cvrcale instrument ploce.Auto klub je isto tako popljuvao Punta kojeg i sam imam pa nisam uopce taj tekst ozbiljno dozivio jer meni moj Punto besprjekorno sluzi.

  8. #8
    alfist_zg
    Guest
    ne ne ne...
    hehe, nemogu vjerovati da sam ovo jedini ja do sada primjetio, ali Calibra, da li si vidio ovaj paradoks:

    na onoj slici na pocetku lijevo pise da je TESTIRANI model iz zadnje serije tojest iz 1997.
    a onda na kraju pise kako ih je razocarala bla bla ali da moraju napomenuti da je to bio prvi primjerak(TESTIRANA calibra) iz 1990. !?!?!?!??!?!?!?!?

    debilana totalna.
    ma i inace taj cijeli tekst opcenito test rabljenih u casopisu autoblic je u kurcu jer se ne moze shvatiti (opcenito govorim ,za sve rabljene koje testiraju u autoblicu), da li je dojam pozitivan ili negativan i zasto...ako samo povrsno pregledas slike mozes dobiti jedan dojam a ako procitas tekst onda drugi , a ako malo kkombiniras tekst - slike, onda neki treci.
    A cesto se recimo ono u odlomku: sto kazu strucnjaci iili sto kazu mehanicari kosi sa onim sto su oni tamo naveli ili napisali ili stavili slike.
    pa ko da je neko pijan to sastavljao i montirao od 10 razlicitih tekstova.

    inace , moram priznati da nisam "upoznao" Calibru i blekija i da nisam aktivan na ovom forumu nebi nikad procitao niti jedan tekst o Calibri a ni o opelu opcenito.

  9. #9
    seyzmo
    Guest
    Evo, konacno jos jedan dokaz da ljudi STVARNO nemaju pojma.

    Auto Blic u sluzbi VW-a ? Sorry, nije istina.

  10. #10
    alfist_zg
    Guest
    nije, nego u sluzbi Njezinog Visocanstva Kraljice Engleske!
    ko đems bond!
    Autoblic ponovo spasava svijet! )

  11. #11
    Calibra Zender
    Guest
    Pa upravo o tome pričam Alfist_zg! Pun kufer nebuloza. Baš im sad pišem e-mail. Pa nek ga objave, majku im lopovsku i lažljivu!

  12. #12
    Black Knight_
    Guest
    Hehe, ja odbijam dati novce za auto blic pa nisam procito.

    Uglavnom vidim po zenderovom postu da je pun ××××× gluposti napisano. Od '95. nadalje su se proizvodile iskljucivo ecotec verzije 16v calibre od 136 konja a prije '95. iskljucivo tzv. "redtop verzije" od 150 konja. znaci - ne postoji calibra 16v iz '90 sa 136 konja.

    razlike su dosta velike izmedju ta dva motora pa tako i cijena dijelova.

    i zanima me kako bi tek ocijenili turbaka, rofl

    a sto se tice same rubrike, necu komentirati jer bi ispalo da komentiram samo zato jer su popljuvali(kolko sam shvatio) calibru.

  13. #13
    >OSIJEK<
    Guest
    Dobro Seyzmo,nije u sluzbi Auto blica nego Auto bilda.

  14. #14
    INTCP
    Guest
    Evo Calibra vidiš ja se slažem s tobom, taj test je ××××××, ali ja sam po tebi ekstremni retardirani alfist koji mora posrat sve ostalo. A čak su i njemačke novine o tome pisale. A kad njemci po×××× svoj auto. Hm zaključi sam što bi trebalo značit.
    Mislim, svi ti testovi su ××××××. I da krepava tako. To je normalna stvar za to godište. Pa prošla su vremena golfova 2 dizela koje se kupi i vozi dok se ne raspadne. Auto ima godine i gotovo, počinje kraj. Po njima je dobar auto samo onaj koji vozi 15 godina bez kvara. Idiotizam,.

  15. #15
    DKW
    Guest
    Ne ulazim u problematike same Calibre (jer se ne kužim u te aute, znam samo da im je dizajs DANAS još uvijek bolji od zadnje Astre Bertone)
    Ali što se tiče novina Auto Blic, stvari su ovakve:

    Auzmeš (znate ono u beli kad se sve s×××× pa neko vikne: auzmeš!) nastaje stoga što su oni ni vrit ni mimo, dakle preuzimaju jedan dio textova iz Bilda, a drugi dio rade sami. Kako ja redovno pratim Auto Bild, mogu otprilike reći da je to kod Blica pola pola. Auzmeš nastaje kad se pomiješa švapsko i njihovo vlastito drobljenje...

    Tu još postoji jedan moment: Njihov principal, Bild, je naravno švapska novina gdje skoro da nema šanse da kakav nešvapski auto pobijedi na usporednom, a inače su švapske novine do jaja. Sami novinari Auto Blica (dakle domaćeg) nisu švabofili i tu je još jedan kuršlus.

    ××××no je to tako radit napola.

    Zato AutoKlub (znam, sad ćete graknut... ) ima nakladu od skoro 30.000 prodanih, a Blic oko 12.000.

    Naravno, to ne stavlja Auto Klub u nekakav položaj genijalnog časopisa, ali kad pročitate glupost u Auto Klubu, bar znate da je autentična....

  16. #16
    Girrari
    Guest
    Možda ovaj test malo spusti naše Kalibraše na zemlju. Jer koliko mi Alfisti ××××mo o genijalnosti Alfe (neki više, neki manje), toliko oni dižu Calibru u nebesa i ne dozvoljavaju da se taj auto spomene u bilo kakvom negativnom kontekstu.

    No šalu na stranu.
    Test Calibre u Auto blicu nije vrijedan ozbiljnog shvaćanja već može poslužiti samo kao trećerazredna beletristika.
    U testu navode tri modela kao testirane, '90, '95 i '97 godište. Ubuduće bi se za promjenu mogli odlučiti koji model zapravo testiraju!

    Calibra, šalji mail i to brzo!!! Iako sumnjam da će ga objaviti (meni nisu )

  17. #17
    Calibra Zender
    Guest
    Girrari, poslan je mail. Vidjet ćemo da li će ga objaviti.

    DKW, odakle ti podaci o nakladi? Jel to ono "od oka" ili imaš kakve izvore kaj se toga tiče? Ja sam uvijek mislio da Auto blic ima veću nakladu. Mislim da to i navode u časopisu. Valjda štampaju više, ali prodaju manje. )

  18. #18
    Girrari
    Guest
    U Auto klubu ti lijevo od "Uvodnika" piše "Najnakladnija specijalizirana revija".
    Valjda ne ××××. No koliko se proda Bliceva, a koliko Klubova, to ne bih znao.

  19. #19
    Calibra Zender
    Guest
    Imaš pravo. Kupujem i čitam non stop i jedno i drugo pa sam valjda zamijenio. Jedino kaj je u Auto blicu bolje je papir. Nitko ne može reći da nije kvalitetniji, a to kaj se na njega po×××× tinta kretenskog novinara je druga stvar.

  20. #20
    Girrari
    Guest
    Kod Bljica mi je još dobro kaj ima fakat potpun cjenik (jedino kaj nemaju Lanciu ), ali mi fale euri.

    Kljub pak ima eure i izračun rate, pa tako stalno moram kombinirat cjenike !

  21. #21
    Cannon
    Guest
    Što uopće znači riječ Calibra, baš me zanima.
    Inače bratić me provozao u onoj 4*4 sa turbinom, ajme kako to drži cestu.
    Inače je poznata stvar kako autokuće lobiraju u časopisima, odnosno to se zove potpomaganje slabijih u obostranom interesu, a nas ko hebe.

  22. #22
    Cannon
    Guest
    inače???, koji mi je hurac jutros??

  23. #23
    Dac
    Guest
    doma imam neki švapski Auto-nešto (inače ga imam zbog testa Diabla ) u kojemu je Seat Leon 1.8 T pobijedio Alfu 156 2.5 V6... )
    komentar? hahahahahaha....

  24. #24
    CLIO SPORT
    Guest
    sinoc se vracao iz beca i na autobahnu na benzinskoj vidim tipa ispred vectre 2000 16v iz koje se dimilo iz motora (hauba je bila dignuta) a u ponedjeljak na prvom semaforu na ulasku u bec pocele su frcat iskre ispod omege 2.0i cca 91,92!!!! ima vec neko vrijeme da nisam vidio na cesti opele sa dignutom haubom...i eto,2 komada u par dana!! hehehe

    ja sam bio napaljen na calibru jos kad sam kupovao auto prije 3 godine(bilča je jedna 2.0i iz serije color edition kod pletera...mrak tutach) i stari mi je rekao da bi i prikolicu onda trebao kupiti za rezervne dijelove....nisam mu vjerovao ali sada znam!!!!


  25. #25
    Black Knight_
    Guest
    Girrari, spustit kalibrase na zemlju?

    Pa ja sam tolko puta reko svasta lose o svom autu za razliku od tebe, zasto ××××s bezveze.

    Sad cemo ponovo ukratko.

    Porozne glave na 40% redtop 16vaca i manjem postotku turbaka. Na 4x4 modelima je 4x4 je skroz sjeban i prosjecni rok trajanja mu je 50tkm a popravak minimum 5000DM (mada ima ljudi koji su presli vec 200tkm ali to je jedan na 10000). limarija hrdj ko i na svim starijim opelima. crvena boja se pretvori u rozu nakon nekog vremena(ko i na kadettima). na turbaku odlaze ×××××rijice lagano, ne znam kako je kod drugih auta s tolko konja. dijelovi za turbaka nisu bas jeftini ali nisu ni preskupi. kompresor od klime odlazi na kalibrama iz nepoznatog razloga. plastika skroz naprijed ispod prednje sajbe razvije pukotine s vremenom(ako cemo u detalje). cini mi se da i lambda sonda zna odlazit cesce nego na ostalim autima, i to je cini mi se na vecini opela, ne samo kalibri.

    inace 16v i 8v modeli su negdje u prosjeku pouzdanosti i nisam primjetio da imaju neke ceste boljke.

    ali bez obzira na nepouzdanost turbak ima fenomenalne specifikacije:

    -204 konja(mada po svemu sudeci dok overboosta razvija vjerovatno 215-220 negdje)
    -6.5s ubrzanje
    -4x4
    -1380 kg
    -0.26 drag koeficijent, cini mi se da je jos uvijek najbolji medju "pristupacnim" autima.
    -245 maximalna brzina
    -6 brzinska getrag getriba(cini mi se da ju koriste i u nekim corvettama) - 5 kratkih brzina(tako da si cijelo vrijeme unutar raspona turba) plus sesta brzina za overdrive.
    -potrosnja je medju nizima za auto tih perfomansi i specifikacija.
    -jos je tu i izgled ali necemo o tome

    nadalje mogu tu srat koliko dobro drzi cestu itd ali to bas i ne spada u specifikacije.

    16v model je isto ××××n, maximalna brzina 227 sa 150 konja.

    jos dobijes i siber na svakom modelu kolko ja znam

    i na kraju moram reci da je to pravi coupe za razliku od vecine tj. nema okvir za sajbe na vratima. detalji koji cine covjeka sretnim, oduvijek sam to zelio

Slične teme

  1. Novi Auto klub...test rabljenog Punta
    By >OSIJEK< in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 102
    Posljednji post: 22-10-2002, 16:19

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •