Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Koji auto najmanje troši benzina a koji dizela

  1. #1
    B M X
    Guest
    Jel još se prodaje onaj Seat koji s jednim spremnikom goriva ide od Zagreba do Berlina i nazad,bez anja?Koji najmanje troše a da su aktualni na hrvatskim cestama?

  2. #2
    Mitcko
    Guest
    Ja ne znam za evropske najekonomicnije automobile ali u Americi od vozila koje najmanje trose benzina su :
    Honda Insight 1.0 motor sa 61 ks
    3 cilindra, kombinacija motora i elektricnog motora i trosi negdje oko 3 litra na predjenih 100 kilometara.
    Tu je jos i Toyota Prius 1.5 4 cilindra
    i trosi negdje oko 3.5 litara na 100 km.
    Toyota Echo je isto popularan model.
    Dizelasi su rijetka pojava na americkim cestama a najvise ih se moze vidjeti na volkswagenovim vozilima kao sto je Jetta TDI, beetle TDI i golf TDI koji posjeduju 1.9 4 cilindra koji trose nesto oko 4 litre na 100 km.
    Da jos sam zaboravio novu Hondu Civic Hybrid koju sa punim rezervoarem goriva moze preci negdje oko 650 milja sto je negdje oko 950 kilometara. Impresivno, zar ne? Za vise informacija ::URL=http://www.hondacars.com/models/model_overview.asp?ModelName=Civic Hybrid:web stranica:/URL:

  3. #3
    Udruga "POTROSAC"
    Guest
    Najmanje trosi onaj auto koji stoji u garazi... sala. Koliko je meni poznato od dizelasa Citroen AX (mislim da je 1.4D) 3l i koja kap na 100km (ako ga ne gonis jako), a od novijih nemam pojma.

  4. #4
    q100
    Guest
    oprosti ali misim da je forum pokrenut oko komercialnih auta sa udrugom se slažem stvarno troši 3.4 litre na 100 km

  5. #5
    seyzmo
    Guest
    Polo 3L
    Vw 1L fahrzeug

  6. #6
    Black Knight_
    Guest
    Hehe, znam da nije komercijalni, al opet vas moram podsjetit na eco-speedstera koji trosi 2.5l dizela i ide 250km/h.

    Ako to ikad izadje u proizvodnju bit ce grdo.

  7. #7
    mytbyte
    Guest
    Možda ti ovo pomogne:


    Toyota Yaris D-4D does official 117 mpg

    The Yaris’ 1.4 litre D-4D engine is already becoming known for its amazing frugality. Toyota's most fuel efficient vehicle is well capable of 60 mpg plus in the real world, with an incredible combined fuel consumption figure of 67 mpg. However, John Gough, an experienced driving instructor from Gloucester in England, decided to see just how much he could eek out of the D4-D engine, and set about driving from Land's End to John O'Groats, the most southerly and northerly points in the UK, in a Yaris D4-D.

    The distance between the two is 880 odd miles and John was so confident of the Yaris D4-D’s economy, he had the local Police department seal his before departing. He arrived at his destination having used only 34.4 litres, which is equivalent to a fuel consumption of 117 mpg (or 2.4 l/100km, as they say in Europe). If John were to use the full 45 litre content of the fuel , the Yaris D4-D would have gone an scarcely believable 1,162 miles before spluttering to halt. Drawing on his vast experience, John drove as economically as possible, changing up as early as possible and keeping at an average speed of between 34 and 40 mph. As I write this, John Gough will be trying to beat two other records with the Toyota Yaris D-4D: the most kilometres run with one litre of fuel and the most kilometres run on one gallon of fuel. We’ll let you know how he did next week, hopefully.

    Incidentally, Toyota are keep to point out that the Yaris D4-D is also a fun little thing to drive, pushing out 75 bhp 125 lb/ft of torque, which when combined with the Yaris’ low weight can make for lively performance, but it's not been launched here yet. Expect it shortly, though, and if the price is right, expect to see lots of them.

    :URL=http://www.motornet.ie/news/articles/16090212.phtml:Yaris D-4D (2.4 l/100km):/URL:

  8. #8
    federer
    Guest

  9. #9
    vozio
    Guest
    Zašto na forumu koristite engleski jezik?Možda zato što ne znate prevesti točno podatke sa engleskih stranica? Razumijem engleski,ali zašto???

  10. #10
    mytbyte
    Guest
    Zato jer citiram text o kojem ne želim davati mišljenje već samo ukazati na njega, a na drugima je da izvuku zaključke...uglavnom svi znaju engleski...ali evo: riječ je o tome da je neki tip u Irskoj, vozeći Yarisa 1.4 D-4D uspio trošiti samo 2.4l litre na 100 km vozeći brzinom između 55 i 65 kmh (što je skoro nekakvo uobičajeno ograničenje brzine na većini cesta u nas, u Irskoj a bogami i u Sloveniji. op.prev.)
    Unaprijed se ograđujem od krivih interpretacija koje bi moje viđenje teksta moglo prouzročiti. )

  11. #11
    Serbia GTi
    Guest
    )
    Primećuje se pristrasnost u prevodu )

Slične teme

  1. Koji je ovo auto?
    By Mazdohist in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 10-02-2003, 20:00
  2. Koji je ovo auto?
    By qwerty in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 03-01-2003, 08:18
  3. Koji auto ?
    By smart in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 22
    Posljednji post: 16-09-2002, 14:08

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •