Stranica 1 od 50 12311 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 1245

Tema: Xsara Picasso 1.6i - da ili ne ?!

  1. #1
    blitvar
    Guest
    namjeravam kupiti Picasso 1,6 , no zanimaju me iskustva drugih i koliko se isplati uložiti u ovaj auto.

  2. #2
    mytbyte
    Guest
    Ja sam vozio 1.8, to je nekak prava mjera za Picasso, što se tiče drugoga mislim da je sve OK, a dizajn sprejebava sve druge monovolumene, nije ništa manje praktičan od drugih, dapače, udoban maximalno, jedino bi moglo biti problema s multiplex sustavom ožičenja, ponekad zna zaribati, ali ne znači da će se dogoditi i tebi...stražnji ovjes zna biti malo bučniji ali za te pare nemreš naći bolje...

  3. #3
    seyzmo
    Guest
    1.6 NE

  4. #4
    Pablo ..:::---:::..
    Guest
    1.6 je preslab

  5. #5
    blitvar
    Guest
    hvala na informacijama i savjetima, samo mi nije jasan pojam multiplex sustav ožičenja ! na šta se tu misli i što je to ???

  6. #6
    mytbyte
    Guest
    Pa, multiplex je sustav ožičenja citroenovih i peugeotovih vozila pomoću kojeg je moguće lako dodavati dodatne funcije uobičajenim funckcijama elementima spojenima na multiplex, tj.samo treba preprogramirati cpu bez raskopavanja vozila...tako npr. moguće je napraviti da daljinsko otključava automobil kada si mu dovoljno blizu, ali kad si predaleko, samo zapišti i bljesne žmigavicma, bez otključavanja vrata kako bi odao gdje se nalazi...ili korištenje senzora za kišu koji automatski zatvara sve prozore i stakleni krov na prvi jači znak padalina itd. Ne kažem da Picasso ima sve te stvari, ali ih je moguće lako i jeftino implementirati, ovisno o klasi vozila i strategiji, jer je sve ožičeno, samo treba preprogramirati CPU...dakle teoretski je moguće u C3 ugraditi SVE što ima i C5 (dosta toga i ej uključeno u najskuplje pakete opreme), samo je pitanje odluke Citroena da li im to strateški odgovara...

  7. #7
    gostt
    Guest
    ...za tu liovu nemreš kupiti bolji avto s tom opremom - velik, udoban, ljepo izgleda al šteta što je citroen !!!

  8. #8
    307
    Guest
    ma uzmi 307 SW i gotovo

  9. #9
    blitvar
    Guest
    ...ma 307 sw je koma od auta , ostao sam bez teksata kad sam se provozao ... samo ... malo mi je prevelik i po dužini i cini !!!

  10. #10
    blitvar
    Guest
    slabo nešta informacija o picassu - zna li tko još ponešto , dajte malo ... šta kaže AdAC ?! s njemačkim i njemcima nisam baš na ti .....

  11. #11
    doc
    Guest
    meni je picasso definitivno najljepsi monovolumen, cak mozda i najbolji auto od svih citoena.

  12. #12
    cuore sportivo
    Guest
    lancia phedra jedan od ljepsih mv,vrhunska oprema...

  13. #13
    doc
    Guest
    Mislim da Phedra spada u vecu klasu od picasso.

  14. #14
    cuore sportivo
    Guest
    moze bit,veca je,a i skoro duplo skuplja,ali nema sta nema,ludilo od auta

  15. #15
    doc
    Guest
    i hoces kupit Phedru??? od ta 4 blizinca je sigurno najbolja.

  16. #16
    alfist_zg
    Guest
    cuore, jesi vidio reklamu za phedru na talijanskoj televiziji???
    ono "stile italiano"...Lucio Dalla u pozadini...ma poslije te reklame auto stvarno pozelis kupiti...
    A i inace mi se jako svidja.

  17. #17
    cuore sportivo
    Guest
    ma neee,sta ce mi to ,ne volim mv, vise preferiram karavane ako mi bas treba prostora

  18. #18
    blitvar
    Guest
    ...e i vi sad odošte u nebesa... mene zanima ima li šta bolje za 16ooo eura od picassa, gledajući opremu , veličinu, kvalitetu i naravno izgled. za te novce oni mi nude sve - baš sve , čak na poklon i cd zvučnika...

  19. #19
    seyzmo
    Guest
    pa ako ti se toliko svidja kupi ga.
    Samo, please... nemoj napraviti pogresku i kupiti 1.6

  20. #20
    blitvar
    Guest
    ...zašto ne 1.6 ? zar je toliko preslab ?! nisam od onih koji vole pritsnuti papučice , to me davno prošlo još sa peglicom i seat-om... sad više volim laganu i ugodnu vožnju a i nema se novca za dizel !

  21. #21
    Pierre
    Guest
    Ma šta će ti više od 1.6!

  22. #22
    seyzmo
    Guest
    kaj ce ti vise ?

    O, Boze. Nije taj motor los, ali se bojim da se u nekim situacijama moze pokazati preslab. Naravno, ne znam tvoju situaciju, ali zamisli scenu u kojoj vozis 5 ljudi sa sobom (dakle 6 sve skupa)...

    Jos jedan puta, Picasso je (za te novce) stvarno OK, 1.6 motor je takodjer OK (iako puno vise pase u automobil tipa C3 ili Xsaru coupe).

    Znam da za diesela nemas para, steta.

  23. #23
    Calibra Zender
    Guest
    Samo ću se osvrnuti na dizajn automobila-totalno mi je ODVRATAN! Jedan od kandidata (uz Thaliu,...) za najružnijeg auta uopće!

  24. #24
    blitvar
    Guest
    ...čuj odvratan !?!?!?! dobro, svako ima svoj ukus , za mene su njemci i poneki japanci ispod svakog kriterija po dizajnu , svi izgledaju ko jaje jajetu ! malo novosti nebi im škodilo...
    što se tiće putnika ma mi smo mala obitelj , 2 1 ... eventualno možda kasnije još 1 , tako da mi neće služiti kao autobus. no zanimaju me acad-ova iskustva , a kao što sam reko nisam s njemcima na ti !

  25. #25
    mytbyte
    Guest
    Calibra,

    Picasso je jedan od najzanimljivije dizajniranih automobila koji se uopće pojavio u zadnje vrijeme (činjenica, ne osobni stav)...odvratan sigurno nije (osobni stav), meni je Zafira 10x odvratnija i, naravno, bezličnija (još osobniji stav), a Scenic se nije osjetno promijenio otkad se pojavio, i u današnje vrijeme izgleda prilično zastarjelo...nemojte da počnem o Alhambri, Sharanu ili, sačuvaj bože, Touranu...

    Blitvar, ako si ozbiljan kupac, trebali bi ti dopustiti test vožnju sa 1.6, premda, kad sam se ja malo raspitivao, nikad nisam mogao dobiti na test 1.6, koa da ga se srame, ali istovrem,eno su mi rekli da se taj, uz HDi najviše kupuje...po svim forumima vlasnici tvrde da im je 1.6 dostatan, ali da je vrlo trom u Picassu kada je natovaren s više osoba i prtljagom...vidi na :URL=http://citroenpicasso.org.uk/Forum1/:UK Picasso Forum:/URL: što vlasnici kažu o 1.6... )

Slične teme

  1. Xsara
    By ki in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 25-04-2003, 22:07
  2. Citroen Xsara Picasso-najbolji monovolumen u klasi
    By Reni in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 45
    Posljednji post: 05-04-2003, 01:40
  3. Citroen Xsara 2.0 HDI
    By Varaždinec in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 06-11-2002, 09:51

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •