Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Kupnja monitora, na što obratiti pažnju?

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    2
    Rep Power
    0

    Kupnja monitora, na što obratiti pažnju?

    Molim forumaše da podijele svoja iskusta sa mnom. Kupujem novi monitor. Imam kod ku?e dobar stari CRT Samsung SyncMaster 750p, star 6 godina. To je odli?an monitor (bio), oštrina boja je malo oslabila i vrijeme je da ode u mirovinu. Zanime me na što treba obratiti pažnju pri kupnji novog monitora. Izbor je pao na Samsung, 23'', mora imat i D-SUB i DVI, Full HD bi bilo poželjno da ima. Samsung stvarno ima pregršt modela, pa u toj šumi treba izabrat ono najprimjerenije cilju i nov?aniku.

    Hvala!

  2. #2
    Member
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    ?akovec - Gospi?
    Postova
    89
    Rep Power
    1984
    Evo ti jedan korisni ?lanak, koji ?e ti možda pomo?i.... Pro?itaj pa se javi s nvim zahtjevima....

    http://www.budi.in/1931-clanak-kupujete ... metno.aspx


    Al danas s tom tehnologijom i mogu?nostima teško da možeš nai?i na neki nekvalitetni LCD monitor.

    Pitanje je što kupac traži sve od svojeg novog monitora?!

    Edit: bilo bi dobro kada bi napisao koju konfiguraciju imaš pa da znamo kombinirati....
    P55A-UD3R // i5 750 // Sychte Kataa 3 // G. Skill 4GB DDR3 // HD5850 // WD 1TB // Chief 650W TS //
    Bach VX // 2232BW // X-540 // Lysoca & DeathAdder & Destructor // Sennheiser PC 151 //

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    2
    Rep Power
    0
    Veliko hvala na odgovoru i ?lanku, pro?itao sam ga i ima dosta korisnih savjeta.
    Što se ti?e konfiguracije, imam staru kantu, prastaru, planiram uzet novu konfiguraciju i sad trenutno kombiniram oko monitora.

    Stara kanta izgleda ovako:

    MB: MSI MS-6330
    CPU: AMD Athlon 800 MHz
    Memorija: 256 MB (PC 133 SDRAM)
    Grafi?ka: AGP ASUS V7100 (32MB)
    Power Supply: Tagan 330W
    1. Disk: Samsung 20GB (Windows XP Professional SP3)
    2. Disk WD Caviar 80 GB
    Zvu?na
    Optika: LG snima? GSA H55L

  4. #4
    Member
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    ?akovec - Gospi?
    Postova
    89
    Rep Power
    1984
    Ok. Ako te jooš šo zanima samo pitaj.

    Mada kažem, tško da možeš fulati u današnje vrijeme što se ti?e monitora. No svakako bih ti preporu?io da uzmeš neki 23 ili 24? monitor, jer su veeeliki što je najbitnije i cijenm su jako pristupa?ni!
    P55A-UD3R // i5 750 // Sychte Kataa 3 // G. Skill 4GB DDR3 // HD5850 // WD 1TB // Chief 650W TS //
    Bach VX // 2232BW // X-540 // Lysoca & DeathAdder & Destructor // Sennheiser PC 151 //

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    Mar 2010
    Postova
    4
    Rep Power
    0
    Uzmi SAMSUNG P2350N za 150 eura.

    23",odziv 5ms,extra!

  6. #6
    Senior Member
    Datum registracije
    Apr 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    210
    Rep Power
    2451
    = Citat = Izvorno postao Rajder
    Uzmi SAMSUNG P2350N za 150 eura.

    23",odziv 5ms,extra!
    pa za te novce 5ms i nije nešto.. posebno ako je gamer.
    Potpis:
    Maksimalno 255 znakova.

    HTML je isključen
    BBCode je uključen
    Smajlići su uključeni

  7. #7
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2178
    Mrzim njihovu propagandu i njihove ms.
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  8. #8
    Junior Member
    Datum registracije
    Apr 2013
    Postova
    1
    Rep Power
    0
    Pitanje je što kupac traži sve od svojeg novog monitora?

  9. #9
    Junior Member
    Datum registracije
    Dec 2010
    Postova
    9
    Rep Power
    0
    trenutacno najbolje gaming je Nvidia + G-sync monitor ( jedno bez drugog ne ide ) frend mi je preuredio 3 kita za asusov monitor i slika oduzima dah ... naravno to je sve dosta skupo

  10. #10
    Junior Member
    Datum registracije
    Mar 2014
    Postova
    4
    Rep Power
    0
    Ma danas su te razlike neznatene. izaberi sa što većim monitorom, što manje para i što više garancije

  11. #11
    Junior Member Kompresor's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    2
    Rep Power
    0
    Samsung

  12. #12
    Junior Member
    Datum registracije
    Sep 2014
    Lokacija
    Punat, Croatia
    Postova
    5
    Rep Power
    0
    = Citat = Izvorno postao masta Pregledaj post
    Ma danas su te razlike neznatene. izaberi sa što većim monitorom, što manje para i što više garancije
    ma nije istina ovisi za sta ti treba.. moje osobno misljenje je da je samsung srednaj zalost za monitore (ukoliko ne planiras uzet s e r i j u 8 ili 9 ....njihovi PLS paneli su fenomenalni na njima)
    1
    Ja sam nedavno kupio 27" 1440p ips monitor trebao sam nesto za rad i igranje a posto neigram FPS igre nije mi trebao 144hz monitor sto je po meni najbitnije ako kupujes monitor za igranje i igras FPS igre (sa 144hz monitorom u osnovi zaglavis na TN matrici i prikazom od 16.7 milion boja), znaci 144 hz je ispalo znaci 60hz pase i znaci moze ips ... htio sam da nema vise od 4 ms-a (GTG) i da ima dobar input lag a i vec posto nisam htio stedit na njemu htio sam da ima 1.07 bilion boja prikaz (znaci nekih 55-60 puta bolji od TN matrica) malo sam surfao po forumima (stranim) i citao reviewe i vidio sam da Benq GW2765HT ima zadovoljne korisnike i dobre testove pa sam njega kupio i nisam zazalio ... naravno dode nekih 3600 kn. Inace osobno preferiram brendove koje se bave odredenim stavrima naprimjer Benq se tako naprimjer bavi Projektorima i monitorima (fotoaparatima isto ali imaju samo koliko znam neke low end modele i nije ima primarno zanimanje).

    Inace sta se brendova tice savjetujem ti NEC,Benq,Dell,Viewsonic,Iiyama (osobno sam pucao na Iiyama ProLite XB2776QS koja je pocjenjena sa boljom kvalitetom od samsunga ××××je 9) ali i za sto god se odlucis prije nego kupis proguglaj (iziriciti model koji planiras kupit ne brend) ... procitaj reviewse i iskustva korisnika koji su ga vec nabavili jer mozda se radi o stvarno losem proizvodu.

    Osobno mislje je i to da nemoras stedit ukoliko nisi prisiljen na monitor .... na kraju krajeva to je stvar u koju ces najvise gledat na svom kompjuteru

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •