Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Copyright pitanje

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    86
    Rep Power
    2123

    Copyright pitanje

    Ovako, imam jedno pitanje vezano uz copyright.

    Firme imaju copyrightana svoja imena, brandove, logotipove i razne druge stvari.
    Sad, ja ne smijem neovlašteno staviti njihov logotip staviti na svoje vlasništvo bez da oni odobre.
    Ali recimo meni na pamet padne njihov logotip tetovirati na svoje tijelo.

    Sad
    Pitanje
    Mogu li me radi toga tužiti?

    Pitanje koje proizlazi iz gorenavedenog pitanja
    Svaka firma može zatražiti da se njihov copyrightani sadržaj ukloni, no može li mene firma zatražiti da uklonim tetovažu, kako se radi o medicinskom zahvatu?

    Pitanje koje proizlazi iz gornjih
    Mogu li ja po traženju uklanjanja tetovaže tužiti ošte?enog za primoravanje na neželjeni medicinski zahvat, kao ?in nehumanosti?
    Under my umbrella-ella-ella-e-e-e

  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Postova
    165
    Rep Power
    1933
    Možda bi tvoje tetoviranje njihovog logotipa oni shvatili ko dobru reklamu i na kraju ti platili još.

    Mogli bi te tužit da staviš njihov logo na svoj proizvod i na tome pokušaš zaradit, ali ako samo želiš tetovirati ogroman "Microsoft" natpis preko cijelih le?a, tko ti brani. Ljudi ve? rade takve stvari, a nisam ?ula da je dosad netko tužen radi toga.

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postova
    210
    Rep Power
    1939

  4. #4
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    165
    Rep Power
    1934
    Ovako, kao laik... da, mogu te tuziti i vjerojatno bi ga ti trebao odstraniti po vlastitom trosku, no jedino ako je doticni "zasticeni pecat" (ili tako nesto, zaboravio sam sluzbeni naziv) vidljiv i na otvorenom.

    Ako ga tetoviras na privatno mjesto svojih... recimo guzova, to je privatna stvar i osim ako ih ne pokazujes javno, nemaju ti pravo nista prigovarati.

  5. #5
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Postova
    165
    Rep Power
    1933
    Što da? Ako tetoviram Konzum na ?elo, recimo, mogu me tužit? Ali ljudi rade takve stvari stalno. Hm. Ne znam odnosi li se to apsolutno na svo mogu?e znakovlje i logotipovlje. Treba li navija? Dinama pitat klub ako o?e tetovirat grb? Spada li to tu uop?e?

  6. #6
    Member
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Duga Resa
    Postova
    73
    Rep Power
    1875
    = Citat = Izvorno postao Enigma
    Možda bi tvoje tetoviranje njihovog logotipa oni shvatili ko dobru reklamu i na kraju ti platili još.

    Mogli bi te tužit da staviš njihov logo na svoj proizvod i na tome pokušaš zaradit, ali ako samo želiš tetovirati ogroman "Microsoft" natpis preko cijelih le?a, tko ti brani. Ljudi ve? rade takve stvari, a nisam ?ula da je dosad netko tužen radi toga.
    Može li onda Microsoft tužiti tattoo artista jer je zaradio stavljaju?i njihov logo na W3kyja?

  7. #7
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postova
    210
    Rep Power
    1939
    Najbitnije je to da te mogu tužiti, ali ne?e sve dok ti svojim korištenje logotipa ili naziva ili bilokojeg zašti?enog znaka ne ugrožavaš firmu i njihov proizvod. Prije ?e ti re?i hvala na besplatnoj reklami (koje baš i nisu jeftine)...

  8. #8
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2178
    Radi se to stalno, ali ne baš kod nas. Pitanje je dal raspravljamo o zakonima vani ili ovdje? Ali, ako ne zlouporabljaš logo (zna?i Konzum logo ili nešto+mind××××) mislim da se ne?e puno buniti. Barem ne ovdje.
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  9. #9
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    165
    Rep Power
    1934
    Uh, hoce vjeruj mi.

  10. #10
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postova
    210
    Rep Power
    1939
    = Citat = Izvorno postao ikisic
    Uh, hoce vjeruj mi.
    Tko i gdje? Mislim, nema logike, ako se netko buni jer si stavio njihov logo na sajt uz nekakvu vijest, npr. Zapravo, to bi zna?ilo da svatko tko na webu stavi ne?iji logo (bilo uz vijest ili nešto drugo) ima problema sa tom kompanijom. Što ako je uz to neka negativnija vijest?

  11. #11
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    165
    Rep Power
    1934
    Imao sam jedno neugodno iskustvo vezano uz to prije 4 godine (sad ce biti 5) pa znam iz prakse da te mogu tuziti, no to je uglavnom stvar dobre volje - udnosno nece ti nista ako je stvar informativne ili pozitivne prirode.

    Ako nije - onda si kriv za krivotvorinu sluzbenog ziga.

  12. #12
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postova
    210
    Rep Power
    1939
    = Citat = Izvorno postao ikisic
    Imao sam jedno neugodno iskustvo vezano uz to prije 4 godine (sad ce biti 5) pa znam iz prakse da te mogu tuziti, no to je uglavnom stvar dobre volje - udnosno nece ti nista ako je stvar informativne ili pozitivne prirode.

    Ako nije - onda si kriv za krivotvorinu sluzbenog ziga.
    Pa o tome cijelo vrijeme i govorimo, tužiti ?e ukoliko narušavaš ime i ugled firme ili zaštitnog znaka (loga) ili im svojim akcijama ugrožavaš egzistenciju.
    Ukoliko im samo radiš reklamu (pozitivnu) i još k tome ne tražiš nikakvu naknadu, sigurno ?e ti prije re?i hvala nego te tužiti...

  13. #13
    Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    165
    Rep Power
    1934
    Mogu te tuziti i ako govoris koliko su oni dobra firma, samo je veca vjerojatnost da te onda nece tuziti.

  14. #14
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2178
    Ovo se ?ini kao najbolji odgovor. Ali sve je mogu?e ?im upleteš vjerojatnosti u igru
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •