Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 37

Tema: FireFox 3

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Lokacija
    zapadna obala USA sa sedistem u Los Angeles-u
    Postova
    1.075
    Rep Power
    2607

    FireFox 3

    evo upravo sam skinuo FF 3 i prvi dojmovi su vrlo pozitivni, namjerno nisam prije skidao RC verzije da bih cim bolje mogao vidjeti razliku izmedu 2-ice i 3-ice
    Iako nisam zamjetio neke radikalne promjene moram definitivno pohvaliti brzinu novog FF, za cudo FF 3 je osjetno brzi od FF 2
    jos jedan plus je upit da li zelim sejvati tabove te takoder bezbolan prijelaz na novu inacicu posto nisam apsolutno nista morao prebacivati ili nadogradivati svi add-onovi su se najnormalnije prebacili sa stare verzije i svi bez problema rade
    Jeste li vi skinuli novi FF?
    Kakvi su vasi dojmovi?

  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    Apr 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    210
    Rep Power
    2458
    nice. ja sam zadovoljan. samo jos preostaje na developerima addonova da se migriraju na ff3..
    Potpis:
    Maksimalno 255 znakova.

    HTML je isključen
    BBCode je uključen
    Smajlići su uključeni

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    Ja sam prezadovoljan... Iako sam sve ve? odavno isprobao, prvo u Betama, pa u sve tri RC verzije... Sa svakom novom verzijom neki novi detalj! To me oduševilo! A finalna, briljira!
    Posebno me veseli one click bookmarking i detalj sa direktnim upisom stranice u tražilicu, ukoliko je ve? posje?ena stranica - dovoljno je samo upisati ime. Tako jednostavno, a nitko se do sada nije toga sjetio!

    Imali su malih problema u po?etku Download Day-a, ali ina?e sve super!

  4. #4
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    = Citat = Izvorno postao itf4n
    lol, pogledajte što se sad otvara na about:config

    "I'll be careful, I promise!"
    Da, to je bilo ve? i u betama! Mislio sam da je to samo zbog toga šta je beta, pa bi se moglo napravit daleko ve?e sra** nego sa full verzijom... Ali svejedno simpati?no!

  5. #5
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    = Citat = Izvorno postao itf4n
    hehe primjetio sam još jednu novost - tab zasvijetli kad se pointer na?e nad njim
    XD Da, isto kao i mali "x" na tabu, samo šta on dobije plavi okvir...

    Jeste skužili da na nekim stranicama u adresnoj traci možete kliknut na ikonicu pokraj linka i dobit informacije o stranici? Samo je problem šta još uvijek rijetko koja stranica ima podršku za prikaz tih informacija. Ali "More Information" ipak daje neke informacije... Ne baš korisne, ali tu su!

  6. #6
    Senior Member
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zabreg
    Postova
    893
    Rep Power
    2282
    Kakav Firefox, izašla nova Opera 9.5... to je prava stvar
    "Velikodušnost bez premca"

  7. #7
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2185
    Ma FF rula, iako se nije mogao skinut prvih par sati, bilo je nekih problema sa serverom. Nove ikonice su mi OK, tzv. Awesome bar (tako ga prozvali beta testeri) za sada funkcionira perfektno, iako nisam stigao isprobati sve njegove fi?ure. Bezbolna migracija sa dvojke... Jedino primje?ujem da su mi slova malo ?udnija kad nešto pišem, kao npr. sad. Kao da je font druga?iji.

    P.S. Ste vidli novi about:mozilla? Ili potpuno novi about:robots? )
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  8. #8
    Senior Member
    Datum registracije
    Apr 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    210
    Rep Power
    2458
    evo. poceo se rusit. damn.
    Potpis:
    Maksimalno 255 znakova.

    HTML je isključen
    BBCode je uključen
    Smajlići su uključeni

  9. #9
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Lokacija
    zapadna obala USA sa sedistem u Los Angeles-u
    Postova
    1.075
    Rep Power
    2607
    meni za sada radi savrseno

  10. #10
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    = Citat = Izvorno postao oKRamxII
    Kakav Firefox, izašla nova Opera 9.5... to je prava stvar
    Pro?itao sam negdje da Opera 9.5 zauzima manje RAM-a od Firefoxa, ali je maaaaalo sporija. ?ini mi se da su napisali da 15 tabova u Firefoxu 3 uzima 127 MB, dok u Operi 9.5 117 MB. 10 MB sim-tam, mislim da je to nebitna razlika u današnje vrijeme kada ve?ina kompjutera ima barem 1 GB radne memorije...
    Evo, upravo sam otvorio 15 tabova raznih stranica i meni Firefox uzima 162 MB! Primjetno odstupanje od podataka šta sam našao na netu, ali me to ne dira previše. Glavno da se (još) ne ruši!

    Ja sam uvijek bio na strani Firefoxa, a mislim da ?e tako i ostat još neko vrijeme dok se ne pojavi neka malo ozbiljnija prijetnja...

  11. #11
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2185
    = Citat = Izvorno postao Tox!c
    evo. poceo se rusit. damn.
    Meni se isto ju?er smrznuo. I onda kad god sam ga pokretao ponovno nekoliko puta, opet se smrzavao, nakon cca jedne minute. Sva sre?a pa je tabove ipak popamtio svaki put. Jedan restart kompa je sve riješio

    = Citat = Izvorno postao St. D.
    Pro?itao sam negdje da Opera 9.5 zauzima manje RAM-a od Firefoxa, ali je maaaaalo sporija. ?ini mi se da su napisali da 15 tabova u Firefoxu 3 uzima 127 MB, dok u Operi 9.5 117 MB. 10 MB sim-tam, mislim da je to nebitna razlika u današnje vrijeme kada ve?ina kompjutera ima barem 1 GB radne memorije...
    Evo, upravo sam otvorio 15 tabova raznih stranica i meni Firefox uzima 162 MB! Primjetno odstupanje od podataka šta sam našao na netu, ali me to ne dira previše. Glavno da se (još) ne ruši!
    Ja sam imao danas valjda nekih 28-ak, pa je bilo oko 79 MB, sad imam 42 pa je 155 MB. To je meni OK.

    = Citat = Izvorno postao itf4n
    Opera mi je ok, ali me smeta sporost. Puno je brža od npr. IE ili Safaria, ali u usporedbi sa FF-om
    Pogotovo novi, jel?

    Jel itko skužio strelice za tabove? Jedan klik pomi?e malo, dva klika pomaknu za cijeli screen
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  12. #12
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    = Citat = Izvorno postao RypER

    = Citat = Izvorno postao St. D.
    Pro?itao sam negdje da Opera 9.5 zauzima manje RAM-a od Firefoxa, ali je maaaaalo sporija. ?ini mi se da su napisali da 15 tabova u Firefoxu 3 uzima 127 MB, dok u Operi 9.5 117 MB. 10 MB sim-tam, mislim da je to nebitna razlika u današnje vrijeme kada ve?ina kompjutera ima barem 1 GB radne memorije...
    Evo, upravo sam otvorio 15 tabova raznih stranica i meni Firefox uzima 162 MB! Primjetno odstupanje od podataka šta sam našao na netu, ali me to ne dira previše. Glavno da se (još) ne ruši!
    Ja sam imao danas valjda nekih 28-ak, pa je bilo oko 79 MB, sad imam 42 pa je 155 MB. To je meni OK.
    Zanimljivo. Malo, u usporedbi s mojim. Daleko manje... Al dobro, ja imam nekoliko add-onova (FoxyTunes, ForecastFox i sl.), pa to vjerojatno pridonosi nešto ve?im zauze?em... Ne znam imaš li ti ikakva pomagala.

    = Citat = Izvorno postao RypER
    Jel itko skužio strelice za tabove? Jedan klik pomi?e malo, dva klika pomaknu za cijeli screen
    To nisam skužio, a bojim se da nisam ni sada uspio skužit!

  13. #13
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    = Citat = Izvorno postao itf4n
    Koje strelice?
    Upravo to... Koje strelice?!

  14. #14
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    Vidi vidi... Vrlo cool! Kao i uvijek kod Firefoxa: jednostavno, korisno i efektno...

  15. #15
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2185
    = Citat = Izvorno postao St. D.
    Zanimljivo. Malo, u usporedbi s mojim. Daleko manje... Al dobro, ja imam nekoliko add-onova (FoxyTunes, ForecastFox i sl.), pa to vjerojatno pridonosi nešto ve?im zauze?em... Ne znam imaš li ti ikakva pomagala.

    Da, nisam tad imao, sad imam Firegestures i RSS Ticker. I sad ih je 31, ali i 151 MB :/ A imam samo 512 Rama na ovoj mašini

    = Citat = Izvorno postao RypER
    Jel itko skužio strelice za tabove? Jedan klik pomi?e malo, dva klika pomaknu za cijeli screen
    To nisam skužio, a bojim se da nisam ni sada uspio skužit!
    Ne mrem vjerovat da niste znali za te strelice dosad Pa kak onda skupljate toliko tabova, a bez strelica
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  16. #16
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    = Citat = Izvorno postao RypER
    = Citat = Izvorno postao St. D.
    Zanimljivo. Malo, u usporedbi s mojim. Daleko manje... Al dobro, ja imam nekoliko add-onova (FoxyTunes, ForecastFox i sl.), pa to vjerojatno pridonosi nešto ve?im zauze?em... Ne znam imaš li ti ikakva pomagala.

    Da, nisam tad imao, sad imam Firegestures i RSS Ticker. I sad ih je 31, ali i 151 MB :/ A imam samo 512 Rama na ovoj mašini

    = Citat = Izvorno postao RypER
    Jel itko skužio strelice za tabove? Jedan klik pomi?e malo, dva klika pomaknu za cijeli screen
    To nisam skužio, a bojim se da nisam ni sada uspio skužit!
    Ne mrem vjerovat da niste znali za te strelice dosad Pa kak onda skupljate toliko tabova, a bez strelica
    A ono, nikad baš nisam imao potrebu za tolikim tabovima istovremeno. To sam otvorio toliko tabova tek tolko da vidim. Ali ina?e imam otvoreno max 8 tabova. Živcira me previše tabova, onda su sitni i ništa se baš i ne kuži... Kad bi se tab-bar mogao proširiti na dva reda kao šta se može taskbar - bilo bi savršeno! To možda doživimo u ?etvorci!

  17. #17
    Senior Member
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zabreg
    Postova
    893
    Rep Power
    2282
    = Citat = Izvorno postao itf4n
    Opera mi je ok, ali me smeta sporost. Puno je brža od npr. IE ili Safaria, ali u usporedbi sa FF-om
    Ova nova zasigrno nije... možda ne bi lagao ako bi rekao da je brža od ff-a...
    "Velikodušnost bez premca"

  18. #18
    Senior Member
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zabreg
    Postova
    893
    Rep Power
    2282
    Probaj, za 9.5 su radili ve?inu tih stvari ispo?etka novi kodovi i sl... pa je sada Opera "lakša" a i brža kao što su obe?ali... History je fenomenalan =D
    "Velikodušnost bez premca"

  19. #19
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2185
    = Citat = Izvorno postao St. D.
    A ono, nikad baš nisam imao potrebu za tolikim tabovima istovremeno. To sam otvorio toliko tabova tek tolko da vidim. Ali ina?e imam otvoreno max 8 tabova. Živcira me previše tabova, onda su sitni i ništa se baš i ne kuži... Kad bi se tab-bar mogao proširiti na dva reda kao šta se može taskbar - bilo bi savršeno! To možda doživimo u ?etvorci!
    Možeš im odrediti maksimalnu širinu sa nekim settingsima u about:config. A ima i add-ona za to, iako je to ve? pomalo overkill ako samo ho?eš vidjeti imena svih tabova
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  20. #20
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    Add-onovi za tabove mi se ne svi?aju, ne koristim ih. Ve? odavno (za vrijeme beta verzija) sam naštimao širine tabova po svom ukusu. A nije to sve šta sam mijenjao.

    Kad smo ve? kod prilago?avanja, evo vam svima jedne zgodne fore kako pove?ati brzinu u?itavanja stranica ako to ve? niste napravili.


    Prona?ite "network.http.pipelining", "network.http.proxy.pipelining" i "network.http.pipelining.maxrequests" u configu, i prve dvije postavke podesite na "true" ako ve? nisu. Zatim na "*.maxrequest" podesite vrijednost na npr. 35. Tako ?e browser odnosno Firefox slati 35 zahtijeva istovremeno. Mislim da je default vrijednost 10, ali se više stvarno ne sje?am.

    Zatim napravite desni klik (nije važno gdje), i napravite novi integer (New -> Integer) i imenujte ga "nglayout.initialpaint.delay" i namjestite mu vrijednost na "0".

    I eto, close / open Firefox, i probajte otvorit neku stranicu sa podosta slikovnog sadržaja i sl. i vidjet ?ete razliku. Nadam se da sam pomogao nekima koji nisu znali za ovo... Iako pretpostavljam da ste svi ve? odavno sve to obavili.

  21. #21
    Senior Member
    Datum registracije
    Apr 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    210
    Rep Power
    2458
    [quote=St. D.]
    = Citat = Izvorno postao RypER
    = Citat = Izvorno postao "St. D.":b9f66ynf
    Zanimljivo. Malo, u usporedbi s mojim. Daleko manje... Al dobro, ja imam nekoliko add-onova (FoxyTunes, ForecastFox i sl.), pa to vjerojatno pridonosi nešto većim zauzećem... Ne znam imaš li ti ikakva pomagala.

    Da, nisam tad imao, sad imam Firegestures i RSS Ticker. I sad ih je 31, ali i 151 MB :/ A imam samo 512 Rama na ovoj mašini

    = Citat = Izvorno postao RypER
    Jel itko skužio strelice za tabove? Jedan klik pomiče malo, dva klika pomaknu za cijeli screen
    To nisam skužio, a bojim se da nisam ni sada uspio skužit!
    Ne mrem vjerovat da niste znali za te strelice dosad Pa kak onda skupljate toliko tabova, a bez strelica
    A ono, nikad baš nisam imao potrebu za tolikim tabovima istovremeno. To sam otvorio toliko tabova tek tolko da vidim. Ali inače imam otvoreno max 8 tabova. Živcira me previše tabova, onda su sitni i ništa se baš i ne kuži... Kad bi se tab-bar mogao proširiti na dva reda kao šta se može taskbar - bilo bi savršeno! To možda doživimo u četvorci! [/quote:b9f66ynf]


    probaj addon - tab mix plus.. ako koristis ffox 2.. za trojku jos nije izasla verzija.. .
    Potpis:
    Maksimalno 255 znakova.

    HTML je isključen
    BBCode je uključen
    Smajlići su uključeni

  22. #22
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    = Citat = Izvorno postao Tox!c
    probaj addon - tab mix plus.. ako koristis ffox 2.. za trojku jos nije izasla verzija.. .
    Ne, koristim 3.0... A kao šta rekoh, ne koristim add-onove za tabove...

  23. #23
    Senior Member
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Karlovac / Varaždin
    Postova
    636
    Rep Power
    0
    Firefox 3.0.1 je izašao... Jel itko primjetio ikakvu razliku?!

    Valjda samo update sigurnosti...

  24. #24
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Lokacija
    zapadna obala USA sa sedistem u Los Angeles-u
    Postova
    1.075
    Rep Power
    2607
    cini mi se da su vjerojatno pokrpali one bugove zbog kojih se nekima rusio...

  25. #25
    Member
    Datum registracije
    Jul 2008
    Postova
    34
    Rep Power
    0
    skinuo sam sad 3.0.1 i neki addonovi mi ne rade za njega, ali rade za 3.0, ali nema veze pricekat cu dok ne izadu za tu verziju
    Intel E2200 @stock // Gigabyte EP35 DS3L // Trascend 2GB x 2 // Maxtor 250GB + Seagate 160GB // Pioneer DVR-115D // Powercolor Radeon 3850 @ stock // Chieftec 450W // Logitech G9 // Razer Mantis Speed //

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •