Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Vidi #145 - tema o HDTV LCD

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    Feb 2007
    Postova
    4
    Rep Power
    0

    Vidi #145 - tema o HDTV LCD

    Jel ima nekog na ovom forumu da mi zaviri u najnoviji broj Vidija i da mi u temi broja pro?ita modele televizora od 20" - 26" (naravno ko ima takvih koje su testirali) i koju su ocjenu dobili.

    Hvala svima na pomo?i!

  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Lokacija
    zapadna obala USA sa sedistem u Los Angeles-u
    Postova
    1.075
    Rep Power
    2600
    nope najmanji TV na testu ima 'bjednih' 32'' (i to jedan jedini) ostali pocinju od 37'' nadalje

  3. #3
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2178

    Re: Vidi #145 - tema o HDTV LCD

    = Citat = Izvorno postao ivko
    Jel ima nekog na ovom forumu da mi zaviri u najnoviji broj Vidija i da mi u temi broja pro?ita modele televizora od 20" - 26" (naravno ko ima takvih koje su testirali) i koju su ocjenu dobili.

    Hvala svima na pomo?i!
    Al što se ti?e 20" telke, daj si ra?e uzmi pošteni LCD monitor i samo uzmeš eksterni tuner za njega i voziš. Ima par modela eksternih TV tunera koji se spajaju izme?u kompjutera i telke, pa se oni mogu i više no dobor iskoristiti za ovakve stvari... Mislim da imaju i daljinski, nešto ovakvog tipa:

    http://www.nabava.net/trazilica.php?q=e ... tra%C5%BEi

    I pro?eš jeftinije nego uzimat "pravu" LCD telku, sve skupa ispod 3 k može ispast.
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  4. #4
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Lokacija
    zapadna obala USA sa sedistem u Los Angeles-u
    Postova
    1.075
    Rep Power
    2600
    salžem se , i sam imam takvo rijesenje na kompu 20" LCD 1680 X 1050 i eksterni USB DTV tuner 8iako bih preporucio integriranu verziju za komp)
    a za 3k mozes uzet najbolji tuner i najbolji 22" ekran

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    Feb 2007
    Postova
    4
    Rep Power
    0
    To je i meni jasno, al šta je sa zvu?nicima?

    I stvar je u tome da ?e se 99% vremena gledati SD kabelska tak da što se ti?e kvalitete upsamplinga LCD TV-a i ovih tunera, više nade bi položio u LCD TV.
    I još jedna stvar, ni ti tuneri ne rade u nativnoj rezoluciji LCD-a, piše za 16:9 ekrane da podržavaju 1280x780, a to je ve? višestruko (i nepotrebno) reseizanje slike (sa PAL rezolucije na 1280x780 i to onda na LCD kojemu to nije nativna rezolucija).

    Plus kaj je LCD TV jednostavnije spojiti nego posebno zvu?nike posebno LCD i posebno tuner.

  6. #6
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Lokacija
    zapadna obala USA sa sedistem u Los Angeles-u
    Postova
    1.075
    Rep Power
    2600
    mozes potrazi ima ti hibrida izme?u LCD TV-a i monitora mislim da tu prednjaci SONY

  7. #7
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Lokacija
    zapadna obala USA sa sedistem u Los Angeles-u
    Postova
    1.075
    Rep Power
    2600
    dakle mozes si pogledat SONY BRAVIA seriju i to modeli
    T3000
    B4030/4050
    S3000
    S4000
    P3000
    U3000
    Sony je definitivno u tom segmentu najbolji ali pitanje je cijene gore navedeni modeli Bravie imaju diagonale koje trazis
    P.s.
    cura mi ima Braviu (neznam koju) i telka je stvarno super sto se tice slike i zvuka , a usput bolje je opremljena (sto se tice izlaza i ulaza ) nego vecina kucnih kina i kompova ima stvarno svega od HDMI-a SCART-a .... i to sve barem X2

  8. #8
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2178
    = Citat = Izvorno postao ivko
    To je i meni jasno, al šta je sa zvu?nicima?

    I stvar je u tome da ?e se 99% vremena gledati SD kabelska tak da što se ti?e kvalitete upsamplinga LCD TV-a i ovih tunera, više nade bi položio u LCD TV.
    E znaš šta onda? Od**bi LCD! Ili onoga tko te sili da uzmeš LCD, ra?e uzmi neki srotni TV koji ?eš malo platiti, pa ?ekaj dok po?ne DVB i HD emitiranje, pa onda uzmi LCD. Ma mislim, pri?e o upsamplingu i rezolucijama i SD rezoluciji i lošim slikama na LCD-ima... ?emu onda dati uop?e više love na takvu telku kad je ionako ne mreš iskoristit, zato jer je tanja? Bi dao znaš kak... Potrošim na bilo šta drugo ra?e...

    I još jedna stvar, ni ti tuneri ne rade u nativnoj rezoluciji LCD-a, piše za 16:9 ekrane da podržavaju 1280x780, a to je ve? višestruko (i nepotrebno) reseizanje slike (sa PAL rezolucije na 1280x780 i to onda na LCD kojemu to nije nativna rezolucija).
    Ma to je ve? problem LCD monitora i panela, oni su takve reze odabrali, šta ?eš... Jedino ne znam kakva je situacija sa tim eksternim tunerima, jer se kod telke na kompu ako staviš fullscreen, slika prilagodi i ostaju crne trake sa strane, tj. tak se kompenzira razlika u rezoluciji. Ono piksela što fali se ignorira I dodatan problem, LCD telke imaju tu neku šugavu rezoluciju od 1366x768, mislim WTF?! Po meni LCD telka u boravku za primarno gledanje telke u biti nema smisla sve dok nemaš šta na njoj prikazati, bilo upscaleani DVD ili Blu-raj ili DVB.

    Plus kaj je LCD TV jednostavnije spojiti nego posebno zvu?nike posebno LCD i posebno tuner.
    Tu si u pravu, a i manje je kablovinja od solucije sa zvu?nicima. Osim ako uzmeš jedan mali HTPC da sve upogoni i preko HDMI-ja spojiš na telku
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •