Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Kloniranje Hard Diska

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    Dec 2007
    Postova
    2
    Rep Power
    0

    Kloniranje Hard Diska

    Završena je instalacija windowsa xp, sve sto mi je potrebno na laptopu je instalirano, sve je lijepo organizirano...
    to je to

    zanima me kojim programom mogu klonirati hard disk i time napraviti backup, tako da kad budem morala reinstalirati sustav, samo pustim tih par dvd-a i sve se vrati na svoje mjesto.

    zanima me koji program za to služi i koliko je kompliciran taj postupak


    hvala

  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zabreg
    Postova
    893
    Rep Power
    2288
    Klonirat hard? xD Vidi se da imaš želje za dodatnom tehnologijom... vjerujem da si misilila s tim "kloniranjem" na backupanje podataka sa harda...

    Pa prvo i po?etno, uvijek imaš :

    Start -> All programs -> Accessories -> System Tools -> Backup

    Evo više infoa : http://www.microsoft.com/windowsxp/usin ... uly14.mspx

    A od baš ovih programa :

    http://www.acronis.com/promo/ATI/ati11h ... Qwodq35p7w

    Jednom ga kod frenda koristio nije loš program no u pravilu kod backupa uvijek Windowse iskoristim...
    "Velikodušnost bez premca"

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    Dec 2007
    Postova
    2
    Rep Power
    0
    Nisam mislila na backup podataka, nego cijelog sistema.....

    Preslikam cijeli hard na par DVD-a, dogodi se nezgoda (ili u slu?aju potrebe)
    sistem se sruši, a ja samo ubacim dvd-ove u komp i sve je kako je i bilo - windowsi, podaci, programi ... sve.

    A ne sruši ti se sistem pa ti moras sve ispo?etka.

    Postoji li tako nesto?

  4. #4
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2191
    oKRamxII je dobro rekao, no njegova metoda se zasniva na prvo instaliranju windowsa, a tek zatim pokretanja softvera koji bi vratio postavke u po?etno stanje, ako sam dobro shvatio. Automatski postupak preko DVD-a mi je poznat samo kod brandname "proizvo?a?a" konfiguracija...
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    Feb 2008
    Postova
    1
    Rep Power
    0
    @BArbarbarabra je ostala neshva?ena malo

    Backup na koji ona cilja je "GHOUST" - Imidž !
    Zna?i, u slu?aju raspada cijelog systema cijeli HDD ili samo pojedinu particiju na njemu možemo lako "zgoustati".

    Potrebiti alat: botabilni cd sa norton-ovim Ghoustom ili botabilni cd od Acronis True Image-a.

    Windowsi se srede, piknu svi driveri i aktualne zakrpe. Software ( razni programi ) se ne isplati stavljat jer je sam podložan promjeni tj. nadogra?ivanju na novije verzije.

    Pc se bota sa tog cd-a i napravi se image recimo systemske particije ( c ) koji se spremi na DRUGU particiju te kasnije zaprži na DVD.

    Vra?anje particije isto nije komplicirano, PC se bota sa cd-om ( ghoustom ) te se cd izvadi i ubaci DVD gdje je image systemske particije i u programu se odabere restore iste.

    U suštini vrlo korisna stvar ako vam se nedaju svako malo dizati windowsi.

  6. #6
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2191
    Imao sam i to na umu, ali tu nemam puno šta re?i jer nisam nikad probao. Ne reinstaliram windowse toliko ?esto da bi mi se isplatilo...
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •