Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: 64 Bit vs 32 Bit. windows

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    Oct 2003
    Lokacija
    zapadna obala USA sa sedistem u Los Angeles-u
    Postova
    1.075
    Rep Power
    2600

    64 Bit vs 32 Bit. windows

    kad sam kupio novi komp na njega je stavljen 32 bit win XP iako je stroj letio vidjelo se da nije to ono pravo dogadala su se neka ××××× stekanja i slicno. danas sam instalirao win XP 64 bit. za pocetak nevjerojatno je da je toliko tesko naci drivere za 64 bit XP lakse se nalaze za Vistu Utilitya gotovo da i nema a oni za 32 bit XP ne rade. Ali nakon sto sam se uspio probiti na net i naci vecinu drivera dogodio se preobrat!!! komp (nakon sto sam zavrsio istalacije) je jednostavno poletio svi programi i igrice (sve 32 bit) je radilo vidno brze a stekanje je nestalo. Znam da je proc 64 bit i sve ali kako je moguce da 32 bitni programi rade toliko brze na 64 bit win nego na 32 bit??

    P.s. nakon sto sam skoro vec odustao uspio sam naci drivere za tv karticu namjenjene za vistu ali su se pokazali adekvatnima i za 64 bit win te sam konacno rijesio problem sa tv karticom koja nije htjela (tocnije program) raditi u 32 bit windowsima

  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zabreg
    Postova
    893
    Rep Power
    2275
    Sama Windows XP 64 Bit version je loša izvedba... nestabilno grozno. ima tih par ?lanaka u Vidiju ali i ostalim ?asopisima...
    "Velikodušnost bez premca"

  3. #3
    Moderator
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Istočno Zagrebačko Vrijeme
    Postova
    1.277
    Rep Power
    2178
    A i dok pogledaš da je to u biti stari OS, koji nikad nije zaživio pošteno. Ne ?udim se da je lakše na? drivere za Vistu. I mene je ina?e za?udilo koliko 32 bitni programi lako rade na 64 bitnom OS-u. I kod mene ?e skoro 64 bitni stroj?ek, pa si razmišljam i o 64 bitnom OS-u...
    A64X2 4000+ : GAMA69G-S3H : 2 GB Patriot 800 : 'cuda 250 GB : WD 1 TB : BenQ DW 1640 : Winfast DTV2000H : MSi 400 W : Chicony KB9885 : MSI GS-501 : Philips 200WS : Logitech X-210

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •