Nabavih si neki dan Vistu RTM, pa sam napokon danas nasao vremena da ju instaliram i da vidim kako to sve skupa radi i izgleda ... do sada nisam radio sa njom, odbijao sam dok ne izade finalna verzija.
Verzija koju sam instalirao je, ofkors, ultimate, je nudi sve mogu?e aj kendjie. Istalacija je najljepsa od svih do sada, a i zacudilo me da traje poprilicno kratko ... ispod sat vremena, mozda cak i kraace nego kod ikspea.
Kada sam napokon usao u vistu ... iznenadilo me sto sve stvarno izgleda super ... meniji, transparencije itede ... i cak se na mojoj masini super vrtilo. Sto se kozmetike tice, svaka cast Ms-u, super su odradili posao, a i funkcionalno je dosta unaprijedeno sve ... nekako elegantnije i jednostavnije. Sto se funkcionalnosti tice, nema problema, snaci cete se u njoj isti tren ... nisu to neki novi windovsi... samo evolucija.
Ono sto je mene najvise zanimalo jest kompatibilnost sa programima koje svakodnevno koristim i bez kojih ne mogu.
Prvo je isla instalacija Foobara proslo oke znaci muzika je tu .... idemo na Photoshop ..... instalacija je trajala dosta duze nego inace, a i onda sam primjetio nesto .... imao sam upaljen msn sa tri prozora, instalaciju ps-a i jos par prozora ... i onda je sve postalo poprilicno sporo ..... javila se glad za RAM-om .... nakon nekog vremena sam skuzio da je to ipak presporo za mene ... jer navikao sam na performanse koje mi pruza xp i nisam se mogao pomiriti sa sporoš?u.

Zaklju?ak .... trebam još rama .... trebam ... novi komp

Testna (moja) konfiguracija je: A64 3400+, 1GB RAM, Radeon 9800 Pro 128MB