Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: ASUS X59SL problem u postupku instalacije Xp

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    Feb 2011
    Postova
    4
    Rep Power
    0

    Question ASUS X59SL problem u postupku instalacije Xp

    Prilikom pokretanja Windows Xp dolazi do zastoja instalacije.Windowsi su prilikom instalacije odradili


    - Collecting
    information


    - Dynamic
    Update


    - Preparing
    Installation


    i nakon toga na opciji


    Installing
    Windows -zastaje i to je kraj Zašto di je problem..?


    Probo sam instalirati ubuntu i ista stvar se dešava Pokrene instalaciju odaberem HRVATSKI jezik pojavi se onaj znak od linuxa i točkice ispod. . . . krenu kao instalira i opet se zamrznu i tako ostanu.Sad mi samo ostaju postavke BiOSa.Ne znam da probam izvadit bateriju,pa je vratit nazad.Ili sa postavkama BIOSa,ali treba mi neka šema kojim redosljedom da to postavim.Do postavka BIOSa znam doći ali dalje ne Tražio sam po ASUS stranicama podršku za BIOSe postavke i dowland BIOSa pa me zanima dali sam na dobrom putu.Da probo sam podesiti i opciju SATA IDE ACHY ali ni te opcije nemam u BIOS-u

  2. #2
    Administrator admin's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Postova
    92
    Rep Power
    10
    Problem nije u Biosu nego po meni ili je CD/DVD već pri kraju pa teško čita medije ili je neki hardverski kvar pošto nemožeš niti linux instalirat. Probaj posuditi od nekoga USB DVD pa preko toga instaliraj ili si instalciju Win ili Linuxa stavi na USB stick pa probaj sa sticka. Ak to ne prođe vrlo vjerojatno je probem matićna ili sl.
    Za svaki slučaj prije instalacije u BIOSu nađi opciju "Load Defaults" pa to stisni i sejvaj BIOS.

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    Feb 2011
    Postova
    4
    Rep Power
    0
    Pozdrav i hvala ti na odgovoru,ali još uvijek nisam riješio problem. Da nabavio sam vanjski USB RW-DVD i probao instalirati Windowse ista stvar se dešava.Neki dan sam skinuo program Hirens.BootCD.15.0 http://www.hirensbootcd.org/files/Hirens.BootCD.15.0.zip i stvarno moćna opcija za sve koji imaju probleme kao ja sa svojim pc ASUS X59SL.Ne znam dali si upućen sa tim softverskim programom..? U meniju odmah na početku nalazi se Mini Windowsi xp pokrenuo sam aplikaciju sa CD-a i i Windowsi rade ali samo kao servisna opcija otklanjanja raznih softverskih kvarova na pc-u. Neznam više šta bi moglo stvarno biti ako nije stvarno matična ploća..?

Slične teme

  1. ASUS X59SL problem u postupku instalacije Xp
    By zubo.pit in forum Računala i internet
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 08-01-2012, 00:05
  2. DMA problem
    By renee in forum Hardware
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 31-08-2003, 16:37
  3. plinske instalacije -r19
    By ludo in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 23-04-2003, 08:06

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •