Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: LCD ili LCD TV?

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    Feb 2011
    Postova
    3
    Rep Power
    0

    LCD ili LCD TV?

    kaj da kupim?
    imam laptop asus emachines... super mi je laptop, taman za moje potrebe. no mislil sam da bi si kupil još monitor za njega, veliki LCD... laptop mi je praktički dost, al imam te novce sad i želim si kupiti nekaj
    malo sam gledal po dućanima i na koncu svega sam vrlo neodlučan, jer znam kaj da uzmem. LCD ili LCD TV?
    veći ekran prvenstveno želim zbog:
    - tu i tam znam zaigrati koju igru, pa nek se nađe
    - najviše surfam na internetu, a i moderiram na ogame.org, pa želim veliki ekran za bolji pregled
    - želim imati više prozora istovremeno na ekranu, da ne moram dolje po tabu klikati sto put.
    - dapače, filmove gledati.
    - eventualno tv gledat, ne bi bilo loše da se stare kante rješim,
    - znaći sve u svemu želim maksimalnu komociju.

    na raspolaganju imam 2500 KUNA, i želim monitor ili tv od minimalno 24"... ništa ispod toga. 5ms odziva mi je dost... čul sam da je onih 2ms samo marketinška varka... videl sam druge LCD monitore sa 5ms odziva... nisam uočil duhove tak da neću bacat novce za tak nekaj.

    laptop mi ima VGA naravno, i mogu i HDMI spojit na njega (još bi bilo super da mi neko objasni koja je razlika u kvaliteti prikaza jer sam noob oko tkavih stvari )

    e sad... našel sam zgodne monitore, 24", po crica 2200kn, neki i za 2500. al našel sam i LCD TV za isto 2500... onaj Samsung od 27" npr. u drugom pak dućanu sam našel LCD TV za 2800kn, al mi prodavač za gotovinu nudi za 2600kn... LG je, 32"!!! plus, ima mpeg4 decoder (kaj god to značilo ), tv tuner, hdmi i vga izlaz, ulaz za zvučnike, scart dupli ak se ne varam, ili samo jedan.

    ko je to lud onda??? znaci za istu cijenu običnog LCD monitora sa samo VGA i eventualno HDMI priključkom dobim LCD TV sa full opremom?! molim vas za pomoć... u čemu je caka?

    još me zanima sljedeće: koja je razlika u slici između LCD i LCD TV? to da je pixel veći na 32" mi je jasno kad je rezolucija obično ista kao kod 24" modela, al na koncu svega tak i tak ne mislim direktno sjediti ispred monitora nego na propisanoj udaljensti da me glava ne zaboli
    zanima me koja je razlika izmedu VGA i HDMI slike? skuzil sam da je slika kod gledanja TV programa tipična za TV sliku... no prodavač mi je rekel da dok spojim preko VGA na laptop, da će se slika promjeniti u onu tipičnu za LCD monitore - znači vrlo oštre konture i tome slično. je li isto vrijedi za HDMI?

    ajde molim vas za svjet... 2500 nije malo, no nije ni puno , ali želim biti miran narednih par godina,

    ps: ok je ako mi i linkate modele sa hrv. stranica^^... ali mi molim odgovorite na moja pitanja tehničke prirode.
    Zadnji uredio v1k1ng : 22-02-2011 u 13:56

  2. #2
    Junior Member
    Datum registracije
    Feb 2011
    Postova
    3
    Rep Power
    0
    http://www.konikom.hr/p8102/monitor-...duct_info.html

    jel ovo kaj valja npr? cini mi se super izbor, a ima taj HDMI.

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    Feb 2012
    Postova
    2
    Rep Power
    0
    Ja ti isto planiram kupit za stolni LCD al koji je i TV al može i da ga spojim na komp. Imam u planu ove modele.

    http://www.nabava.net/televizori__24...-60cm__1391491
    I vidio sam negdje LG od 24'' za 1350 kuna

    bitno ti je i ak ćeš gledat telku a vjerujem da hočeš, onda uzet sa Mpeg 4 radi boljeg emitiranja signala.

  4. #4
    Administrator admin's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Postova
    92
    Rep Power
    10
    Na ovom linku imaš tekst o konektorima pa si pogledaj:
    http://vidipedija.com/~vidipedi/inde...jske_poveznice

    Što se tiće izbora modela, najbitniji ti je kut gledanja pa odi do dućana i pogledaj jel se dobro vidi slika iz svih kutova.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •