Stranica 8 od 9 PrvaPrva ... 6789 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 176 do 200 od 203

Tema: Xantia- Iskustva

  1. #176
    DodoRI
    Guest
    npejo, što se tiče kanistera za skupljanje para iz rezervoara, on se nalazi u prednjem lijevom kutu iza svjetla, crna cilindrična plastična posuda koja ima jednu dovodnu i jednu odvodnu cijev i elektroventil za propuštanje skupljenih para prema motoru. Upravljen je kompjuterom a ako želiš provjeriti da li je to uzrok nepravilnog rada jednostavno odvoji cijev koja ulazi u dovod zraka prema motoru i začepi sve otvorene rupe. Na taj način si odvojio potencijalni uzrok problema od motora. Iako sumnjam da se radi o začepljenosti kanistera, mogla bi biti greška na elektroventilu (samom ventilskom dijelu) jer se on ne bi trebao aktivirati i otvoriti put parama prema motoru na malim okretajima, pogotovo ako je motor hladan.Osim onog što je Zega spomenuo, valjda su ti u servisu osim toga provjerili stepper motor (koji služi za ler gas) i očistili kućište ventila za zrak, ako nisu onda potraži drugog servisera. Sama činjenica da je ovlašteni Citroenov ti jako malo garantira kvalitetu. A što se tiče volana, nema veze sa strujom jer je hidraulična pumpa za ovjes ujedno i pumpa za kočnice i upravljač i pokreće ju motor preko mikroremena.Jedino što je komora za upravljač odvojena od one za ovjes i kočnice (u biti dvije pumpe složene u jednu cjelinu. Ima veze sa brojem okretaja, ako je uzrok "tvrdog" volana samo mali dotok ulja u letvu volana, onda pri malim okretajima kad polako okrećeš volan ne bi trebalo biti problema. Napravi slijedeće: smotaj volan da kraja (drži ga u krajnjoj poziciji), neka ti netko pomogne, i slušaj pumpu hidraulike. Trebao bi se čuti piskutav zvuk (hidraulično ulje koje protiče kroz mali otvor) koji treba nestati čim pustiš volan. To je znak da se sigurnosni ventil unutar pumpe u dijelu za upravljač aktivirao i da pumpa dosiže max pritisak. Ako se ne čuje ništa, pumpa ti je loša

  2. #177
    npejo
    Guest
    Puno hvala DodoRI na savjetima vidim da puno toga znaš,ja u suštini nemam nikakvo iskustvo pogotovo s xantijom,a jako mi se svidja i u biti sam zadovoljan sem ovog što mi se dešava.Sa serviserom sam i prijatelj relativno dobar pa ću ga pritisnuti da to završi,jer auto je u ostalim segmentima ok.Javit ću ti šta je bilo,piši ako šta mogu pomoći s područja Tuzle,a i ostalo.Puno hvala još jednom

  3. #178
    XM-2.5TD
    Guest
    AX legendo.

    Na zalost sam se uvjerio u tvoje tvrdnje; Na rachunu stoji da mi je zamjenio 6 kugli....umjesto 7 koliko se ja sjecham da XM ima.
    Znam da mi je u serisu onda rekao da kao auto ima samo 6 kugli????
    Chak i totalnom laiku je jasno da hydroactiv nemoze imati 6 kugli.
    Na zalost, svakako moram otichi nazad do Radicha da pokupim svoj PDV pa chu imati prilike da prodiskutujem to sa njim.
    Ochiti dokaz da za novac koji bacish na odrzavanje u ovalashtenom servisu nije garant kvalitete uradjenog posla...na zalost.<br><hr>

  4. #179
    XM-2.5TD
    Guest
    npejo...imash ti kakvu mail adersu na koju se mozesh dobiti? <br><hr>

  5. #180
    activa
    Guest
    treba li kome test racunar za citroen i peugeot motore??
    sprava je dosla uz jedan bx 1998 i stoji mi u ostavi

  6. #181
    DodoRI
    Guest
    Activa, kakav test računar? Misliš na dijagnostički uređaj? Koja marka i model?

  7. #182
    activa
    Guest
    da , dijagnosticki uredjaj za citroenove i peugeot motore
    model je 4120t / jmc /
    mala sivo crvena napravica ima lcd displej, u crvenom citroen kofercetu
    hahaha kakav opis

  8. #183
    npejo
    Guest
    Za Rookie i ostale od npeje ovo je moja meil adresa npejo@yahoo.com javite se

  9. #184
    DodoRI
    Guest
    ne mogu nigdje naći pod tim opisom. Ima li kakva uputstva ili znaš li što ta stvarčica može?

  10. #185
    activa
    Guest
    nisam majstor pa ti ne mogu tacno reci sta se moze sa njom raditi..
    kako mi je moj frend sto ima servis kazao tom stvarcicom utvrdjujes osnovne parametre rada motora i mozes ih menjati
    ukucavajuci odredjene vrednosti..
    postoji i uputstvo , ali je na francuskom ,
    kako funkcionise:
    ubodes spravu na odgovarajuci dzek koji se nalazi pored motora, povezes stpaljke na + i masu i uklucis spravu, stisnes test gumb i dobijes odredjenu brojcanu sifru...
    daj mi mail pa cu ti poslati slicicu...
    ili se javi na cabrio@net.yu ) <br><hr><font face="Courier" size="+1" color="blue">ACTIVA</font>

  11. #186
    DodoRI
    Guest
    activa, poslao sam ti mail pa da ne ponavljam sve evo ti još samo moj:
    dodori_ds@yahoo.com
    Pozdrav

  12. #187
    activa
    Guest
    DodoRI
    poslao sam ti mail oko 20 sati sa slicicama
    javi da li si dobio
    pozdrav )

  13. #188
    DodoRI
    Guest
    Activa, hvala, primio sam i poslao ti odgovor na mail
    Pozdrav

  14. #189
    Kyro
    Guest
    Xantiasi imam kjnigu od Haynes-a Service Manual ako ste zainteresirani.
    Mozete ju kupiti kod Hukija ili mene.
    Cijena, prava sitnica ( 100 Kn ).

  15. #190
    npejo
    Guest
    Kyro mene zanim knjiga jeL postoji mogućnost da mi pošalješ poštom ili na neki drugi nači?Napiši kako možemo to odraditi jer sam iz Tuzle BiH.

  16. #191
    DodoRI
    Guest
    Activa, konačno sam našao neke podatke, poslao sam ti mail.
    Pozdrav

  17. #192
    activa
    Guest
    svaka cast !!!!
    ja sam danima trazio po netu i nista nisam uspeo da nadjem !!
    pazi , ...meni ta sprava nicemu ne sluzi posto moj posao nema nikakve veze sa automobilima !!
    nemam ni pribliznu predstavu koliko to vredi , tako da to prepustam tebi !!
    pozdrav activa , kako kazes tako ce biti !! ) )

  18. #193
    activa
    Guest
    jos samo da napomenem da sprava sigurno funkcionise na citroen zx-u iz 97 , motor 1.4 i...!! <br><hr><font face="Courier" size="+1" color="blue">ACTIVA</font>

  19. #194
    DodoRI
    Guest
    Ako tko ima euro-kuku za Xantiju, a želi ju prodati, nek se javi...
    Za Activu: sorry, još nikakvih sigurnih podataka

  20. #195
    Zeleni zub
    Guest
    Da li je netko od prisutnih mijenjao letvu volana na Xantiji te eventualno regulator pritiska ili preventivni ventil? Intereseira me financijska strana zahvata prije no ostalo.
    Huki dolaziš li u Varaždin na susret ovoga vikenda?

  21. #196
    brzi
    Guest
    na prednjoj desnoj strani kod točka mi prilikom vožnje na neravnom lupa, provjerio sam na kanalu i ima jedna osovina u okomitom položaju kao slovo z ima lufta na kugli ali neznam kako se stručno zove ima li neko da mi može pomoći...

  22. #197
    brzi
    Guest
    prilikom vožnje po neravnom na prednjem desnom dijelu xantie mi lupa kod točka ima jedna osovina u okomitom položaju u slovu z i ima lufta na donjem dijelu kugle ali neznam stručan naziv ima li tko da prepoznaje ovo,

  23. #198
    DodoRI
    Guest
    ne znam ja kakvu ti to Xantiu imaš, sa okomitom osovinom u obliku slova Z, raritet. Ali ako misliš na šipku koja stoji vertikalno i gore se veže na cilindar ovjesa a dolje na "anti-roll" šipku koja ima oblik koji podsjeća na slovo Z, onda nije raritet. U trgovinu kupit novu pa zamjenit.

  24. #199
    elektronac
    Guest
    mogu li dobiti i ja slicicu JMC-a cisto da vidim kako izgleda . nudi mi jedan drugar pa da znam cisto sta je to. ako moze i opis kako radi. HVALA. sasagaya87@gmail.com

  25. #200
    Junior Member
    Datum registracije
    Aug 2011
    Postova
    1
    Rep Power
    0
    Pozdrav....
    Treba mi pomoc oko Citroen Xantie Activa.
    Motor je 2.0 ali ne znam koliko ima konja, svaki majstor ima svoji pricu a ja bi voleo da znam da taj podatak pa mi pomozite nakako ako mozete... .

Slične teme

  1. Xantia Activa 3.0 v6
    By zeNNoN in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 116
    Posljednji post: 10-06-2004, 20:41
  2. Citroen Xantia klub
    By munja in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 04-08-2003, 11:43
  3. Xantia
    By munja in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 04-08-2003, 11:15

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •