Stranica 3 od 5 PrvaPrva 12345 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 51 do 75 od 114

Tema: Citroen servisi

  1. #51
    NOVI-picasso 1.6i
    Guest
    namjeravam kupiti na ovoj akciji xsaru picasso 1.6i pa me zanimaju iskustva drugih ! posebno me zanima ovaj benzinski motor 1.6i ! kvari li se i kakav je s potrosnjom....

  2. #52
    Hdi
    Guest
    Jel mi neko može preporučiti u koji servis otići sa C3 1.4 Hdi a da su korektni i jel znate kolika je cijena servisa na 20 tkm.

  3. #53
    ki
    Guest
    Hdi,otiđi u Varaždin(interauto)ak ti nije predaleko,dečki su ok.

  4. #54
    jja
    Guest
    Imam saxo 1.0 iz 2000. godine ( u tri godine samo 20 000 km), i sam auto je dobar, ali ono sto ne valja je CIB commerce (u Buzinu), ovlasteni distributer i servis, u kojem je auto i kupljen. Dakle, vecina ljudi iz doticnog servisa su stvarno losi i bezobrazni, te sam od tri puta kada sam išla kod njih (2 redovna servis i jedan popravak) dva puta trebala reklamirati. Ovaj odgovor ce biti malo duzi jer me oni stvarno ljute a nisam se imala kome pozaliti. Stavili su mi nove diskove kočnica krajem prosle godine i ovaj mjesec (svibanj) kažu da trebam nove jer su se kao "potrošile", a vrata koja su ONI nabavili i postavljali (originalna sam malo "udubila" ) kažu da nisu dobro postavljena, tj. da taj desni prag ne valja (što se dalo primjetiti i prije - izgledaju kao da su stalno otvorena, a teško se otvaraju, a ponekad im zabloka i centralno). Anegdota – pregleda meni njihov neki glavni serviser auto i vrati se, te sav bahat kaže «auto je spreman za servis, zadnji rok je !» Ja sva u cudu pitam zasto (jer je bio na redovnom servisu kod njih prije oko pola godine) a on kaze «pa trepce vam servisni kljuc na displeyu!» a njihov serviser je zaboravio resetirati ga prosli put i to je njemu bio glavni razlog za hitni servis nakon temeljitog pregleda! Kad sam mu objasnila da sam bila kod njih na servisu, btw u sto sam ga trebala uvjeravati sve dok nisam pokazala radni nalog i racun – bahato mi je rekao «Niste!», onda je zgranuto shvatio da su oni promijenili kocnice i da je auto inace u dobrom stanju (osim da mu je izgleda otisla vodena pumpa), odmah je slijedeci komentar bio «Joj, pa necemo se sad optuzivati» a nakon moje zgranute dernjave ponovo mi je bahato rekao «E pa sto niste dosli reklamirati» - sad bi ja valjda trebala opet potrositi cijelo jutro i ici do CIB – a da mi gospodin resetira servis

  5. #55
    jja
    Guest
    servisni kljuc. Pa kakav je to servis koji za vlastiti rad kaze da ne valja – i to svaki put kad naprave nesto! I tako sam ja fino zadnji put otisla u Automehaniku (kod King Crossa), za promijeniti vodenu pumpu, i bilo je sve ok, jako su ljubazni, nadam se da ce takvi i ostati. Inace, problem rikverc – prva koji su primjetitli i drugi desava se i meni, a i navedeno rjesenje (rikverc pa prva i obrnuto) pali. Za kraj, mislim uskoro prodati saxo i kupiti C3 1.4 benzinac, jeli ima tko kakvih iskustava o njemu za podijeliti, bila bi zahvalna.

  6. #56
    Zeleni zub
    Guest
    G-djo jja servisni ključić možete i sami resetirati. Kod drugih automobila iz familije Citroen to se radi otprilike ovako:
    Na kontrolnoj tabli imate jedan ili više plastičnih dugmeta ili sl. kojima resetirate kilometražu kada vi to poželite. Jedan od istih treba držati pritisnut i onda dati kontakt ključem. Dugme držite pritisnuto 5 sekundi nakon što ste dali kontakt. Pustite dugme, prekinite kontakt (možete na kratko izvaditi ključ iz brave), pa onda opet dajte kontakt i ključića više ne bi trebalo biti (ili će nekoliko sekundi treptati na displayu i nakon toga nestati) do narednog servisnog intervala. Ukoliko se procedura razlikuje od upravo pomenute, molim dobre duše da me isprave. )

  7. #57
    ki
    Guest
    Zeleni zube, u pravu ste.

  8. #58
    jja
    Guest
    Gdin. Zeleni zub, zahvaljujem na opisanoj proceduri, it worked Btw, saznala sam ja kako se servisni kljucic resetira, ali stvar je u tome da to nije moj posao nego posao servisera, barem sam ja uvijek imala takva iskustva, pa ako ga vec placam bilo bi lijepo od njega da zavrsi svoj posao do kraja. No, thanx tebi jos jednom na trudu! gdjica jja

  9. #59
    bruce lee
    Guest
    Citroen Xsara Break 2.0 HDI . Molim ako netko ima iskustva(dobrih i loših).

  10. #60
    žzv
    Guest
    Gore sam i ja opisala svoje nezadovoljstvo onima u Cib Commerceovom servisu. Osim Automehanike, ima li tko još koji dobar savjet, provjerene ljude za servisiranje Citroena (Xsara Picasso). Hvala

  11. #61
    tatjana2003
    Guest
    Sve odgovore na Vasa konkretna pitanja mozete naci kod nas na http://www.moldremoval.com/
    Zahvaljujemo<br><hr>

  12. #62
    Buzz
    Guest
    Jel ima ko kakvih iskustava sa servisom u AUTO LUKA u Dubravi.

  13. #63
    Kyro
    Guest
    Skupi katastrofa.<br><hr>

  14. #64
    piva
    Guest
    Molim Vas da mi preporučite gdje mogu napraviti kvalitetan ali i jeftin servis hidraulike za Xantiu na području Zagreba, Varaždina ili Koprivnice.

  15. #65
    huki XM
    Guest
    Piva pitaj Kiru,pozdrav

  16. #66
    huki XM
    Guest
    Sorry,Kyru

  17. #67
    Ivica
    Guest
    Bruce Lee: Xsara 2.0 HDI, 90 KS, Break (karavan) SX.Oprema sva osim putnog racunala. NE IDI I NE KUPUJ U CIB-u. Ja se ponadao, ono novi servis u Mlaki, mladi su ljudi pa ce zapet tara, rara. A situacija ovakva:tup ja hocu xsaru break tu i tu koliko kosta. Zenska izracuna i kaze - ja kazem moze - daj a ona NI hvala, ni drago nam je, ni ponudit cu vam jos ovo...mrtva ladna.

  18. #68
    Ivica
    Guest
    part2.Kocnice cvile-Odgovor NAPISMENO:" U odredjenim uvjetima i to je moguce ali mi to nismo uocili"-BANG.Tank 54l.Rezerva cca 10%. Da ali ne u CIB-u.Rezerva mi se pali na 37-38 litara.Poslije njihovog "servisiranja" (samo su resetirali komp. i vjerovatno pokusali kalibrirati nivo) cetvrti dan mi auto ostane bez goriva 40km nakon sto se upalila lampica.Odgovor strucnjaka iz CIB-a: "Zasto cekate rezervu?". Pa covjece pravim 50 TKM godisnje jel' treba da samo gledam gdje su benzinske. Promijenio sam servis cim mi je izasla garancija (necu ih reklamirati bio sam tek jednom kod njih pa cemo vidjeti)

  19. #69
    Ivica
    Guest
    Huh-Nakon sto sam se istresao na pacijente: Auto je super (ponavljam-karavan).Cijelo vrijeme klima ON.Na Autoputu leti. Potrosnja od 4.8 do 7 (uglavnom 80% 6,2l).Jedino da je profil guma drugaciji (195/55/15)- malo su glasnije.

  20. #70
    Rose Jolly Jumper
    Guest
    Haha, Ivica, nasmijao sam se pročitavši tvoja zapažanja iz CIB-a, jer to je živa istina. Mene je od kupnje CITROENA otjerala ista ta žena iz koje sam jednostavno izvlačio informacije udicom. Veća je mogućnost upecati šarana od 20 kg nego iz nje izvući ono najosnovnije o vozilu. Zanimljivo: gdje god sam došao ljudi su odmah s vrata skakali, "dobar dan, možemo li pomoći", ali u CIB-u trgovca sam tražio svijećom, a osim toga ono što su mi rekli tamo bilo je sasvim suprotno onome što su mi rekli preko telefona.
    U svakom slučaju, posluga - katastrofa! Nakon "ljubaznosti" vrlo brzo sam zaboravio na Xsaru o kojoj sam više znao kada sam ušao u CIB salon nego kada sam iz njega izišao.

  21. #71
    St.Zagi
    Guest
    Ivica, ne zaboravi nam javiti koji je to servis u kojem si bio zadovoljan. Jer i ja sam u nedoumici kam da idem na servis. Naime, sad moja xsara 2.0 HDi 90 KS privilege ima 11.500 km, a u 12. mj. istice garancija. Za to vrijeme u 2 navrata mi se dogodilo da prilikom ukljucivanja zmigavca isti nije radio. Ponovio sam radnju i proradio. Kasnije se to vise nije ponavljalo. Ne znam da li se jos kome tako nesto dogadjalo. Je li to vrijedno ici reklamirati? Ostalo je u redu. I ne znam da li vec sada promijeniti ulje - jos je tvornicko u njemu. Inace, na ovom forumu covjek nadimkom Huki kuzi Citroene i preporucal je promjenu ulja i svih filtera na cca 10.000 km pa kaze ne bi trebalo biti nikakvih problema sa Xsarom. Inace, moj opci dojam o autu nakon 10 mjeseci voznje je vrlo dobar. Motor je zbilja vrhunski. Ide pila ko zmaj, povuce - a zbilja ne trosi sto je osobito zadovoljstvo. Pozdrav svima.

  22. #72
    Ivica
    Guest
    St.Zagi.Ako ti prekidac zmigavca ne klapa 100% ama bas svaki puta-odmah u servis i mijenjaj pod garancijom.Za servis ostavljam post kada dodjem do 60TKM jer ne zelim nikome pohvaliti levate. (fali 8TKM, bit ce brzo)

  23. #73
    St.Zagi
    Guest
    Naravno da sam prijavio reklamaciju. Kazu da je to poznata greska i da su to ispravili tako da u novim kompletima su stavljene 2 opruge (valjda je u starom 1 opruga). Nemaju na lageru, cekam da me pozovu kad stigne...
    Inace pratim gdje god stignem komentare o HDi motoru i zasad sam uočio prigovore da se trese kad je hladan. Čim se ugirje, radi lijepo mirno i tiho. Kazu \"strucnjaci\" da moze biti uzork i lose gorivo pa posljedicno brizgaljke...
    Pratim postove, pozdrav.

  24. #74
    Dankas
    Guest
    Ovo sa žmigavcima se i meni događalo. U vožnji mi je najednom počeo kliktati automat za žmigavce. Nije ih uključivao samo se povremeno javljajo sa klik-klik-klik. U Automehanici na Jankomiru rekli su mi da je to do ručice koja nekada ostane u nekom međupoložaju pa djelomično aktivira žmigavce. Predložili su mi zamjenu ručice (700 kn uključujući i ruke). Nakon nekoliko dana to je kliktanje prestalo i kada sam došao na servis čovjek je malo pogledao i rekao mi sljedeće: "Gospon, ako vam je prestalo najbolje je ništa ne dirati. Mi Vam možemo ručicu zamjeniti odmah ako želite ali to zaista nema smisla ako stvar funkcionira uredno. Ako se pak pokvari samo se najavite i zamjenit ćemo je za 1 sat." Dakle, ostao sam iznenađen jer sam očekivao da će forsirati zamjenu ručice kako bi zaradili a ono ...Ja taj servis uvijek preporućam. Inaće prodao sam svojeg SAXA i od iste firme kupit ću 307-icu (nominalno to nije ista firama ali je isti gazda pa je to isto.)

  25. #75
    Danaks
    Guest
    Ivice, di si ti doma?

Slične teme

  1. Renault servisi
    By sgracin in forum Auto servisi
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 25-06-2004, 01:15
  2. VW servisi
    By Sasica in forum Auto servisi
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 23-06-2004, 10:48
  3. Škoda servisi u SLO
    By Vittorio in forum Auto servisi
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 03-06-2004, 23:04
  4. Citroen PLURIEL,Novi Berlingo,Citroen C-AIRDREAM
    By citroen-fan in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 13-09-2002, 20:27

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •