PDA

Pogledaj cijelu verziju : GOLF R32 -the Master-



Nixon R18
01-03-2003, 23:59
Vidjevši novog Volkswagenovog brzinca, najbržeg ikad napravljenog pod svojim imenom (serijskog) nisam se mogao nadiviti njegovim performansama :smile10: :smile07: i izgledu. Auto je stvarno ZVIJER i zaista je sretnik onaj ko ima novaca i želje i da ga kupi u njemu provede tisuće i tisuće kilometara.
18 colne alu OZ felge s 225 /40 gumama , 241 KS, 250 km/h , Recaro sjedala, Četiri keramička BBS diska, sve to dobiva se serijski

LLUUDNNIIICAAAA :smile07: :smile07: :)

Lanser
02-03-2003, 01:50
..Slušaj ti znoju sa muda magarećih..ovdje su sve pametni ljudi i svi mi dobro znamo šta ima golf IV R32...nije ti ovo stranica o ×××××skim fetišima, nego o auto tematici, s toga se ostavi objašnjavanja i veličanja te njemačke kante. Nije da ga nebi volio vozit ili imat bilo tko na ovom forumu, al bi za te novce uvijek kupio nešto drugo, zato od×××× i ne seri, ai nadimak ti je u kurcu jel je nixon bio najdebilniji američanski predsjednik.

Eto..briši....i ako misliš da sam ja bio grub i neuljudan, čekaj samo da te drugi uzmu na red...

Idi u materinu i ti i taj tvoj Golf...dosta mi vas je :o

Fabiasdiyahoo.com
02-03-2003, 02:41
Kako ti nije sramota da kazes coveku tako pa zare je on lagao nesto ili si ti lagao. Ne ne nemojte kupiti VW nego kupujte italijanske corave i italijanske kante, ti (mater ti ×××××) da pises tako za VW i to si mu rekao da ko zna sta ce drugi da ti kazu kad vide tvoju temu, zasto nijesi rekao sta ce da mi pisu drugi kad vide sta sam mu pisao!!! On je lepo otvorio temu po njemu i po meni dobro a sto ti ne volis VW ne go te italijane (toljiko ih voljis da ce da ti ×××× majku mi tebe) sto ti ne valjaju benzinu koju trose a ne i pare koje dajes za njih, aaaa FIAT,aaaaa ALFA, zasto se ne prodaju u Ameriku kad su takve, zasto se ne proda Thesis ili 156, 166...za to sto nijesu ti automobili za ameriku a u Ameriku se transporiraju samo dobri kao VW, BMW, Mercedes...a ne Alfa i Fuuuuckat.
U Ameriku najveci proizvodjaci su Ford, Chrysler i GM i ovde ih nazovu "BIG THREE" ali kupujes Americki automobil i posle 3 godine voljis da je prodas, ali sta se desi, ne mozes je prodat ni za 30% od kupljene cijene!!! A kod VW, Mercedesa i BMW takodje i Toyota i Honda (Mazda ne) posle 3 godina mozes prodat taj automobil primjerice VW i Toyotu za samo 10 - 15 % manje od cijene novog!!! Ovdje mozes znat koji su dobri a koji su "kao" kante!!!

INTCP log dead
02-03-2003, 10:49
Nemoj tako lan××××, dobar je bio Nixon. Baš suprotno od debilnih, bio je legenda bez dlake na jeziku, a ne kao ovi tu danas uštogljenci.

Dr.Mengele
02-03-2003, 11:33
Taj Nixon je kronični debil , to se već vidjelo iz priloženog.Golf R32 ima BBS felge 18" , a največi biser je da "ima 4 keramička BBS diska".××××××!!!!!!!!

DKW_
02-03-2003, 22:33
Super je ovaj Fabia...

Amerikanci, kao vrhunac znanja o automobilima i vozačke umješnosti, gdje ne drag racing na ravnom i NASCAR vrtnja u krug vrhunac motorsporta-ti genijalni Amerikanci ne uvoze Alfe...

E, baš si našao parametar po kome se auti ocjenjuju...

Ali vidim (i po ostalim postovima) da je nivo tvojeg znanja o autima otprilike kao kod prosječnog hamburger Amerikanca, pa ti je upravo njihov uvoz najveći dokaz tvojim laprdanjima...

...baš ste se našli... američko-crnogorska alijansa...

Lanser
02-03-2003, 23:59
..hahahaha...e kad bih znao da će Fabia svaki put ovako opširno i super zanimljivo odgovarati na moje postove, pisao bih češće....Fabia ti si moj idol, odmah poslije Elvisa.....hahahaha ma šta sve lik ne napriča tamo.....e da mi ga je vidjet uživo, mislim da bi izmlati ili on mene ili ja njega, jel se ja nebi mogao prestat smijat...

sada zbilja neznam jel on mene tamo vrijeđo ili mi je čestito na nečemu, ili uopće nije raspravljao o mom postu, abogami ako znam jeli on išta rekao a da je vezano za automobile :)) :))


Laku Bushu slat amerikance u rat..kad su svi ko Fabija..... :))

Fabiasdiyahoo.com
03-03-2003, 04:50
Zasto mi busite ××××× silom :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) lan××××, ja sam idol i drugima, pitaj tvoju majku :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Nixon R18
03-03-2003, 23:19
:URL=R32.jpg:web stranica:/URL:

LANSIRAM ti sestru u šupak. R32 ima O.Z felge , a ti kad si ga kupiš , a to bude nikad, onda stavi ove od svojeg yuga 45. Nixon ti je karo staru posle watergate-a i ništa se nije bunila , pa nemoj ni ti.
Nemoj se materi zamirit. :smile10: :))

to
03-03-2003, 23:24
tako treba. zapalit zubakovu zgradu i skoncat sa usranim golfovima

WRX STi
04-03-2003, 11:57
hahahahahahahahahahahahahahahahahahaha....Pa kad je golf bio sportski auto,ajd molim te...hahahahahahahaahaha

:)) :)) :)) :)) :))

Matija
04-03-2003, 16:51
Prije nego si se ti rodio. Golf GTI je bio jedan od prvih sportskih auta gdje si za razmjerno male novce mogao voziti razmjerno brz auto. MkII model je taj koncept jos usavrsio, i meni je, recimo, taj automobil tiha patnja.
1.8 motor, 136ks, na nekih 900kg, daje sasvim solidne performanse, a to je pratio ovjes, mjenjac i kocnice.
Ti to mozes sebi poricati koliko hoces ali cinjenica je Golf dobar i kvalitetan auto, a njegove sportske izvedenice su isto takve. RS32 je isto tako sportski auto, jedino sto mu je cijena previsoka, no i sa takvom cijenom prodat ce se vise tih Golfova nego Alfi 156GTA, pa si ti misli...

Dr.Mengele
04-03-2003, 16:55
Nixon i Matija ×××××i koji se karaju u Golfu :)) :)) :))

Fabiasdiayhoo.com
04-03-2003, 17:53
Dr. Mengele, pronadji lijek za sebe.
Koji je bio onaj GTI, najveci sportas 1986 u Evropi ali do 1800 ccm.

T-IE-
04-03-2003, 20:01
Golf 1 GTI je po performansama motora i dan danas nekima nedostižan, pravi GTI.

Pocket Rocket
08-03-2003, 11:39
Svaka čast Golfu GTi.Pogotovo jedinici, a nemožemo zaboraviti Golfa 2 G60, Rallye, itd.No činjenica jest, bez uvrede itko, da danas Golf teže prati Sport, a lakše luksuz.Pada u sjenu zbog Alfe GTA, Impreza, Lancera Evo,itd.Iako je u klasi jedino sa GTA, cijenom je s drugima.Bez uvrede, R32 je vrhunski automobil, no tko želi sport, morat će ga potražiti na drugom mjestu.Ipak, u Japanu.Pozdrav svima.

T-IE
08-03-2003, 13:54
Pocket, ne zaboravi i 2 gti 16v, isto odličan, dok je ovaj sa 115ks u kurcu s performansama. A danas jedino što mi opravdava u pravom smislu riječi ime GTI je mali Lupo gti.

Pocket Rocket
08-03-2003, 19:04
Imaš pravo, slažem se.Lupo je zaista sportaš.Ali, malo preskup za tako mali automobil.Golf 2 GTI 16V isto je bio trkač.Ali, verzija bez katalizatora(139KS).Onoj sa katom(129KS) točno je falilo tih 10 konja.Moj frend ima 92.g. Wolfsburg Edition 2.0-16V.Jako brz i dobar auto.

Fabia SDI Elegance.
08-03-2003, 19:38
ima moj frend Golf GTI 8V 1986 a ima disk kocnice na sva cetiri kotaca i board computer.

Pocket Rocket
08-03-2003, 20:13
To ti ja kažem. Mislim da je Golfu uvijek falio (dvojci) neki 2.0turbo motor od 200ks.To bi bila ubojica.G60 je išao izvrsno, ali je pouzdanost, nažalost bila niža.Vjerojatno je problem u tome kaj su svi G60 izganjani, pa zato imaju frke s tim.Inače, ubo bi si ja Rallye-a odmah.Ali nema ih baš, a i ne bih baš nadoplatio toliki novac sa 5GTT na Rally-e.Za dobar da.A i nisam baš u lovi.Inače, posao bi bio Golf 2 sa motorom od VR6.Sex... :))Kužiš ti to!4 diska 1986.Danas to nema Clio 1.6-16V Dynamique i neki puno jači auti.Danas!!!

T-IE
08-03-2003, 20:20
Pocket R., bila je i jedna ful limitirana serija Golfa 2 sa 206ks. Golf 2 GTI G60 16V je imao 206ks, 0-100 za 6.4 sec i proizveden je u manje od 100 primjeraka. A ovo za 4 diska kod gti-ja neka te uopće ne očarava previše, jer s tim imaš više problema nego neke koristi. (Ručna slabo hvata na disk).

Pocket Rocket
08-03-2003, 20:36
TI-E?Može pitanje?Ti si Alfist?VW?Kaj?Vidiš, to sa ručnom sam i ja primjetio na svom autu.

T-IE
08-03-2003, 20:48
Alfist nisam, a nisam ni neki VW fan, osim što vozim GTI-ja pa mi ponekad ide na živce pljuvanje po VW-u.

A što se tiče ručne, ne znam kakav je sistem kod GTT-a, ali kod gti-ja je zeznut totalno. U zadnjim kliještima imaš tzv. ekscentrik (slično kao jaje), zavojnice, federe pomoću kojih se potiskuje klip na pločicu kad digneš ručnu. Problem je što je to skroz nepouzdano i ručna slabo drži ili čak nikako. Ja svake godine pred tehnički skidam zadnja kliješta i šaljem ih u Zagreb na reparaturu (120kn). Tako sam i ove godine napravio i sad mi drži kako treba.

S16
08-03-2003, 21:03
T-IE, i meni su golfovi GTi 1 i 2 odlični auti, ali teško je i gotovo nemoguće pronać nekoga nikad udrenog i sa relativno dobrim motorom i ostalim vitalnim dijelovima. Nisan nikad vozija 2 GTi, ali mi je pomalo čudno kako je glupo riješena ručna. I čuja san od mnogo ljudi da se jebu s tim problemom godinama bez nekih većih rezultata. Ali kod nekih auta san vidija da su na zadnjem ovjesu montirani i disk i bubanj (disk oko bubnja). Nisan siguran da li trica ima tako riješen ovjes i kočnice, ali svi bi problemi nestali kada bi se cijeli zadni ovjes pribacija sa trice na duju. Možda se i varam...

T-IE
08-03-2003, 21:23
S 16, to je točno da se teško nađu očuvani primjerci GTI-ja. Iz jednostavnog razloga što je taj auto star najmanje 12-13 god, djelovi su jeftini, limarija je jeftina kad sve paše s običnog golfa i najčešće ih voze mulci željni dokazivanja. Ja sam svog kupio pred 2 i pol godine u Rijeci i mogu reć da sam dosta zadovoljan. Stvarno nekih posebnih problema nisam imao s autom (nadam se da će tako i ostat), premda sam mogao uzet i jednog iz Crikvenice koji je bio (i još je) ful očuvan i totalno pažen, al je lik pitao 10000 ex DEM za njega.

A ovo što se tiče diska oko bubnja ručne je odlično rješenje (mislim da Calibre to imaju), ali nisam siguran da Golf 3 ima tako riješeno.

Pocket Rocket
09-03-2003, 04:47
Ma meni na GTT-u iako imam dobre diskove i pakne(nisu još za promjenu) ručna drži za ×××××.Mislim drži ona, samo kad ju digneš skroz na zadnji zub.Koma.Dobro da nisi kupio Golfa iz Crikve.Ljetujem dolje i znam kako se dolje voze auti.I to je istina da ima hrpa kretena koji kupe GTi i onda ga imaju samo za jebanje majke. Tako kako auto mijenja vlasnike, to je više u kurcu.Moraš vidjeti situaciju sa peticama turbo, iako vjerojatno znaš.Sve su razjebane.Hvala bogu, ja sam svoju kupio od drugog vlasnika, imam sve račune(još iz njemačke), servisnu,sve.Nit hlade turbinu nakon vožnje, zabijaju ih u 7.000 u/min,a taj auto radi sve do 5,5.500 u/min, tisču ih hladne, intercooleri su puni ulja, lamele zgorene i kaj je najgore sve su bile u stupovima...Tužno. :(

T-IE
09-03-2003, 10:43
Ovaj GTI iz Crikvenice koji sam ja gledao je u super stanju. Stvarno prava rijetkost. Lik je radio u Njem. i 94 ga je kupio za tada 16000 dem. Ja ga još nisam vidio da ga je on stisnuo ili razjebavao. A i prodavao ga je po sistemu molim Boga da ga nitko ne kupi.

Pocket Rocket
10-03-2003, 01:50
×××××ti, kakav auto. Nisu mi jasni ti koji prodaju takve aute. Kaj si rekao koji motor je imao? Jesi barem našao auto koji je isto tako izvrstan? Htio bih ti pokazati slike i svima drugima na forumu Golfa 1 kojeg vozi jedan čovjek koji je ljetovao prošle godine u Lovranu u apartmanu do nas. To ti je bila zlatna jedinica sa 13' ATS Stern felgom, poliranim roll-barom, G60 motorom sa 240KS!!!,unutrašnjost od dvojke, siceve kožne iz 911 turbo...UŽAS!!!STRAVA!!!Ukucao je 60.000 DM. Cijeli motor ispoliran...Zove se TOTAL BRUTAL i bio je u nekom VW Sceneu...Šmrc...Zakaj toga nema kod nas???

Fabia SDI Elegance.
10-03-2003, 06:51
I, nemojte zaboraviti Board Computer, 1986 taj putni kompjuter koji ima prosjecnu potrosnju, trenutni zed, temperatura ulja, vanjska temperatura, sat, brojac vremena u toku rada motora i mnogo toga, ej 1986 a danas znam dosta automobila koji to nemaju!!!

T-IE-
10-03-2003, 20:16
Pocket, iskreno moram priznat da moj GTI nije baš tako bio mažen kod bivšeg vlasnika kao ovaj iz Crikvenice. Ali ne kvari mi se pa se onda niti ne žalim previše. Jedino što mi je krepalo (sitnice ne računam) je bila centralina, ali sam našao drugu u Opatiji i sve je ok. Inače, motor je 1,8 s 112ks.

T-IE-
10-03-2003, 20:18
Fabija, board comp. od GTI-ja mjeri sve što si ti naveo osim trenutne potrošnje.

Pocket Rocket
11-03-2003, 02:04
Gle stari.Možda nije mažen i pažen, ali pa kaj onda.Ak on tebe služi i ne kvari se, a koliko ja znam to su izuzetni motori, trajniji od 16V, onda si napravio posao.Vjerojatno si ga ti kroz vrijeme doveo u željeno stanje i riješio sitnice koje su bile feleri. Ja sam svoju peticu kupio u ne baš željenom stanju, ali uz malo truda, čak ti ne treba ni puno novca(računajući da je sve ispravno od vitalnih stvari)možeš napraviti čudo.Osobno smatram da je bitnije uložiti ljubav,volju i trud u auto nego novac. ;)

Fabia SDI Elegance.
11-03-2003, 03:45
Da, tu sam gresio, izvinjavam se!!!!1

S16 odlog.
11-03-2003, 11:36
Vidin da ima nešto zaljubljenika u (očuvane) GTi-e, a stvarno me iznenađuje kako nema "upada" alfista i svih ostalih anti-VW-ovaca! Svaka van čast i samo tako nastavite ;)

Dom-Dom
11-03-2003, 12:17
Pa kaj se ima više reči za VW , nego:SVE SAM SUZE ISPLAKO NAD NJIM......... :)) :)) :))

a sto je dobar!!!
11-03-2003, 13:52
http://www.vwvortex.com/news/01_03/NAIAS/R32/7.jpg

T-IE
11-03-2003, 14:14
Upravo tako Pocket.

Vizualno ga nisam dirao jer praktički nemam što dirat. Ima al. felge (ATS) koje mu savršeno pašu, standardne duboke branike, standardnu plastiku na pragovima i blatobranima, spušten, i čist ok izgleda. Meni osobno jedan od ljepših GTI-ja (subjektivna procjena).

A što se tiče mehanike, osim te centraline sam promijenio desni homokinetički zglob, desnu kuglu vilice, desni krajnik spone, prednje disk pločice, kontrolnu ploču s osiguračima (150kn), hidro podizače ventila i manžetu letve volana. Manje više potrošni djelovi.

A što se tiče muzike, imam Kenwoodov kazić i JBL zvučnike, i isto čisto ok. :)

Pocket Rocket
11-03-2003, 17:37
Do jaja T-IE!!!Duboki branici i Golf II su jedna od jačih konbinacija uopće!!!Još da se pljusne maska sa samo dva fara bez ikakvog znaka(Bonrath),auto je do boga!!!Ako imaš sliku auta, mogao bi ju poslati na mail marko.novak1@zg.hinet.hr.I nedaj ga, malo ih je! ;)

T-IE
11-03-2003, 21:42
Čim skeniram slike šaljem ti da vidiš. I meni su strava GTI-ji sa samo 2 fara i tom maskom naprijed. Inače, moj ima 4 fara. Jedino što ću napravit na autu je to da kad budem stavljao sljedeći set guma iza ću stavit 205/50/15, a naprijed će ostat 195/50/15. A prodavat ga neću dokle god ne budem imao love za novi auto (dakle, još sigurno 2 god, ako me prije PSK ne obdari).

U Crikvenici imaš jednog GTT-a, plavi, s bijelim kockicama na zadnjim blatobranima. Auto je mrak. Priča se da ima 180ks.

Fabia SDI Elegance.
11-03-2003, 21:52
Ha ha ha, ja sam tog golfa vidio uzivo ali nijesu dali ni da udjem u njega ni u Touareg.

Dr.Mengele
11-03-2003, 22:42
Ja te nebi niti u Yugo pustil! :))

600
11-03-2003, 22:45
:))

Fabia SDI Elegance.
12-03-2003, 02:41
Aaaaaa ma dje ti poznajes mene, pa nijesu dali nikome da udje a ne ja (ili Ti :)) :)) :)) :)) :)) )!!!

Pocket Rocket
12-03-2003, 18:38
T-IE, to je onda nekaj novo dolje!!!Mora da je opasan.Nisam tog još vidio!!!180KS?Čuj, to ti je teško reći.GTT je vrlo zajeban auto.Možeš se igrati sa otvaranjem turbine, ali treba pravilno pogoditi.Opet, seljaci misle da se turbo samo otvori i to je to.Ne kuži da bi morao staviti kompletno alu intercooler, jači dihtung glavi i kaj je jako bitno presložiti cijeli fergazer.Jer ne dobiva dovoljno benge i onda je pregrijava!A kad se na petardi upali crvena lampica za temperaturu, gotovo je.Novi dihtung glave i moli se Bogu da ti nije glava motora zgorila!!!

S16 odlog.
12-03-2003, 18:56
T-IE, javi mi kad ga budeš prodava ;)

T-IE
12-03-2003, 23:25
S16, nema problema, dogovorit ćemo se.

Pocket, taj plavi gtt je u Crikvenici već najmanje godinu dana ako ne i više, ne znam kad si ti bio dolje, lik ga je sam slagao i sad navodno pita za njega 11000 dem. Jedini bed je što mu usljed spuštenosti prednji spoiler zapinje pa je već skrhan.

Pocket Rocket
13-03-2003, 00:43
Pa fakat mi nije jasno...Možda je više bio na grabi nego kaj je vozio!!!Frajer je definitivno pretjerao sa cijenom...Za tu lovu dobiš već Clia 16V.Ali, ajde, svaka čast.Riječani definitivno voze najbolje pile...I TI-I, ne zaboravi slike Golfijane!Uff, da mu je staviti masku sa dva kristalna fara bez znaka!!!Staviti 16' i brijem da je najjača dvojka GTi!!! :))

S16 odlog.
13-03-2003, 18:08
Meni su osobno dvojke najlipši golfovi ikad napravljeni! :)

GTD
13-03-2003, 18:19
meni golfovi 2 nijesu najljepsi nego golfovi4 samo sto mi je majstor rekao da je moj golf2 kvalitetniji kvalitetom od golf4 sacekajte sada ce da izadje golf 5 sa kvalitetom golfa2 i puno luksuza kao u pasatu tdi

T-IE
13-03-2003, 20:15
Golf 2 se da jako lijepo sredit. Dosta je da imaš duboke branike, plastike na pragovima, al. felge, već je auto lijep. Jedino što mi kod dvojke ne leži je kad se stavi iza na pola stakla spoiler. Kad sam ga ja kupovao svi su mi govorili da se klonim tog auta, da se kvari, da je skup za održavanje, da ovo, da ono...
Sad vidim da su pričali bez veze. Niti se kvari (jedina boljka ručna), niti je skup za održavanje, čak štoviše, neki djelovi su jeftiniji nego za recimo Škodu.
Jedino što moraš pazit kod tog auta je da ne ostaneš bez goriva jer ti zbog toga može krepat pumpa benzina jer se sam mehanizam pumpe hladi preko goriva.
Stvarno bi auto preporučio svakome. :)

Isuse
13-03-2003, 21:59
hvala ali nemoj, godina je 2003 a ne 1985 majmune :smile09: Jebala vas golf dvica :smile06:

T-IE
14-03-2003, 00:50
Slušaj ti seronjo, pitanje je dal uopće imaš SVOJ auto, a ako ga i imaš opet je pitanje dal si ga zaradio svojim rukama ili ti je pao s neba.

INTCP log dead
14-03-2003, 01:28
Pocket Rocket. Pa alfasud 1.2 je imala 4 diska 71. Ili giullia 1.3 62. :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Da ne govorim o dvije bregaste, varijatorima faze, kolektorima 4 u 2, 2 dupla karba.

BTW Alfa 33 16V, Ritmo 130 TC, Lancia Delta Turbo. Taj trojac pere dvojku i troju, a i četvorku GTI u svim segmentima važnim za sport. :)) :)) :))

HGT
14-03-2003, 01:42
T-IE, nema ona petica 180 ks, to je neko provalio, naturpijana je ali ne toliko. Lik često dođe do DPD-a, sam je rekao da nema toliko. U svakom slučaju auto je strava, sređen je prva liga.
Neke je djelove dao posebno radit i jako puno truda je uloženo u taj auto.

VR6
14-03-2003, 02:18
INTCP kruze najave da ce Seat izbaciti jos jaci Leon sa 250-ak KS. Ovaj Leon ce vjerovatno stizati GTA na nekoj stazi za citav krug, ako trka traje bar 3 kruga...

Koji SPORT!! :))

Fabia SDI Elegance.
14-03-2003, 06:15
Vozio sam Golfa 1.8T ali ovde u Ameriku se zove GTI, ima 150 ks, to je za mene zvijer, a kako ce bit novi R32 ja ne znam!!!

INTCP loig dead
14-03-2003, 09:28
Ma VR6 ×××× se meni za ta tvoja vremena i tvoj Leon koji ne može u lakat zavojima po uzbrdici :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: u izvedbi 1.8 T držati korak sa Minijem od 60 ks. :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :)) :)) :)) :)) U svakom lakat zavoju tipa je nos vukao prema zidu. Imao sam vremena gledati jer je uzbrdica pa i doslovno na ravnici imam što raditi dok držim gas do poda. Ja sam mislio da jej neki slabi, ali ono 1.8 T. To znam jer me onda strelovito odrao na ravnici i vidio sam natpis i duplu cijev auspuha, serijsku, ali ne podvijenu što znači da nije diesel.

Kakva pušiona.

GTD
14-03-2003, 10:13
u golfa 2 mozes staviti digitalnu instrumental tablu kao u opel GSI I DIGitalni radio pa je onda unutrasnjost ljepsa od dosta novih auta sem od golfa 4 i pasata i pola koi imaju plavu instrumental tablu,i gledao sam golf2 djip na internetu koi je sa pogonom na sve tockove kao micubusi pajero,nebiste vjerovali kako to auto izgleda za vrijeme kad se proizvodio

Turbodizl
14-03-2003, 11:21
Da ja sam isto gledo na online i mnogo su to lepa kola. Taj golf đip može da ide brzo na ravnom, brže od ostalih đipova a vw inače ne pravi đipove. Eto koliko je vw odlična marka kola!!!! Znao sam ja al ovi tu ne znaju ništa samo se prave da znaju. Taj đip imade torzen i visco!!! To je bio rekord za svoje vreme. Sva 4 diska na sva 4 točka. Sem mislim si da bi mu bolje pristajao automatski menjač. Onaj manuelni nije se baš pokazao. Al kad dođe novi turan syncro e to će biti pravo off road vozilo. Niko neće moći da mu se usprotivi. Pošto turan će da imade TDI mašinu. Čuo sam čak da će da rade V5 TDI. A mnogo njih ovde zna samo neće da prizna koliko su bolji motori V5 od V6 ili V7 od V8. Sem što se V7 nigde ne radi. Ali vw V5 mašina se pokazala mnogo bolja od ostalih V6 motora kao na primer od one alfe koja je platila da se njzin V6 motor proglasi najboljim. A zaprav ne valja ništa. Čuo sam ovde d au mom kraju uima jedna V6 koja nova troši 2 litra ulja na 1000 kilometara. Pa tolko ni pegla ne pije. Eto koliko je dobra ta alfa. Šajkača kao i svi italijanski auti. A onaj ferarri ne traje ni 50 000 kako je VR6 rekao. A i nisam to po prvi puta čuo. I ovde ljudi isto govore kako su to nekvalitetna vozila. I niko neće da ga popravlja jer navodno ima grešku u prospektima. Al saće da vw uzme ceo fiat pa će i oni da prave lepa i dobra kola. Ili ćer da bude kao i sa škoda. Da smao šasije budu od vw ali da motori budu škodini. Škodini motori nevaljadu, posebno dizel.

T-IE
14-03-2003, 12:48
Ritmo 130 TC pere samo Golf 2 GTI 8v.

GTD
14-03-2003, 14:10
jeli taj turan isto djip ko golf2 djip i koliko kubika ima nijesam njega gledao ali sam gledao novi polo onaj sto je isti mercedes sa okruglim svjetlima kazu da je to pravi nasljednik golfa 2 i da je to najbolji auto u klasi isto kao pasat u luksuznoj klasi

Fabia SDI Elegance.
14-03-2003, 23:09
Zasto to zovete djipom, to nije djip n ego moze da se nazove S.U.V (Sport Utility Vehicle). Djip se zove samo auto pod znakom JEEP.
Volkswagen Touran nije S.U.V ilikako vi ste p:oceli da ga nazovete neko je minivan kao sto je Opel Zafira. Ugradjen je na novoj platformi Golfa 5.
Ima veliku paletu motora, 1.6 FSI, 1.8T, 1.9 T(di) 101 ks, novi 2.0 TD(i) sa 140 ks. Pa 2.0 FSi i tako dalje.
VW Polo nije naslednik Golf 2 nego starog Pola. Naslednik Golf 2 je Golf 3.
Dali ocete mi sto volimo VW da otvorimo temu "KLUB VOLKSWAGEN"?

INTCP log dead
15-03-2003, 01:43
T-IE

Ritmo 130 TC

0-100 - 7.7s. Mislim da je to dvojki 16V nedostižno.

Ritmo 125 TC

0-100 - 8.4s.

T-IE
15-03-2003, 03:35
Kako kojoj INTCP, 2 gti 16v sa kat. (129ks) možda i da, ali...

Technical Data VW Golf GTI 16v 1990

Engine:

Type: 4-cyl in-line gasoline, dual overhead cam, 16 valves
Bore: 82.5 mm
Stroke: 92.8 mm
Displacement: 2 L (1984 cc)
Compression ratio: 10.8:1
Horsepower (SAE net):134 @ 5800 rpm
Maximum Torque (ft-lb):133 @ 4400 rpm

Factory Performance:

Top Speed: 201 kph (125 mph)

Acceleration:
0- 80 kph (50 mph):5.7 sec
0-100 kph (62 mph):7.6 sec



http://www.gti16v.org/images/16veng1.jpg

T-IE
15-03-2003, 03:39
:URL=http://www.gti16v.org/tspecsg2.htm:VW Golf 2 GTI 16v:/URL:

T-IE
15-03-2003, 03:44
Na ovoj stranici koju sam gore ubacio imaš kompletne tehničke podatke Golfa 2 GTI 16v s 1,8 motorom i KA-JETRONIC ubrizgavanjem (bolji nego digifant).

VR6
15-03-2003, 03:59
INTCP e sad zamisli kako bi tu Alfa "prosla", koja je jos "slabija" od Seata. Vjerovatno te nebi uspjela ni stici, zbog toga ih i ne sreces po krivinama... :))

T-IE
15-03-2003, 04:08
http://www.vw-otmc.de/inside/fahrzeug/cars_2i_02.jpg


http://www.jahren.no/Home/Images/Cars/Abarth_fr.jpg

A koliko mi je samo GTI ljepši od Ritma...

T-IE
15-03-2003, 04:15
Evo još jedne stranice, ali ne vjerujem da će šljakat.

:URL=www.ffp-motorsport.com/tuning/pdf/gti-g60.pdf:web stranica:/URL:

Fabia SDI Elegance.
15-03-2003, 05:35
Brzo mi maknite to djubre dolje!!! :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09:

Girrari
15-03-2003, 09:24
E gospodo draga, Ritmo vam se počel proizvodit davne '78. Gdje je onda bio Golf II, pitam ja vas...!? Jesu li vam sad malo jasniji dizajnerski odnosi Golf 2-Ritmo?


BTW, Ritmo mi je 10X ljepši od Golfa. Ima tu i dosta osobnog jer taj mi je auto bio prvi i životna želja dugo vremena dok sam bio klinac.
Ne znam zakaj ovaj nema kromirane kvakice, al nema veze i ovako je lep!!!

INTCP log dead
15-03-2003, 09:49
VR6, vozio sam i 147 1.6 105KS sa gumama 205 i brža je od minija u baš tim zavojima.

INTCP log dead
15-03-2003, 09:54
Uglavnom T-IE, jel znaš d au fiatu mjere ubrzanje sa 2 osobe 20 kg. Možda u vw-nu ne mjere. BTW jako mi smrdi to ubrzanje od golfa.

T-IE
15-03-2003, 10:20
Nema ti što "smrdit". Golf 2 16v je sušta suprotnost što se tiče performansi napram 8v.

T-IE
15-03-2003, 13:10
Uopće me ne čudi što ti je Ritmo ljepši od Gti-ja. Da sam stavio sliku baje ili kariole i da je na njoj znak od Fiata ili nedajbože Abartha vjerovatno biš isto rekao da ti je ljepši. Samo to ne spada u realnost nego u domenu subjektivnosti.

Samo mi nije jasno što onda često napadate VR6 i solite mu za neku navodnu neobjektivnost.

Lonac se loncu ruga, a obadva su crna. :smile06:

INTCP log dead
15-03-2003, 13:26
T-IE, i meni je ritmo jedan od najljepših auta tog doba. Nisam subjekltivan jer mi je masu Fiata ružno. Pazi sad popis :)) :)) Brava, Marea, Regata, Tipo, Tempra, Panda.

Al Giugiarov Ritmo s 3 vrata mi je opak kad se sredi kao što ti je i onaj golf sređen. Znači branici u boji, spušten, široke gume. BTW Ritmo je Giugiarovo dijelo. A to što ti ne voliš uglate liniej to je nešto drugo. Bio je tu gdje ja živim prerd 6-7 godina jedan bijeli 130 TC. Koja je to bila zvjerka, Kako sam slinio za njim.

T-IE
15-03-2003, 13:33
Ritmo 130tc je meni zvjerka jedino što se tiče performansi, izgleda ne. Vozio sam se u jednom Ritmu 105TC i imam feeling da ide kao moj GTI. Ritmo 105TC mislim da ima nekih 9,5 do 100...

INTCP log dead
15-03-2003, 13:45
http://www.ritmo-world.com/pic0193.jpg

T-IE
15-03-2003, 13:46
Technical Data Golf II GTi 8v:

Engine Data

Power : 82kW / 111.5 Bhp @ 5400 rpm SOHC, digifant
Max torque : 159Nm @ 4000 rpm
Engine capacity : 1781cm3
Compression : 10.0

Performance

0-80k/50mph : 6.7
0-100k/62.5mph : 10.0
Top speed: 118 mph

INTCP log dead
15-03-2003, 13:51
Stvarno je u kurcu taj 8V. :)) :)) :))

Girrari
15-03-2003, 13:52
Čuj kaj ja mogu kad sam prorezan na digiće. No to da mislim kako su svi oličenje dizajna, nije istina. Imali (imaju) su i oni svojih dizajnerskih iscjedaka poput Alfe 146, FIAT Stila 5 vrata, Tempre...


Ovo kaj se VR6 tiće sam rekao 100 puta, ali bum ponovil ako treba. Da čovjek lepo veli, ja volim švabe, najbolji su mi, najljepši, nadraži... ja bih rekao fino, poštujem to, ja volim talijane i basta. No njegovo isfuravanje tipa ja sam objektivan i cijenim sve aute, a pljuje po svima koji nisu švabe ili eventualno japanci; e to mi ide na jetra.
Ja sam odavno rekao da kod rasprava nisam objektivan i da sam uvijek na strani digića. Kada netko pita za savjet o kupnji, onda je situacija drugačija.

Jednostavno se ne mogu prisilit da mi se Golf 1 ili 2 sviđa više od Ritma. No ipak da ponovo napomenem kako je Ritmo stariji po dizajnu 10 godina od Golfa 2.

T-IE
15-03-2003, 13:58
Ne znam, možda sam i ja malo subjektivan, ali GTI mi je ljepši od Ritma u svakom pogledu.

http://www.vw-club-haan.de/Clubautos/Golf_2_GTI/Michael1.jpg

BTW, ovako slično i moj izgleda, samo ima druge felge i letvicu iznad farova u cijeloj dužini.

T-IE
15-03-2003, 14:00
Girrari, razlika nije 10 godina, nego nekih 5, jer je Golf 2 predstavljen 1983.g.

T-IE
15-03-2003, 14:04
http://www.vw-club-haan.de/Clubautos/Golf_2_GTI/Michael3.jpg


http://www.bilgalleri.dk/uploads/447.jpg?345836
Pravi stroj.


http://www.bilgalleri.dk/uploads/2325.jpg?345836

T-IE
15-03-2003, 14:50
http://www.pneu-boerse.ch/Fundgrube/Bilder%20Gross/atf.jpg

Ovakve ja ima felge na GTI-ju, jedino rubovi krakova nisu crni, i nemam ovaj poklopac za šarafe.

Na samom autu puno još ljepše izgledaju.

GTD
15-03-2003, 14:53
Ja imam istog ovakvog golfa2 samo sto je dizel i nema ovakve dodatke nego onako od opreme imam kuku i kufertreger sto sam dodatno ugradijo ali me interesuje gdje ima da se kupi ovakva instrumental tabla i mozeli da se ugradi u golfa gtd mene stara dje je ovaj sat za obrtaje stoji sat za vrijeme pa neznam mozeli se ugraditi

Fabia SDI Elegance.
15-03-2003, 18:06
Pa moze da se ugradi ali tesko da ce ti tada radit sat a jos teze obrtomjer.

T-IE
24-03-2003, 19:43
Evo jednog na prvi pogled običnog Golfa 2:
http://www.myscirocco.org/MISC_VW/limited1.jpg

T-IE
24-03-2003, 19:47
http://www.myscirocco.org/MISC_VW/limited2.jpg

Golf 2 GTI g60 16v sa 210 ks, proizveden jako limitiranoj seriji.

T-IE
24-03-2003, 19:50
Dalje ako nekoga zanima tu je web stranica
:URL=http://www.myscirocco.org/MISC_VW/misc_vw.html:Golf 2 GTI G60 16V.:/URL:

T-IE
24-03-2003, 19:53
http://www.myscirocco.org/MISC_VW/limited3.jpg
INTCP, ovaj nema most iza... :)) :)) :))